Wacker – Grodig 5:3 (kon.) | Ried – Rapid Viedeň 2:0 (kon.) | Wolfsberger – Salzburg 1:2 (kon.)
Neustadt – Admira Wacker Mödling 1:0 (kon.)
FC Wacker Innsbruck
5:3 (1:1, 4:2)
SV Grodig
cz Streda 04.12.2013, 20:30 • Tivoli Stadion Tirol • Rakúska Bundesliga

Při dalším textovém online přenosu se těší a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (22:35:24)

Statistiky zápasu:
    Střely: 19-7.
    Střely na branku: 12-4.
    Žluté karty: 2-5.
    Červené karty: 0-3.

Druhý poločas začal nejprve gólem Schütze, který se s ničím nepáral a z hranice vápna poslal domácí do vedení. Jenže hosté v šestapadesáté minutě zásluhou rány Nutze z přímého volného kopu vyrovnali.

O minutu později hrál Grödig pouze v deseti, protože byl po zákroku v pokutovém území vyloučen Kammer a hosté navíc kopali pokutový kop. Ten s jistotou proměnil Hinterseer, když se trefil do pravého horního rohu branky. Ve čtyřiašedesáté minutě přidal další gól domácích Wallner a zdálo se být rozhodnuto, tím spíše, že patnáct minut před koncem viděl po druhé žluté kartě kartonek červené barvy hostující Leitgeb.

Hosté tak dohrávali v devíti, ale ani tak se nevzdali. Minutu po druhém vyloučení Grödigu ještě stihl snížit na rozdíl jediného gólu Trdina, který napřáhl z pravého rohu velkého vápna a levačkou se trefil k bližší tyči Schroberovy branky.

Zřejmě definitivní nadějí hostů za vyrovnání znamenalo vyloučení Tschernegga. Grödig už neměl v osmi hráčích šanci ani síly na zvrat a tři minuty před koncem inkasoval po střele Wernitzniga z velkého vápna popáté.

V divokém zápase vítězí domácí FC Wacker Innsbruck a připisuje si důležité tři body do tabulky.

První poločas skončil remízou, když se v úvodu prosadil Elsneg a zúročil tak tlak hostů. Ve 22. minutě vyrovnal Vucur a do konce prvního poločasu již branka nepadla.

90+5
    Pravděpodobně jsem byl špatně informován o délce nastavení ve druhém poločase. Nyní se rozbíhá již pátá minuta nad rámec devadesáti minut.

90+2
    Roh pro SV Scholz Grödig po zákroku Schröbera.

90+2
    Jak na střelnici je to nyní před brankou hostů. Dlouhý míč Haydena si zpracoval Trdina, z levé strany vystřelil, ale Stanković jeho pokus vyráží.

90+1
    Christopher Wernitznig vystřelil z uctivé vzdálenosti, ale jeho rána nenadělala Stankovićovi žádné problémy.

90
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty.

89
    Další útočnou akci domácích zastavuje ofsajd, ve kterém je po přihrávce Schütze přistižen Brauneis.

87
    Wacker právě vstřelil branku!
    Pátý gól zasazuje značně frustrovaným hostům CHRISTOPHER WERNITZNIG, který se po přihrávce Brauneise trefuje z velkého vápna levačkou přesně pod břevno. Asistence: Daniel Brauneis.

87
    Zdá se, že fotbalisté zpod můstku Bergisel si dnešní výhru bez problémů pohlídají.

86
    Třetí střídání domácích. Na posledních pět minut nastupuje na hřiště Danile Brauneis, který vystřídá útočníka Romana Wallnera.

86
    Domácí mají stále k dispozici ještě jedno střídání.

86
    Po rohu ale Stanković nemusel zasahovat.

85
    Pět minut před koncem základní hrací doby bude Innsbruck rozehrávat rohový kop.

84
    I když domácí na tom nejsou v tabulce vůbec dobře a v rakouské Bundeslize se hodně trápí, jednogólový náskok by proti hostům, kteří dohrávají dnešní utkání v osmi hráčích, měli udržet.

83
    Po faulu Elsnega zahrával přímý volný kop z levé strany a z velmi dobré vzdálenosti Hinterseer, ale míč prošel těsně nad břevnem.

82
    Elsneg se dopustil faulu na Wernitzniga.

Tomáš Lysý

Góly: 22. Vucur, 50. Schütz, 59. Hinterseer (pen.), 64. Wallner, 87. Wernitznig – 7. Elsneg, 56. Nutz, 76. Trdina

Karty:   19. Siller (WCK), 47. Fröschl (WCK) – 25. Leitgeb (GRD), 48. Correa (GRD), 59. Boller (GRD), 61. Huspek (GRD)   75. Leitgeb (GRD)   57. Karner (GRD), 79. Tschernegg (GRD)

FC Wacker Innsbruck: Schrober – Bergmann, Schilling, Vucur, Siller – Schütz, Hinterseer, Hauser, Fröschl, Nitzlnader – Wallner. Trenér: Roland Kirchler.
    Náhradníci: Weiskopf, Jaio, Wernitznig, Milosević, Abrahám, Brauneis, Jevtić

SV Grodig: Stanković – Tschernegg, Potzmann, Salamon, Hayden – Nutz, Leitgeb, Boller, Elsneg, Huspek – Correa. Trenér: Adolf Hütter.
    Náhradníci: Oberst, Handle, Gimpl, Karner, Fend, Sigurdsson, Trdina

Rozhodca: Ing. Gerhard Grobelnik – Mag. Alain Hoxha, Maximilian Kolbitsch