Feyenoord – Den Haag 2:1 (kon.) | Utrecht – Zwolle 0:2 (kon.) | Arnhem – Amsterdam 1:0 (kon.)
Alkmaar – Heracles 3:1 (kon.)
AZ Alkmaar
3:1 (1:0)
Heracles Almelo
cz Nedeľa 01.02.2015, 16:45 • AFAS Stadion, Alkmaar • Holandská Eredivisie

Je dobojováno! AZ Alkmaar poráží Heracles Almelo 3:1!

V prvním poločase jsme viděli jednu branku, o tu se postaral Aron Jóhannsson. Hosté také měli své šance ale žádnou z nich nevyužili.

V 54. minutě zdvojnásobil vedeních domácích Steven Berghuis. Domácí pak hráli v poklidu, jenže v 81. minutě snížil Brahim Darri a bylo to jen 2:1. V samém závěru se ale prosadil Markus Henriksen, který potvrdil vítězství domácích!

Statistiky zápasu

Držení míče – 56% – 44%
    Střely na branku – 6 – 10
    Střely mimo branku – 6 – 5
    Rohové kopy – 4 – 10
    Zásahy gólmanů – 9 – 3

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) fotbalového přenosu se těším brzy nashledanou! (18:43:23)

90+3

90+3
    Rozehrávky se ujal Gudelj, jeho centr ale nebyl přiliš povedený. Hosté ještě jdou do útoku.

90+2
    Gudelj ještě vysunul Huppertse, u toho byl ale včas Veldmate. Huppers vybojoval alespoň rohový kop.

90+1
    Domácí už zápas dohrávají a kombinují na polovině svého soupeře.

90
    Nastavují se tři minuty!

89
    Hosté teď rozehráli roh na krátko, domácí obrana si ale veděla rady.
    Markus HENRIKSEN - 3:1

88
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    No a je rozhodnuto! Na pravé straně dostal ideální míč dos Santos, který krásně přeloboval gólmana, míč se ale odrazil od tyče do břevna a zpět. Na brankovišti byl ale důrazný MARKUS HENRIKSEN, který vrací domácím dvoubrankové vedení!

86
    Darri, posílený první brankou to zkoušel z té samé pozice. Střelu mu ale zablokoval Haye.

85
    Dos Santos byl nedříve stažen Altaouem, to se ještě faul nepískal, poté se ale Santos pomstil a rozhodčí už faul odpískal.

84
    Hosté se ještě nevzdávají myšlenky na vyrovnání. Z pravé strany teď odcentroval Breukers, ve vápně ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl. Alvarado měl lehkou úlohu.

83
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Berghuis, přichází dos Santos.

82
    Fledrrus opět fauloval Gudelja a domácí budou mít k dispozici další volný přímý kop.
    Brahim DARRI - 2:1

81
    Heracles právě vstřelil branku!
    Tak hosté přecijen snižují! Střídající BRAHIM DARRI se teď proběhl středem pole a vypálil za vápnem. Jeho rána skončila za zády Alvarada, který vůbec nereagoval.