Wolverhampton – Tottenham 2:1 (kon.) | Arsenal – Burnley 3:1 (kon.) | Crystal Palace – Everton 2:3 (kon.)
Manchester United – Luton 1:0 (kon.) | Bournemouth – Newcastle 2:0 (kon.)
Arsenal FC
3:1 (1:0)
Burnley FC
cz Sobota 11.11.2023, 16:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 12. kolo

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:9. (18:02:28)

Je konec! Arsenal duel zvládl a poráží Burnley 3:1. V 8. minutě ale hrozil hostující Amdouni, jehož ránu musel Raya vyrazit. Domácí poprvé zahrozili ve 21. minutě, nicméně Saka nechal vyniknout Trafforda. Po půlhodině hry nebezpečně hlavičkoval Havertz, jenže branku netrefil. O minutu později měl na opačné straně šanci Gudmundsson, ale Raya Arsenal znovu podržel. Domácí se tak ujali vedení v úvodu nastavení, kdy se hlavou i za cenu nárazu do tyče prosadil Leandro Trossard. Po změně stran však vyrovnal Brownhill. Bleskovou odpověď si po rohu připravil Saliba. Domácí celek byl poté aktivnější a po dalším rohu přidal pojistku Zinčenko. V závěru Arsenalu zkomplikoval situaci Vieira, který byl vyloučen, ale Artetův celek už vedení nepustil.

90+11

90+8
    Duel stále nekončí. Před brankou Arsenalu je ošetřován jeden z domácích hráčů.

90+5
    Jorginho výborně ve vlastním vápně zastavil přízemní centr a napadající soupeř jej poslal k zemi. Zdá se, že Arsenal už dnešní duel s přehledem dohraje.

90+4
    Žlutá karta pro tým Burnley FC (Jóhann Gudmundsson).

90+3
    VAR ještě zkoumal předchozí situaci kvůli možnému faulu ze strany Arsenalu, ale penalta pro Burnley z toho nebude.

90+2
    Hosté chtěli udeřit po centru z levé strany, jenže Zinčenko míč přizvedl před dobíhajícím rivalem mimo vápno.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Jakub Kiwior.

89
    V závěru utkání je ještě ošetřován Gabriel Martinelli, kterého trápí křeče.

88
    Střídání v týmu Burnley FC:
    ze hřiště odchází Vitinho, přichází Wilson Odobert.

87
    Raya nakopl míč na pravou stranu, kde o míč válčil Nketiah, jenže proti dvojici hráčů Burnley neměl v souboji šanci na úspěch.

86
    Hosté zahrávali rohový kop. Centr se snesl na přední tyč, kde hlavičkoval O´Shea, jenže míč přizvedl pouze nad břevno.

85
    ze hřiště odchází Josh Brownhill, přichází Michael Obafemi.

85
    Domácí defenziva si pohlídala nákop na hranici velkého vápna, kde zasáhl Gabriel Martinelli. Arsenal už se v deseti nikam hnát nebude.
    83. Červená karta

83
    Velký problém pro domácí! Fábio Vieira dohrál soupeře ostrým šlapákem a sudí neváhal!

81
    ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Eddie Nketiah,
    ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson.

Tomáš Kubečka

Góly: 45+1. Trossard (Saka), 57. Saliba (Trossard), 74. Zinčenko – 54. Brownhill

Karty:   90+4. Gudmundsson (BLY)   83. Vieira (ARS)

Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:9.
    Arsenal FC: Raya – Tomijasu, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Havertz (59. Vieira), Jorginho, Rice – Saka (81. R. Nelson), Trossard (81. Nketiah), Martinelli (90. Kiwior).
    Náhradníci: Ramsdale – Alnaní, Sagoe Jr., Ibrahim, Walters.

Burnley FC: Trafford – Vitinho (88. Odobert), O'Shea, Beyer, Taylor – Gudmundsson, Berge, Brownhill (85. Obafemi), Koleosho (79. Bruun Larsen) – Rodriguez, Amdouni (79. A. Ramsey).
    Náhradníci: Vigouroux – Cullen, Delcroix, Redmond, Roberts.

Rozhodca: Oliver – Burt, Cook