Saint-Étienne – Nantes 2:0 (kon.) | Bastia – Montpellier 0:0 (kon.) | Nice – Évian TG 3:1 (kon.)
Remeš – Ajaccio 4:1 (kon.) | Sochaux – Rennes 2:1 (kon.) | Toulouse – Guingamp 0:0 (kon.)
OGC Nice
3:1 (0:1)
Évian Thonon Gaillard
cz Sobota 21.12.2013, 20:00 • Allianz Riviera (Nice) • Ligue 1 Uber Eats

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (21:50:29)

Po první půli vedli díky Mongongou proměněné penaltě 1:0, herně však byli lepší domácí. To se naplno projevilo až ve druhém poločase, ve kterém se fotbalisté Nice prosadili hned třikrát a zápas zaslouženě ovládli. Trefili se dvakrát Bauthéac a jednou Bosetti.

90+1
    Nice kráčí k výhře, nutno dodat, že k výhře zasloužené.

89
    Za ovací diváků dohrává Nice zápas, domácí nyní v klidu ubránili i roh soupeře.

87
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Valentin Eysseric, přichází Fabrice Abriel.

86
    Nice právě vstřelilo branku!
    Evian musí v závěru pochopitelně riskovat, toho využili domácí k rychlému brejku, který končí gólem. ALEXY BOSETTI se rozhodl Laquaita přelobovat a udělal dobře, míč končí v síti.

85
    Pied pálí těsně nad branku Laquaita!

84
    Tato standardní situace se ale Nice nevyvedla, balon získal klidný Laquait.

83
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

81
    Nice přeci jen ustupuje od tolik ofenzivní taktiky, jakou doteď hrála a soustředí se více na poctivou defenzivu.

79
    Ten už ale domácí obrana zvládla zlikvidovat, od branky bude rozehrávat Ospina.

78
    Přímý kop Djedjeho je ztečován zdí, bude z toho roh hostů.

76
    Žlutou kartu dostává Eric Bauthéac (OGC Nice).

74
    Poslední minuty rozhodně nenapovídají, že by měl Evian udělat ze zápasu ještě nějaké drama. Nice soupeře nepouští za jeho obrannou půli a náskok si pečlivě hlídá.

72
    Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Djakaridja Koné, přichází Facundo Bertoglio.

71
    Domácímu výběru ale ani tohle nestačí, Evian je i nadále pod velkým tlakem.

69
    Po velké námaze se Nice podařilo zápas otočit. ÉRIC BAUTHEAC dostal famózní přihrávku od Pieda před prázdnou branku, kterou už minout nemohl.

68
    Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Fabrice Ehret.

68
    Žlutou kartu dostává Modou Sougou (Évian Thonon Gaillard).

Jiří Liebreich

Góly: 61. Bauthéac (Brüls), 69. Bauthéac (Pied), 86. Bosetti – 27. Mongongu (pen.)

Karty:   42. Bodmer (NIC), 50. Cvitanich (NIC), 76. Bauthéac (NIC) – 62. Bérigaud (EVA), 68. Sougou (EVA)

OGC Nice: Ospina – Palun, Genevois, Bodmer, Kolodziejczak – Brüls (63. Pied), Digard (C), Eysseric (87. Abriel), Mendy, Bauthéac – Cvitanich (64. Bosetti).
    Náhradníci: Veronese – Gomis, Puel, Abriel, Pied, Bruins, Bosetti.

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Dja Djedjé, Mensah, Mongongu, Sabaly – Koné (72. Bertoglio), Tié Bi, Sorlin (C) – Wass (68. Ehret), Bérigaud (64. Rubén), Sougou.
    Náhradníci: Hansen – Angoula, Cambon, Ehret, Bertoglio, Rubén, N'Sikulu.

Rozhodca: Rainville – Zitouni, Stien