SR 18 – Prievidza 4:5 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Pov. Bystrica 8:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Trnava 3:2 (kon.)
Detva – Topoľčany 4:1 (kon.) | Senica – Michalovce 4:2 (kon.)
HC Dukla Senica
4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Streda 13.11.2013, 18:00 • Zimný štadión Senica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

V tretej tretine domáci rozhodli o výsledku dvomi gólmi, keď sa najprv v 42. minúte presadil Ivičič a skóre uzavrel v 55. minúte Šúrek, ktorý využil Kalináčovu prihrávku. Seničania teda zaslúžene vyhrávajú 4:2 a po včerajšej prehre Bardejova sa vracajú na čelo prvoligovej tabuľky. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a prajem Vám príjemný zvyšok večera. (20:07:02)

60:00

59:00
    Hostia v útočnom pásme, zápas sa už len dohráva

57:40
    Po dlhej dobe tu máme vylúčenie, na dve minúty odíde hosťujúci Šechný.

54:57
    Senica dala gól!
    Seničania zvyšujú na rozdiel dvoch gólov! Po zlej rozohrávke gólmana hostí sa k puku dostal nepokrytý MICHAL ŠÚREK, prihral k pravému kruhu Kalináčovi, ten sa však neulakomil na strelu a vo vhodnej chvíli prihral lepšie postavenému Šúrkovi a ten nezaváhal a ponúknutú šancu využil. Asistencie: Martin Kalináč

54:30
    Hra je momentálne pomerne vyrovnaná, ale bez vážnejších šancí.

51:41
    Vaškovič v ďalšej šanci, bekhendom ale nedokázal prehodiť puk za ležiaceho Němca.

51:02
    Penák spred bránky pálil spoza obrancu, mieril však vedľa.

50:08
    Opäť vyhodený puk mimo ihriska.

49:01
    Domáci začínajú preberať iniciatívu, niekoľko pekných šancí v krátkom čase.

47:24
    Janíkova ľahká strela od modrej, Němec pohodlne chytá do lapačky.

45:20
    Schnelly v ideálnej šanci pred bránkou nedokázal trafiť puk.

43:30
    Méry v úniku, sám pred bránkou však nedokázal skórovať.

41:51
    Senica sa dostáva do vedenia. Po strelách Sajdla a Šúrka sa k puku dostal MARTIN IVIČIČ a prekonal brankára Němca. Asistencie: Michal Šúrek, Jakub Sajdl.

40:01

Druhá tretina bola už bohatšia na góly. Skóre otvoril v 33.minúte Vaškovič, ktorý strelou zápästím vymietol pravý horný rok Němecovej bránky. V 39. minúte však Michalovce vyrovnali, keď sa po nedorozumení v domácej obrane dostal k puku Majerník a nedal Peksovi v domácej bránke žiadnu šancu. V tej istej minúte išli Michalovce do vedenia zásluhou Kmiťa, ale zakrátko bolo opäť vyrovnané, keď sa bezprostredne po vhadzovaní presadil Méry. Stav stretnutia je teda po druhej tretine vyrovnaný, 2:2. Tretia tretina začne približne o 19:29.

40:00

39:15
    A je vyrovnané. Okamžite po vhadzovaní sa z prvej presadzuje TOMÁŠ MÉRY a vyrovnáva na 2:2. Bez asistencie.

38:46
    Dukla dala gól!
    A Michalovce sa okamžite dostávajú do vedenia zásluhou JAROSLAVA KMIŤA. Asistencie: Richard Šechný, Peter Čížek

38:09
    Michalovce vyrovnávajú, keď sa po zmätkoch v obrane domácich dostal k puku ŠTEFAN MAJERÍK a nedal Peksovi žiadnu šancu. Asistencie: Tomáš Stríž.

37:22
    Méryho strelu z ľavého kruhu Němec vyráža.

35:27
    Klučiarova šanca spred bránky, z dobrej pozície však netrafil puk!

32:12
    Máme tu prvý gól zápasu! Po Mikoláškovej prihrávke sa k puku dostal ĽUBOMÍR VAŠKOVIČ a strelou zápästím vymietol pravý horný rok Němcovej bránky. Asistencie: Martin Mikolášek, Filip Surovka

30:47
    Nahodená strela domácich, s ktorou Němec nemal vážnejší problém

29:41
    Stríž v brejku, z pravého kruhu však Peksu neprekonal.

28:40
    Šeligova strela vysoko nad bránku domácich, Peksa nemusel zasahovať.

27:52
    Hosťujúci hráči zrejme nastrelili iba hornú tyčku Peksovej bránky.

27:52
    Michalovčania sa tešia z gólu, rozhodca ho však neuznáva!

26:00
    Jarolínova strela vyrazená Němcom, pred bránkou však nebol nikto z domácich, kto by dorážal.

25:17
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa vráti pred Němca.

23:30
    Šechný spred bránky len tesne minul pravú žŕdku Peksovej bránky.

22:39
    Šúrek z dobrej pozície netrafil braánku.

20:30
    Kmiťova strela z ľavého kruhu, Peksa vyráža pred bránku.

20:01

Po prvej tretine hráme zatiaľ v Senici bez gólov, hoci aj domáci, aj hostia mali niekoľko príležitostí, či už v presilovkách alebo pri rovnovážnom počte hráčov na ľade, ale obrany a brankári sú zatiaľ pozorní a tak po dvadsiatich minútach svieti na tabuli skóre 0:0. Uvidíme, ako sa bude hráčom oboch tímov dariť v druhej tretine, ktorá začne približne o 18:42.

20:00

19:55
    Čížkova strela zo stredného pásma, hostia sa však dostávajú do zákázaného uvoľnenia

19:17
    Šalkova strela k pravej žrdi, Němec však pozorný.

19:00
    Minúta do konca tretiny.

18:22
    Nepresná Jarolínova rozohrávka, Michalovce vyhadzujú puk.

17:26
    Senický kolotoč pred bránkou hostí, tí sa však zatiaľ úspešne bránia.

16:33
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí – 2 minúty pre Banovského

16:12
    Majerníkova strela od modrej triafa iba zadný mantinel.

15:02
    Zmätky pred senickou bránkou, skóre sa však nemení.

14:31
    Nepresná rozohrávka Michalovčanov, ktorí sa sami pripravujú o pásmo.

12:41
    Šanca domácich, Méryho pekná prihrávka pred bránku, ale Jarolín zaváhal a Němec jeho strelu chytá.

11:30
    Opäť úsek hry bez vážnejšej šance.

09:23
    Hrá sa v plnom počte, Michalovce v pásme.

09:10
    Janíkova strela od modrej triafa iba Němcovu hokejku.

08:28
    Zatiaľ sa hrá prevažne v strednom pásme bez vážnejšej strely na bránku.

07:27
    Sily na ľade sa vyrovnajú, za seknutie odíde domáci Ivičič.

07:00
    Máme tu prvé vylúčenie zápasu, na trestnú lavicu odchádza hosťujúci Drotár

06:54
    Salajkova strela od modrej tesne minula lapačku brankára, aj bránku.

06:10
    Zatiaľ sa hrá pekný hokej so šancami na oboch stranách.

04:19
    Stríž sa snažil vystreliť spoza obrancu, jeho strela ale zblokovaná.

02:56
    Krásny hit Šalku na Šechného v strednom pásme.

01:32
    Seničania v pásme, strela Mrázika letela nad bránku.

01:00
    Strela z hokejky Opatovského letí tesne vedľa bránky.

00:01

Hráči už sú na ľade, zápas o chvíľu začne.

HC Dukla Senica: Peksa – Janík, Šedivý, Reissmuller, Mrázik, Gula, Salajka, Ivičič – Klučiar, Vaškovič (C), Méry, Jarolín, Penák, Mikolášek, Daráš, Surovka, Sajdl, Kalináč, Šúrek, Šalka

Tréner: Pavel Klečko

HK Dukla Michalovce: Němec – Kobeľa, Drotár, Kubát, Šeliga, Vorobel, Žemba. Buraľ – Palovčík, Majerník, Kmiť, Schnelly, Kubiš, Šechný (C), Stríž, Opatovský, Čížek, Banovský

Tréner: Ladislav Spišiak

Rozhodca: Valachovič – Brath, Polakovič.

Vitajte pri prenose zo zápasu 19. kola prvej hokejovej ligy, v ktorom domáca Senica hostí súpera z Michaloviec.

HC Dukla Senica sa v prvoligovej tabuľke nachádza na druhom mieste so ziskom 41 bodov za 13 výhier, jednu výhru po predĺžení a 4 prehry. Seničania sa v 17. kole po vysokej výhre nad Spišskou Novou Vsou vyšvihli na prvé miesto celej ligy, keď využili zaváhanie vedúceho Bardejova, a práve súboj o líderskú pozíciu sa odohral v nedeľu na ľade Bardejova. Mnoho fanúšikov očakávalo na východe napínavý a vyrovnaný zápas a začiatok zápasu sa podľa tohto scenára aj vyvíjal. Ba dá sa povedať, že hostia zo Senice boli prvú časť hry lepším tímom, hoci túto tretinu napokon prehrali 1:2, keď inkasovali dva góly po individuálnych chybách. V ďalšom priebehu zápasu však Seničania opäť doplatili na slabú streleckú efektivitu. Naopak Bardejov svoje šance premieňal a skóre hrozivo narastalo v neprospech Seničanov, a napokon všetky 3 body zostali v Bardejove po krutom a prekvapivom výsledku 7:1. Týmto víťazstvom sa východniari opäť vrátili do čela tabuľky a odsunuli Seničanov na druhé miesto so stratou jedného bodu.
    Najproduktívnejším hráčom Senice je kapitán Ľubomír Vaškovič, ktorý si v 18 zápasoch pripísal 24 bodov (7+17). Jednotkou v bránke Seničanov je Marek Peksa, ktorý odchytal 17 zápasov s úspešnosťou zákrokov 91,4% a inkasoval v priemere 2,15 gólu na zápas.

HK Dukla Michalovce sa v tabuľke nachádza na štvrtom mieste so ziskom 33 bodov, keď si v tejto sezóne zatiaľ pripísali 11 výhier a 7 prehier. V poslednom zápase sa Michalovce predstavili na ľade ešte donedávna posledného tímu tabuľky – Topoľčian. Podľa slov hlavného trénera Michaloviec boli jeho zverenci dve tretiny lepším tímom, rozhodujúcim faktorom však bol topoľčiansky brankár Hippík a slabá strelecká efektivita jeho hráčov. Aj práve kvôli nepremieňaniu šancí Michalovce podľahli Topoľčanom 4:6. Pred touto prehrou však východniari ťahali trojzápasovú víťaznú sériu, keď postupne zdolali na svojom ľade Považskú Bystricu a Bardejov a body brali aj na ľade v Spišskej Novej Vsi.
    Najproduktívnejším hráčom Michaloviec je Richard Šechný, ktorý si v 18 zápasoch pripísal 25 bodov (16+9) a je aj zároveň najproduktívnejším hráčom a najlepším strelcom ligy. Jednotkou v bránke hostí je Karel Němec, ktorý odchytal 14 zápasov s úspešnosťou zákrokov 90,89% a inkasoval v priemere 2,77 gólu na zápas.
    Dnešný súboj dvoch Dukiel nemá jasného favorita, keďže oba tímy sa nachádzajú v tabuľke pomerne vysoko a delí ich od seba 8 bodov. Prvý vzájomný zápas sa hral na ľade Michaloviec a víťazne z neho odišli domáci hráči, ktorí brali všetky body po výsledku 7:4. Oba tímy však majú za sebou prehratý zápas, ktorý by chceli odčiniť a vrátiť sa tak na víťaznú vlnu. Ktorému tímu sa to napokon aj podarí, môžeme sledovať už dnes od 18:00, prajem Vám príjemné sledovanie prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Monika Krutá

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Dukla Senica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 33. Vaškovič (Mikolášek, Surovka), 40. Méry, 42. Ivičič (Šúrek, Sajdl), 55. Šúrek (Kalináč) – 39. Majerník (Stríž), 39. Kmiť (Šechný, Čížek)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Němec – Kobeľa, Drotár, Kubát, Šeliga, Vorobel, Žemba. Buraľ – Palovčík, Majerník, Kmiť, Schnelly, Kubiš, Šechný (C), Stríž, Opatovský, Čížek, Banovský

Rozhodca: Valachovič – Brath, Polakovič