Cercle Bruggy – Genk 1:0 (kon.) | Charleroi – Mons 0:2 (kon.) | Waregem – Oostende 2:2 (kon.)
Lokeren – Leuven 2:0 (kon.) | Mechelen – Kortrijk 5:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Lierse 3:1 (kon.)
Sporting Charleroi
0:2 (0:1)
RAEC Mons
cz Sobota 21.12.2013, 20:00 • Stade du Pays de Charleroi • Belgická Jupiler Pro League

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (22:13:24)

Utkání je za námi! Fotbalisté Monsu vůbec poprvé v této sezoně na hřišti soupeře vítězí za tři body a připisují si tak cenný skalp. Pro domácí je to naopak ztráta, ale nutno dodat, že dnes si body nezasloužili, hosté byli lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě tedy vítězí.

90+4
    Nejspíše poslední útok hostů končí v zámezí, hlavní rozhodčí každou chvíli odpíská konec zápasu.

90+3
    Dobrý střelecký pokus Polleta, Saussez opět pozorný, dneska ale moc práce neměl.

90+2
    Jsou to čtyři minuty, zatím se nic vážného na hřišti neděje, hosté drží míč a kontrolují si dvoubrankový náskok.

90
    Hlavní sudí Bourdouxhe už sleduje hodinky, tak uvidíme, kolik nastaví.

89
    Ano, poslední střídání v tomto zápase, Matthyse nahrazuje Chatelle.

88
    Vypadá to, že hosté budou ještě naposledy střídat.

87
    A klidně to mohlo být už o tři branky, ale včasným výběhem celou situaci dobře vyřešil brankář Mandanda.

85
    Domácímu celku dnešní utkání opravdu nevychází, hosté jsou ve všech faktorech napřed a zaslouženě vedou o dvě branky.

84
    Z veliké vzdálenosti to zkoušel Gnohéré, ale střela mířila hodně nad bránu Sausseze.

83
    Opravdu to vypadá, že je rozhodnuto, domácí už rezignovali.

82
    Podruhé střídají hosté, Arbeitmana nahradí Sapina.

81
    Za cenu žluté karty také na druhé straně potrestán Lorenzi.

80
    Žlutou kartu vidí domácí Francois.

79
    Střelecký pokus Polleta nepřesný!

78
    Utkání už se spíše dohrává, hosté nikam nespěchají a dobře brání.

77
    Jakoby už domácí ani nevěřili, že dnes mohou vstřelit branku, natož dvě.

75
    Poslední střídání na domácí straně, Milicevice nahrazuje Ederson.

74
    Poprvé střídají i hosté, dohráno má Dussenne, místo kterého na trávník vbíhá Ntambwe.

73
    Hosté zatím v pohodě brání dvoubrankový náskok a logicky nikam nespěchají.

72
    Žlutou kartu vidí hostující Le Postollec, v této statistice 0:2.

70
    Tak teď už to domácí budou mít opravdu velmi těžké, hosté dnes hrají výborně.

69
    Mons právě vstřelilo branku!
    A hosté už vedou o dvě branky! Jeden z rychlých brejků teď hosté dokázali dovést až do úplného konce, na konci akce byl JOACHIM MUNUNGA, který nedal šanci domácímu brankáři, 0:2!

67
    Podruhé střídají domácí, odchází Vervoort, toho nahrazuje Daf.

66
    Ač domácí ve druhé půli přidali, na hosty to zatím nestačí.

65
    Teprve druhý roh vybojovali domácí, v této statistice 2:8.

64
    Charleroi má míč na svých kopačkách a hledá skulinku v obraně Monsu, zatím marně.

62
    Nic víc než osmý rohový kop z něj ale hosté nevytěžili.

61
    Navíc nyní Mons vybojoval zajímavý přímý kop.

60
    Za chvíli se nám rozeběhne závěrečná půlhodina, domácí se snaží, do žádné vyložené šance se ale nemohou dostat a hosté dobře brání jednobrankový náskok.

58
    Do výborné šance se dostával Pollet, na poslední chvíli před nim ale zasáhl dobrým obranným zákrokem Timmermans.

56
    V ofsajdu nachytán Milicevic, hosté s rozehrávkou příliš nespěchají.

55
    Domácí celou situaci vyřešili bez problémů a už uhánějí směrem dopředu.

54
    A další rychlý protiútok, hosté vybojovali sedmý rohový kop.

53
    Vypadá to, že hosté budou teď nebezpeční především z rychlých brejků, jeden takový teď zakončil Arbeitman, ale nepřesně.

51
    Nepřesný pokus z kopačky Polleta, rozehrávat bude brankář Saussez.

50
    Hostující fotbalisté se však hodně zatáhli, uvidíme, jestli to bude dobré řešení.

49
    Na domácích je evidentní, že prohrávají a snaha vyrovnat je jasná.

47
    Fotbalisté Sportingu Charleroi vstoupili do druhého poločasu určitě aktivněji, než do toho prvního.

46
    Domácí střídali, Marcqa nahradil Gnohéré.

46

Je to tak, první poločas je u konce. Hosté zaslouženě vedou o jednu branku, když se ve 43. minutě prosadil Le Postollec. Výsledek odpovídá předvedené hře, domácí se budou moci zlepšit, pokud chtějí sahat na body. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne zhruba ve 21:01.

45
    První poločas už se jen spíše dohrává, hlavní sudí pískne každou chvíli do píšťalky.

44
    Domácí se budou muset zvednout, s takovým výkonem dnes na body určitě nedosáhnou.

43
    Zasloužená branka je tady! FLAVIEN LE POSTOLLEC byl na konci této akce a posílá hosty do vedení. Branka přišla určitě v pravý čas pro hosty a to v závěru prvního poločasu.

41
    Domácí brankář s rozehrávkou příliš nepospíchá, za nerozhodného stavu poměrně zajímavé, ale vzhledem k dosavadnímu průběhu určitě tolik nepřekvapující.

40
    V ofsajdu nachytán hostující Arbeitman.

39
    Hosté jsou v závěru prvního poločasu čím dál více aktivnější, domácí ještě budou mít velké problémy.

37
    Dobrá střela Soumaha, který pořádně vystrašil Mandandu.

36
    Stále stejný obrázek hry, hosté jsou určitě lepší, k nějaké obrovské šanci se zatím nedostali.

34
    S následnou standartkou si domácí ale neporadili podle svých představ.

33
    První žlutou kartu zápasu vidí hostující Nicolas Timmermans.

31
    Ofsajd teď zastavil snahu hostujícího celku.

30
    Fotbalisté Sportingu Charleroi odvrací jen za cenu už čtvrtého rohu pro hosty.

29
    Další roh pro Mons.

29
    Ta ale kýžené ovoce nepřinesla, u míče však znova hosté.

28
    Domácí nestíhají, Mons vybojoval dobrou standartní situaci.

26
    Ve výborné příležitosti se nacházel Arbeitman, kterého hledal Soumah. Jeho přihrávka ale nebyla úplně přesná a zakončení hostujícího útočníka tak nebylo zrovna ideální.

25
    Z rohu nic nebylo, ale stále platí, že Mons má mírně navrch.

24
    Druhý roh vybojovali fotbalisté Monsu, kteří se v této statistice dostali do vedení.

22
    Momentálně nesledujeme příliš pohledný fotbal, jedná se spíše o taktickou bitvu.

21
    Už čtvrtý střelecký pokus hostů mimo tři tyče, ten obstaral Soumah.

20
    Hra se teď dost kouskuje, nepřesností je spousta na obou stranách.

18
    Už jsou ale zpět ve hře, u míče hosté.

17
    Nepříjemně se srazili Kebano a Soumah a oba musí za postranní čáru.

15
    Ze standartních situací dnes zatím nebezpečí nehrozí, to se potvrdilo i nyní.

14
    Mons je teď jasně lepší, hostující fotbalisté teď vybojovali zajímavou standartní situaci.

13
    Další nepříjemná střela, tentokráte z kopačky Arbeitmana, domácí brankář znovu pozorný.

11
    Mandanda musel na zem! S pokusem Matthyse si ale poradil! Tohle však vůbec nebyl marný pokus.

10
    V ofsajdové pasti nachytán domácí útočník Pollet.

9
    Obrázek hry se příliš nemění, domácí drží míč, ale do zakončení se zatím dokázali dostat jen hosté.

7
    Do dobré šance se dostával Soumah, toho však zradilo zakončení.

6
    Na zemi teď zůstal ležet jeden z hostujících fotbalistů, chvíli se nehrálo, už se ale pokračuje ve hře.

5
    Míč na kopačkách mají domácí, kteří hledají nějaké okénko v hostující defenzívě.

3
    Rohový kop vybojovali i domácí fotbalisté, taktéž si s nim ale příliš dobře neporadili.

2
    Ten však žádné nebezpečí pro domácí branku nepřinesl, rozehrávat tak bude brankář Mandanda.

1
    Hosté doslova vlétli do tohoto zápasu a hned v první minutě vybojovali rohový kop.

1

Sporting Charleroi: Mandanda – Dewaest, Martos, Satli, Vervoort – Francois, Kaya, Kebano, Marcq, Milicevic – Pollet

RAEC Mons: Saussez – Dussene, Lorenzi, Monteyne, Timmermans – Diandy, Le Postollec, Mununga, Matthys, Soumah – Arbeitman

Rozhodčí: Bourdouxhe – Conotte, Lescalier.

Oba celky už se jednou střetly, bylo to samozřejmě na hřišti Monsu, který prohrál 1:2. Charleroi je favoritem i v tomto zápase. Podaří se jim potvrdil roli favorita, odejdou domácí i počtvrté v řadě s jedním bodem nebo se dočkáme vůbec první výhry hostujícího Monsu na hřišti soupeře v této sezoně? Sledujte náš online přenos!

RAEC Mons, jak už jsem zmiňoval, hosté jsou zatím jasně poslední. Za 19 zápasů dokázali uhrát pouze 7 bodů, což je opravdu velmi málo. Skóre 14:32 není také vůbec příznivé. Mons je zatím nejslabším článkem celé Pro League. Na venkovních hřištích je to také velmi špatné, z devíti zápasů jeden bod a skóre 7:18. Právě jediný bod dokázali fotbalisté Monsu uhrát na hřišti Leuvenu, který je předposlední. Bude Mons vůbec poprvé úspěšný na hřišti soupeře za tři body?

Domácí Sporting Charleroi se po 19. kole nachází na 11. místě tabulky se ziskem jednadvaceti bodů. Poslední tři zápasy a tři remízy. Charleroi tedy z posledních tří zápasů odešel pokaždé s jedním bodem za remízy 0:0, 1:1 a 2:2. Remíza proti Beverenu byla ztrátou, naopak proti celku Club Bruggy cenným skalpem. Tentokráte však budou domácí chtít získat všechny tři body, čeká je totiž doposud nejslabší celek nejvyšší belgické soutěže.

Pěkný večer přeji všem fanouškům nejvyšší belgické soutěže, belgická Pro League má na programu dvacáté kolo, v rámci kterého na sebe narazí Sporting Charleroi a RAEC Mons.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.