Cercle Bruggy – Genk 1:0 (kon.) | Charleroi – Mons 0:2 (kon.) | Waregem – Oostende 2:2 (kon.)
Lokeren – Leuven 2:0 (kon.) | Mechelen – Kortrijk 5:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Lierse 3:1 (kon.)
Sporting Lokeren
2:0 (1:0)
Oud-Heverlee Leuven
cz Sobota 21.12.2013, 20:00 • Daknamstadion, Lokeren • Belgická Jupiler Pro League

Děkuji za pozornost, u další on-line přenosů zase nashledanou. (21:57:48)

Lokeren potvrdil roli favorita a zaslouženě zvítězil nad Leuvenem, který měl v utkání několik šancí, ty ovšem v branku neproměnil. Klíčovým pro hosty bylo asi vyloučení Buysense v 57. minutě, ze kterého se už neoklepali. Naopak tři body o pár minut později pojistil domácím ještě Harbaoui.

88
    Wijns se pokusil přesunout hru na druhou stranu. Pettersson měl ovšem opět k míči daleko.

87
    Ještě Lokeren vystřídá. Leko jde do hry za Persoonse.

86
    Poslední změna na straně Leuvenu. Douglas Maia nahtazuje na poslední minuty Ngoloka.

84
    Nejnebezpečnější muž pro domácí celek Geraerts opouští hřiště, na jeho místo přichází Wijns.

78
    Hosté posilují ofenzívu, Yagan nahrazuje Ogunjimiho, který toho dnes v utkání moc nepředvedl.

77
    Další žlutou kartu dostává hostující útočník Kostovski (LEU).

76
    Domácí podruhé střídají. Ansah nahrazuje De Pauwa.

73
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Přece jenom přichází na řadu navýšení vedení, o které se postaral Tunisan HAMDI HARBAOUI. Ten ukázal, proč ho trenér Maes poslal na hřiště, a po přihrávce Patosiho zamířil za záda Baillyho. Pro něj je to již šestá branka v této sezóně.

70
    Stoperské duo Marič – Scholz v posledních minutách pracuje skvěle. A nic na tom nezmění ani menší komplikace, které si nyní oba zbytečně vytvořili.

66
    De Pauw vypálil těsně nad! Lokeren svého soupeře pořádně tlačí. Dočká se v brzké době pojišťující trefy?

65
    Lokeren měl k dispozici další přímý volný kop z dobré pozice. Exekutorství se jal Vanaken, tentokráte ovšem jen přestřelil.

62
    Patosi pálil z dost ostrého úhlu, i přesto musel Bailly mezi třemi tyčemi zasahovat. S tímto pokusem si poradil.

60
    Dutra neodehrál špatnou partii, Harbaoui ho nahrazuje na posledních třicet minut.

57
    Leuven bude dohrávat utkání o deseti hráčích. Buysens (LEU) byl v první půli jediným potrestaným hráčem hostujícího celku a zrovna on vyfasoval v pořadí i druhou žlutou kartu.

56
    Galitsios nyní vystřelil na branku, a ačkoli jeho pokus měl slušnou razanci, nakonec skončil mimo.

55
    Lokeren mohl zvýšit na 2:0, jenže tenhle cíl mu vlastně zkazil Dutra. Ten totiž vzal sobecky všechno na sebe a trestuhodně ztratil míč, místo aby přihrával dál. Raymaekers mu ho nakonec odebral.

50
    Galitsios poslal pěknou přihrávku na De Pauwa, jenže ten pak neměl nikoho ze spoluhráčů blízko sebe, a tak mohl zasáhnout důrazný obránce Robson.

48
    Bandalovski (LEU) byl nyní trochu přemotivovaný, jeho zákrok si zasloužil další žlutou kartu.

47
    Uběhlo jen pár desítek sekund a domácí obrana opět zapomněla na stále nebezpečnějšího Geraertse. Ten nakonec donutil Barryho k zákroku.

46

Vstup do poločasu vyšel jasně lépe domácím hráčům, kteří se jen díky horší koncovce neujali vedení. Soupeř měl rovněž několik možností, nemůžeme říci, že by hrál vyloženě špatně. Uvidíme, zda-li se zvedne po gólu do šatny, který jim ve 44. minutě připravil Vanaken.

45
    Corryn (LOK) dostává ještě v závěru prvního poločasu žlutou kartu za faul na Bandalovského.

44
    HANS VANAKEN rozehrál přímý kop velmi slušně, jeho střela byla tvrdá i přesná. Ačkoli jiný gólman na světě by možná tenhle pokus polapil, Baillymu se to prostě tentokráte nepodařilo.

42
    Ogunjimi nyní se svou přihrávkou neuspěl, Geraerts si často nabíhá, ale nedostane prakticky jediný přesný balón.

40
    Robson nyní obětavými zákroky zabránil soupeři ve skórování. Nejprve zablokoval střelu Vanakena, poté se vrhl i pod nohy Patosiho.

36
    Patosi dobře zakombinoval s Dutrou, nakonec z levé strany vypálil Corryn, ovšem pouze do boční sítě.

32
    Van Goethem zahrál přímý kop velmi dobře, snažil se najít buď Petterssona nebo Bandalovského, ale ani jeden na balón nedosáhl.

27
    Buysens (LEU) dostává první žlutou kartu zápasu.

24
    Lokeren nyní v obraně také často chybuje! Dutra neudržel na uzdě Buysense, jehož střela skončila těsně vedle Barryho svatyně.

23
    Břevno se třáslo nad ušima brankáře Barryho! Po rohovém kopu se hlavou dokázal ke střele prosadit Van Goethem, jenž zkrátka měl smůlu v koncovce.

22
    Hosté přečkali úvodní tlak. Teď už Lokeren není na hřišti tak dominantní, především obrana Leuvenu hraje nyní více kompaktněji a týmově.

13
    Slibná možnost pro Leuven. Bandalovski se snažil najít Geraertse, přihrávka mu ovšem tolik nevyšla. Takže Barry mohl zůstat mezi třemi tyčemi klidný.

12
    Brankář Bailly se dopustil obrovské hrubice, za kterou se spoluhráčům omlouvá. Patosi mohl jeho minely využít, střílel do prázdné brány, nakonec obrana hostů ještě dokázala míč odvrátit do zámezí.

10
    Robson nyní dost ostře atakoval Dutru, který si opět tvořil prostor pro akci. Colemonts si hostujícího borce volá k sobě, v tuto chvíli ještě žlutou kartu nedostal.

7
    Dutra ukázal, jak je rychlý. Skvělým pohybem se zbavil svého kolegy z Brazílie Robsona, který na poslední chvíli odvrátil na rohový kop.

6
    Další dobrá možnost pro Lokeren! Nejlepší střelec týmu Vanaken vypálil poprvé mezi tři tyče, Bailly proti němu musel zasahovat.

4
    Domácí jsou na hřišti i nadále lepším týmem. Tentokráte byl pas Galitsiose pořádně nebezpečný, ačkoli nakonec nenašel adresáta.

2
    Domácí se dostali hned do první větší šance zápasu! Patosi přihrál za obranu na De Pauwa, který bohužel měl problém se zpracováním, takže akce vyšla vniveč.

1

KSC Lokeren: Barry – Galitsios, Marič, Scholz, Corryn – Persoons, Overmeire – De Pauw, Vanaken, Patosi – Dutra
    Náhradníci: Taravel, Harbaoui, Leko, Trompet, Lemaire, Ansah, Verhulst

Oud-Heverlee Leuven: Bailly – Buysens, Robson, Raymaekers, Pettersson – Bandalovski, Van Goethem, Geraerts, Ngolok – Kostovski, Ogunjimi
    Náhradníci: Lenaerts, Douglas Maia, Bastiaens, Buekers, Wijns, Gíslason, Yagan

Rozhodčí: Colemonts – Gilon, Castel.

Osa Dutra – Vanaken – Harbaoui, to je trio, na které by si měl dát Leuven největší pozor. Hosté bohužel špatně brání, spolu s posledním RAECem mají nejhorší defenzívu v lize. Na venkovních hřištích navíc získali pouhé dva body z devíti zápasů, o to víc je favoritem utkání Lokeren.

Oud-Heverlee Leuven rozhodně plesat nemůže. Loni se v klidu držel ve středu tabulky, jenže poslední měsíce mu ukázaly, že letos to tak růžové nebude. Ačkoli na patnáctý Waasland-Beveren disponuje náskokem pěti bodů, není to číslo, které by ho mohlo dostávat do klidu. Hosté čekají na vítězství od začátku listopadu.

Domácí celek si na aktuální formu rozhodně stěžovat nemůže. Neprohrál už čtyřikrát v řadě, v Belgickém poháru přešel dál přes druholigové Westerlo do čtvrtfinále. I před vlastním publikem se mu daří dobře, z deseti zápasů vyhrál hned šestkrát.

KSC Lokeren balancuje na hranici postupu a nepostupu do skupiny v boji o titul, hosté mají o poznání těžší starosti, jsou črtnáctí a rádi by se ještě více odlepili od sestupového pásma.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.