L. Mikuláš – Malženice 4:2 (kon.) | Slovan Bratislava U21 – Trebišov 0:0 (kon.) | Prešov – Spiš. N. Ves 2:0 (kon.)
KFC Komárno – Humenné 1:1 (kon.) | Myjava – Púchov 3:0 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
4:2 (3:1)
Dynamo Malženice
Sobota 11.11.2023, 10:30 • Futbalový štadión MŠK Žilina • MONACObet liga • 16. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Vážení futbaloví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 16. kola slovenskej druhej ligy medzi Liptovským Mikulášom a Malženicami. Zápas sa bude odohrávať na Štadióne MŠK Žilina, ktorý sa stane na posledné dva zápasy jesennej časti práve prechodným domovom Liptovského Mikuláša.

Liptovčania sa nachádzajú na 11. mieste tabuľky. Na konte majú 17 bodov a skóre 20:23. Zverenci trénera Stanislava Vargu v poslednom zápase vyhrali na pôde Spišskej Novej Vsi stavom 1:2, keď sa o góly v prospech Liptovského Mikuláša postarali v 22. minúte Frank Appiah a v 41. minúte Richard Bartoš.

Malženice sa nachádzajú na 13. mieste tabuľky. Na konte majú 15 bodov a skóre 18:22. Zverenci trénera Pavla Bartoša v minulom zápase vyhrali na domácej pôde nad Šamorínom stavom 4:0, keď sa o góly postarali Katunský, Chovan (2x) a Rapavý.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Vajs – Diviš, Teplan, Štrba, Capko, Bielák, Staš, Bartoš (C), Jendrišek, Laura, Trabalík
    Náhradníci: Húska, Appiah, Lehotský, Voško, Kuchárik, Mazanovský, Iseni, Macejko
    Tréner: Stanislav Varga

Dynamo Malženice: Vasiľ – Rusnák, Kóša, Ujlaky, Rýzek, Karhan, Šamír, Rehák (C), Nascimento, Nagy, Rapavý
    Náhradníci: Chovan, Masár, Justh, Kurej, Kotlár, Repa, Cíferský, Horvát, Smieško
    Tréner: Pavol Bartoš

Rozhodca: Micheľ – Poláček, Cisko.

1

1
    Úvodný výkop stretnutia zaobstarali domáci hráči.

1
    Dlhý nákop do pokutového územia v podaní domácich, pri ktorom si musela hosťujúca defenzíva dať pozor.

2
    Prízemná strela v podaní Staša spoza hranice šestnástky. Pokus mu nevyšiel podľa jeho predstáv, a tak loptu bez problémov chytá Vasiľ.

3
    Dlhý nákop na Rapavého. Rapavý sa lopty už nezmocnil, naopak, lopta je na kopačkách Liptákov.

3
    Dobrá lopta na Bartoša, ktorý sa nachádzal vo vnútri pokutového územia. Následný pokus z druhej vlny, ktorého autorom bol Diviš. Jeho strela letí však vysoko nad brvno svätyne Vasiľa.

4
    Dobrá lopta za obranu v podaní domácich. Jendrišek to už mal na dlhú nohu a jeho pokus mu dokázal zmariť Ujlaky. Vasiľ si následne s loptou už hravo poradil.

5
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Hosťujúca defenzíva sa zahrávala s ohňom! VLADIMÍR TRABALÍK otvára skóre dnešného stretnutia, keď si dokázal perfektne nabehnúť za obranu a z pravej strany šestnástky dokázal prekonať v samostatnom nájazde brankára Vasiľa. Stav je 1:0.

7
    Malženice s loptou na kopačkách. Dlhá centrovaná lopta na pravé krídlo bola príliš pretiahnutá, a tak má odkop od brány práve brankár Vajs.

8
    Staš sa dopustil útočného faulu na protihráča. Lopta pridelená na kopačky Malženíc.

9
    Malženice vybojovali rohový kop. Jeden z hosťujúcich hráčov sa po centri do šestnástky dostal k hlavičkovému zakončeniu, ale napokon sledovalo medzi priestor troch žrdí brány Vajsa.

11
    Malženice dali gól!
    Fatálne zlyhanie domácej defenzívy! Teplan si nerozumel s brankárom Vajsom, poslal mu nepresnú prihrávku dozadu. Následne sa k lopte v šestnástke dokázal dostať DANIEL RAPAVÝ, ktorý nemal inú možnosť, ako skórovať a vyrovnať stav. Stav je 1:1.

13
    Nascimento ostáva po súboji s protihráčom ležať na trávniku. Ofenzívna snaha Liptákov je tak prerušená.

14
    Domáce snahy stroskotali, Bielák sa už nedokázal dostať cez hosťujúcu defenzívu na pravom krídle.

15
    Rohový kop pre domácich. Staš si už chystá loptu na center.

15
    Po Stašovom centri do šestnástky mali Liptáci niekoľko zaujímavých možností streliť gól, no v skrumáži pred bránou všetko zblokovala defenzíva Malženíc!

16
    Hostia si opäť koledovali pri zlyhaní defenzívy! Ujlaky zľuftoval loptu v obrane, k lopte sa dokázal dostať VLADIMÍR TRABALÍK, ktorý v šprinterskom úniku vybehol oproti bráne hostí a druhým presným zásahom prekonáva brankára Vasiľa. Stav je 2:1.

19
    Lopta na domácich kopačkách. Stopéri si vymieňajú loptu a onedlho budeme môcť vidieť ofenzívnu akciu domácich.

19
    Možnosť pre domáce farby. Diviš to zobral na seba, vypálil zvnútra šestnástky, no domáca defenzíva zblokovala jeho strelu. Rohový kop pre domácich.

20
    Laurov pretiahnutý center pristáva iba na nohe Rapavého. Následne sa domáci dopustili útočného faulu, a tak bude lopta pridelená na kopačky Malženíc.

21
    Karhan dokázal v súboji s Jendriškom vybojovať loptu. Vhadzovanie pre Malženice.

22
    Jendrišek to skúsil oblúčikom spoza šestnástky. Jeho pokus letí nad brvno brány Vasiľa, ktorý bude mať odkop od brány.

24
    Nagy bol faulovaný Capkom na pravom krídle. Štandardka pre Malženice. Loptu si chystá Nascimento.

24
    Útočnú akciu domácich zastavuje ofsajdový verdikt rozhodcu. Laura sa totiž nachádzal v postavení mimo hry. Lopta pre Malženice.

26
    Malženice na lopte na vlastnej polovici. Zatiaľ sa veľmi ťažko hosťujúci hráči dostávajú na dostrel brány Vajsa.

26
    Loptu do pokutového územia poslal Rusnák, no domáci si dokázali tento center odvrátiť a dostať loptu do bezpečia.

28
    Prenesenie lopty na pravé krídlo pre Nagyho, no ten si nedokázal tento center spracovať, a tak loptu do hry budú vhadzovať domáci.

28
    Rehák sa predral cez brániaceho Diviša, dokázal aj zakončiť, no jeho pokusu chýbalo pár metrov, aby sa vmestil do priestoru troch žrdí brankára Vajsa, ktorý bude mať odkop od brány.

30
    Z kopačky Rusnáka prichádza center do pokutového územia, no iba na hlavu Capka.

31
    Jendrišek si ukrojil veľké sústo, keď proti trojici hráčov hostí stráca loptu.

32
    Divišov center dopadá na hlavu Bartoša, ale ten nedokázal ideálne zakončiť. Domáci aspoň vybojovali rohový kop. Loptu na center si chystá Staš.

32
    Odrazená lopta, ku ktorej sa dostal Štrba, avšak hosťujúca defenzíva dokázala jeho volej zblokovať.

33
    Zaujímavá možnosť hostí. Lopta od Rýzeka na Nascimenta však nebola dobrá, aj preto Vajs loptu ukryl bezpečne vo svojom náručí a môže tak rozohrávať.

34
    Staš vypálil z prvej spoza šestnástky. Kóša vložil nohu do jeho strely, čím zmenil smer lopty na rohový kop pre domácich.

35
    Možnosť na navýšenie vedenia pre domácich! Bartoš nastavoval nohu do centru do šestnástky, no lopta končí len niekoľko centimetrov od pravej žrdi Vasiľovej svätyne!

38
    Bartošova dobrá lopta na Diviša, ktorého si dobre postrážil Šamír. Rohový kop pre domácich. K rohovej zástavke smeruje Laura.

39
    Opäť hosťujúca defenzíva vo svojom pokutovom území pristúpila k svojim defenzívnym činnostiam ľahkovážne. Po centri do šestnástky sa do hlavičkového zakončenia dostal nikým nebránený ĽUBOSLAV LAURA, ktorý presným hlavičkovým zásahom prekonáva brankára Vasiľa. Stav je 3:1.

41
    Nascimento vypálil zvnútra pokutového územia smerom na bránu Vajsa, ktorý jeho strelu dokázal zneškodniť a taktiež zmaril šance na dorážku pre Rapavého!

42
    Rohový kop pre domácich. K rohovej zástavke smeruje dvojica Trabalík a Laura.

42
    Domáci hráči sa dopúšťajú útočného faulu na jedného z hráča hostí. Lopta tak je pridelená na kopačky Malženíc.

43
    Karhan vysúva Reháka, no ten si nedokázal túto prudkú prihrávku od svojho spoluhráča prebrať. Rozohrávať tak bude Vajs.

44
    Jendriškov oblúčik do pokutového územia, no nanešťastie pre domácich sa nikto z domácich k lopte nedostal.

45
    Trabalík získava ďalší rohový kop pre svoj tím. K rohovej zástavke tentoraz smeruje Laura.

45
    Laura našiel centrom do šestnástky hlavu Bartoša, no ten zakončuje iba do stredu brány, kde je pripravený Vasiľ.

45

Po prvom dejstve vyhrávajú Liptáci nad Malženicami stavom 3:1. Prvé dejstvo bolo poriadne gólové. O prvý gól sa postarali domáci vďaka presnému zásahu Trabalíka. Odpoveď Malženíc prišla relatívne rýchlo, keď o 6 minút vyrovnal Rapavý na stav 1:1. V 16. minúte vsietil druhý gól v drese domácich Trabalík. V 39. minúte na neho nadviazal Laura, ktorý hlavičkou dostal loptu až do siete brány Vasiľa. Liptovský Mikuláš je zatiaľ jednoznačne aktívnejším tímom v dnešnom dueli, no aj Malženice mali niekoľko zaujímavých šancí na súperovej polovici. Uvidíme, aké vyvrcholenie prinesie druhé dejstvo, ktoré sa začne približne o 11:31.

46

46
    Úvod do druhého polčasu zaobstarali Malženice.

46
    Striedanie v tíme Dynamo Malženice:
    z ihriska odchádza Rusnák, prichádza Chovan.

47
    Nedovolený zákrok od Nagyho, ktorý neunikol pozornosti hlavnému rozhodcovi Micheľovi. Lopta pre domácich.

48
    Nakopnutá lopta v podaní Malženíc smerovala do územia nikoho. Liptáci majú loptu na kopačkách a prostredníctvom prihrávok určujú tempo hry.

49
    Bartoš kombinuje s Laurom. Následný pokus z druhej vlny v podaní Liptákov končí vysoko nad brvno brány Vasiľa.

50
    Jendrišek chcel vysunúť Lauru, no ten bol dobre strážený defenzívou hostí.

50
    Chovanova ťažká prihrávka do šestnástky, Nagy nemohol ideálne zakončovať.

51
    Protiútok domácich! Bartoš neposlal ideálnu prihrávku pre Trabalíka, ktorý mohol mať na svojom konte hattrick, no napokon sa skóre nemení.

52
    Chovanov center do šestnástky, kde veľmi dobre naskakoval Rapavý. Nechýbalo mu veľa, aby sa k lopte z kopačky Chovana dostal. Rohový kop pre Malženice. Loptu si chystá Nascimento.

53
    Center do šestnástky v podaní Nascimenta. Karhan sa takmer dostal do hlavičkového zakončenia, defenzíva domácich mu to totiž znepríjemňovala. Odkop od brány pre Vajsa.

54
    Šarmír zatiahol ručnú a za tento zákrok sa nemôže diviť, že vidí žltú kartu.

55
    Bartoš faulovaný. Arbiter Micheľ prisudzuje loptu domácemu tímu, ktorý bude mať možnosť zaujímavej štandardky. K lopte sa stavia Staš a Jendrišek.

56
    Jendrišek to vyskúšal individuálnou strelou, no jeho priamy kop letí vysoko nad bránu Vasiľa.

57
    Liptáci dostali loptu na hraciu plochu a chceli pri pravej postrannej čiare založiť akciu dopredu, no budú musieť vhadzovať.

57
    Ďalšia snaha domáceho tímu, ale Jendrišek sa nedokázal dostať vo vnútri pokutového územia k zakončeniu.

59
    Chovan potiahol protihráča za dres v sľubnej akcii, za čo si vyslúžil jasnú žltú kartu.

60
    Staš dobre vysúva Diviša na pravom krídle, no jeho si dobre postrážil Rehák. Odkop od brány Malženíc.

61
    Malženice s loptou na vlastnej polovici. Nedarí sa im zatiaľ založiť útočnú akciu, kvôli dobrému napádaniu Liptákov.

62
    Bartoš nedokázal priťuknúť Laurovi na ľavom krídle. Malženičania s vhadzovaním.

63
    Chovan si neporadil s Divišom, získal však rohový kop pre svoje družstvo. Pristúpi aj k jeho realizácií.

63
    S Chovanovym rohom si domáca defenzíva dokázala hravo poradiť.

64
    Kóšov nákop na Nagyho, ale Teplan spoločne so Štrbom a brankárom Vajsom si postrážili túto ofenzívnu snahu hostí.

65
    Chovan centruje z ľavého krídla. Vôbec mu nevyšiel, lopta letí mimo hraciu plochu a odkop od brány bude mať domáci brankár Vajs.

66
    Chovan dokázal prejsť cez dvoch obrancov, no následne si nerozumel s Rapavým a stráca loptu. Odkop pre Vajsa.

68
    Dobrý center na Rapavého, ktorý sa dostal k zakončeniu, no neusmernil loptu na domácu svätyňu. Nasleduje rohový kop pre Malženice, loptu si chystá Chovan.

69
    Štandardné situácie v podaní hosťujúceho tímu nie sú veľkým ohrozením pre domácu defenzívu.

69
    z ihriska odchádza Nascimento, prichádza Masár,
    z ihriska odchádza Nagy, prichádza Cíferský.

70
    Dopredu môžu postupovať hostia, Chovan však nedokázal ideálne prihrať na Masára, čím zmaril ofenzívne šance svojho celku.

72
    Trabalík sa perfektne vysunul za obranu, ocitol sa zoči-voči brankárovi Vasiľovi, no skóre ostáva nezmenené! Obrovská šanca Liptákov.

73
    Ujlakyho pokus možno z 35 metrov končí vysoko nad brvnom brány Vajsa.

74
    Diviš sa dopustil útočného faulu na Ujlakyho. Lopta pridelená na kopačky Malženíc.

76
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš:
    z ihriska odchádza Laura, prichádza Appiah.

78
    Výmena lopty medzi Štrbom a Teplanom. Hostia nevysúvajú napádanie príliš vysoko.

79
    Karhan sa snaží naštartovať Masára, no Capko s Vajsom si postrážili tento dlhý center.

80
    Dlhý nákop Kóšu, ktorý mal nachádzal Cíferského, no ten to mal príliš ďaleko k tejto lopte od svojho spoluhráča.

81
    Hostia kombinujú v defenzíve. Liptáci veľmi dobre vypĺňajú priestory v strede poľa a Malženice sa ťažko dostávajú dopredu.

81
    z ihriska odchádza Bartoš, prichádza Voško.

82
    Dobrá lopta na Voška, ktorý sa dokázal dostať za obranu, ale dobre čítal trajektóriu letu lopty aj brankár Vasiľ, ktorý vybehol zo svojej svätyne, aby zmaril Voškovi šancu.

83
    Chovan sa vydáva dopredu po ľavom krídle, ale je dobre bránený Štrbom, ktorý loptu posiela mimo hracej plochy. Outové vhadzovanie pre hostí.

84
    Diviš získal na Chovanovi odkop od brány pre Vajsa.

85
    Záverečných 5 minút zápasu. Je, pravdepodobne, už jasné, ako tento zápas skončí.

86
    Trabalíkov center z ľavého krídla našiel iba hlavu Kóšu.

86
    Dopredu sa dostávajú hostia, ale Chovanov center smerom pred bránu letí len do územia nikoho.

87
    z ihriska odchádza Trabalík, prichádza Mazanovský.

88
    z ihriska odchádza Šarmír, prichádza Kurej.

90
    Hostia získavajú rohový kop. Karhan rozohráva nakrátko s Chovanom.

90
    Malženický tím ešte dramatizuje záver dnešného duelu. Po centri do šestnástky sa do hlavičkového zakončenia dostáva MARCEL MASÁR, ktorý ešte dáva záverečné šance svojmu tímu. Stav je 3:2.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje 2 minúty.

90+2
    Voško na ľavom krídle šetrí čas spoločne so svojimi spoluhráčmi.

90+3
    Je rozhodnuté! Nádherná individuálna akcia v podaní FRANKA APPIAHA, ktorý sa doslova pohral s Masárom a nekompromisne zavesil pod brvno brány Vasiľa! Stav je 4:2.

90+3

Liptovský Mikuláš definitívne vyhráva v dnešnom dueli proti Malženiciam stavom 4:2. O góly sa postarali: 5. minúta Trabalík, 11. minúta Rapavý, 16. minúta Trabalík, 39. minúta Laura, 90. minúta Masár a 93 minúta Appiah. V druhej tretine nebolo dlho nič, no záver zápasu bol zaujímavý, keď sa Malženiciam podarilo znížiť na 3:2 prostredníctvom Masára. Nádhernú individuálnu akciu nám predviedol Appiah, čím prekonal defenzívu a nekompromisne zavesil pod brvno hosťujúcej brány. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok soboty. (12:22:55)

Adam Kovaľ

Góly: 5. Trabalík, 16. Trabalík, 39. Laura, 90+3. Appiah – 11. Rapavý, 90. Masár

Karty:   54. Šarmír (MLŽ), 59. Chovan (MLŽ)

Rozhodca: Micheľ – Poláček, Cisko