NY Rangers – Pittsburgh 5:0 (kon.) | Washington – Columbus 4:2 (kon.) | NJ Devils – Minnesota 3:1 (kon.)
NY Islanders – Colorado 6:0 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:0 (kon.) | Florida – San Jose 4:1 (kon.)
St. Louis – Buffalo 6:1 (kon.) | Nashville – Edmonton 3:2 (kon.) | Chicago – Tampa Bay 3:2 (1:0 po s.n.)
Arizona – Dallas 3:4 (kon.) | Vancouver – Ottawa 4:3 (po pr.)
Florida Panthers
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
San Jose Sharks
cz Streda 12.11.2014, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

SAN JOSE SHARKS

Tým Žraloků z Kalifornie zvládá za poslední roky průchody základní část, tradičně se umisťuje mezi nejlepšími kluby Západní konference. Ale do bojů play-off by muži v tyrkysových trikotech potřebovali ještě trochu štěstí. Prozatimní průběh sezóny 2014/2015 staví San Jose Sharks na osmou příčku v západní polovině National Hockey League. Ale Sharks mají pár bodů na dosah i vyšší příčky, takže klidně už po dnešním setkání s Floridou mohou poskočit. Minulé utkání San Jose vyrukovalo na ledě Chicaga, kde je zaskočili Blackhawks a Žraloci prohráli 2:5.

FLORIDA PANTHERS

Možná nikoho nepřekvapí, že Florida Panthers aktuálně přísluší třetní nejhorší pozice ve Východní konferenci, Panteři ale do budoucna majít potenciál. Už jen proto, že vlastní díky povedeným draftům několik mladíků, kteří se teprve chystají do hry ve velkém hokeji. Naposledy se Florida představila na ledové ploše proti Calgary Flames. Divokou přestřelku nakonec ovládla organizace s plamenem v logu 6:4. Panthers zatím stačili nasbírat do tabulky dvanáct bodů a jsou jen krůček od dotažení Carolina Hurricanes.

Předchozí vzájemné utkání

Naposledy se oba celky setkaly 18. března letošního roku, ještě v rámci předchozí sezóny. Florida Panthers tenkrát urvali vítězství na ledě soupeře 3:2.

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (3 + 4)
    Tomáš Fleischmann (FLA) (0 + 1)
    Tomáš Kopecký (FLA) (0 + 1)

Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, ve kterém na sebe narazí mančafty z opačných konferencí. Florida Panthers zkusí vylepšit domácí bilanci a vyzve San Jose Sharks.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Florida Panthers: Luongo – Ekblad, Mitchell, Robak, Campbell, Gudbranson, Olsen – Upshall, Barkov, Kopecký – Boyes, Bjugstad, Huberdeau – Hayes, Trocheck, Jokinen – Thornton, McKenzie, Fleischmann

San Jose Sharks: Niemi – Braun, Vlasic, Burns, Mueller, Demers, Hannan – Pavelski, Thornton, Hertl – Wingels, Couture, Marleau – Kennedy, Sheppard, Nieto – Burish, Desjardins, Goodrow.

00:01

00:15
    Na úvodním vhazování byl lepší celek z Kalifornie, který bez váhání vyrazil zápolit dopředu o puk.

00:36
    Zakázané uvolnění Floridy, ta musí zpět před vlastního gólmana.

01:01
    Už hrají znovu Žraloci před svatyní soupeře, Thornton propasoval puk na dnešního oslavence Tomáše Hertla. Ten jenom těsně minul.

01:33
    Hyesův pokus z první a navíc z veliké dálky, tahle střela moc problémů nemohla Anttimu Niemimu natropit.

01:50
    Opětovný rychlý přechod San Jose přes útočnou modrou čáru, ale tentokráte přerušuje hru čárového rozhodčího pro postavení mimo hru.

02:15
    Tomáš Fleischmann pro změnu získal do pásma kus černé gumy pro Floridu, avšak zatím stále čekají domácí muži na střelu.

03:06
    Už to vypadalo daleko lépe pro Pantery, ale Upshall, nenašel svou přihrávku přesně hokejku Barkov a domácí přicházejí o touš.

03:27
    První větší střelu z dálky Antti Niemi likviduje a vyráží mimo hrací plochu.

04:10
    Nemuselo moc chybět a málem proběhla další pěká výměna mezi Joe Thorontonem a Pavelskim, kteří unikalo skoro dva na jednoho.

04:51
    Hayesova rána bez přípravy netrefila branku, ale potřebnou razanci měla.

05:15
    Ale hosté také předvádí, jak umí být jejich obrana zodpovědná. Zatím sledujeme hokej, který čeká na chyby a případné zaváhání na jedné či druhé straně.

05:59
    Pěkná kombinace, Burish málem dostal přihrávku přímo k levé tyči, tam však v nepozornosti minul puk a zařízení netrefil.

06:28
    Nyní až moc spěchali hokejisté nosící bílé trikoty. Další hvizd rozhodčího totiž značí zakázané uvolnění.

07:09
    Znovu chtěli hráči Floridy napadat vepředu ve dvou mužích, ale Vlasic si se vším poradil, dokonce málem založil novou akci Sharks. Už by to chtělo nějaké brankové možnosti.

07:50
    Žádná velká šance, ale brankář Sharks raději přerušuje hru. Následuje komerční přestávka, po ní pokračujeme.

08:18
    Po vhazování na územího útočného pásma, se zkoušeli prosadit domácí barvy. Ale dvě nahrávky poblíž modré čáry moc kostrbaté. Hraje San Jose.

08:55
    Ještě pořád čekáme na nějakou šanci, který by aspoň trochu zvedla diváky ze sedadel. Zatím jde spíše o přehazování puků ze strany na stranu.

09:12
    Až teďka Burish dorážel na brankovišti Roberta Luonga skákající kotouč, což lze označit za největší možnost ke skórování při dosavadním průběhu.

09:57
    Výborně Antti Niemi a jeho včasný přesun k pravé tyči branky, čímž zachránil svůj mančaft od inkasování.

10:30
    Dobrá a poměrně tvrdá střela vlasice za levém kruhem, končí vyražená do roho Robertem Luongem.

10:56
    Florida právě vstřelila branku!
    Tohle ale nebyla vůbec špatná branka pro oko hokejového diváka. Doposud jsme moc technické krásy a povedených fines nesledovali, jenže úvodní trefa zápasu přeci jen trochu napravuje dojem ze samotného úvodu střetnutí Floridy a San Jose. JIMMY HAYES přijmul na pravé straně krásnou přihrávku přímo na hokejku a zavěsil do sítě nestíhajícího Anttiho Niemiho. Asistence: Vincent Trocheck, Jussi Jokinen.
    Jimmy HAYES - 1:0

12:18
    Studená sprška pro Žraloky pokračuje, jejich obrana dostává pořádně tvrdé úlohy během právě plynoucích vteřin zahajovací dvacetiminutovky. Také nyní se povedlo domácím detailně rozebrat hráče soupeře, ALEKSANDER BARKOV tím pádem zakončoval z levé strany do poloviny odkrytého zařízení. Radost ale přišla až později, protože puk se odrazil z branky zpátky ven tak rychle, že to šlo jen těžko pozorovat. Asistence: Scottie Upshall, Tomáš Kopecký.
    Aleksander BARKOV - 2:0

13:09
    Žraloci se ale nenechávají zaskočit dvěma rychle inkasovanými góly, Roberto Luongo má starosti se zakončením Burishe.

13:45
    Kotouč ve středním pásmu, ale častěji jsou u něj hosté. Navzdory nepříznivému vývoji skóre pro ně.

14:11
    Tomáš Fleischmann pálil od pravého mantinelu, Niemi ale nyní jistý.

14:52
    Hala je tak ztichlá, že jdou slyšet i pokřiky rozhodčího z ledové plochy. I přesto, že domácí vedou o dvě branky.

15:06
    Ještě jedna reklamní pauza během první třetiny.

15:32
    Je zajímavé pozorovat, jak Žraloci beze vzdávání neustále tlačí na branku, vůbec nejde znát na hře, že by domácí vedli o dva góly.

15:59
    Teď muselo San Jose opět začít z vlastní obrany, předchozí souhra mu nevyšla.

16:35
    Huberdeau dostával přihrávku od Boyese, ale skákavý kotouč nestačil u brankoviště soupeře zpracovat.

17:14
    Jakoby se Florida hodně zaměřila na obranu a snažila se vystavět na obranné modré čáře zeď. Vhazování ve střední třetině.

18:08
    Pomalu se blížíme k závěru začáteční dvacetminutovky, vhazovat by se po icingu San Jose mělo před tváří Anttiho Niemiho.

19:06
    Poslední minuta první třetiny zatím probíhá poblíž Luongovy klece, který musí dávat pozor na dojížděící soupeřovy forvardy.

19:05
    Až v samotném závěru úvodní části uvidíme vyloučení, na dvě minuty odchází do boxu trestoměřičů hokejista Florida Panthers. Erik Gudbranson musí pykat za držení.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou úvodních dvacet minut hry na Floridě. Nejde říci, že by domácí byli zatím lepším týmem na ledové ploše, ale zásluhou dvou slepených a rychlých gólů vedou 2:0. San Jose ještě čeká na startu druhé periody dohrávání početní výhody.

Střely na branku v první třetině

Florida Panthers: 10

San Jose Sharks: 5

20:01

20:18
    Do druhé části hry vstupují aktivněji Žraloci, kteří ještě dohrávají zbytek přesilové hry.

21:26
    Matt Nieto prověřil pozornost Roberta Luongo z bezprostřední blízkosti, gólman Floridy se vytáhl pořádně širokým rozklekem.

21:40
    Bujgstad, už v plném počtu hráčů na ledě, zkusil odpovědět na útok San Jose. Ale zatím je obrana Sharks pozorná.

22:19
    Sheppard byl sám u puku na pravém mantinelu, a tak ho jej popostrčil za branku. Dále mu síly nezbyly, a tak zamířil vystřídat.

22:58
    Matt Nieto znovu v akci, tentokráte při obranné práci, když měl jeho spoluhráč v branovišti trable.

23:38
    Logan Couture už dělá problémy Floridě na její polovině, ke střele se ovšem šikovný Kanadaň nedostal.

24:08
    Tomáš Kopecký dnes jedním z nejvíce aktivních hráčů Floridy, teď unikal se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Ale Niemi nakonec vytěsnil puk.

24:57
    Burns už stihl rozehrát dopředu, útočnící San Jose chtějí vstřelit kontaktní gól, který je dostane zpátky do zápasu.

25:48
    Tomáš Hertl mohl poprvé ve druhé třetině zaútočit, ale na modré čáře ve středním pásmu ztratil v rozhodující chvíli kotouč.

26:24
    Vhazovat se po reklamní přestávce bude ve střední třetině, do postavení mimo hru se dostali San Jose Sharks.

26:37
    Zase je na slunečném poloostrově o něco vesleji, přestože ani dnes nesledujeme diváky naplněné hlediště na Floridě. Hned po vhazování nastala zmatečnost poblíž svatyně Anttiho Niemiho, jako první se dostal po střele k odraženému kotouči od brankáře San Jose DEREK MACKENZIE, jenž neměl už tolik složitou úlohu trefit volný prostor v brance. Asistence: Aaron Ekblad.
    Derek MACKENZIE - 3:0

27:35
    Mohlo být ještě hůře pro hostující barvy, ale gólman Niemi teď zachránil krk Žralokům při další soupeřově tutovce.

28:07
    San Jose dělá vše proto, aby dostalo puk co nejdále od své branky. Poslední minuty hostům vůbec nepřejí.

28:24
    Jonathan Huberdau u pravého mantinelu získal puk a znovu zahrozil, i když teď pálil z hodně velké vzdálenosti.

29:02
    Důrazný hostující Vlasic za vlastní brankou ukazuje, že to kolem svatyně Sharks bude i nadále bolet a odstrkuje soupeře od puku.

29:45
    Dvě minuty oslabení pro Floridu, hlavní rozhodčí totiž posílá na trestnou lavici mladíka Aarona Ekblada za hákování.

30:15
    San Jose nezačíná přesilovku zrovna nejlépe, hráči Floridy už dvakrát vyhodili puk přes všechny čáry na ledové ploše.

30:46
    Až teď muži oblékající bílé trikoty získali pobývání na soupeřově polovině, i když jen na malinkou chvíli.

31:16
    Střela Logana Couturera moc rozruchu nezpůsobila, Luongo v pohodě zakročil a nadále drží čisté konto pro svůj tým.

31:49
    Početní výhoda Sharks se blíží ke svému konci, hosté v ní prakticky nic nevymysleli a budou muset zapracovat an více aspektech hry.

32:02
    Ofsajd Florida Panthers a zároveň komerční přestávka, po jejímž uplynutí budeme pokračovat ve hře.

32:38
    Všichni hráči San Jose, kteří pobývali v útočném pásmu, nebyli dostatečně silní na puku, aby dokázali vytvořit šanci. I proto může hrát Florida.

32:59
    Antti Niemi a jeho další stěžejní zákrok, dvojice domácích útočníků mu teď pořádně zatopila, když se najednou zjevila před jeho svatyní. Ale Fin ve službách Kaliforňanů situaci zvládl.

33:29
    Hra přerušna před brankou Panterů, do šarvátky se tam zapojil i český mladík Tomáš Hertl. Právě on je odeslán do boxu za hrubost. První přesilovka zápasu pro Floridu.

33:50
    Ani početní výhod Floridy zatím není tolik jistá, i když domácí pobývají v útočném pásmu. Ke střele ještě nedošlo.

34:26
    Teď už ale může San Jose vystřídat, protože se hostům podařilo vyhodit kotouče přes všechny čáry.

35:18
    Aaron Ekblad ještě s dalším obráncem nahazoval puk na branku, útočníkům Floridy se málem podařilo touš tečovat do sítě Niemiho.

35:58
    Tomáš Hertl už je sice zpátky na ledové ploše, ale jeho tým má nadále trable. Nebýt brankáře Niemiho, už mohl být brankový rozdíl klidně zase větší.

36:11
    Ještě jedno reklamní přerušení během prostřední části.

36:35
    San Jose už není tolik důrazné ani v útočném pásmu, za vše mluví také počet střel na branku, kterému vévodí Florida poměrem 20:12

36:59
    Puk ale nyní zazvonil o boční tyčku branky Roberta Luonga, i když o tolik vyloženou šanci nešlo.

37:48
    Hráči Floridy teď nikam spěchat nemusí. Takže jedna z útočných trojic pouze nahodila puk do pásma a v klidu odjela vystřídat.

38:30
    Tomáš Kopecký sjížděl před branku, aby tam mohl dostat přihrávku nebo tečovat. Nakonec ale vše zvládla obrana Sharks.

38:58
    Zakázané uvolnění Panthers, hra se zase rychle vrátí zpátky před Robera Luonga, jenž dnes zatím nemá tolik práce.

38:58
    Oddechový čas pro domácí.

39:41
    Ještě jedno vhazování ve středním pásmu, zatím to ale vypadá, že další branky už ve druhé periodě neuvidíme.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Florida Panthers přidali během druhé třetiny další branku a nyní vedou už 3:0. Zatímco při první třetině oslavili oba góly díky rychlým výpadům a troše štěstí, teď hráli Panteři na jistotu. Sharks mají co dohánět, pokud ještě dnes chtějí bodovat.

Střely na branku ve druhé třetině

San Jose Sharks: 7

40:01

40:18
    San Jose nevyrukovalo do třetí části nějak speciálně útočně naladěno, i když vyzkoušelo zakončení.

40:58
    Antti Niemi pomohl spoluhráčům z obrany s rozehrávkou, ti už hledají najetá útočná křídla vepředu.

41:20
    Jonatha Huberdeau už zase hodlal pozlobit Žraloky, teď byl v dobré pozici pro zakončení, ale Niemi ho vychytal.

41:50
    Zvoná tyčka branky San Jose Sharks, domácí měli hned tři šance během úvodních dvou minut třetiny.

42:25
    Tomáš Fleischmann měl už dlouhé střídání, a tak jeho akce na pravém křídle nedopadla zdárně.

43:01
    Nyní už budou moci domácí hrát s větším klidem na hokejkách, protože jejich další příležitost na startu závěrečné dvacetiminutovky už končí vstřelenou brankou. Český útočník TOMÁŠ FLEISCHMANN přesně nastavil hokejku do dráhy kotouče, jenž si to zamířil do branoviště. Pro Fleischmanna jde o vůbec úvodní gól sezóny, takže i on se dočkal. Asistence: Shawn Thornton.
    Tomáš FLEISCHMANN - 4:0

44:07
    Vhazování po pravici Roberta Luonga, Florida ale zatím nemá v obraně žádné bolavé trápení.

44:57
    Tomáš Hertl chce ukázat, že i on se může prosadit za naše národní barvy. Jenže kotouč mu byl v napravé chvíli odebrán u mantinelu.

45:08
    Hra přerušena, schylovalo se k hormadnější potyčce. Ale vylučovat se zřejmě nebude.

45:11
    Teď už ale přestupek, za který rozhodčí dnešního zápasu trestá. Dvě minuty za zdržování hry musí ke své nelibosti odsedět Adam Burish.

45:40
    Florida Panthers nezačali druhou přesilovku zápasu nijak špatně, ale hned po první střele se podařilo Sharks osvobodit.

46:28
    Už jsou domácí zpátky před brankou Anttiho Niemiho, ale nemají tolik důrazů v zakončení. Popravdě ale tolik spěchat nemusejí.

46:53
    San Jose, zdá se, tohle oslabení už zvládne. Čtvrté vyhození za sebou to minimálně naznačuje.

47:34
    Hosté už v plném počtu, ještě potom jedna velká šance Panterů. Ale teď už budeme sledovat komerční přestávku.

47:55
    Přerušení hry na modré útoční čáře San Jose. Hosté nemají od druhé poloviny zápasu vůbec potřebné štěstí, teď je zastavil v přechodu ofsajd.

48:24
    Střela Logana Couturera z levé strany nebyla důrazná, možná i proto Roberta Luonga nijak nepřekvapila.

48:56
    Sharks po delší době na rozsáhlejší časový úsek před brankou soupeře, ale vše končí jen přihrávkami. Střely zatím nikde.

49:40
    Andrew Desjradins netušil, co provést s pukem. Tak jej alespoň nahodil o mantinel a odjel vystřídat.

50:35
    San Jose právě vstřelilo branku!
    První světlé svitnutí San Jose v zápase, překvapivě právě ve chvíli, kdy bychom to my i diváci v hale nejméně čekali. Alespoň se potvrdilo, že v jednoduchosti dokáže být krása. Nahozený puk směrem na brankoviště usměrnil za rozhozeného Roberta Luonga tahoun Žraloků JOE THORNTON, jenž zmírňuje ztrátu svého mančaftu ve třetí třetině. Ale Žraloci ještě mají co dohánět. Asistence: Brent Burns.
    Joe THORNTON - 4:1

52:07
    Trocheckova střela z dálky nevypadal nebezpečně, ale málem Niemiho zaskočila. Tentokráte ale domácí vstřelenou branku neslaví.

52:31
    Dobrá možnost pro hráče San Jose Sharks. Podobná situace, ze které před malou chvílí Joe Thornton skóroval. Hosté se tedy určitě nevzdávají.

52:59
    Jonathan Huberdeau unikal sám na branku, ujel všem a stál před ním jen Antti Niemi v brance. Ale ten lapil jeho pokus!

53:34
    Další komerční přestávka, která trošku uklidní rozpumpované tempo na ledě. Za chvíli budeme pokračovat.

53:57
    San Jose začíná opět z vlastního obranného pásma, na tři góly, které potřebuje k vyrovnání, už ale nezbývá Sharks moc času.

54:14
    Špatná rozehra hostující družiny, hra se tak vrátí před Fina Anttiho Niemiho.

55:00
    Upshall stihl vypomoci v obraně a zabránit případné příležitosti soupeře. Hra potom pozastavena ve středním pásmu, následuje poslední komerční přestávka.

55:22
    Počet střel na branku se nám mírně dorovnal, Sharks už neztrácejí tolik, co se týče počtu pokusů zakončení. Přesto už jen hodně těžko budou dohánět gólové manko.

55:49
    Matt Nieto chtěl vzít zodpovědnost na sebe a překvapit Luonga v brance Floridy. Nakonec se k zakončení vůbec nedostal.

56:30
    Bílé dresy nyní vystavěly neprostupnou hráz na hranici svého obranného pásma, Antti Niemi tak zasahovat nemusel. Hned pak se Sharks vydávají dopředu.

57:02
    Vlasic i na pozici obránce ukázal, že se nebojí útočné hry. Jeho střela měla ale hodně daleko do toho, aby skončila v brance.

57:58
    Hráči Floridy tuší, že už se výrazně přibližují vítězství za oba body. I to je důvod, proč už se nyní tolik neženou dopředu.

58:24
    Panthers vyčkávají na tah soupeře, San Jose už se ani o nějaký závěrečný tlak nepokusí, přeci jen Kaliforňané ztrácejí hned tři branky.

59:12
    Začala poslední minuta třetí třetiny a pravděpodobně také utkání. Vhazování ve středním pásmu pro sebe uzumuli domácí.

60:00

Florida dnes rozhodla o výsledku utkání ještě během první třetiny, i když lepším týmem na ledě se stala až v dějství prostředním. San Jose podruhé za sebou prohrává a inkasavalo nelichotivé čtyři branky. České fanoušky potěší, že si svou první trefu sezóny připsal útočník Tomáš Fleischmann. Panthers vítězí poměrem 4:1, ode mě je to pro dnešek vše. Přeji hezkou středu.

Tomáš Fleischmann (FLA) (1 + 0, čas na ledě 11:46)
    Tomáš Kopecký (FLA) (0 + 1, čas na ledě 17:21)Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, čas na ledě 13:38)

Tři hvězdy utkání

1. Aleksander Barkov (FLA) (1 + 0)
    2. Derek MacKenzie (FLA) (1 + 0)
    3. Roberto Luongo (FLA) (21 zákroků) (04:16:26)

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 11. Hayes (Trocheck, Jokinen), 13. Barkov (Upshall, Kopecký), 27. MacKenzie (Ekblad), 44. Fleischmann (Thornton) – 51. Thornton (Burns)

Rozhodca: L'Ecuyer, Martell – Kovachik, Nowak

Diváci: 8 075