Villarreal – Sevilla 1:2 (kon.) | Real Betis – Almería 0:1 (kon.) | Atlético Madrid – Levante 3:2 (kon.)
Granada – Sociedad 1:3 (kon.)
Atlético Madrid
3:2 (1:1)
Levante UD
Sobota 21.12.2013, 20:00Španielska LaLiga

Zaujímavý zápas mal dramatickú zápletku napokon až do konca, ale tri body predsa len ostávajú na domácej pôde. Hneď po zmene strán sa bleskovým gólom presadil Diego Costa, lenže v nájazde 1 na 1 vyrovnal šokujúco Pedro Rios. Domáci opäť museli tlačiť, Levante dochádzali sily a výsledkom toho bol faul v šestnástke a gól Diega Costu z penalty. V závere hostia tlačili, ale po vylúčení Juanfrana už nemali nárok a keď nedal šancu potom ani Costa, bolo o osude troch bodov rozhodnuté definitívne. Dnes je to odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (21:50:38)

90+4
    Diego Costa v úniku nedal placírkou k žrdi a nerozhodol! Obrovská možnosť ostala nevyužitá.

90+3
    Údaj o nadstavenom čase nepoznáme, predpokladáme že to ešte bude rôznorodé, lebo sa hodnú chvíľu nehralo ani v nadstavení.

90+2
    Rozhodca má plné ruky práce, hráči sú nedisciplinovaní a pred rohom Levante udelil ďalšiu kartu, tentoraz Godinovi.

90+1
    Po skrumáži videl červenú kartu Juanfran, zrejme za úder lakťom či inú neprístojnosť.

90
    Pinto okamžite po príchode na trávnik inkasuje za faul aj žltú kartu.

89
    Priamy kop Levante sa skončil len tečom na roh, ale ani z tejto štandardky hostia gól nevyťažili. Hoci musel Courtois zasahovať, lebo na prednej žrdi nepríjemne loptu predlžoval Vyntra.

88
    Hostia ešte striedajú, do hry prišiel Pinto namiesto Simaa.

87
    Raul Garcia videl za taktický faul žltú kartu.

86
    Tak zohraté mužstvo, akým Atletico je, by si už malo v posledných piatich minútach skóre udržať a nepokaziť Vianoce. Ale vo futbale, na Slovensku a v Amerike je možné všetko.

85
    Nádeje na vyrovnanie môže vrátiť Angel, ktorý vymenil Pedra Lopeza.

84
    ...Garciov center ale smeroval iba do náručia pozorného Courtoisa.

83
    Levante sa teraz pomaly usadzuje pred pokutové územie súpera, ale na vyrovnanie majú už zrejme málo síl. Zachrániť by to mohli štandardky, ako napríklad teraz...

82
    Aj vzadu aj vpredu sa klub z Valencie držal takmer 80 minút, ale dať aj tretí gól do siete favorita a pokaziť mu radosť z plnohodnotného prvého miesta bude nadľudský výkon.

81
    Dramatický duel ešte stále nekončí, ale po zbytočne zavinenej penalte desať minút pred koncom je to zrejme posledný klinec do rakvy pre hostí, ktorým na body zrejme nebude stačiť ani heroický výkon.

78
    Atlético dalo gól! Penaltu premenil DIEGO COSTA strelou k žrdi, hoci si Navas na loptu siahol, prepadla do siete!

77
    Garcia skolil celkom jasne Juanfrana a je z toho šanca na zmenu skóre.

76
    Bola nariadená penalta pre Atletico Madrid!

75
    Simeoneovci sú už značne frustrovaní z toho, že sa im nedarí ohroziť bránu v lepšom rozpoložení, ale na druhej strane je otázne, či sa hosťom podarí udržať súpera na uzde a či im vystačia sily.

74
    Rozhodca opäť musí krotiť vášne a po faule Raula Garciu bol chvíľu otrasený Navas. Už sa ale v hre pokračuje.

73
    Rozhodne sa po skorom inkasovaní po návrate zo šantí vyrovnanie valencijského klubu nečakalo, no nájazd na brankára sa skončil gólom a červenobielym tak opäť tečú nervy.

73
    Na oboch póloch ihriska sa opäť bojuje jedna radosť a preto sa napokon predsa len opakuje scenár z prvého polčasu a teda tlak domácich a obrana Levante zubami nechtami.

72
    Atletico inkasovalo v tomto zápase už polovicu gólov na domácom trávniku, ako tomu bolo doposiaľ v priebehu ročníka.

71
    Tentoraz sa domáci ďaleko nedostali, zastavil ich odmávaný ofsajd.

68
    Diop prišiel do súboja neskoro a videl za faul teda žltú kartu.

66
    Červenobieli opäť musia zabrať a dúfať, že sa im podarí zažehnať blamáž, ktorou by strata dvoch bodov doma určite bola.

65
    Tréner Simeone vie, čo je potrebné mužstvu vliať a preto dáva do hry čerstvú silu, ktorá by mohla ešte s výsledkom urobiť divy. Uvidíme, či sa tak stane.

64
    Opäť sa strieda, Kokeho nahradil Adrian v drese Atletica.

61
    Villa v zápase končí, vymenil ho Raul Garcia.

60
    Takže začíname opäť odznova a zápas nám ešte v poslednej polhodine určite má čo ponúknuť. Diváci sa nudiť nemôžu, videli sme už 4 góly.

59
    Diego Costa po dravom prieniku vybojoval priamy kop z hranice pokutového územia, čím vytvoril šancu na zvýšenie skóre vo svoj prospech. Villov pokus zo štandardky však nebol úspešný.

58
    Pedro Lopez dostal kartu za reči.

57
    Levante dalo gól! Ešte o ničom nie je rozhodnuté, chyba domácich dala šancu na nájazd 1 na 1 súperovi! Koke stratil loptu, PEDRO RIOS aj v tiesnení prenikol do šance a v pravý čas vystrelil k žrdi. Courtois nemal nárok!

57
    Kto by to bol povedal, že v polovici decembra budú na 1. mieste vo svojej lige doposiaľ nevýrazné tímy ako Liverpool v Anglicku a Atl. Madrid v Španielsku. Skutočne je to však tak.

56
    Na ihrisku navyše nemajú strelca toho expresného gólu a tak všetko hrá do karát domácim, ktorí si brúsia zuby na 1. miesto pomerne jednoznačne.

54
    Otázne ale je, že hosťom ostanú sily na prípadné vyrovnanie, teraz pocítia prehustenú obranu a pozorné bránenie pre zmenu hostia.

53
    Na ihrisku sa teda situácia zmení a tá z prvého polčasu sa opakovať, zatiaľ, nebude. Madrid síce bude útočiť, ale nie v takej miere, ako tomu bolo počas nepriaznivého stavu.

52
    Atletico tak dokonalo obrat, Levante sa už nemôže spolieha na urputnú defenzívu a ak chcú pomýšľať na body, opäť musia začať útočiť.

51
    Ani jeden z trénerov cez prestávku nesiahol po zmene, hráme teda v zložení od 34. minúty, keď musel nútene striedať Ivanschitz.

48
    Atlético dalo gól! Opäť sa skóre mení hneď v úvode polčasu, lenže tentoraz do siete Levante! Dlhý nákop z priameho kopu si našiel na zadnej žrdi v ťažkej pozícii DIEGA COSTU, ktorý skvelým volejom k tyči nedal Navasovi šancu a upravuje stav pre svojich!

47
    Hostia rozohrali druhý polčas.

46

Zaujímavý prvý polčas ponúkol situáciu s gólovým zakončením už po jednej minúte, presadil sa krížnou strelou po chybe obrany Ivanschitz. Nasledoval sústavný tlak domácich ktorý však nemal potrebné parametre a cez zhustenú obranu to šlo ťažko. Napokon však hlavičkou svojich vykúpil Godin a v prvom polčase aspoň zabezpečil remízu. Do druhého dejstva sa pozrieme približne od 21:03.

45+1
    Zavinil tak aj priamy kop z dobrej vzdialenosti, Gabiho center ale nebol presný a uzavrel prvý polčas.

45
    Carabelas fauloval v nebezpečnej zóne a ešte za to videl aj žlt kartu.

44
    Dnešný zápas riadne bolí, tímy si nič nedarujú a od prvej minúty je k dispozícii chuť na oboch stranách nedarovať súperovi loptu ani na sekundu.

43
    Barral sa v úniku chcel dostať k penalte, v poslednej chvíli si loptu cez Courtoisa prehodil, ale rozhodca mierny stret ako penaltový neposúdil.

42
    Neúnavné útočenie domácich prinieslo ďalšiu šancu, tentoraz sa v nej ocitol opäť Godín, ale hlavičkou mieril z dobrej pozície tesne nad!

41
    Po tejto situácii nasledoval ešte rohový kop, ale na prvej žrdi obrana center odvrátila do bezpečia.

40
    Villa posielal do vápna strieľaný center, čo ešte chcel doklepnúť do siete Costa, no loptu len o kúsok nedočiahol!

39
    Costa v úniku prepadol cez Navasa, ale penalta sa nepískala. Obrana rýchlo loptu odpratala, z dorážky sa takisto nikto medzi strelcov nezapísal.

36
    Tú však čakajú poriadne problémy so zostavou, pretože bude zaujímavé sledovať, ako sa okliešetenému kádru podarí na ihrisku húževnatého Getafe uspieť.

35
    Vidina prvého miesta je lákavá, Atletico je k nemu veľmi blízko minimálne na pár hodín. Stačí mu aj remíza, no zajtra svoj zápas bude hrať aj Barcelona.

34
    Pedro Rios vymenil zraneného Ivanschitza už v prvom polčase.

33
    Začíname odznova, domáci vsietili gól zrejme včas, pretože čím sa duel dostával do ďalšej a ďalšej fázy, tým sa na ich kopačkách prejavovala nervozita.

30
    Atlético dalo gól! No predsa len to domáci vo veľkom tlaku nezabalili a dokázali! Lopty lietali do ohňa z každej strany a po jednej z nich z pravej strany namieril DIEGO GODIN neomylne, vo vzduchu bol osamotený a tak jeho hlavička mala potrebné parametre na gól.

29
    Villa si dobre spracoval loptu vo vápne a už si to chystal na strelu. Lenže opäť to mieril len húštiny tiel.

28
    Napokon však obrana všetko zacelila a kanoniera k slovu nepustila.

27
    Navas to teraz trochu s vybehnutím z brány prehnal a Costa sa takmer mohol dostať k odkrytej bráne.

26
    Domáci sa cez prehustený stred obrany nie a nie dostať do šance, na krásu hrajú zbytočne. Pätičky im góly len tak ľahko neprinesú.

25
    Diváci toho teda ešte veľa na hracej ploche nevideli, okrem úvodného gólu a ďalšej možnosti hostí je zápas akýsi hluchý.

24
    Hra je rozkúskovaná a nesúrodá, rozhodca má čo robiť, aby vášne upokojil a nedával karty za každú maličkosť.

23
    Villa bol medzitým ošetrovaný za čiarou, ale už je späť v hre pripravený pokračovať.

22
    Opäť sa nehrá po menšej potýčke, domácim tečú nervy a to je voda na mlyn pre Levante.

21
    Zo strany Levante to je v obrane jednotvárne a pokiaľ budú domáci efektívnejší a trpezliví, mali by byť úspešní.

18
    Tlak domácich narastá, s centrovanými loptami si však obrana klubu z Valencia zatiaľ vie dať rady.

17
    Navas musel sťahovať dlhý nákop do vápna, číhal tam totiž napríklad Diego Costa. Gólman to zvládol.

15
    Barral je druhým potrestaným mužom žltou kartou, rozhodca nemá na výber a fauly hneď trestá.

14
    Madridu hrozia samé nebezpečné situácie po rohoch či chybách, Courtois si však s centrom tentoraz poradil a svoj tím podržal.

13
    Barral prenikol do vápna cez zaspatú obranu a cez troch hráčov sa dostal aj k zakončeniu! Courtois musel s námahou vyraziť na roh.

12
    Ruben Garcia dostal za faul žltú kartu.

11
    Hostia sa prekvapujúco dostávajú k častejším ohrozeniam brány, teraz zahrávali ďalší roh, no Courtois nemusel byť v permanencii.

10
    Hostia si po faule Mirandu vybojovali priamy kop, vášne teda pokračujú.

8
    Tímy si nič nedarujú od začiatku stretnutia, verme ale, že sa vášne nezvrhnú v drastické momenty.

7
    Hlavným rozhodcom stretnutia je José Luis González González.

6
    Priamy kop s cieľom poslať do ohňa dobrú loptu domácim nevyšiel, Navas nemusel zasahovať.

3
    Nečakaný úvod nám, veríme, zarobil na zaujímavú zápletku v dnešnom zápase, Madrid má čo robiť, aby sa zohrial a čím skôr vyrovnal.

2
    Levante dalo gól! Tak to je šok! Z ničoho dostal do vápna famóznu nahrávku ANDREAS IVANSCHITZ, ktorý z uhla aj keď bol v tiesnení obrany a strelu tečoval brankár Courtois, otvára skóre krížnou ranou!

2
    Tí hrajú tradične v červenobielomodrej kombinácii dresov a hostia nastúpili v tmavomodrom.

1
    Výkopom stretnutie zahájili hráči Atletica Madrid.

1

-25

Atlético Madrid: Courtois – Costa, Filipe, Gabi, Godin, Juanfran, Koke, Miranda, Tiago, Turan, Villa.

Levante UD: Navas – Lopez, Vyntra, Navarro, Juanfran – Simao, Diop – Ruben, Ivanschitz, Karabelas – Barral.

Rozhodca: José Luis González González.

Hostia z Valencie si chcú upevniť stred tabuľky: "Mali sme zlý mesiac, ale porazili sme Elche, čo pre nás znamenalo bod zvratu, po ktorom sme zvíťazili v pohárovom zápase o štyri góly. Určite sme teraz ďaleko viac sebaistí," komentoval náladu v hosťujúcom tíme záložník Levante Jordi Xumetra, ktorý ale bude Levante schádzať kvôli kartovým trestom. Levante nebude môcť nasadiť ani zranených Hectora Rodasa a útočníka Baba Diawara. Duel začína o 20.00.

Úvodný hvizd rozhodcu José Gonzaleza zaznie na štadióne Vicente Calderóna v sobotu o 20:00.

Doma majú Simeoneovci bezchybnú bilanciu 8-0-0 a sú teda prví. Aj skóre 30:4 je famózne a nemá v tabuľke konkurenciu. Atletico si potrebuje nazbierať čo najviac bodov, pretože už januári sa stretne s Blaugranas a pôjde tak ešte o viac sledovaný duel, ako El Clássico.

Madrid má skvelú formu, v lige vyhral ostatné 3 zápasy a dokonca na nulu so skóre 12:0. Opäť vinou zaváhania Realu navŕšil náskok práve na mestského rivala a drží sa prvej Barcelony ako kliešť. Momentálne rozhoduje o lídrovi ligy len skóre.

Los Rojiblancos majú šancu zakončiť rok 2013 na 1. mieste tabuľky v Primere Division, potrebujú však k tomu zdolať Levante na domácom ihrisku a dúfať v zaváhanie Barcelony.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:00.

Góly: 30. Godin, 48. Diego Costa, 78. Diego Costa – 2. Ivanschitz, 57. Pedro Rios

Karty:   15. Barral (MAD), 87. Raul Garcia (MAD), 90+2. Godin (MAD) – 12. Ruben Garcia (LVN), 45. Carabelas (LVN), 58. Pedro Lope (LVN), 68. Diop (LVN), 90. Pinto (LVN)   90+1. Juanfran (LVN)

Rozhodca: José Luis González González