Beira-Mar – Nacional 2:2 (kon.) | Praia – Coimbra 2:0 (kon.) | Rio Ave – Moreirense 0:1 (kon.)
Marítimo – Porto 1:1 (kon.) | Guimarães – Benfica 0:4 (kon.)
S. C. Beira-Mar
2:2 (1:0)
CD Nacional
cz Nedeľa 17.03.2013, 17:00 • Estádio Municipal de Aveiro • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné odpoledne s portugalskou fotbalovou ligou, dnes nás čeká souboj domácí Beiry-Mar proti CD Nacional. Favorit v utkání nebude, čeká nás napínavý a vyrovnaný boj.

Domácím se nedaří, v tabulce jsou až na posledním místě. Po dvaadvaceti utkáních tým vybojoval jen šestnáct bodů, to při skóre 24:40. Tým ale stále bojuje o udržení se v soutěži, na 14. Olhanense ztrácí pouhé dva body. Z posledních šesti zápasů tým čtyřikrát prohrál, dvakrát remizoval. Žádná sláva to tedy ze strany domácích rozhodně není, bodová ztráta na příčky zaručující udržení se v soutěži není velká a tak se čeká od domácích velký nápor.

Forma hostů je o něco lepší. Dva výhry a tři remízy s posledních šesti zápasů. V těchto utkání tým dokázal bodovat. Nevydařil se jen zápas s Moreirense (1:2), ten se hrál ale až 3. února a je tak poměrně zaprášený. V tabulce je CD Nacional devátý, tým má na kontě sedmadvacet bodů, to při skóre 32:36.

Jak si oba soupeři povedou dnes? Sledujte onlajn reportáž...

S. C. Beira-Mar: Rego - Abalo, Bura, Camara, Jaime, Lopes, Moreira, Petrolina, Ribeiro, Sampaio, Yazalde.

CD Nacional: Gottardi - Claudemir, Costa, Ghazal, Candeias, Keita, Marcal, Mateus, Mexer, Moreno, Rodrigues.

Rozhodčí: Ferreira - Braga, Santos.

1

5
    Domácí zatím úspěšně a nebezpečně obléhají útočnou polovinu.

7
    Beira-Mar právě vstřelil branku!
    A domácí jdou rychle do vedení! Jako první se dnes prosadil přesnou střelou za záda gólmana Nacionalu RUBÉN RIBEIRO! Rychle vstřelená branka domácích je velmi důležitá, dnes se čeká velmi vyrovnaný souboj.

10
    Domácím vlila vstřelená branka krev do žil, Beira je nyní mnohem aktivnější a fotbalovější.

14
    Nepřesnou ranou se prezentoval Moreira.

16
    Tuto sezonu nebyl domácí tým (Beira Mar) poražen, pokud se dostal do vedení 1-0.

17
    Jaime potrestán žlutou kartou za ošklivý skluz.

18
    Střelecký pokus Ribeira chytá pozorný Gottardi.

22
    Hosté jsou v herním útlumu, rychlá inkasovaná branka výkon Nacionalu značně zpomalil.

26
    Hosté by neměli házet flintu do žita, statistika totiž říká, že domácí tým v posledních dvanácti zápasech vždy inkasoval alespoň jednu branku - CD letos nabízí ofenzivní fotbal, takže se dá čekat zvýšený tlak CD... Zatím jsou ale na koni domácí.

30
    Po rohu hostů následoval nevydařený brejk Beiry.

34
    Domácí jsou zatím fotbalovější, dělají ale chyby ve finální fázi. Teď jí předvedl Sampaio a hosté útok Beiry rozbíjí.

37
    Gottardi kryje pokus Moreiry. Nyní odkopává od vlastní branky.

40
    Proti CD Nacional vyhrála Beira doma naposledy v roce 2003, i to možná nyní dodává hostům sílu - CD se vzpamatovalo z úvodní branky a hrozí útoky přes křídla.

43
    Zápas směřuje do prodloužení první půle, ta zatím moc šancí nepřinesla.

Domácím se povedlo vstřelit rychlou branku v tomto vyrovnaném střetnutí, trefil se Ribeiro. Domácí poté měli navrch a tlačili, Gottardi už ale dále neinkasoval. Hosté se poté domácím výkonem vyrovnali a přes křídla také zahrozili. Druhá půle začne cca v 18:02.

46

46
    Campos na straně CD nahrazuje Candeiase.

46
    Aurélio ještě navíc nahrazuje Ghazala.

48
    CD začíná aktivně a obléhá útočnou polovinu pole.

52
    CD pokračuje v nátlaku, domácí nevstupují dobře do druhé půle.

55
    Nacional právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Statistika nelže, nelžu ani já - hosté vstoupili do druhé půle aktivně a nyní přichází srovnání. MATEUS DA COSTA, Angolan v dresu CD, srovnává na 1:1, prosadil se po pohledné rychle zkombinované útočné akci hostů.

60
    Oba soupeři se po srovnání trochu zatáhli, jistěji ale působí ve druhé půli spíše hosté. To dokazuje i pohledná klička Marcala.

61
    Domácí se ale podruhé v utkání prosazují po chybě v obraně hostů, za záda Gottardiho se trefuje přesným zakončením ABEL CAMARÁ!

62
    Odejde Dani Abalo a místo něj si zahraje Serginho.

66
    Druhý vstřelený gól na straně domácí Beiry-Mar přidal domácím hráčům na síle a sebevědomí, hosté pod tlakem. Dočkáme se čtvrté branky v utkání?

67
    Moreiru na straně Beiry nahrazuje Costa.

71
    Ani přímý kop, ani rohový kop teď nepřinesly šance pro CD Nacional.

73
    Moreno dostává červenou kartu a výrazně tak oslabuje šance Nacionalu na srovnání skóre v závěru utkání, což zhruba znamená v příštích dvaceti minutách.

76
    Hosté ale i přes hru v oslabení zápas nevzdávají a kombinují na útočné polovině.

79
    MATEUS DA COSTA dává svůj druhý gól v utkání a hosté i v deseti dokázali přečíslit domácí a nakonec i překonat Rega v brance!

83
    Domácí jsou hodně opařeni, dostali gól od oslabeného soupeře, který se příliš nedostával do šancí.

87
    Zápas směřuje ke svému konci, dokáže někdo zvrátit zápas na svou stranu? Stihne Costa hattrick?

89
    Camará odchází, je nahrazen Balboou.

89
    Petrolina také odchází, je nahrazen Batatinhou.

90
    V Portugalsku už běží nastavení, vše nasvědčuje remíze.

90+1
    Marcal ještě v závěru stíhá dostat žlutou kartu.

Zápas končí zaslouženou remízou 2:2, oba soupeři berou po jednom bodu. O branky se postarali Ribeiro a Camará za domácí, za Nacional se dvakrát trefil Costa. Hostům se podařilo vyrovnat i přes vyloučení Morena v 73. minutě. Pro dnešek vše a příště na shledanou. (18:53:03)