Brugge – Oostende 2:0 (kon.) | Mechelen – Gent 0:1 (kon.) | Mons – Lokeren 1:0 (kon.)
Waasland-Beveren – Charleroi 0:0 (kon.)
YR KV Mechelen
0:1 (0:0)
KAA Gent
cz Sobota 30.11.2013, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Zápas je u konce a hostující KAA Gent v něm poráží domácí YR KV Mechelen 1:0. Na začátku druhého poločasu byla hra vyrovnaná, postupem času se hra přenášela stále rychleji z jedné strany na druhou. V konci měli navrch hosté a hned svou offensivu proměnili v branku, když se v 84. minutě trefil Kage. V posledních deseti minutách se domácí snažili s výsledkem alespoň něco udělat, ale to se jim nepovedlo, a tak i přes to, že byli většinu času aktivnější si z dnešního zápasu neodnesou žádné body. Naopak Gent můžeme být spokojený, odváží si plný počet bodů. Dnes je to ode mě všechno, užijte si zbytek sobotního večera a někdy zase na shledanou. (21:56:52)

90+3
    Balon skončil po slabé dorážce hlavou v rukavicích gólmana KAA.

90+2
    Z levé strany od autové čáry rohezrávají asi poslední dnešní standartku domácí po faulu Lepointa.

88
    Taktické střídání hostů, ze hřiště odchází Rafinha a do hry se zapojí Diogo.

88
    Mechelenští sbírají jen stěží zbytky sil a snaží se držet svého soupeře pod tlakem.

84
    Gent právě vstřelil branku!
    Kola nahrával Renatu Netovi, jeho střela ale úspěch neslavila, k odraženému míči se dostal HERVÉ KAGE, který celou akci viděl zezadu a dorazil míč do prázdné sítě.

82
    Po rychlém přenesení hry si přehodil míč z pravé nohy na levou Mokulu Tembe a vyslal pěknou ďahovku na Padta, ten se hýbat nemusel, střela šla vysoko nad.

79
    Rychlá kombinace trojice Kage-Renato Neto-Dejaegere skočila střelou v náruči Pačovskiho.

78
    Je tady hned dvojité střídání domácích, dnes dohráli Rits a Prodell a na jejich místa přichází Destorme a Junker.

76
    Dnes dohrál El Ghanassy a na hrací plochu na závěr utkání přichází Kola.

75
    Přímá střela letěla rovnou na branku, ale bez jakékoliv teče skončila v pomezí.

74
    Bateau fauluje nedaleko své brány a hosté budou rozehrávat standartku asi z 25 metrů.

70
    Dlouhé útočné domácí tažení končí z ničeho nic, Nahayo ukradl míč Prodellovi a KAA míří do protiútoku.

66
    Renato Neto fauluje Kamavuaku, tomu se to nelíbí a po hádce ještě s rozhodčím odchází se žlutou kartou oba.

65
    Domácí rozehrávají svůj druhý roh, přetažený centr na zadní tyč kde pouze do rukou Padta hlavou sklepával Dialiba.

64
    Dejaegere fauluje a je za to potrestán žlutou kartou.

62
    Kamavuaka faulovaný, následný přímý kop Mechelenu se hráčům povedl, centr na hlavu Prodella a Dialibova dorážka sice Padta nepřekonala, ale akce to byla pohledná.

60
    Je za námi 60 minut čisté hry a na rozdíl od první půle, ve které byli aktivnější domácí, se hra vyrovnala a převahu nemá nikdo.

59
    První střídání i na straně hostí, hřiště opouští Pedersen a nahrazuje ho Privat.

Pavel Škopek

Góly: 84. Kage

Karty:   66. Kamavuaka (MEC) – 43. bruggen (GNT), 64. Dejaegere (GNT), 66. Neto (GNT)

YR KV Mechelen: Pačovski – Vandam, Bise,t Ghomsi, Bateau – Kamavuaka, De Witte, Rits (78. Destorme) – Mokulu Tembe, Prodell (78. Junker), Iddi (46. Dialiba)
    Náhradníci: Biebauw, Dialiba, Junker, Van Tricht, Destorme, Van Damme, Trajkovski

KAA Gent: Padt – Nahayo, Rafinha (88. Diogo), Asare, Lepoint – Renato Neto, Van der Bruggen, Dejaegere – Pedersen (59. Privat), El Ghanassy (76. Kola), Kage
    Náhradníci: Diogo, González Pírez, Kola, Maes, Soumahoro, Mareval, Privat

Rozhodca: Laforge – De Belder, De Vries