Cercle Bruggy – Genk 1:0 (kon.) | Charleroi – Mons 0:2 (kon.) | Waregem – Oostende 2:2 (kon.)
Lokeren – Leuven 2:0 (kon.) | Mechelen – Kortrijk 5:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Lierse 3:1 (kon.)
Sporting Charleroi
0:2 (0:1)
RAEC Mons
cz Sobota 21.12.2013, 20:00 • Stade du Pays de Charleroi • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Pěkný večer přeji všem fanouškům nejvyšší belgické soutěže, belgická Pro League má na programu dvacáté kolo, v rámci kterého na sebe narazí Sporting Charleroi a RAEC Mons.

Domácí Sporting Charleroi se po 19. kole nachází na 11. místě tabulky se ziskem jednadvaceti bodů. Poslední tři zápasy a tři remízy. Charleroi tedy z posledních tří zápasů odešel pokaždé s jedním bodem za remízy 0:0, 1:1 a 2:2. Remíza proti Beverenu byla ztrátou, naopak proti celku Club Bruggy cenným skalpem. Tentokráte však budou domácí chtít získat všechny tři body, čeká je totiž doposud nejslabší celek nejvyšší belgické soutěže.

RAEC Mons, jak už jsem zmiňoval, hosté jsou zatím jasně poslední. Za 19 zápasů dokázali uhrát pouze 7 bodů, což je opravdu velmi málo. Skóre 14:32 není také vůbec příznivé. Mons je zatím nejslabším článkem celé Pro League. Na venkovních hřištích je to také velmi špatné, z devíti zápasů jeden bod a skóre 7:18. Právě jediný bod dokázali fotbalisté Monsu uhrát na hřišti Leuvenu, který je předposlední. Bude Mons vůbec poprvé úspěšný na hřišti soupeře za tři body?

Oba celky už se jednou střetly, bylo to samozřejmě na hřišti Monsu, který prohrál 1:2. Charleroi je favoritem i v tomto zápase. Podaří se jim potvrdil roli favorita, odejdou domácí i počtvrté v řadě s jedním bodem nebo se dočkáme vůbec první výhry hostujícího Monsu na hřišti soupeře v této sezoně? Sledujte náš online přenos!

Sporting Charleroi: Mandanda – Dewaest, Martos, Satli, Vervoort – Francois, Kaya, Kebano, Marcq, Milicevic – Pollet

RAEC Mons: Saussez – Dussene, Lorenzi, Monteyne, Timmermans – Diandy, Le Postollec, Mununga, Matthys, Soumah – Arbeitman

Rozhodčí: Bourdouxhe – Conotte, Lescalier.

1

1
    Hosté doslova vlétli do tohoto zápasu a hned v první minutě vybojovali rohový kop.

2
    Ten však žádné nebezpečí pro domácí branku nepřinesl, rozehrávat tak bude brankář Mandanda.

3
    Rohový kop vybojovali i domácí fotbalisté, taktéž si s nim ale příliš dobře neporadili.

5
    Míč na kopačkách mají domácí, kteří hledají nějaké okénko v hostující defenzívě.

6
    Na zemi teď zůstal ležet jeden z hostujících fotbalistů, chvíli se nehrálo, už se ale pokračuje ve hře.

7
    Do dobré šance se dostával Soumah, toho však zradilo zakončení.

9
    Obrázek hry se příliš nemění, domácí drží míč, ale do zakončení se zatím dokázali dostat jen hosté.

10
    V ofsajdové pasti nachytán domácí útočník Pollet.

11
    Mandanda musel na zem! S pokusem Matthyse si ale poradil! Tohle však vůbec nebyl marný pokus.

13
    Další nepříjemná střela, tentokráte z kopačky Arbeitmana, domácí brankář znovu pozorný.

14
    Mons je teď jasně lepší, hostující fotbalisté teď vybojovali zajímavou standartní situaci.

15
    Ze standartních situací dnes zatím nebezpečí nehrozí, to se potvrdilo i nyní.

17
    Nepříjemně se srazili Kebano a Soumah a oba musí za postranní čáru.

18
    Už jsou ale zpět ve hře, u míče hosté.

20
    Hra se teď dost kouskuje, nepřesností je spousta na obou stranách.

21
    Už čtvrtý střelecký pokus hostů mimo tři tyče, ten obstaral Soumah.

22
    Momentálně nesledujeme příliš pohledný fotbal, jedná se spíše o taktickou bitvu.

24
    Druhý roh vybojovali fotbalisté Monsu, kteří se v této statistice dostali do vedení.

25
    Z rohu nic nebylo, ale stále platí, že Mons má mírně navrch.

26
    Ve výborné příležitosti se nacházel Arbeitman, kterého hledal Soumah. Jeho přihrávka ale nebyla úplně přesná a zakončení hostujícího útočníka tak nebylo zrovna ideální.

28
    Domácí nestíhají, Mons vybojoval dobrou standartní situaci.

29
    Ta ale kýžené ovoce nepřinesla, u míče však znova hosté.

29
    Další roh pro Mons.

30
    Fotbalisté Sportingu Charleroi odvrací jen za cenu už čtvrtého rohu pro hosty.

31
    Ofsajd teď zastavil snahu hostujícího celku.

33
    První žlutou kartu zápasu vidí hostující Nicolas Timmermans.

34
    S následnou standartkou si domácí ale neporadili podle svých představ.

36
    Stále stejný obrázek hry, hosté jsou určitě lepší, k nějaké obrovské šanci se zatím nedostali.

37
    Dobrá střela Soumaha, který pořádně vystrašil Mandandu.

39
    Hosté jsou v závěru prvního poločasu čím dál více aktivnější, domácí ještě budou mít velké problémy.

40
    V ofsajdu nachytán hostující Arbeitman.

41
    Domácí brankář s rozehrávkou příliš nepospíchá, za nerozhodného stavu poměrně zajímavé, ale vzhledem k dosavadnímu průběhu určitě tolik nepřekvapující.

43
    Mons právě vstřelilo branku!
    Zasloužená branka je tady! FLAVIEN LE POSTOLLEC byl na konci této akce a posílá hosty do vedení. Branka přišla určitě v pravý čas pro hosty a to v závěru prvního poločasu.

44
    Domácí se budou muset zvednout, s takovým výkonem dnes na body určitě nedosáhnou.

45
    První poločas už se jen spíše dohrává, hlavní sudí pískne každou chvíli do píšťalky.

Je to tak, první poločas je u konce. Hosté zaslouženě vedou o jednu branku, když se ve 43. minutě prosadil Le Postollec. Výsledek odpovídá předvedené hře, domácí se budou moci zlepšit, pokud chtějí sahat na body. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne zhruba ve 21:01.

46

46
    Domácí střídali, Marcqa nahradil Gnohéré.

47
    Fotbalisté Sportingu Charleroi vstoupili do druhého poločasu určitě aktivněji, než do toho prvního.

49
    Na domácích je evidentní, že prohrávají a snaha vyrovnat je jasná.

50
    Hostující fotbalisté se však hodně zatáhli, uvidíme, jestli to bude dobré řešení.

51
    Nepřesný pokus z kopačky Polleta, rozehrávat bude brankář Saussez.

53
    Vypadá to, že hosté budou teď nebezpeční především z rychlých brejků, jeden takový teď zakončil Arbeitman, ale nepřesně.

54
    A další rychlý protiútok, hosté vybojovali sedmý rohový kop.

55
    Domácí celou situaci vyřešili bez problémů a už uhánějí směrem dopředu.

56
    V ofsajdu nachytán Milicevic, hosté s rozehrávkou příliš nespěchají.

58
    Do výborné šance se dostával Pollet, na poslední chvíli před nim ale zasáhl dobrým obranným zákrokem Timmermans.

60
    Za chvíli se nám rozeběhne závěrečná půlhodina, domácí se snaží, do žádné vyložené šance se ale nemohou dostat a hosté dobře brání jednobrankový náskok.

61
    Navíc nyní Mons vybojoval zajímavý přímý kop.

62
    Nic víc než osmý rohový kop z něj ale hosté nevytěžili.

64
    Charleroi má míč na svých kopačkách a hledá skulinku v obraně Monsu, zatím marně.

65
    Teprve druhý roh vybojovali domácí, v této statistice 2:8.

66
    Ač domácí ve druhé půli přidali, na hosty to zatím nestačí.

67
    Podruhé střídají domácí, odchází Vervoort, toho nahrazuje Daf.

69
    A hosté už vedou o dvě branky! Jeden z rychlých brejků teď hosté dokázali dovést až do úplného konce, na konci akce byl JOACHIM MUNUNGA, který nedal šanci domácímu brankáři, 0:2!

70
    Tak teď už to domácí budou mít opravdu velmi těžké, hosté dnes hrají výborně.

72
    Žlutou kartu vidí hostující Le Postollec, v této statistice 0:2.

73
    Hosté zatím v pohodě brání dvoubrankový náskok a logicky nikam nespěchají.

74
    Poprvé střídají i hosté, dohráno má Dussenne, místo kterého na trávník vbíhá Ntambwe.

75
    Poslední střídání na domácí straně, Milicevice nahrazuje Ederson.

77
    Jakoby už domácí ani nevěřili, že dnes mohou vstřelit branku, natož dvě.

78
    Utkání už se spíše dohrává, hosté nikam nespěchají a dobře brání.

79
    Střelecký pokus Polleta nepřesný!

80
    Žlutou kartu vidí domácí Francois.

81
    Za cenu žluté karty také na druhé straně potrestán Lorenzi.

82
    Podruhé střídají hosté, Arbeitmana nahradí Sapina.

83
    Opravdu to vypadá, že je rozhodnuto, domácí už rezignovali.

84
    Z veliké vzdálenosti to zkoušel Gnohéré, ale střela mířila hodně nad bránu Sausseze.

85
    Domácímu celku dnešní utkání opravdu nevychází, hosté jsou ve všech faktorech napřed a zaslouženě vedou o dvě branky.

87
    A klidně to mohlo být už o tři branky, ale včasným výběhem celou situaci dobře vyřešil brankář Mandanda.

88
    Vypadá to, že hosté budou ještě naposledy střídat.

89
    Ano, poslední střídání v tomto zápase, Matthyse nahrazuje Chatelle.

90
    Hlavní sudí Bourdouxhe už sleduje hodinky, tak uvidíme, kolik nastaví.

90+2
    Jsou to čtyři minuty, zatím se nic vážného na hřišti neděje, hosté drží míč a kontrolují si dvoubrankový náskok.

90+3
    Dobrý střelecký pokus Polleta, Saussez opět pozorný, dneska ale moc práce neměl.

90+4
    Nejspíše poslední útok hostů končí v zámezí, hlavní rozhodčí každou chvíli odpíská konec zápasu.

Utkání je za námi! Fotbalisté Monsu vůbec poprvé v této sezoně na hřišti soupeře vítězí za tři body a připisují si tak cenný skalp. Pro domácí je to naopak ztráta, ale nutno dodat, že dnes si body nezasloužili, hosté byli lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě tedy vítězí.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (22:13:24)