Vítkovice – Slavia 3:2 (kon.) | Litvínov – Hradec Králové 4:1 (kon.) | Liberec – Olomouc 2:3 (kon.)
K. Vary – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.) | Pardubice – Zlín 6:2 (kon.) | Plzeň – Třinec 5:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
HC Slavia Praha
cz Streda 12.11.2014, 17:00 • Čez aréna Ostrava • Tipsport extraliga (ČR)

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte pohodový zbytek večera a u dalšího onlajnu se na Vás budu těšit napočtenou. (19:49:41)

Vítkovičtí po změně na trenérské střídačce pookřáli a po (pro fanoušky) velmi dlouhé době sehráli zápas, ze kterého urvali všechny tři body. Do první třetiny šli po hlavě a vypracovali si dvoubrankové vedení, druhá třetina přinesla po jedné brance na obou stranách a trochu pomalejší hru, v části třetí se Vítkovice dopustily zbytečného faulu necelou minutu před koncem a divákům začalo být ouvej, protože si vzpomněli na neslavné závěry zápasů minulých. Slavia se také zachovala standardně, jako ostatní soupeři Vítkovic a dala branku. Domácím se však podařilo necelou minutu do konce utkání ubránit svou klec, a tak zaslouženě vítězí.

Nejlepší hráči utkání:
    HC Vítkovice Steel – Tomáš Svoboda
    HC Slavia Praha – János Vas

60:00

59:58
    Stále se nedaří domácím poslat puk do bezpečí...

59:54
    Vítkovičtí si berou kotouč, ale jediné, co mohou dělat, držet jej dál od dotěrných hokejek hostujícího celku.

59:50
    Slavia se stále drží u domácí klece..

59:42
    Tomica míří na branku, nahrává ještě napravo na Valacha, ale ten střílí těsně mimo!!!

59:31
    Hosté bojují v pásmu a přetahují se o kotouč, domácím se nedaří jej poslat do bezpečí.

59:23
    Slavii se podařilo usadit s pukem v pásmu, gólman Slavie znovu mizí na střídačce!!

59:01
    Furch zpět ve své brance.
    VLASÁK - 3:2

59:01
    Slavia právě vstřelila branku!
    Krejčího rána do branky neprošla, odraženého kotouče se ale ujal TOMÁŠ VLASÁK a posílá jej nad Šindelářovým betonem, do branky – 3:2. Asistence: Daniel Tomica.

58:59
    Krejčího pokus byl zblokován hráči před brankou.

58:23
    Od levého kruhu pálil Vlasák, ale Šindelářova lapačka byla na svém místě.

58:09
    Za nedovolené bránění je vyloučen vítkovický Vandas. Furch nastoupil na led po chvíli byl odvolán.

57:59
    Húževka při prostupu do pásma předvedl velmi zajímavou kreaci, ale ofsajdu se vyhnul.

57:39
    Vhazuje se ve středovém kruhu.

57:39
    Oddechový čas pro hosty.

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 9. Svoboda T. (Burger, Čerešňák), 11. Roman, 40. Němec (Svoboda T.) – 38. Doležal (Stránský, Vas), 60. Vlasák (Krejčí)

HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Dolejš) – Klok, Čerešňák, Malec, Zíb, L. Kovář, Stehlík, Pastor, Štencel – Němec, Burger, T. Svoboda – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Húževka, Vandas – Kucsera, Kolouch, J. Káňa
    HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Knot, Valach, Štich, Novák, Barák – Tomica, Vlasák, Bednář – J. Doležal, Vas, Stránský – Sklenář, Školiak, T. Doležal – Poletín, Veselý

Rozhodca: Homola, Polák – Jindra, Zíka

Diváci: 4 340