Sturm Graz – Mattersburg 2:2 (kon.) | Neustadt – Admira Wacker Mödling 3:0 (kon.) | Wacker – Ried 2:0 (kon.)
Salzburg – Wolfsberger 6:2 (kon.)
FC Wacker Innsbruck
2:0 (1:0)
SV Ried
cz Sobota 20.04.2013, 18:30 • Tivoli Stadion Tirol • Rakúska Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vítejte u sledování nejvyšší rakouské fotbalové ligy. Dnes se budeme věnovat dvěma týmům z druhé poloviny tabulky. Poslední Innsbruck bude hostit Ried, který je aktuálně na šestém místě a dalo by se hovořit o tom, že je v tomto mači favoritem.

SV Josko Ried: Devětadvacet utkání, zisk 41. bodů. Tento příděl se udál po dvanácti výhrách, pěti nerozhodných výsledcích a dvanácti prohrách. Ried až o tolik nehraje, protože k pohárovým příčkám má daleko, stejně tak k sestupovým.

FC Wacker Innsbruck: To domácí hrají o udržení v soutěži. Na předposlední devátou příčku potřebují tři body, aby dohnali Neustadt. Jenže sedm výher, dva nerozhodné výsledky, k tomu všemu dvacet proher. To není příliš lichotivá bilance, navíc ani forma není dvakrát oslnivá.

Innsbruck v minulém kole prohrál 4:3 na Admiře a v nedávné době v poháru doma se Salzburgem 0:3. To Josko uspělo na hřišti Wolfsbergeru 3:1 a v poháru porazilo 2:1 Linec. Z tohoto důvodu má aktuálně daleko lepší vychozí pozici do tohoto utkání.

FC Wacker Innsbruck: Safar – Hauser, Švejnoha, Kofler, Bergmann – Schilling, Siller, Schütz, Saurer – Wallner, Hinterseer. Trenér: Roland Kirchler.

SV Josko Ried: Gebauer – Riegler, Hadžič, Karner, Schreiner – Walch, Hinum, Meilinger, Trauner, Gartler, Zulj. Trenér: Heinz Fuchsbichler.

Rozhodčí: Hameter – Trunner, König.

1

2
    Jdeme na to, zápas třicátého kola začal. Hned v úvodu měl roh hostující tým. Karnerův centr však nenašel nikoho ze spoluhráčů.

4
    Kolem 4000 diváků sledovalo další roh pro Ried. Tentokrát ho lapil do náruče Safar.

5
    Ried začal velice dobře tento zápas. Jako favorit se dá očekávat, že se bude mnohem častěji tlačit před Safara.

7
    Ani domácí bojující o zachránu nebudou jistě chtít odevzdat body jen tak lacino. První zajímavou akci vymyslel Wallner, brankář Gebauer byl však připraven.

9
    Územní převahu mají zatím hosté, ale do střeleckých pozic se nemohou dostat.

11
    Pěkná střela Hinterssera. Ten se s ničím dlouho nepáral a z dvaceti metrů napřáhl. Gebauer však v klidu chytá.

13
    Dle očekávání to není nikterak aktraktivní podívaná, oba celky hodně kazí přihrávky a vázne kombinace.

15
    Lukas Hintersser nehraje vůbec špatně. Nyní opět zdatně operoval před vápnem a zaměstnal hostující defenzivu.

17
    Meilinger po delší době zaměstnal Safara, ten jeho centr lapil do rukavic.

18
    Standardku zahrával Wallner a nepodařilo se mu obstřelit zeď.

19
    Na druhé straně hledal dlouhým pasem Riegler kvapem upalujícího Traunera, ten na míč nedosáhl.

20
    Dvacet minut hry za námi a Innsbruck si vytvořil dva rohy v řadě, bohužel pro něj nebylo to nic závažného, co by Gebauera mohlo ohrozit.

22
    Pěknou střelu vyslal na hostujícího gólmana Siller, stav se nemění. Německý brankář ve službách Josko Riedu nadvakrát kryje.

24
    Hraje se celkem zajímavý fotbal, sice mu chybí nějaké gólové šance, ale nuda to vyloženě není. Domácí sympaticky bojují a rozhodně to nebude mít favorit utkání jednoduché.

25
    Sudí Hameter napomíná Karnera za faul ve středu hřiště, obešlo se to bez žlutého ocenění.

27
    Kombinace Wackeru nevypadala vůbec špatně, avšak ji v poslední moment utnul Hinum.

30
    Určitě jste si všimli, že tento zápas hraje i český obránce Martin Švejnoha, který naposledy oblékal dres brněnské Zbrojovky. Momentálně hraje velice dobře, nechybuje v rozehrávce a brání útočné výpady soupeře.

31
    Něco málo přes půlhodiny hry je za námi, nutno poznamenat, že je to hodně vyrovnaná partie.

32
    Hraje se i velice korektně, bez karet na obou stranách.

33
    Oba týmy měly nyní k dispozici po jednom rohovém kopu. Žádné ohrožení brány se všal nekonalo.

33
    Tak jsem to možná přivolal. Hostující Hadzič nyní fauloval za žlutou kartu. První v zápase.

35
    Roman Wallner měl první obrovskou šanci zápasu. Natlačil se až před bránu, kde však Gebauer výtečně zasáhl.

36
    Wacker právě vstřelil branku!
    Je zde první gól zápasu. LUKAS HINTERSSER si naběhl na standardní situaci, kdy míč propadl až před něj a v souboji s brankářem uspěl. Gebauer toho mnoho udělat nemohl. Poslední mužstvo tabulky tak jde do vedení.

40
    Domácí jsou při chuti, od vedoucího gólu hrají v poklidu a mají míč častěji na svých kopačkách.

42
    Dva rohy vyprodukovala sestava Innsbrucku, především při tom druhém se urodila slušná hlavička Saurera. Mířila těsně nad.

45
    V poslední minutě prvního poločasu vidí žlutou kartu Kofler. Na žluté přestupky máme vyrovnáno.

45
    Ještě minuta se bude hrát v tomto poločase.

Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli hodně vyrovnaný fotbal, přesto se jednou domácí fotbalisté radovali. O gól se postaral hlavičkující Hintersser. Do konce pětačtyřicetiminutovky se výsledek nezměnil. Do druhé části tak půjde poslední mužstvo tabulky v dobré pozici.

Pokračujeme v 19:30.

46

46
    Druhá část začala bez nějakých korektur v sestavách.

47
    Uvidíme, co ukáže Ried, který v prvním poločase mnoho šancí na změnu skóre neměl.

49
    Ried zahrozil ze standardky, Hinumova rána z voleje domácího brankáře nepřekvapila.

50
    Další rychlý kontr likviduje včasně vyběhnuvší Safar, který vystihl přihrávku Traunera.

52
    Josko hraje teď hodně aktivně a Innsbruck má rozhodně plné ruce a nohy práce. Stále se hraje před bránou Safara.

54
    Domácí rovněž zahrozili, střelu z dálky chytá pohodlně Gebauer. Pálil na něj Hintersser.

56
    Saurer to zkoušel po pravé straně, jeho střílený centr mířil za brankovou čáru.

58
    Dnes podruhé se žlutí na straně Innsbrucku. Potrestán je Schilling.

60
    Na karty opět srovnáno. V krátké době vyfasoval další žlutou Meilinger.

61
    Je zde střídání v týmu hostů. Dohrál Hauser a na jeho místo jde Wernitznig.

63
    Druhá část už tolik zážívný fotbal nenabízí, sice jsou hosté aktivnější, šancí se však mnoho nevytvářejí.

65
    Prudká střela Saurera měla dobré parametry, Gebauer musel na zem a jeho střelu zlikvidovat.

67
    Trestný kop z pětadvaceti metrů zahrával Walch a nebylo to vůbec špatné. Safar si mohl oddechnout, že míč letěl těsně nad.

69
    Schreiner jde do šaten, protože kouč hostů poprvé zasahuje do sestavy a na hřiště posílá Vastiče.

70
    Střídají také domácí, a to už podruhé. Piesinger jde do boje, z něj odchází Kofler.

71
    Hostující záložník Walch je dalším potrestaným hráčem dnešního utkání.

73
    Hostující akcie v tomto zápase začínají povážlivě padat. Meilinger je po druhé žluté kartě vyloučen a Ried čeká hra v deseti hráčích.

76
    Přesilovka je využita za tři minuty a pokud se nic mimořádného nestane, Innsbruck dnes bude naplno bodovat. CHRISTOPHER WERNITZNIG obešel dva obránce, dostal se až před Gebauera a toho snadno překonává. Střídání se tak domácí kouči povedlo, autor brány je na hřišti sotva patnáct minut.

80
    Utkání se prakticky dohrává, domácí jsou pořád hodně agilní a dnes si za těmi třemi důležitými body jdou naproti.

84
    Po rohovém kopu se k míči dostal střídající Vastič a Safar musel vytáhnout zákrok u pravé tyče.

85
    Střídání v týmu hostů. Odešel Gartler a na jeho pozici jde Hammerer.

88
    Pozvolna se blížíme do cíle tohoto zápasu, který se pouze dohrává. Innsbruck už v závěru nepouští soupeře do přečíslení a hlídá bezpečně skóre.

90
    Nad rámec zápasu se nastavují tři minuty.

90+2
    Vastičova střela mířila hodně dobře, přesto točená střela vyplula těsně nad břevno.

90+2
    Löffler je posledním hráčem na střídání v týmu domácích. Ze hry šel Schiling.

Je dohráno. Innsbruck nakonec bere tři body a nutno dodat, že zaslouženě. Byl lepším týmem a svou dnešní formu potvrdil i ve druhém poločase, kdy přidal pojišťující branku. Navíc se vyloučil po druhé žluté kartě Meilinger a hosté měli po nadějích.

Tolik tedy tento zápas, přeji pěkný večer. (20:24:31)