Villarreal – Sevilla 1:2 (kon.) | Real Betis – Almería 0:1 (kon.) | Atlético Madrid – Levante 3:2 (kon.)
Granada – Sociedad 1:3 (kon.)
Atlético Madrid
3:2 (1:1)
Levante UD
Sobota 21.12.2013, 20:00Španielska LaLiga

Zaujímavý zápas mal dramatickú zápletku napokon až do konca, ale tri body predsa len ostávajú na domácej pôde. Hneď po zmene strán sa bleskovým gólom presadil Diego Costa, lenže v nájazde 1 na 1 vyrovnal šokujúco Pedro Rios. Domáci opäť museli tlačiť, Levante dochádzali sily a výsledkom toho bol faul v šestnástke a gól Diega Costu z penalty. V závere hostia tlačili, ale po vylúčení Juanfrana už nemali nárok a keď nedal šancu potom ani Costa, bolo o osude troch bodov rozhodnuté definitívne. Dnes je to odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (21:50:38)

90+4
    Diego Costa v úniku nedal placírkou k žrdi a nerozhodol! Obrovská možnosť ostala nevyužitá.

90+3
    Údaj o nadstavenom čase nepoznáme, predpokladáme že to ešte bude rôznorodé, lebo sa hodnú chvíľu nehralo ani v nadstavení.

90+2
    Rozhodca má plné ruky práce, hráči sú nedisciplinovaní a pred rohom Levante udelil ďalšiu kartu, tentoraz Godinovi.

90+1
    Po skrumáži videl červenú kartu Juanfran, zrejme za úder lakťom či inú neprístojnosť.

90
    Pinto okamžite po príchode na trávnik inkasuje za faul aj žltú kartu.

89
    Priamy kop Levante sa skončil len tečom na roh, ale ani z tejto štandardky hostia gól nevyťažili. Hoci musel Courtois zasahovať, lebo na prednej žrdi nepríjemne loptu predlžoval Vyntra.

88
    Hostia ešte striedajú, do hry prišiel Pinto namiesto Simaa.

87
    Raul Garcia videl za taktický faul žltú kartu.

86
    Tak zohraté mužstvo, akým Atletico je, by si už malo v posledných piatich minútach skóre udržať a nepokaziť Vianoce. Ale vo futbale, na Slovensku a v Amerike je možné všetko.

85
    Nádeje na vyrovnanie môže vrátiť Angel, ktorý vymenil Pedra Lopeza.

84
    ...Garciov center ale smeroval iba do náručia pozorného Courtoisa.

83
    Levante sa teraz pomaly usadzuje pred pokutové územie súpera, ale na vyrovnanie majú už zrejme málo síl. Zachrániť by to mohli štandardky, ako napríklad teraz...

82
    Aj vzadu aj vpredu sa klub z Valencie držal takmer 80 minút, ale dať aj tretí gól do siete favorita a pokaziť mu radosť z plnohodnotného prvého miesta bude nadľudský výkon.

81
    Dramatický duel ešte stále nekončí, ale po zbytočne zavinenej penalte desať minút pred koncom je to zrejme posledný klinec do rakvy pre hostí, ktorým na body zrejme nebude stačiť ani heroický výkon.

78
    Atlético dalo gól! Penaltu premenil DIEGO COSTA strelou k žrdi, hoci si Navas na loptu siahol, prepadla do siete!

77
    Garcia skolil celkom jasne Juanfrana a je z toho šanca na zmenu skóre.

76
    Bola nariadená penalta pre Atletico Madrid!

Góly: 30. Godin, 48. Diego Costa, 78. Diego Costa – 2. Ivanschitz, 57. Pedro Rios

Karty:   15. Barral (MAD), 87. Raul Garcia (MAD), 90+2. Godin (MAD) – 12. Ruben Garcia (LVN), 45. Carabelas (LVN), 58. Pedro Lope (LVN), 68. Diop (LVN), 90. Pinto (LVN)   90+1. Juanfran (LVN)

Atlético Madrid: Courtois – Costa, Filipe, Gabi, Godin, Juanfran, Koke, Miranda, Tiago, Turan, Villa.
    Levante UD: Navas – Lopez, Vyntra, Navarro, Juanfran – Simao, Diop – Ruben, Ivanschitz, Karabelas – Barral.

Rozhodca: José Luis González González