cz Sobota 30.11.2013, 11:00 • Aréna Chimki, Chimki • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Vzájemný zápas:

16.09.2013 8. kolo Ural – Dinamo Moskva 1:4

Favoritem dnešního utkání jsou fotbalisté Dinama, kteří jsou aktuálně na sedmém místě ligové tabulky, když v sedmnácti utkáních nasbírali devětadvacet bodů. Hosté jsou na tom mnohem hůř a jsou zatím na čtrnáctém místě ligové tabulky, což je pozice, která zajišťuje účast v baráži o udržení! Na svém kontě má Ural dvanáct bodů, což je již o šest bodů na "nebarážovou" pozici!

Vítejte u onlajn přenosu utkání osmnáctého kola ruské Premier Ligy, v němž domácí DINAMO MOSKVA přivítá URAL SVERDLOVSKOU OBLAST. Utkání se odehraje v Aréně Chimki v Chimki provede jím trojice ruských rozhodčích, hlavní Vitalij Meškov a asistenti Lebeděv s Luněvem.

Dinamo Moskva: Gabulov – Wilkshire, Douglas, Granat, Žirkov – Dzsudzsák, Denisov, Nobova, Kasajev – Kokorin, Kuranyi
    Náhradníci: Šitov, L. Fernández, Jusupov, Berezovskij, Frolov, Florescu, Ďjaďjun, Rotenberg, Čičerin, Zobnin, Paňjukov, Jonov

FK Ural: Kot – Čuchlej, Tumasjan, Dancev, Ottesen – Lungu, Bočkov, Gorbanec, Ščanicin, Berchamov – Gognijev
    Náhradníci: Sološin, Vještica, Kirillov, Sobolev, Arapov, Safrodini, Koman, Gerasimov, Pomogajev

Rozhodčí: Meškov – Lebeděv, Lunev.

Oba týmy již čekají v útrobách stadionu na nástup na hrací plochu.

A právě nyní nastupují týmy na hrací plochu, vedení trojicí dnešních rozhodčích.

1

1
    Kapitány obou týmů jsou Granat (DMO) a Berchamov (URA).

2
    Dzsudzsák faulován na polovině Uralu, domácí rozehrávají.

2
    Ale Jurij Žirkov je na levém křídle v ofsajdu.

4
    Gorbaněc vrací míč zpět na půlící čáru, hosté si zatím neví příliš rady.

5
    Granat přenáší hru z levé strany na pravou, pas na Wilkshira ale končí v autu.

6
    Hosté vhazují z levé strany, ve středu hřiště.

8
    Ottessen v nouzi vrací zpět ke Kotovi, který musí rychle rozehrát.

9
    Před Berchamovem se otevíral prostor na levém křídle, ale Douglas překazil plány hostů na ohrožení branky Dinama.

9
    Gognijev v ofsajdu, tam "zaspal" bránící Wilkshire, který nezachytil dobrý pas za obranu Dinama.

11
    Kot musí zasahovat před nabíhajícím Kuranyim.

12
    Nepřesný pas na Čuchleje, na pravou stranu, končí útočnou snahu hostů.

13
    Zaloužená žlutá karta pro domácího Alana Kasajeva, který velmi přifilmoval svůj pád před pokutovým územím soupeře, po (ne)zákroku bránícího Tumasjana.

14
    Žirkov rozehrává na vlastní polovině, domácí postupují na polovinu soupeře.

15
    Ofsajd pískán domácímu týmu, Kot si bere míč a bude vykopávat.

17
    Denisov faulován na polovině Uralu, hosté se nemusí obávat volného kopu, domácí totiž rozehrávají zpět na svou polovinu.

18
    A nakonec se po nepovedeném nákopu ocitá míč až u branky Uralu, Kot vykopává.

19
    Noboa napálil míč před pokutovým územím Uralu, ale ten prosvištěl pouze vedle branky hostů.

20
    Statistika držení míče: 55% : 45%.

20
    Ostrý skluz Wilkshireho ve středu hřiště a rozhodčí Meškov vytahuje další žlutou kartu.

22
    Kuranyi se dostal k míči ve vápně Uralu jen o chvilku později, než zasahující gólman Kot!

24
    Další odpískaný ofsajd, tentokrát Uralu.

25
    Lungu faulován, hosté získávají míč, který po pár přihrávkách zase ztrácejí.

26
    Ve hře Dinama je patrný klid a rozvaha, domácí nikam nespěchají, hlavně neztrácet míče.

27
    Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
    Dinamo rozehrávalo rohový kop z pravé strany, míč směřuje na vzdálenější tyč, kde si nabíhá neobsazený VLADIMIR GRANAT, pro něhož nebylo těžké usměrnit míč do branky.

29
    Dinamo dokázalo potrestat zaváhání defenzivy Uralu, hosté tak musí dotahovat jednogólovou ztrátu.

30
    Je za námi první půl hodina hry, hosté prohrávají 0:1 a nutno dodat, že zaslouženě. Moskevský klub je zatím lepší, lépe kombinuje a vytváří si tlak, jehož důsledkem byla vedoucí branka Granata.

31
    Gorbaněc centruje z levé strany, ve vápně hledá Gognijeva, kterého ale ubránil kapitán Dinama Granat.

32
    Gabulov odkopává po "malé domů", míč letí na polovinu Uralu.

33
    Žlutá karta pro hostujícího Ottesena, který doslova "zalehl" pronikajícího Kuranyiho na vlastní polovině.

34
    Následný volný kop rozehrál Dzsudzsák, jehož centr však směřuje vedle branky Uralu.

36
    Statistika držení míče: 54% : 46%.

36
    Další žlutou kartu dostává hostující Gorbaněc za ostrý skluz proti noze Dzsudzsáka ve středu hřiště.

37
    Pěkná individuální akce hostujícího Gognijeva, který se vřítil do vápna a z levé strany dokázal vystřelit, i přes snahu dvou bránícíh hráčů Dinama, míč však končí vedle branky.

39
    Dlouhý nákop domácích na Kuranyiho, ale obrana Uralu odvrací.

40
    Je před námi závěrečná pětiminutovka, domácí stále hájí jednobrankový náskok.

41
    Zdvižený praporek asistenta na pomezí zastavuje průnik domácího Dzsudzsáka.

42
    V podstatě jen odevzdaný míč v podání fotbalistů Uralu, ten "sbírá" ze vzduchu gólman Gabulov.

42
    Gorbaněc zakončuje z pravé strany, míč však letí pouze nad branku Dinama.

43
    Čuchlej je příliš agresivní při napadání rozehrávky Dinama, rozhodčí Meškov píská faul.

44
    Na pravé straně v těžké pozici centruje hostující Lungu do vápna Dinama, ale tam není nikdo v červeném, kdo by mohl zakončit, míč má Gabulov.

45
    Je tu pětačtyřicátá minuta prvního poločasu, domácí zřejmě půjdou do kabin s jednogólovým náskokem.

45
    I když se to po střele Dzsudzsáka z nějakých třiceti metrů mohlo změnit, míč z vnější strany orazítkoval tyč!

Ani vteřinu nenastavil sudí Meškov nad rámec pětačtyřiceti minut prvního poločasu. Dinamo Moskva vede na FK Uralem 1:0, když se o zatím jedinou branku postaral kapitán týmu Granat, který se prosadil po rohovém kopu. Hosté v závěru poločasu vyrovnali hru, přesto mohli po střele Dzsudzsáka znovu inkasovat. Každopádně do druhého poločasu je stále vše "otevřené"!

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 12:02 hodin.

46
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Ščanicin, přichází Kirillov.

46

47
    Hosté se snaží být od úvodních vteřin druhého poločasu výrazně aktivnější.

48
    Krillov si nevěřil v koncovce, přenáší hru na levou stranu, kde hosté ztrácí.

49
    Gólman Kot musí střídat, tam zřejmě došlo k nějakému špatnému došlápnutí.

50
    Nepříjemná pauza pro hráče na trávníku, v mrazivém počasí se každý snaží nějak zahřát pohybem.

52
    Teprve nyní je připravený náhradní gólman Sološin, který střídá Kota.

53
    Domácí obrana nakopává na Kurányiho, ale je pískán faul Kokorinovi.

54
    Kasajev zatáhl míč po levé straně, nakonec však nepřesně centruje do vápna, míč má Gabulov.

56
    Hosté rozehrávají volný kop u půlící čáry. Nepřesnou přihrávkou se však vzápětí o něho zase připravují.

57
    Čuchlej se nedostal k míči na levé straně, ten končí u Gabulova.

58
    Kirillov již byl na pravém křídle v autu, domácí vhazují.

58
    Dinamo na polovině soupeře.

58
    Jednoduchá akce Dinama, z pravé strany centruje Noboa, na míč si naskakuje KEVIN KURANYI, který hlavičkuje přesně. Německého legionáře ve vápně neuhlídal Bělorus Čuchlej.

60
    Z úst fanoušků Uralu se ozývá "bojovat", ale je v tom podstatný háček – technická kvalita hráčů.

61
    Kasajev je v ofsajdu, Sološin bude vykopávat.

62
    Sološin má míč, nyní plní roli falešného libera.

63
    Kevin Kuranyi mohl navýšit vedení Dinama, na hranici ofsajdové pozice převzal pas od Kasajeva, byl sám před Sološinem, ale trefuje pouze tyč!

64
    Sološin musí bleskově z branky, na nákop z pravé strany nabíhá Kuranyi, ten se ale k míči dostává později, než gólman Uralu.

65
    Gorbaněc centruje z levé strany, ale nepřesně, Gabulov vykopává.

66
    Třetí a vzápětí čtvrtá gólová šance Kuranyiho, který pokaždé "pohořel" na pohotovém Sološinovi.

67
    Rohový kop z pravé strany rozehrává Dzsudzsák.

67
    Po faulu v pokutovém území Uralu, kdy je faulován Denisov, mají domácí výhodu pokutového kopu!

67
    Tým Dinamo Moskva neproměnil pokutový kop! Kokorinův pokus dokázal Sološin zneškodnit!

68
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Kasajev, přichází Jonov.

70
    Zaváhání při exekuci pokutového kopu zapomenuto, ALEXANDER KOKORIN se prosadil na malém vápně, na hranici ofsajdové pozice a domácí vedou již 3:0.

73
    Žirkov vhazuje na levé straně, na vlastní polovině.

74
    Kuranyi padá v pokutovém území Uralu, ale tentokrát to není faul, hraje se dál.

75
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Noboa, přichází Jusupov.

78
    Střídání v týmu FK Ural: ze hřiště odchází Gorbaněc, přichází Koman.

80
    Je před námi závěrečná desetiminutovka dnešního utkání, o vítězi je jasno, o výsledku ještě nikoliv. Dočkáme se ještě nějakého gólu?

82
    Sološin má míč ve své moci a rozehrává.

83
    Jenže jeho spoluhráči ztrácí míč na půli a musí se znovu pouze bránit.

84
    Dobrý pas na Gognijeva, ale ve sprinterském souboji nestačil na bránícího Douglase.

84
    Alespoň rohový kop pro Ural, hosté rozehrají z pravé strany.

84
    Míč směřuje na bližší tyč, domácí odvrací a Čuchlej startuje k rychlému protiútoku.

85
    Ten se ale zastavil na polovině Uralu a nyní je to znovu "do plných".

85
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Kokorin, přichází Ďjaďjun.

86
    Sološin vykopává na polovinu soupeře, tam ale míč získávají fotbalisté Dinama.

87
    Další odkop Sološina, k němu se nyní míč vrací, jako by byl na dlouhé gumě...

88
    Autové vhazování hostů z pravé strany, na polovině soupeře.

89
    Na fotbalisté Dinama je pozitivní, že i když vedou již 3:0, hrají stále aktivně, rychle přistupují k soupeři, napadají rozehrávku.

90
    Centr z levé strany "sbírá" gólman Dinama Gabulov.

90+1
    Ještě pět minut se bude hrát ve druhém poločase, poměrně velké nastavení.

90+3
    Utkání se již pouze dohrává, hraje se převážně ve středu hřiště.

Dnešní utkání je u konce. Ze tří bodů se radují domácí fotbalisté, kteří udolali svého soupeře jasně 3:0. Ve druhém poločase navýšil náskok Dinama Kuranyi v 58. minutě a za dvanáct minut poté se trefil i Kokorin, který předtím neproměnil pokutový kop. Hosté dnes působili poměrně neškodným dojmem a zaslouženě odchází bez bodu.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (12:57:28)