Academica de Coimbra
1:0 (1:0)
FC Porto
cz Sobota 30.11.2013, 21:15 • Estádio EFAPEL • Primeira Liga

Byli jsme svědky krásného zápasu, ve kterém tak trochu překvapivě vyhrál domácí celek, který porazil legendární FC Porto. Coimbra má dnes dva hrdiny! Střelce jediné branky Fernanda Alexandreho a brankáře Ricarda, který v 84. minutě vychytal penaltu.

To je ode mně vše. Těším se na Vás u dalšího online přenosu. Na shledanou. (23:12:35)

90+3
    Roh pro Porto. Poslední šance.

90
    Nastavují se čtyři minuty!

89
    Taktické střídání domácích. Odchází Magique, přichází João Real.

87
    Žlutou kartu dostává Reiner (Academica de Coimbra).

85
    Držení míče 40% – 60%.

84
    Danilo neproměňuje penaltu! Ricardo se stává hrdinou poté co chytil střelu Danila. Panečku to jsou nervy!

84
    Žlutou kartu dostává Aníbal Capela (Academica de Coimbra). Za stažení protihráče v pokutovém území.

84
    Byla nařízena penalta pro Porto.

83
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Djavan Ferreira, přichází Reiner.

82
    Centr z pravé strany zlikvidoval Ricardo.

82
    Další pokus Porta o přechod obranného valu domácích.

79
    Fernando neudržel nervy na uzdě a za poznámky směrem k rozhodčímu taktéž vidí žlutou kartu.

79
    Marinho tvrdě zajel do Fernanda a vidí za to žlutou kartu.

78
    Makelele už je za lajnou a Porto se připravuje k dalšímu útoku.

77
    Na zemi zůstává po tvrdém souboji ležet hráč domácích Makelele.

74
    trenér hostujícího mužstva sahá k další změně. Odchází Josue, přichází Carlos Eduardo.

73
    Snaha hostujícího celku je obrovská. Coimbra je však v defenzivě bezchybná.

73
    Roh pro Porto!

73
    Volný kop z dobré pozice bude zahrávat Porto!

72
    Pořád stejný obrázek. Obléhání branky domácích.

68
    Licá hlavičkoval nad! Další obrovská šance hostů!

67
    Druhou žlutou kartu obdržel taktéž hráč Porta. Silvestre Varela doslova vynadal pomeznímu rozhodčímu, za což vidí žlutý kartónek.

65
    Máme tu první žlutou kartu! Danilo neudržel nervy na uzdě a prezentoval se tvrdým zákrokem.

62
    K prvnímu střídání dochází i na straně hostů. Odchází Quintero, přichází Licá.

61
    Tak tohle byla obrovská šance, nebo spíše série obrovských šancí. Josue zahrál volný kop, který se dostal ke Quinterovi. Ten vystřelil, jeho střelu vyrazil Ricardo před sebe, dorážka skončila na tyči a třetí dorážka nad.

61
    Teď má Porto šanci. Bude zahrávat volný kop z dobré pozice!

59
    Pořád stejný obrázek. Porto se snaží dostat přes blok domácích obránců.

57
    K prvnímu střídání sahá trenér domácích. Odchází dnes téměř neviditelný Ivanildo, přichází Marinho.

56
    Josue fauloval a domácí tak mají výhodu dalšího volného kopu.

54
    Coimbra brání takřka v deseti a spoléhá na rychlé protiútoky, kterých má v dnešním zápase požehnaně.

54
    Se střelou Djavan Ferreiri si poradil Helton.

52
    Obrana domácích funguje zatím skvěle. Porto to bude mít velmi těžké.

52
    Roh pro Porto.

50
    Míč opět na kopačkách hostujícího celku, který se snaží rozpumpovat další útočnou akci.

49
    Po centru z levé strany hlavičkoval Josue. Jeho pokus rozezvonil břevno!

46
    Rozhodčí Capela zahájil druhý poločas a já jsem zvědav, čím nás Porto překvapí. Coimbra hraje zatím skvěle.

46

Rozhodčí: Capela – Santos, Felisberto.

Viděli jsme strhující první poločas. Akce střídala akci. Víc ze hry měli možná hráči Porta. Vedou ovšem domácí, kteří dali gól do šatny. Už se nemůžu dočkat druhého poločasu! Dokáže Porto srovnat krok?

Druhý poločas začne přibližně ve 22:17.

44
    Coimbra právě vstřelila branku!
    Autorem branky je FERNANDO ALEXANDRE, který byl úplně nehlídaný na zadní tyči a centr z rohového praporku bez problémů uklidil za záda bezmocného Heltona.

41
    Z hranice vápna vyslal nádhernou dělovku Josue. Chyběli milimetry!

40
    Porto se opět zabydlelo na polovině soupeře.

39
    Ovšem vlastní nepřesností přichází o míč a domácí tak mají šanci jít do protiútoku, který naštěstí pro hosty končí neúspěchem.

38
    Porto předvádí krásnou kombinaci na polovině hostů.

35
    Další volný kop v blízkosti pokutového území pro domácí celek.

34
    Rozjetou akci Porta přerušil ofsajd!

34
    Magique centroval z levé strany. Jeho centr opět zneškodnil Helton.

32
    Zatím sledujeme opravdu skvělý zápas. Atmosféra na stadionu je vynikající!

28
    A hned i velká šance na druhé straně. Po levé straně se dostal až do pokutového území Quintero. Jeho střela trefila tyč!

28
    První obrovská šance domácích. Po skvělém pasu šel Abdi sám na brankáře. Helton však vytasil skvělý zákrok!

27
    Momentálně se bujeje na středu hřiště.

25
    S volným kopem si však poradil Helton, který míč stáhl a rychle rozehrál.

25
    Ivanildo byl faulován a domácí tak mají šanci zahrávat volný kop z dobré pozice.

23
    Rohový kop pro domácí!

19
    Obrovská šance Porta! Na hranici malého vápna stál osamocený Martínez, ke kterému propadl míč. Hráče však skvěle vychytal Ricardo.

18
    Domácí se hnali do protiútoku. Cleyton byl však tvrdě zastaven obranou hostů.

16
    Zatím sledujeme pěkný zápas. Hraje se nahoru dolu!

13
    Sehraný signál hostů včas přečetla obrana domácích.

13

12
    Míč na kopačkách hráčů Porta, kteří se snaží dostat do zformované defenzivy domácích.

8
    Po pravé straně potáhl míč Maicon, jeho centr však skončil v rukavicích Ricarda.

Hlavním rozhodčím utkání je João CAPELA .

5
    První střelu domácích vyslal Cleyton. Bohužel pro domácí vysoko nad.

4
    Nyní už jsou u míče hosté, kteří rozjíždí pohlednou kombinaci.

2
    Domácí začali aktivně a kombinují na polovině Porta.

1

Academica de Coimbra: Ricardo – Halliche, Aníbal Capela, Marcelo Goiano, Makelele, Fernando Alexandre, Cleyton, Magique, Djavan Ferreira, Ivanildo, Abdi
    Náhradníci: Peiser, Marinho, João Real, Bruno China, Diogo Valente, Ogu, Reiner

FC Porto: Helton – Mangala, Danilo, Alex Sandro, Maicon, González, Fernando, Quintero, Josue, Silvestre Varela, Martínez
    Náhradníci: Herrera, Licá, Carlos Eduardo, Ricardo Pereira, Fabiano, Otamendi, Defour.

Zápas začne za pár minut, takže si pojďme představit základní sestavy obou mužstev.

Vítám vás u dalšího online přenosu!
    Na programu je jedenácté kolo nejvyšší portugalské soutěže a my budeme sledovat zápas mezi Coimbrou a Portem.

Coimbra okupuje jedenácté místo tabulky se ziskem jedenácti bodů. Skóre domácích je záporné 5:13, z čehož vyplývá, že domácí mají problém především v ofenzivě! V týmu jsou v letošní sezoně pouze jednobrankoví střelci. Z hráčů bych jmenoval Marinha a Brazilce Cleytona.

Porto to je legenda portugalského fotbalu. V letošní sezoně mu patří první příčka se ziskem 24 bodů a skórem 20:7. Což svědčí jak o silné defenzivě, tak i dobře zformované obraně. Nejlepším střelcem týmu je Martinez, který má na svém kontě 8 vstřelených branek. Druhým nejlepším střelcem je Josue, který vstřelil 4 branky. Dále se těším na Gonzaleze, Mangalu a Oliveiru.

V posledních třech zápasech skončila výhra vždy na straně Porta.

Zápas začíná ve 21:15 a já myslím, že se máme na co těšit!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.