Leverkusen – Norimberk 3:0 (kon.) | Hoffenheim – Brémy 4:4 (kon.) | Mainz – Dortmund 1:3 (kon.)
Hertha – Augsburg 0:0 (kon.) | Bayern – Braunschweig 2:0 (kon.) | Schalke – Stuttgart 3:0 (kon.)
1. FSV Mainz 05
1:3 (0:0)
Borussia Dortmund
Sobota 30.11.2013, 15:30 • Coface Arena Mainz • Nemecká Bundesliga

V druhom polčase sme videli napokon až štyri góly, z toho až tri z pokutových kopov. Dortmund potvrdil úlohu favorita, v druhom polčase zobral taktovku do svojich rúk a prekvapenie sa tak nekonalo. Mainz predviedol sympatický výkon, na kvalitný Dortmund to však dnes nestačilo. Pekný večer všetkým želá Vladimír Korduliak. (17:24:58)

90+4
    Dortmund dal gól!
    Opäť si loptu postavil na biely bod ROBERT LEWANDOWSKI a premenenou penaltou dokreslil dnešný výsledok.

90+3
    Karius sa dopustil faulu, pokutový kop pre Dortmund.

90+3
    Pospěch hľadal vpredu Okazakiho, Dortmund sa ubránil.

90+2
    Noveski poslal loptu na polovicu hostí, Dortmund sa však ubránil.

90+2
    Saller chyboval v rozohrávke, Dortmund bude vhadzovať loptu do hry na polovici domáceho tímu.

90+1
    Dortmund opäť rozohral akciu na krátko a získavá tak cenné sekundy.

90+1
    Dortmund má loptu pod kontrolou, naviac domáci faulovali a uvidíme ďalšiu štandardku hostí.

90
    Nadstavovať budeme tri minúty nad základný hrací čas.

90
    Dortmund stále drží loptu na svojich kopačkách a drží tak čas.

90
    Saller krásne vystrelil spoza šestnástky, Weidenfeller šiel na zem a loptu chytá.

89
    Saller vybojoval rohový kop, ktorý zahrá Geis.

89
    Striedanie v tíme 1. FSV Mainz 05: z ihriska odchádza Polter, prichádza Saller.

89
    Durmovi píska hlavný útočný faul, Maniz bude mať loptu.

88
    Rohový kop rozohraný pochopiteľne na krátko, hostia hrajú už na svojej polovici bago.

88
    Durm vybojoval rohový kop, Dortmund kontroluje hru na hracej ploche.

87
    Choupo-Moting po súboji padá na zem, hlavný však teraz pískať nebude a Dortmund ide vpred.

Vladimír Korduliak

Góly: 74. Choupo-Moting (pen.) – 70. Aubameyang, 78. Lewandowski (pen.), 90+4. Lewandowski (pen.)

Karty:   59. Bell (MAI)   78. Soto (MAI)

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospěch, Bell, Noveski (C), Park – Geis, Soto – Polter, Zimling, N. Müller – Okazaki
    Náhradníci: Mathenia – Díaz, Choupo-Moting, Malli, Moritz, Svensson, Saller

Borussia Dortmund: Weidenfeller (C) – Durm, Papastathopulos, Friedrich, Großkreutz – S. Bender, Blaszczykowski – Reus, Aubameyang, Piszczek – Lewandowski
    Náhradníci: Langerak – Hofmann, Kehl, Kirch, Mkhitaryan, Şahin, Schieber

Rozhodca: Aytekin – Brand, Achmüller

Diváci: 34.000