Brémy – Hertha 2:0 (kon.) | Augsburg – Hoffenheim 3:1 (kon.)
2:0 (1:0)
Hertha BSC
Nedeľa 01.02.2015, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (17:25:23)

Máme za sebou druhý polčas zápasu medzi Werderom a Herthou Berlín. Aj v druhej polovici potvrdili rolu favorita domáci hráči, ktorým sa ešte podarilo skórovať zásluhou koho iného, ako Franca Di Santa. Ten v 70. minúte koníčkom prekonal bezmocného Krafta.

90+2

90+2
    Selke nespracoval loptu, ktorá mu odskakuje do autu.

90
    Nadstavovať sa budú 2 minúty.

90
    Zdá sa, že Hertha je už zmierená s porážkou, keďže sa už jej hráči nesnažia o založenie žiadneho útoku.

89
    Bartels skúšal prekvapiť Krafta strelou z polovuce ihriska, tá však nebola presná.

88
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Junuzovič, prichádza Kroos.

87
    Sternberg sa dostal k strele na hranici pokutového územia, no bola zblokovaná jedným z obrancov hostí.

86
    Gebre Selassie sa teraz dobre predieral po pravom kraji, no neodcentroval presne.

84
    Domáci sa snažili o založenie rýchleho protiútoku cez Selkeho, no celú akciu zastavil Felix Brycht, keďže videl faul.

83
    Na trávniku zostáva otrasený Sternberg.

82
    Hertha tp skúša všetkými možnými spôsobmi, no vôbec sa jej nedarí.

80
    Hostia to teraz skúšajú cez ľavú stranu, no hráči Werderu ich vytlačili na vlastnú polovicu.

79
    Hertha sa opäť pustila do rýchleho protiútoku, no ten končí tak ako predchádzajúce, nepresnou prihrávkou.

78
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza DiSanto, prichádza Aycicek.

78
    Hertha sa usadila na polovici Werderu, no hostia z toho nevyťažili nič.

76
    Tvrdý zákrok Bargfredeho v strede ihriska, ktorý však stále nevidí žltú kartu.

75
    Krásna akcia Werderu, po ktorej sa dostal do dobrej príležitosti Di Santo. Ten však premeškal vhodný moment a nezakončil.

74
    Pekarík bol pri čiare faulovaný a tak bude mať Hertha možnosť priameho kopu.

73
    Brooks odkopol pred Schieberom loptu do autu a tak sa môžu domáci vrátiť pokojne do obrany.

72
    Zdá sa, že Werder sa nechystá uspokojiť s dvojgólovým náskokom a opäť zakladá protiútok.
    Franco DI SANTO - 2:0

70
    Werder Brémy dali gól!

Hertha si koledovala už dlhšiu dobu o gól, ktorý prichádza v 70. minúte. Presný center našiel FRANCA DI SANTA, ktorý koníčkom striela svôj druhý gól v zápase. Di Santo má tak na svojom konte už 8 predných zásahov.

69
    Bargfrede sa dostal opäť do zakončenia, no lopta mu dobre nesadla a končí asi 2 metre od pravej žrde Kraftovej brány.

68
    Tvrdý zákrok Stockera sa končí bez karty.

67
    Priamy kop Werderu rozohrá Junuzovič.

66
    Striedanie v tíme Werder Brémy: z ihriska odchádza Oztunali, prichádza Fritz.

65
    Valentin Stocker sa ocitol v ofasjde.

63
    Do protiútoku sa opäť hrnú hosťujúci hráči.

62
    Di Santo sa teraz pustil do hádky s Felixom Brychom, ktorého chybný verdikt ukrátil Werder o vhadzovanie.

62
    Schieber sa snažil predĺžiť hlavou loptu na niektorého zo spoluhráčov, no tá končí vo Wolfovom náručí.

60
    Žltú kartu vidí aj kapitán Werderu, Zlatko Junuzovič.

60
    Sternberg ostáva na zemi otrasený po súboji so Schieberom.

59
    Selkeho center mieril presne do rukavíc pripraveného Krafta.

58
    Iniciatívu po prestávke prebrala Hertha, no jej hráči sa v útoku nedokážu presadiť.

57
    Hertha opäť drží loptu na svojej polovici ihriska.

56
    Stocker zakladal rýchly protiútok Herthy, no loptu si predkopol až príliš a tak sa možná akcia končí.

54
    Lustenberger teraz prišlapol Pekaríkovu nohu a vidí od Felixa Brycha žltú kartu.

52
    Neatakovaný Junuzovič potiahol loptu cez celé ihrisko, z 30 metrov vypálil na Kraftovu bránu, no nemecký brankár loptu boxuje na rohový kop.

52
    Hertha sa nevie dostať za svoju polovicu, loptu má opäť na nohe brankár Kraft.

50
    Bartels nedovolene stiahol N'Djeng a tak bude mať Hertha výhodu priameho kopu.

49
    Pekarík dobre potiahol loptu popri čiare, vyslal prízemný center, ktorý odkopol na roh pred Selkem Gebre Selassie.

48
    Striedajúci hráč van den Bergh okamžite vidí žltú kartu za podkopnutie Gebre Selassieho.

47
    Séria nepresností na oboch stranách.

46
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Schulz, prichádza van den Bergh.
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Niemeyer, prichádza N'Djeng.

Žlté karty: 2 – 2

Máme za sebou prvý polčas, v ktorom od začiatku dominoval domáci celok. Hertha hrozila skôr zo štandartných situácií a rýchlych protiútokov, no dá sa povedať, že Wolf bol v domácej bráne bez práce. Domáci sa dostali do vedenia v 43. minúte, keď Di Santo nádhernou trelou k vzdialenejšej tyčke prekonal Krafta.

45+1
    Felix Brych ukončuje prvý polčas.

45
    Nadstavovať sa bude jedna minúta.

44
    O rýchlu odpovedať sa snažil Schulz, no bezúspešne.
    Franco DI SANTO - 1:0

43

FRANCO DI SANTO sa dostal k lopte od Gebre Selassieho a z pravej strany strelou k vzdialenejšej žrdi prekonáva bezmocného Krafta.

42
    Schulz mal teraz možnosť vystreliť pravou nohou, no miesto toho si loptu prehadzoval na silnejšiu ľavačku, čo využili domáci hráči.

41
    Bargfredeho tvrdú strelu musel Kraft vyraziť na roh.

41
    Werder teraz zakladá ptok cez ľavú stranu.

40
    Pekarík hľadal prízemným centrom Schiebera, no neúspešne. Lopta končí v náručí Wolfa.

39
    Hegeler teraz prišiel do súboju neskoro, netrafil loptu a vidí žltú kartu.

38
    Ronnyho priamy kop končí v horných radách štadióna.

37
    Galvez teraz priam skosil Schulza, za čo nemôže dostať nič iné ako žltú kartu.

36
    Bargfrede sa teraz krásne prekombinoval do pokutového územia, no jeho strelu zblokoala pozorná obrana.

35
    Schulz opäť potiahol loptu do útoku, nahral do krídla Stockerovi, ktorý vybojoval rohový kop.

33
    Faulom sa teraz previnil aj domáci útočník a najlepší strelec tímu, Franco Di Santo.

32
    Langkamp opäť oslobodzuje Herthu dlhým dokopom do autu.

31
    Žltú kartu za stiahnutie dostáva hosťujúci Niemeyer.

30
    Zeleno- bieli opäť zakladajú útok cez pravú stranu.

29
    Ďalší útočný faul hráčov Herthy BSC.

27
    Ronny pribrzdil rýchly protiútok Herthy, no hostia držia stále loptu na svojich kopačkách.

26
    Stocker dostal kolmicu za obrancov, no nakoniec asistent rozhodcu zdvihol zástavku signalizujúcu ofsajd.

25
    Bartelsovu prihrávku pred bránu si postrážil Kraft.

24
    Domáci teraz diktujú tempo hry, no ich aktivita sa väčšinou končí zlými koncovými prihrávkami.

22
    Selke si nabiehal z ľavého krídla na stred, snažil sa obstreliť Krafta, no ten výborne vytláča loptu na roh.

20
    Bargfredeho volej končí tesne vedľa pravej žrde Kraftovej brány!

18
    Gebre Selassieho nadýchaný center mieril na hlavu Di Santa, no pred ním dobre zasiahol Langkamp.

17
    K odrazenej hlavičke z rohu sa dostal Stocker, no jeho volej končí vysoko nad bránou.

16
    Pred naskakujúcim Stockerom loptu odhlavičkoval na roh Gebre Selassie.

15
    Center bol opäť nepresný, čoho využili hostia rýchlym protiútokom. Loptu dostal na nohu Schieber, no nepretlačil sa do zakončenia.

14
    Domáci majú teraz výhodu nebezpečného priameho kopu.

13
    V 13. minúte prichádza prvá žltá karta, ktorú dostáva nemecký reprezentant Selke.

11
    Center Oztunaliho nenašiel žiadneho adresáta v zelenom a tak loptu pokojne do bezpečia odhlavičkoval Langkamp.

10
    Hostia sa teraz rútili v prečíslení 2 na 1, no celá akcia končí nepresnou prihrávkou a následným útočným faulom.

9
    Gebre Selassie odcentroval z pravého krídla, lopta preskočila až na nohu Selkeho, ktorý ju ale netrafil ideálne a tak uľahčil prácu Kraftovi, ktorý sa nemusel hodiť.

8
    Prvý zákrok si pripisuje domáci brankár Wolf, ktorý si pokryl nepresný center Hegelera.

7
    Na začiatku zápasu sa javí aktívnejšie domáci Werder.

6
    Vestergaard potiahol loptu z vlastnej polovice, napriahol asi z 30 metrov a tesne míňa Kraftovu bránu!

5
    Niemeyer musí opustiť ihrisko, keďže potrebuje ošetrenie.

4
    Junuzovičov priamy kop končí na hlave jedného z hráčov v múre.

3
    Do predu sa tlačil domáci Sternberg, no Pekarík ho zbavil lopty a tak môže zautočiť Hertha.

2
    Mužstvá si vymenili loptu, tentokrát ju držia na svojich kopačkách hostia z Berlína.

1
    Prvého faulu sa dopustili Hostia, konkrétne Schulz, ktorý nedovolene zastavil Gebre Selassieho.

1

Domáci nástupia v tradičnej zelenej kombinácii dresov. Hostia v modro-bielych dresoch.

Hráči si teraz uctia minútou ticha pamiatku Juniora Malandu, ktorý tragicky zahynul počas zimnej prestávky.

Dnešný duel bude mať aj československú stopu, keď za domáci Werder nastúpi na pravej strane obrany Čech Theodor Gebre Selassie. Na druhej strane ihriska nastúpi za Herthu taktiež ako pravý obranca Slovák Peter Pekarík.

Werder Brémy: Wolf – Gebre Selassie, Galvez, Vestergard, Sternberg – Oztunali, Bargfrede, Junuzovič (C) – Bartels – Selke, Di Santo
    Náhradníci: Casteels (B), Aycicek, Fritz, Garcia, Hajrovič, Kroos, Lukimya-Mulongoti

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, Schulz – Niemeyer, Lustenberger – Hegeler, Ronny, Stocker – Schieber
    Náhradníci: Jarstein (B), Beerens, Haraguchi, N'Djeng, Plattenhardt, van den Bergh, Wagner

Hertha Berlín

Mužstvo z hlavného mesta na tom nie je o nič lepšie, ako ich dnešný súper. Zo sedemnástich zápasov získala Hertha len 18 bodov, ktoré jej zaručujú 14. priečku v tabuľke. Zverenci Josa Luhukaya sa môžu v koncovke spoliehať na Juliana Schiebera, ktorý nastrielal taktiež 6 gólov. Posledný zápas v Bundeslige Herthe vôbec nevyšiel, keďže ich na Olympijskom štadióne v Berlíne porazil Hoffeinham 0 – 5.

Domáci Werder vstupuje do jarnej časti s jasným cieľom, vyhnúť sa zostupovým priečkam. Po sedemnástom kole sa nachádza na 16. mieste, ktoré znamená baráž o udržanie. Zverenci Viktora Skripnika získali doposiaľ len chudobných 17 bodov za 4 výhry a 3 remízy. Najlepším strelcom tímu je so šiestimi presnými zásahmi Franco Di Santo. Posledný bundesligový zápas odohral Werder 20. decembra minulého roku, keď na domácej pôde porazil Borussiu Dortmund 2 – 1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie medzi Werderom Brémy a Herthou Berlín sa začne o 15:30. Zápas pre Vás komentuje Patrik Koči.