Most – Motor ČB 5:3 (kon.) | Benátky n/J – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.) | Jihlava – Třebíč 2:3 (0:1 po s.n.)
Havířov – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Olomouc 1:2 (kon.) | Beroun – Šumperk 3:4 (po pr.)
Litoměřice – Kadaň 5:3 (kon.)
HC Most
5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Banes Motor České Budějovice
cz Streda 13.11.2013, 17:30 • ZS Most • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

22. kolo zavede do Mostu mužstvo HC Motor České Budějovice. Jihočeši poskládali kádr dohromady jako poslední ze všech a na výsledcích je to znát. Předsezónní myšlenky na rychlý návrat do extraligy dostávají povážlivé trhliny. V současné době Motor bojuje vůbec o to, aby postoupil do play off, natož aby se pral o pozice, které by ho posunuly do baráže o extraligu. 10. místo se ziskem 25 bodů je asi méně, než v klubu očekávali. Motor je od play off vzdálen na čtyři body, ale od baráže o 1. ligu to jsou pouze tři body. Poslední dva zápasy Jihočeši prohráli, ten pondělní dokonce doma s Benátkami 1:2, které v tu dobu byly posledním mužstvem tabulky. Motor disponuje poměrně slušnou obranou, ale také velice neproduktivním útokem. V prvním vzájemném utkání na domácím ledě zvítězil Motor 1:0 šťastnou brankou takřka z poloviny hřiště.

Domácí Most také neoplývá zrovna famózní formou. Prohrál pět z posledních šesti zápasů. V pondělním kole podlehl v Olomouci 4:2, když o osudu utkání rozhodla hned 1. třetina (3:0). V tabulce se propadnul na poslední místo se ziskem 20 bodů. Proto potřebuje proti tápajícím Jihočechům nutně zabrat a vyhrát, nejlépe za tři body. Handicapem pro Severočechy bude, že ve stejném termínu se hraje i extraliga, takže nelze počítat s nějakou výraznou posilou z partnerského Litvínova. Dá se očekávat vyrovnaný boj, ve kterém asi příliš branek k vidění nebude.

00:01

0:45
    Tauš v přečíslení 2 na 1 nedokázal přihrát Slavíčkovi.

1:00
    První zákrok si připisuje Halmoši.

1:23
    Slavíčkovu střelu Halmoši řeší s přehledem.

2:01
    Motor se ještě nedostal do útočného pásma.

2:49
    První návštěva Jihočechů v útočném pásmu byla nebezpečná, domácí raději vyhodili na icing.

3:27
    Bojer zkoušel zblízka dorážet, Halmoši měl opět práci.

3:58
    Vzájemné vyloučení Čížek (ned. bránění) – Šachl (podražení).

4:40
    4 na 4 zatím lépe zvládá Motor.

5:12
    Domácí se provinili dalším icingem.

5:33
    Vaniš trefuje z mezikruží tyč domácí branky.

6:11
    Motor začíná pozvolna nabývat přebahy.

6:49
    Stále sledujeme aktivitu Jihočechů.

7:23
    Domácí brání, ale převaha Motoru zatím nepřináší tolik potřebné střely.

7:52
    Další icing Mostu.

8:37
    Tůmovu střelu blokuje budějovická obrana.

9:19
    Za faul na Smolku je nařízeno trestné střílení.

9:19
    Smolka zakončoval bekhendovým blafákem pouze do břevna!

9:50
    Teď se aktivita přesunula na domácí stranu.

10:14
    Za krosček je vyloučen Pavelka (MST).

11:03
    Skuhravého střelu vyráží Horák vyrážečkou do rohu kluziště.

12:00
    Dobrá šance Sedláčka v oslabení, objel hostující branku a dostal se i k zakončení.

13:04
    Sedláček se neprosadil v situaci 1 na 1.

13:21
    Melkova střela končí u Horáka v lapačce.

13:30
    Teď Melka nepřesnou přihrávkou zahnal spoluhráče až před vlastní branku.

14:30
    Trest pro domácí. Šimon za hákování.

15:05
    Z prostoru modré čáry střílel Rob do Horákovy náruče.

15:44
    Domácí posílají puk až k Halmošimu.

16:13
    Nedaří se Motoru v přesilovce.

16:36
    Zajíámavým průnikem se prezentoval obránce Pavelka, Halmoši byl připraven.

16:56
    Na druhé straně si připisuje zákrok Horák.

17:33
    Motor zase o něco ofenzivnější domácích, ale pořád chybí střely.

18:15
    Hraje se teď taková zaháněná z jedné strany na druhou.

18:47
    Domácí Písařík se i mezi třemi bránícími hráči dostal ke střele, kterou Halmoši likviduje.

19:13
    Kotalík to zkoušel z mezikruží mezi betony, Horáka nenachytal.

19:42
    Zašlápnuto za brankou Motoru.

20:00

První třetina skončila vcelku očekávaným výsledkem 0:0, obě mužstva se prezentovala jednou tyčkou, jinak se nic převratného neděje.

20:01

20:27
    Melka z kruhu nezacílil přesně.

21:07
    Hraje se za brankou Motoru, kterému ale žádné větší nebezpečí nehrozí.

22:01
    Gerhát sebral puk Třetinovi a založil útočnou akci.

22:39
    Ale Most v útočné třetině opět nepředstavoval větší nebezpečí.

27:26
    Most právě vstřelil branku!
    Z přesilovky se prosazuje střelou od modré VÁCLAV ČÍŽEK 1:0. Asistence: Tomáš Pavelka, Bohumil Slavíček.

30:51
    Domácí zvyšují vedení. PAVEL PÍSAŘÍK si sjel po středu k brance a střelou nad vyrážečku překonal Halmošiho 2:0. Asistence: Bohumil Slavíček, Martin Tůma.

Omlouváme se za výpadek internetu v průběhu druhé třetiny na mosteckém zimním stadionu. Snad už se to nebude opakovat.

32:12
    Skuhravý měl dvě velké šance, ale ani v jednom případě na Horáka nevyzrál!

33:00
    Motor výrazně ožil, snaží se o snížení, ale Most brání zodpovědně.

33:48
    Most přestál chvilkový nápor Johočechů a snaží se kontrolovat puk.

34:16
    Mostu se píská ofsajd, ale útočná aktivita hostů už je zase minulostí.

35:11
    Skuhravý s Melkou šli 2 na 1, velká šance Motoru ale Melkovo zakončení opět řeší Horák!

36:04
    Boháč se protáhnul mosteckou obranou, ale ani jemu nebylo přáno.

36:55
    Zase je k vidění tlak Motoru, ale chybí nějaká překvapivá myšlenka, ne nadarmo má Motor jeden z nejhorších útoků v soutěži.

37:44
    Zase zasahoval Horák proti útočníkům hostů.

38:07
    Závěr druhé části je v režii Jihočechů, ale pořád je to bez nápadu.

38:14
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí obrana na mezikruží úplně zapomněla na ALEŠE KOTALÍKA, který měl dost času k tomu, aby si zpracoval puk, podíval se a přesně zacílil do horního růžku branky 2:1. Asistence: Jiří Moravec, Antonín Melka.

39:11
    Tak teď měli domácí velké štěstí, jeden z beků evidentně zahákoval unikajícího Skuhravého, rozhodčí však rozpažili. Hosté se hodně zlobí.

39:45
    Ještě buly před Horákem.

40:00

Ve 2. třetině byly k vidění tři branky, nejdříve domácí odskočili na 2:0. V závěru byl k vidění velký nápor hostů, ze kterého snížil Kotalík.

40:01

40:32
    Hra se rychle přesunula před domácí branku.

Dnešnímu zápasu přihlíží 514 diváků, je znát příma konkurence extraligového zápasu v sousedním Litvínově.

41:23
    Motor si stále udržuje převahu, ale domácí obrana zatím pracuje spolehlivě.

42:11
    Icing Mostu.

42:50
    Zatím je příliš brzo na to, aby domácí začali bránit jednobrankový náskok.

43:30
    Most opět vyhodil, ale tentokráte se pískat nebude.

44:04
    Pavelka měl velké starosti, aby vůbec přes Pituleho dostal puk do středního pásma.

44:38
    Další sražená střela hostů, tenhle zanďour se může domácím vymstít.

45:15
    Melka neměl mezi třemi hráči nárok.

45:50
    Most se na chvilku vymanil zpod tlaku Motoru, ale na ohrožení Halmošiho branky to nevypadá.

46:37
    Další dobrý zákrok Horáka.

47:08
    Blesk z čistého nebe! ZDENĚK TAUŠ si vyjel zpoza branky a z nouze vystřelil po ledě a puk pod padajícím Halmošim končí v brance 3:1. Bez asistence

47:55
    Motor ale okamžitě opět zaujal postavení v útočném pásmu.

48:15
    Trest pro domácí. Šimon za držení. Šance pro Motor.

48:31
    Nedrda vyhodil.

49:22
    Most zatím brání velmi dobře, nepouští Jihočechy do vážnější šance.

50:03
    Ferebauer trefuje z kruhu tyč! Hosté mají dnes i smůlu.

50:15

50:52
    Domácí s pukem na vlastních holích, Motoru už příliš času nezbývá.

51:22
    Most dostal hru daleko od své branky, Motor trošku zvolnil.

52:21
    Andres je vyloučen za hákování. To není pro domácí dobré.

52:40
    Branka v oslabení! Tauš vybojoval před brankou puk, poslal ho za sebe na kruhy, odkud JAN BOJER výstavní ranou do šibenice trhá šance Motoru na body na cáry 4:1. AsistencE: Zdeněk Tauš.

53:05
    Motor pokračuje přesilovkovým tlakem.

53:13
    Zblokovaná střela Melky.

53:48
    Střelu Nováka od modré zablokoval na kruhu vlastní sppoluhráč.

54:30
    Co chybělo, aby šel Andres po návratu na led sám na Halmošiho. Nepatrně přesnější pas.

55:15
    Vaniš se protáhnul až před Horáka, ale zakončil pouze do jeho betonů.

55:36
    Ofsajd Motoru. Už to vypadá, že Jihočeši se po dnešku zcela regulerně zapojí do boje o nebarážové pozice. Tohle musí být na jihu Čech velké zklamání.

56:01
    Hosté se prosazují z přečíslení 3 na 1. Po dobré přihrávce od Ondřeje zakončoval po ledě k tyči DAVID KUCHEJDA 4:2. Asistence: Zdeněk Ondřej.

56:45
    Most zůstává v klidu, má dvě branky k dobru a času mnoho nezbývá.

57:04
    Motor to ale nevzdává, to je na jeho hráčích sympatické, bojují až do konce.

57:10
    Šperger dostává 2+10 minut za vys. hůl . Šance Motoru klesají takřka na nulu.

57:52
    Taušovo nahození končí u Halmošiho v lapačce, ale domácím to zjevně nevadí.

58:07
    Dobrá Pavelkova střela z mezikruží, ještě lepší Halmošiho zákrok.

58:23
    Domácí drží puk v útočném pásmu, to jim ke štěstí úplně stačí.

59:00
    Tutovka prvního domácího útoku. Skvělá kombinace. Puk se po ose Zavřel – Tauš dostal k úplně volnému Bojerovi, kterému však puk přeskakuje hůl.

59:10
    Time out Radek Bělohlav. Hosté půjdou na led v šesti proti pěti.

59:19
    Most ujel do přečíslení 2 na 1. Bojer naservíroval puk ZDEŇKU TAUŠOVI, jež do prázdné branky navyšuje mostecký náskok na 5:2. Asistence: Jan Bojer.

59:45
    Ještě v závěru hopsté zblízka korigují po střele JIŘÍHO FEREBAUERA na 5:3. Asistence: Marek Vaniš, Luboš Rob.

60:00

Dlouho to vypadalo, že Motor vyrovná, ale jednoho zaváhání v obraně stálo Jihočechy hodně moc. Výrazně se po dnešku přiblížili barážovým pozicím.

Jiří Rybář

Góly a asistencie: 28. Čížek (Pavelka, Slavíček), 31. Písařík (Slavíček, Tůma), 48. Tauš, 53. Bojer (Tauš), 60. Tauš (Bojer) – 39. Kotalík (Moravec, Melka), 57. Kuchejda (Ondřej), 60. Ferebauer (Vaniš, Rob)

HC Most: Horák – Šimon, Charousek, Pavelka, Čížek, Tůma, Hora – Tauš, Zavřel, Bojer – Sedláček, Slavíček, Písařík – Andres, Gerhát, Kafan – Nedrda, Smolka, Szabo
    Banes Motor České Budějovice: Halmoši – Kříž, Novák, Chmelíř, Moravec, Boháč, Prokop, Pavlíček – Skuhravý, Melka, Kotalík – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Šperger, Pitule, Třetina – Vaniš, Rob, Ferebauer – Bárta

Rozhodca: Jílek – Rozlílek, Svobodová