Breda – Willem II 4:0 (kon.) | Feyenoord – Utrecht 2:1 (kon.) | Alkmaar – Amsterdam 2:3 (kon.)
Groningen – Twente 0:3 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
2:1 (1:0)
FC Utrecht
cz Nedeľa 17.03.2013, 14:30 • De Kuip, Rotterdam • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

FC UTRECHT:
    Průběžně pátý celek nizozemské nejvyšší fotbalové soutěže nasbíral v letošním ročníku již 45 bodů. Po vynikající jízdě po Novém roce se hosté zadrhli a z pěti posledních klání brali pouze dvě vítězství. Utrecht si drží své vysoké postavení v tabulce zásluhou precizní obrany (29), která patří k nejlepším v lize, a také s venkovními zápasy, kdy s bilancí (6-3-4) se mohou rovnat svému aktuálnímu soupeři z Feyenoordu.

Nejlepší střelci:
    Jacob Mulenga (12)
    Leon de Kogel (3)
    Davy Bulthuis (3)

FEYENOORD ROTTERDAM:
    Po nevyrovnaných výkonech na začátku roku se již domácí dostali do potřebné „teploty“ a po pěti výhrách ze šesti klání se opět vrátili do boje o celkové prvenství v soutěži. Nyní ztrácí před nedělními zápasy na své největší rivaly PSV a Ajaxu tři respektive jeden bod.

Graziano Pellè (22)
    Lex Immers (12)
    Ruben Schaken (4)

Sedmadvacáté dějství v nizozemské Eredivisii nabídne veledůležitý duel mezi Feyenoordem a Utrechtem. Souboj z horní poloviny tabulky bude mít odvetný náboj, když hráči z Rotterdamu vydrancovali v polovině srpna stadion aktuálního soupeře a po výsledku 0:1 brali tři body. Sledujte s námi zajímavou podívanou, která startuje o půl třetí odpoledne.

Feyenoord Rotterdam: Mulder - Janmaat, de Vrij, Mathijsen, Martins Indi - Clasie, Immers, Vilhena - Schaken, Pellè, Boëtius.

FC Utrecht: Ruiter - van der Maarel, van der Hoorn, Wuytens, Bulthuis - Asare, Kali, Tornstra - Oar, van der Gun, Mulenga.

Rozhodčí: Liesveld - Jansen, Geutjes.

Vítám Vás na zápase z holandské Eredivisie, kde se za několik desítek minut utkají celky Feyenoordu Rotterdam a FC Utrecht.

Oba celky již vstupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

Zahajovací výkop obstarají po vyhraném losu hráči domácího Feyenoordu.

1

2
    Ti se také hned od prvním sekund nastěhovali na polovinu soupeře, který čeká zformovaný na vlastní části hřiště.

2
    Stále domácí drží míč na vlastních kopačkách a snaží se kombinací založit útočnou akci.

3
    Clasie ztratil míč u levé postranní čáry a hrají hosté z Utrechtu.

4
    Utrecht výborně brání a nenechvává nabíhajícím útočníkům soupeře žádný prostor pro převzetí přihrávky.

5
    První vážnější situace před hostujícím gólmanem Ruiterem, kdy rozběhnutý Boëtius padá po křižné přihrávce v pokutovém území, ale hra nadále pokračuje.

6
    Nyní si také Utrecht užívá míče v přihrávkách před vlastním vápnem.

7
    Van der Gun se neprosadil na levém křídle, kam si naběhl pro přihrávku. Následně je však pískáno proti Feyenoordu.

7
    Nebezpečný pas na zadní tyči zpracovával Asare, ale bránící hráči jej následně zahnali do ostrého úhlu a po nepřesné přihrávce před bránu vše vyřešil Mulder.

8
    Domácí uklidňují hru kombinací uprostřed hřiště, kde ovšem probíhá řada osobních soubojů. Utrecht se snaží vysoko napadat.

10
    Mulenga vybojoval alespoň vhazování na levé straně.

11
    A míč se dostal až k útočníkovi Utrechtu, Mulengova rána však nebyla razantní a jeho pokus chytá Mulder.

12
    Domácí oplácí stejnou mincí. Na druhé straně se prosadil na pravém křídle Clasie, který poslal nepříjemný centr před Ruitera, ovšem Pellè se dostak k jeho pasu příliš pozdě.

14
    Utrecht zakládá od vlastní šestnáctky další útočnou akci.

14
    Která však končí již na půlící čáře, také domácí vysoko vytahují pressing.

15
    Z následného protiútoku Rotterdamu v offsidu Pellè.

16
    Hosté zatlačili svého soupeře k jeho pokutovému území, ale ani jeden z ofenzivně laděných hráčů se do zformované řady protivníka s míčem nedostal.

17
    Z rychlého protiútoku na druhé straně zakončoval Pellè, jeho rána uvnitř vápna však zblokovaná.

18
    Další nebezpečný prúnik po pravé straně domácího de Vrije, který si naběhl na pravé křídlo a těsně mijí horní roh Ruiterovy brány.

19
    V první vážnějším pokusu také na druhé straně hostující Kali, kterému se však rána z první vytočila mimo tři tyče domácího brankáře Muldera.

20
    Utrechtu se daří zastavovat narůstající tlak soupeře a zachytávat nepříjemné a bleskové křídelní útoky.

22
    První žlutou kartu v zápase dostává domácí Tonny Vilhena, která ostře zajel na polovině hřiště do Toornstra.

23
    Pellè se opět výborně technicky snažil projít středem, ale po souboji s jedním z bránících hráčů opět zbytečně padá ve vápně. Hra pokračuje bez přerušení.

24
    Tlak domácího celku narůstá, další útočnou akci zastavoval pouze za cenu žluté karty Thomas Oar.

25
    Znovu nepříjený zákrok na unikajícího domácího útočníka, za který vidí hostující Nana Kwasi Asare žluté napomenutí.

27
    Hráčům z Rotterdamu se po řadě nepřesností vynucených rychlým napadáním Utrechtu nedaří nastěhovat na polovinu soupeře.

28
    Ti je zahnali až k vlastnímu brankáři, odkud podniknou další ofenzivní akci.

29
    Ta se vedla podél levé postranní čáry dostředu hrací plochy, ale spolupráce Pellèho a Schakena se ukázala jako nepřesná a hosté se ubránili.

30
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Oar, přichází Duplan.

31
    Domácí začínají být evidentně flustrovaní proti bojovně hrajícímu soupeři, který si mnohdy pomáhá zákroky na hranici pravidel.

32
    Pellè dostal parádní pas na pravé křídlo.

32
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    GRAZIANO PELLÉ se dostal do volného protoru na hranici vápna, kde udělal kličku dostředu proti van der Hoornovi a přízemní ránou k bližší tyči posílá svůj tým do jednobrankového vedení.

35
    Hráči domácího Feyenoordu Rotterdam pokračují v ofenzivní hře, kdy svého soupeře nepouští za polovinu hřiště.

36
    Na levém křídle se snažil projít v souboji jeden na jednoho domácí Schaken, ale van der Maarel je pro domácí silný oříšek.

37
    Utrecht se po inkasovaném gólu dostává na delší dobu před šestnáctku protivníka.

38
    Ale hosté se nedostali k žádné nebezpečnější situaci.

39
    Domácí Immers za výrazné pomoci svých spoluhráčů dostává hru na protější stranu.

40
    Nyní se hra přesunula na polovinu hřiště, kde míč často mění majitele.

41
    Hostující Kali se snažil rozpohybovat statickou ofenzívu svého týmu, ale byl rychle odzbrojen krátce po překročení půlící čáry.

42
    Na protější straně chycen v offsidové pasti Boëtius.

43
    Feyenoordu se daří s blížícíma závěrečnýma minutama usazovat na polovině Utrechtu.

44
    Za nepříjemný útočný faul, kdy Graziano Pellè trefil Asareho do oblasti stehenní kosti, dostává za tento zákrok žlutou kartu.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje ještě dvě minuty nad základní hrací dobu v prvním poločase.

45+1
    Utrecht kombinuje u vlastní šestnáctky.

45+2
    Dlouhý nákop na střídajícího Duplana však byl příliš nepřesný a Rotterdam zkušeně drží míč na svých kopačkách.

V první části zápasu měl Feyenoord více ze hry, tlak se však s přibývajícíma minutama začal vytrácet a začali hrát také hosté. Ovšem při jednom z rychlých protiútoků se prosadil Pellè a domácí šli do vedení. Stav zápasu se již do první přestávky nezměnil - 1:0.
    Držení míče: 56%/44%.
    Celkem střel na bránu: 5/1.
    Rohové kopy: 2/0.
    Fauly: 10/7.
    Žluté karty: 2/2.
    Druhý poločas začne přibližně v 15:33.

Oba týmy se již vrací na hrací plochu, aby zahájily druhý poločas, do kterého vstupují domácí s jednobrankovým vedením.

Právo výkopu nyní náleží hráčům Utrechtu.

46

47
    Hned v úvodu se dral za míčem střídající Duplan, který se dostal na hřiště v průběhu prvního poločasu po zraněném Oarovi, ale de Vrij jej zkušeně ustrážil.

48
    Hráči Rotterdmu až trestuhodně vyklízejí střed pole, Utrecht nastěhovaný na polovině Feyenoordu.

49
    Přichází však nepřesný pas do vápna, kde jej sbírá ze vzduchu Mulder.

49
    Z rychlého brejku se dostával do slibné možnosti Boëtius na protější straně, ale obrana jej zahnala až do ostrého úhlu, kde následně poslal nepřesný pas do vápna.

51
    Domácím se daří zastavovat útoky soupeře již krátce po překročení půlící čáry.

52
    Van der Gun se dostal k hlavičce v pokutovém území, ale té chyběla razance.

53
    Na protější straně opět velmi hbitý Boëtius, který vyškolil Bulthuise, ale jeho zakončení vyráží Ruiter nad bránu.

54
    Překvapivě zahraný rohový kop za hranici vápna, kde se dostal ke střele z první Immers a jen těsně mijí hostující klec.

56
    Feyenoord se v posledních minutách dostává z ospalého začátku druhého poločasu a začíná hrozit z křídelních brejkových situací.

58
    Na půlící čáře takticky zasahoval Jorij Mathijsen, který poslal k zemi hostujícího hráče, ovšem za svůj zákrok nakonec uviděl i žlutou kartu.

59
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Obrovská hrubka obránce de Vrije, který zachytil dlouhý míč na CEDRICA VAN DER GUNA, ten jej následně trestuhodně odzbrojil a překonává překvapeného Muldera v domácí brance.

61
    Feyenoord se ihned tlačí do ofenzívy.

61
    Vynikající práce Boëtiuse, který podržel míč pro nabíhajícího DARYLA JANMAATA, a ten jej přízemní ránou do protipohybu hostujícího gólmana Ruitera posílá do brány. Rotterdam rychle odpovídá na vyrovnávací branku soupeře.

64
    Domácí Pellè vybojoval rohový kop pro svůj tým.

64
    Ten odvrací na přední tyči van der Maarel.

65
    Následně se však dostal do zakončení domácí Boëtius, jehož ránu zblokovola hostující obrana na další rohový kop.

65
    Se třetím centrem od rohového praporku si již hosté poradili.

66
    Immers vedl další ofenzivní akci přes Schakena, který jej následně hledal centrem v pokutovém území. Ruiter však výborně vyboxoval letící pas do bezpečí.

67
    Feyenoord se nadále dostává do drtivého tlaku.

68
    Další zblokovaná rána z kopačky Immerse na hranici vápna. Utrecht nestíhá.

69
    Nyní se hra zpomalí kvůli ošetření hostujícího Asareho.

70
    Další velká šance domácího Boëtiuse, který se dostal ke střele na hranici vápna. Jeho pokus těsně nad výškou zeleného pažitu vytahuje se štěstím Ruiter na rohový kop.

71
    S tímto centrem si hosté bez problémů poradili.

72
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Mulenga, přichází de Kogel.

73
    Pellè se dostával na zadní tyči do zakončení, ale těsně mijí pravý horní roh Ruiterovy brány.

74
    Na protější straně se bleskově uvolnil Duplan, ale těsně mijí pravou tyč!

75
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Boëtius, přichází Verhoek.

76
    Právě střídající Verhoek se uvolnil na pravém křídle, odkud hledal svým pasem na hranici vápna Pellèho, jehož ránu zblokoval jeden z bránících hráčů soupeře.

78
    Utrechtu se stále nedaří dostat soupeře pod tlak, ten využívá častých přerušení hry.

79
    Van der Gunovi odpískán útočný faul při jednom z vyhraných vzdušných soubojů.

80
    Feyenoord stále pozorně brání ofenzivní útoky soupeře, které likviduje již v počátcích - de Kogel v postavení mimo hru.

81
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Vilhena, přichází Vormer.

82
    Domácí Pellè se dostával po centru Janmaata z pravé strany do zakončení. Jeho pokus sražený na rohový kop.

83
    Pellè se neprotlačil k hlavičce, rodící protiútok zastaven již na půlící čáře. Rotterdam nepouští soupeře z jeho poloviny.

85
    Po delší době zahrozili také hosté. Kali napřáhl z větší vzdálenosti a jeho razantní rána prosvištěla vedle pravé tyče Mulderovy svatyně.

86
    Feyenoord opět dostává hru na svoji útočnou polovinu, klasicky po své pravé straně.

87
    Nepřesný pas Janmaata přímo do rukavic hostujícího brankáře.

87
    Na protější straně se neprosadil v souboji jeden na jednoho Duplan a hosté budou muset začít až od vlastní šestnáctky.

88
    Utrecht se postupným útokem dostává před vápno rivala.

89
    Nebezpečný centr hostujícího Duplana, který z hráčů před Mulderem nikdo nezasáhl.

90
    Hlavní rozhodčí dnešního klání nastavuje ještě tři minuty nad základní hrací dobu v druhé části zápasu.

90+1
    Domácím se daří držet míč daleko od vlastní brány.

90+2
    Po dlouhém centru na hrot si pomáhá nedovoleným útočným zákrokem hostující de Kogel.

90+3
    Feyenoord kontroluje hru na útočné polovině, kde nepouští soupeře k míči.

Do druhého poločasu vstoupili hosté lépe a vytvořili si několik slibných možností. Za několik minut však Feyenoord opět dominoval zápasu. V 59. minutě udělal obrovskou hrubku domácí de Vrij, kterou využil Van der Gun, ovšem za necelé dvě minuty Rotterdam opět odpověděl a tato trefa z kopačky Janmaata byla rozhodující. Stav utkání 2:1. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 52%/48%.
    Střely na bránu: 14/3.