Brémy – Hertha 2:0 (kon.) | Augsburg – Hoffenheim 3:1 (kon.)
Werder Brémy
2:0 (1:0)
Hertha BSC
Nedeľa 01.02.2015, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie medzi Werderom Brémy a Herthou Berlín sa začne o 15:30. Zápas pre Vás komentuje Patrik Koči.

Domáci Werder vstupuje do jarnej časti s jasným cieľom, vyhnúť sa zostupovým priečkam. Po sedemnástom kole sa nachádza na 16. mieste, ktoré znamená baráž o udržanie. Zverenci Viktora Skripnika získali doposiaľ len chudobných 17 bodov za 4 výhry a 3 remízy. Najlepším strelcom tímu je so šiestimi presnými zásahmi Franco Di Santo. Posledný bundesligový zápas odohral Werder 20. decembra minulého roku, keď na domácej pôde porazil Borussiu Dortmund 2 – 1.

Hertha Berlín

Mužstvo z hlavného mesta na tom nie je o nič lepšie, ako ich dnešný súper. Zo sedemnástich zápasov získala Hertha len 18 bodov, ktoré jej zaručujú 14. priečku v tabuľke. Zverenci Josa Luhukaya sa môžu v koncovke spoliehať na Juliana Schiebera, ktorý nastrielal taktiež 6 gólov. Posledný zápas v Bundeslige Herthe vôbec nevyšiel, keďže ich na Olympijskom štadióne v Berlíne porazil Hoffeinham 0 – 5.

Vzájomné zápasy:

Hertha 2 – 2 Werder (23.8.2014)
    Brémy 2 – 0 Hertha (3.5.2014)
    Hertha 3 – 2 Brémy (13.12.2013)
    Hertha 1 – 0 Brémy (3.3.2012)
    Brémy 2 – 1 Hertha (25.9.2011)

Werder Brémy: Wolf – Gebre Selassie, Galvez, Vestergard, Sternberg – Oztunali, Bargfrede, Junuzovič (C) – Bartels – Selke, Di Santo
    Náhradníci: Casteels (B), Aycicek, Fritz, Garcia, Hajrovič, Kroos, Lukimya-Mulongoti

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, Schulz – Niemeyer, Lustenberger – Hegeler, Ronny, Stocker – Schieber
    Náhradníci: Jarstein (B), Beerens, Haraguchi, N'Djeng, Plattenhardt, van den Bergh, Wagner

Rozhodca: Felix Brych.

Dnešný duel bude mať aj československú stopu, keď za domáci Werder nastúpi na pravej strane obrany Čech Theodor Gebre Selassie. Na druhej strane ihriska nastúpi za Herthu taktiež ako pravý obranca Slovák Peter Pekarík.

Hráči si teraz uctia minútou ticha pamiatku Juniora Malandu, ktorý tragicky zahynul počas zimnej prestávky.

Domáci nástupia v tradičnej zelenej kombinácii dresov. Hostia v modro-bielych dresoch.

1

1
    Prvého faulu sa dopustili Hostia, konkrétne Schulz, ktorý nedovolene zastavil Gebre Selassieho.

2
    Mužstvá si vymenili loptu, tentokrát ju držia na svojich kopačkách hostia z Berlína.

3
    Do predu sa tlačil domáci Sternberg, no Pekarík ho zbavil lopty a tak môže zautočiť Hertha.

4
    Junuzovičov priamy kop končí na hlave jedného z hráčov v múre.

5
    Niemeyer musí opustiť ihrisko, keďže potrebuje ošetrenie.

6
    Vestergaard potiahol loptu z vlastnej polovice, napriahol asi z 30 metrov a tesne míňa Kraftovu bránu!

7
    Na začiatku zápasu sa javí aktívnejšie domáci Werder.

8
    Prvý zákrok si pripisuje domáci brankár Wolf, ktorý si pokryl nepresný center Hegelera.

9
    Gebre Selassie odcentroval z pravého krídla, lopta preskočila až na nohu Selkeho, ktorý ju ale netrafil ideálne a tak uľahčil prácu Kraftovi, ktorý sa nemusel hodiť.

10
    Hostia sa teraz rútili v prečíslení 2 na 1, no celá akcia končí nepresnou prihrávkou a následným útočným faulom.

11
    Center Oztunaliho nenašiel žiadneho adresáta v zelenom a tak loptu pokojne do bezpečia odhlavičkoval Langkamp.

13
    V 13. minúte prichádza prvá žltá karta, ktorú dostáva nemecký reprezentant Selke.

14
    Domáci majú teraz výhodu nebezpečného priameho kopu.

15
    Center bol opäť nepresný, čoho využili hostia rýchlym protiútokom. Loptu dostal na nohu Schieber, no nepretlačil sa do zakončenia.

16
    Pred naskakujúcim Stockerom loptu odhlavičkoval na roh Gebre Selassie.

17
    K odrazenej hlavičke z rohu sa dostal Stocker, no jeho volej končí vysoko nad bránou.

18
    Gebre Selassieho nadýchaný center mieril na hlavu Di Santa, no pred ním dobre zasiahol Langkamp.

20
    Bargfredeho volej končí tesne vedľa pravej žrde Kraftovej brány!

22
    Selke si nabiehal z ľavého krídla na stred, snažil sa obstreliť Krafta, no ten výborne vytláča loptu na roh.

24
    Domáci teraz diktujú tempo hry, no ich aktivita sa väčšinou končí zlými koncovými prihrávkami.

25
    Bartelsovu prihrávku pred bránu si postrážil Kraft.

26
    Stocker dostal kolmicu za obrancov, no nakoniec asistent rozhodcu zdvihol zástavku signalizujúcu ofsajd.

27
    Ronny pribrzdil rýchly protiútok Herthy, no hostia držia stále loptu na svojich kopačkách.

29
    Ďalší útočný faul hráčov Herthy BSC.

30
    Zeleno- bieli opäť zakladajú útok cez pravú stranu.

31
    Žltú kartu za stiahnutie dostáva hosťujúci Niemeyer.

32
    Langkamp opäť oslobodzuje Herthu dlhým dokopom do autu.

33
    Faulom sa teraz previnil aj domáci útočník a najlepší strelec tímu, Franco Di Santo.

35
    Schulz opäť potiahol loptu do útoku, nahral do krídla Stockerovi, ktorý vybojoval rohový kop.

36
    Bargfrede sa teraz krásne prekombinoval do pokutového územia, no jeho strelu zblokoala pozorná obrana.

37
    Galvez teraz priam skosil Schulza, za čo nemôže dostať nič iné ako žltú kartu.

38
    Ronnyho priamy kop končí v horných radách štadióna.

39
    Hegeler teraz prišiel do súboju neskoro, netrafil loptu a vidí žltú kartu.

40
    Pekarík hľadal prízemným centrom Schiebera, no neúspešne. Lopta končí v náručí Wolfa.

41
    Werder teraz zakladá ptok cez ľavú stranu.

41
    Bargfredeho tvrdú strelu musel Kraft vyraziť na roh.

42
    Schulz mal teraz možnosť vystreliť pravou nohou, no miesto toho si loptu prehadzoval na silnejšiu ľavačku, čo využili domáci hráči.

43
    Werder Brémy dali gól!

FRANCO DI SANTO sa dostal k lopte od Gebre Selassieho a z pravej strany strelou k vzdialenejšej žrdi prekonáva bezmocného Krafta.
    Franco DI SANTO - 1:0

44
    O rýchlu odpovedať sa snažil Schulz, no bezúspešne.

45
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

45+1
    Felix Brych ukončuje prvý polčas.

Máme za sebou prvý polčas, v ktorom od začiatku dominoval domáci celok. Hertha hrozila skôr zo štandartných situácií a rýchlych protiútokov, no dá sa povedať, že Wolf bol v domácej bráne bez práce. Domáci sa dostali do vedenia v 43. minúte, keď Di Santo nádhernou trelou k vzdialenejšej tyčke prekonal Krafta.

46
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Schulz, prichádza van den Bergh.
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Niemeyer, prichádza N'Djeng.

47
    Séria nepresností na oboch stranách.

48
    Striedajúci hráč van den Bergh okamžite vidí žltú kartu za podkopnutie Gebre Selassieho.

49
    Pekarík dobre potiahol loptu popri čiare, vyslal prízemný center, ktorý odkopol na roh pred Selkem Gebre Selassie.

50
    Bartels nedovolene stiahol N'Djeng a tak bude mať Hertha výhodu priameho kopu.

52
    Hertha sa nevie dostať za svoju polovicu, loptu má opäť na nohe brankár Kraft.

52
    Neatakovaný Junuzovič potiahol loptu cez celé ihrisko, z 30 metrov vypálil na Kraftovu bránu, no nemecký brankár loptu boxuje na rohový kop.

54
    Lustenberger teraz prišlapol Pekaríkovu nohu a vidí od Felixa Brycha žltú kartu.

56
    Stocker zakladal rýchly protiútok Herthy, no loptu si predkopol až príliš a tak sa možná akcia končí.

57
    Hertha opäť drží loptu na svojej polovici ihriska.

58
    Iniciatívu po prestávke prebrala Hertha, no jej hráči sa v útoku nedokážu presadiť.

59
    Selkeho center mieril presne do rukavíc pripraveného Krafta.

60
    Sternberg ostáva na zemi otrasený po súboji so Schieberom.

60
    Žltú kartu vidí aj kapitán Werderu, Zlatko Junuzovič.

62
    Schieber sa snažil predĺžiť hlavou loptu na niektorého zo spoluhráčov, no tá končí vo Wolfovom náručí.

62
    Di Santo sa teraz pustil do hádky s Felixom Brychom, ktorého chybný verdikt ukrátil Werder o vhadzovanie.

63
    Do protiútoku sa opäť hrnú hosťujúci hráči.

65
    Valentin Stocker sa ocitol v ofasjde.

66
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Oztunali, prichádza Fritz.

67
    Priamy kop Werderu rozohrá Junuzovič.

68
    Tvrdý zákrok Stockera sa končí bez karty.

69
    Bargfrede sa dostal opäť do zakončenia, no lopta mu dobre nesadla a končí asi 2 metre od pravej žrde Kraftovej brány.

70

Hertha si koledovala už dlhšiu dobu o gól, ktorý prichádza v 70. minúte. Presný center našiel FRANCA DI SANTA, ktorý koníčkom striela svôj druhý gól v zápase. Di Santo má tak na svojom konte už 8 predných zásahov.
    Franco DI SANTO - 2:0

72
    Zdá sa, že Werder sa nechystá uspokojiť s dvojgólovým náskokom a opäť zakladá protiútok.

73
    Brooks odkopol pred Schieberom loptu do autu a tak sa môžu domáci vrátiť pokojne do obrany.

74
    Pekarík bol pri čiare faulovaný a tak bude mať Hertha možnosť priameho kopu.

75
    Krásna akcia Werderu, po ktorej sa dostal do dobrej príležitosti Di Santo. Ten však premeškal vhodný moment a nezakončil.

76
    Tvrdý zákrok Bargfredeho v strede ihriska, ktorý však stále nevidí žltú kartu.

78
    Hertha sa usadila na polovici Werderu, no hostia z toho nevyťažili nič.

78
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza DiSanto, prichádza Aycicek.

79
    Hertha sa opäť pustila do rýchleho protiútoku, no ten končí tak ako predchádzajúce, nepresnou prihrávkou.

80
    Hostia to teraz skúšajú cez ľavú stranu, no hráči Werderu ich vytlačili na vlastnú polovicu.

82
    Hertha tp skúša všetkými možnými spôsobmi, no vôbec sa jej nedarí.

83
    Na trávniku zostáva otrasený Sternberg.

84
    Domáci sa snažili o založenie rýchleho protiútoku cez Selkeho, no celú akciu zastavil Felix Brycht, keďže videl faul.

86
    Gebre Selassie sa teraz dobre predieral po pravom kraji, no neodcentroval presne.

87
    Sternberg sa dostal k strele na hranici pokutového územia, no bola zblokovaná jedným z obrancov hostí.

88
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Junuzovič, prichádza Kroos.

89
    Bartels skúšal prekvapiť Krafta strelou z polovuce ihriska, tá však nebola presná.

90
    Zdá sa, že Hertha je už zmierená s porážkou, keďže sa už jej hráči nesnažia o založenie žiadneho útoku.

90
    Nadstavovať sa budú 2 minúty.

90+2
    Selke nespracoval loptu, ktorá mu odskakuje do autu.

90+2

Máme za sebou druhý polčas zápasu medzi Werderom a Herthou Berlín. Aj v druhej polovici potvrdili rolu favorita domáci hráči, ktorým sa ešte podarilo skórovať zásluhou koho iného, ako Franca Di Santa. Ten v 70. minúte koníčkom prekonal bezmocného Krafta.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (17:25:23)