Třinec – Tappara 1:2 (kon.) | Pardubice – Bolzano 1:3 (kon.) | SaiPa – Zug 3:0 (kon.)
Jyväskylä – HV71 4:3 (2:0 po s.n.) | Villach – Ženeva 0:5 (kon.) | Eisbären – Fribourg 0:2 (kon.)
Mannheim – Sparta Praha 3:2 (po pr.) | Ingolstadt – Vítkovice 4:5 (2:3 po s.n.) | Zürich – Vienna 2:1 (po pr.)
Bern – Stavanger 0:2 (kon.) | Kloten – Salzburg 0:2 (kon.) | Färjestad – Vålerenga 4:1 (kon.)
Luleå – Rauma 3:1 (kon.) | Nottingham – Hamburg 3:1 (kon.) | Djurgården – Zlín 8:0 (kon.)
po s.n. (2:0)
JYP Jyväskylä
4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
HV71
cz Utorok 23.09.2014, 17:30 • Synergia-Areena • Liga majstrov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u utkání CHL, ve kterém budeme sledovat utkání finské Jyväskylÿ a švédského Jönköpingu, tedy zápas skupiny I.

Skupinu I vede rakouský Salzburg, který má na svém kontě devět bodů. O bod za rakouským týmem je finské mužstvo a další dva body zpět je HV71. Skupinu s pouhým jedním bodem uzavírá Kloten.

Tabulka skupiny I:

Salzburg – 9 bodů
    Jyväskylä – 8 bodů
    Jönköping – 6 bodů
    Kloten – 1 bod

JYP Jyväskylä:

Jyväskylä byla založena v roce 1923 a finský tým uctívá černo-bílo- červené barvy. JYP vede jako hlavní trenér Marko Virtanen, jenž v týmu působil dlouhé roky i jako hráč. Nejproduktivnějším hráčem v CHL je kanadský Eric Perrin, který vstřelil dvě branky, k nimž přidal jednu asistenci. Perrin plní v týmu roli kapitána. Ve finském týmu působí také Petr Hubáček, jenž si v CHL připsal dva kanadské body a navíc je asistentem kapitána.

HV71 Jönköping:

HV71 bylo založeno roku 1971. Švédský tým nosí modro-žluto-bílé barvy dresů. Nejproduktivnějším hráčem v CHL je Erik Christensen, který vsítil tři branky a na další dvě přihrál. V týmu působí švýcarský Kavin Fiala, jehož kořeny šahají až do České Republiky. Osmnáctiletý talent si připsal v CHL dvě gólové nahrávky.
    Rozcvička finského týmu před dnešním duelem.

JYP Jyväskylä: Rajaniemi – Viitanen, Salonen, Luoma, Kamiläinen, Mäenpää, Kalteva, Hietanen – Perrin, Nättinen, Hubáček, Pihlman, Boyce, Jaatinen, Poukkula, Tuppurainen, Löfman, Hännikäinen, Lahti, Nenonen, Ikonen.

HV71: Wesslau – Petrasek, M. Karlsson, Johansson, Campoli, Berglund, Eidstedt, Willamsson – Christensen, Tedeby, Brithén, Ridderwall, Holzapfel, Jämtin, Melin, Andersson, S. Strandberg, F. Strandberg, Bengtsson, Törngren.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Rantala (FIN) – Puolakka (FIN), Österholm (FIN).

Do utkání byl nominován jako hlavní rozhodčí Jan Hribik, jenž píská extraligové duely.
    Fanoušek vyfotil rozbruslení z ochozů arény.

Ledová plocha je již připravená a nyní přicházejí rozhodčí.

Na kluziště přicházejí oba týmy a za malou chvíli se pozdraví na modrých čarách.

00:01

00:16
    Úvodní vhazování vyhráli domácí hokejisté, kteří se při založení útoku dostali do ofsajdu.

00:40
    Nahození ze střední třetiny chytil Wesslau, jenž následně rozehrál na svého obránce.

01:08
    JYP právě vstřelilo branku!
    Hubáček přihrál od mantinelu mezi kruhy, kde byl osamocený ANSSI LÖFMAN, jenž překonal švédského brankáře. Asistence: Marcus Hännikäinen, Jani Tuppurainen.
    LÖFMAN - 1:0

01:50
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

02:35
    Domácí branka nabudila a snaží se rozehrát další útok.

02:43
    Za faul loktem odchází na trestnou lavici hostující Malin.

03:00
    Obrovská chyba domácí obrany. Na modré čáře ztratil kotouč Mäenpää, který pustil do samostatného úniku jedno z útočníků. Ten mířil mezi betony, ale Rajaniemi byl pozorný.

03:40
    Luoma vystřelil od modré, jehož pokus chytil s přehledem Weslau.

04:38
    Před brankou HV71 nyní byla mela, kotouč vypadl vedle brankoviště, ale nikdo z útočníků si ho nevšiml.

04:43

05:49
    JYP nahodil kotouč a hráči domácích potřebují vystřídat.

06:06
    Střela Petraska od modré byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici finského brankáře.

06:10
    Od modré čáry pálil Johansson, jehož pokus skryl ve své výstroji Rajaniemi.

06:42
    Domácí jeli dva na jednoho obránce. Celou situaci na sebe vzal Hubáček, jenž trefil švédského gólmana pouze do hrudi.

07:20
    HV71 zavezlo kotouč za branku soupeře, kde o něj následně přišli.

08:01
    Domácí brankář byl po střele Riddenwalla trefen do masky.

08:32
    Domácí tým vede už o dvě branky, když se v samostatném úniku prosadil JANI TUPPURAINEN, jenž se trefil do horního růžku branky. Asistence: Markus Hännikäinen, Aleksi Salonen.
    TUPPURAINEN - 2:0

09:31
    Domácí jsou na koni a skvěla napadají rozehrávku obránců soupeře.

10:29
    Wesslau nyní chytil střelu a následné dorážky. Po odpískání se strhla strkanice v brankovišti HV71.

10:49
    Viitanen vystřelil od modré, ale kotouč reflexivně vykopl švédský gólman.

11:35
    Obránci HV71 kupí chybu za chybou, jelikož je útočníci domácího týmu neustále napadají.

12:35
    Ve středním pásmu nabral rychlost Hubáček, jehož pokus mířil těsně nad branku. Následně se puk odrazil od zadního mantinelu a skončil na horní síťce branky, kterou hájí Wesslau.

12:46
    Puk dostal mezi kruhy Pilhman, jenž střílel z první na vyrážečku gólmana. Ten jeho pokus na dvakrát pokryl.

13:08
    Na hranici brankoviště stál Ikonen, který na třikrát neprostřelil Weslaua.

14:37
    Perrin mezi kruhy hledal spoluhráče, jenže našel pouze brusle bránícího hráče. Následně puk vybojoval zpět a přihrál nepřesně na Salonena, jenž se dostal do ofsajdu.

15:17
    Hostující tým nahodil kotouč na Rajaniemiho, jenž jej vyrazil ke spoluhráči. Ten čeká až jeho tým vystřídá.

15:59
    Fiala vyslal tvrdou střelu, která se mezi tři tyče nevešla.

16:32
    Berglund vystřelil od modré čáry nepřesně. Puk se odrazil od zadního mantinelu do brankoviště, kde ho pro jistotu přikryl finský brankář.

17:17
    Hosté zatím nic nevymýšlejí a nahazují kotouč na zadní mantinel, kde o něj přicházejí. Jelikož obránci domácího týmu čekají u branky.

17:43
    Nepřesná rozehrávka HV71 končí na zakázaném uvolnění.

18:04
    Další střelu vyslal Hubáček, na kterém je vidět velká chuť do hry.

18:14
    Kotouč se po souboji Törngrena s domácím obráncem dostal mimo kluziště a hra se vrací do střední třetiny.

19:02
    HV71 se snaží ještě snížit stav zápasu a drží kotouč na svých hokejkách. Nic méně ke střelbě se nemohou zatím dostat.

19:59
    Campoli vyvážel puk, ale na modré mu přejel jeden ze spoluhráčů a rozhodčí odpískal ofsajd.

20:00

Po první třetině vede zaslouženě domácí tým. Nejen, že proměnil dvě dobré příležitosti, ale v utkání dominuje a nedává HV71 příliš prostoru k rozehrávce a střelbě. Švédský tým má ještě dost času s utkáním něco udělat. Zda se to hráčům Jönköpingu povede uvidíme v následujících minutách.

V úvodní periodě byl hodně vidět i český útočník Petr Hubáček, jenž si připsal několik střeleckých pokusů, které zatím k brance nevedly. Český rozhodčí Jan Hribik zatím duel zvládá, i když se svým kolegou hru dost pouští, což se nezamlouvá domácím příznivcům.
    Henrik Lundqvist se vyjádřil k CHL

20:01

20:22
    Eidstedt vystřelil od modré čáry, ovšem trefil pouze prvního stojícího obránce, o kterého jde puk do střední třetiny.

21:11
    Jeden z útočníků domácího týmu hledal před brankou svého spoluhráče, ale trefil pouze posledního bránícího hráče.

21:45
    Ve středním pásmu udělal obrovskou chybu Perrin, jemuž kotouč vypíchl Törngren, ale puk mu ve finální fázi utekl.

22:49
    Hosté do druhé třetiny vstoupili úplně jinak než do té první. Skvěle bruslí a napadají domácí celek, jenž má problém udržet kotouč.

23:32
    Z ostrého úhlu vystřelil Tedeby, který nepřekvapil připraveného Tarkkiho.

24:03
    Salonen zachytil kotouč na modré čáře, jenže svou střelou trefil obránce HV71.

24:38
    Mezi kruhy si najel Nenonen, k němuž přistoupili tři bránící hráči a o puk ho obrali. Následně však puk ztratili, ale domácí tým toho nedokázal využít.

25:13
    Karlsson nepřesně rozehrál a píská se zakázané uvolnění.

25:27
    Vyraženou střelu nedokázal z hranice brankoviště poslat do klece Petr Hubáček, kterému nadzvedl hůl bránící hráč.

26:27
    Střelec první branky Löfman se snažil tečovat střelu od modré čáry, ale puk úplně zastavil.

26:38
    Domácí obránce zachytil vyhození, jenže ten se dostal do ofsajdu.

26:42
    Ikonen zavezl kotouč za branku a svou přihrávkou hledal mezi kruhy spoluhráče, který zde nebyl.

28:16
    Hopzapfel se snažil dorážet, jenže jeho snahu překazil rychlejší Tarkki.

28:49
    Za nedovolené branění usedá na trestnou lavici domácí Ikonen, jenž nabízí HV71 šanci na snížení.

29:02
    HV71 právě vstřelili branku!
    HV71 rychle využilo přasilovou hru. Tedeby našel na modré čáře MATTIASE KARLSSONA, který svou ranou překonal Tarkkiho. Asistence: Mattias Tedenby.
    M. KARLSSON - 2:1

30:15
    Hostující dostalo trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Tedenby.

30:51
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ovšem puk posílají stále do kola a nestřílejí.

31:26
    HV71 se osvobodilo a spěchá střídat.

32:01
    Wesslau si připsal perfektní zákrok, když na něj jel sám Tuppurainen, jenž z hranice brankoviště gól nedal.

32:15

32:50
    Zakázané uvolnění hostujícího celků Vhazovat se bude po levé ruce švédského brankáře.

32:57
    Törngren nabral velkou rychlost. Švédský útočník přejel modrou čáru a vyslal tvrdou ránu na Tarkkiho, který jeho pokus chytá.

33:35
    Od mantinelu vystřelil Campoli, ale finský brankář pokus vyrazil.

33:59
    Hostující Andersson hledal před odkrytou brankou spoluhráče, ovšem jeho hokejku nenašel a tak z velké šance nebylo nic.

34:43
    Z mezikruží pálil Tedeby, jenž byl v klíčovém momentu zahákován. Na trestnou lavici odchází domácí Tuppurainen.

35:13
    Hietanen získal kotouč a poslal jej za branku soupeře.

35:40
    A je vyrovnáno! Christensenova střela byla zblokována do míst, kde stál TED BRITHÉN, jenž překonal svým pokusem Tarkkiho. Asistence: Erik Christensen, Mattias Karlsson.
    BRITHÉN - 2:2

38:00
    Hosté zamkli svého soupeře v útočném pásmu, ovšem žádná střela k Tarkkimu neprošla.

38:13
    Boyce odchází na trestnou lavici za hákování. Nabízí HV71 šanci k obratu utkání.

38:41
    Christensen dostal kotouč zpoza branky, ale jeho zakončení mířilo mimo tři tyče. Následně domácí vyhrazují kotouč do bezpečí.

39:20
    Síly na ledě se vyrovnají. Za zbytečný faul usedá na trestnou lavici hostující Jämtin, který se provinil nedovoleným bráněním.

39:41
    Střela Anderssona byla hodně nepřesná. Tarkki proti tomuto pokusu zasahovat tedy nemusel.

40:00

Jestli první perioda patřila domácím hráčům, tak druhou ovládli hráči HV71, kteří dokázali vyrovnat. HV71 zlepšilo pohyb a hned je to na utkání znát. Rozhodne duel třetí dějství nebo zápas půjde do prodloužení? To nám odhalí následujících dvacet minut.

Ve druhé třetině vymizel ze hry Petr Hubáček, který byl vidět jen u jedné šance, jenž byla obrovská a mohla JYP poslat do tříbrankového vedení. Jan Hribik měl v uplynulé periodě více práce než v té první. Zatím se svým kolegou zápas zvládají a díky tvrdší hře dávají duelu spád.

Vše je připraveno ke třetí třetině. Za pár okamžiků začneme!

40:01

40:20
    Domácí tým hraje přesilovou hru!

40:59
    Přes celou šířku kluziště dostal kotouč Tuppurainen, který trefil dobře přesouvajícího Wesslaua.

41:03
    Na trestnou lavici odchází domácí Pihlman, jenž si pomohl za brankou soupeře hákováním.

41:26
    Síly na ledové ploše se vyrovnají. Za příliš mnoho hráčů na ledě bude potrestán hostující tým. Trest odpyká Tedenby.

41:42
    Ikonen z levého kruhu pro vhazování vyslal tvrdou střelu na přední tyč, ale švédský brankář kotouč vyrazil.

42:43
    Od modré čáry vystřelil Fiala, na jehož pokus si počkal vyjetý Tarkki.

43:03

43:26

44:07
    Z pravého kruhu pro vhazování střílel Hubáček, který minul vzdálený horní roh branky.

44:26
    Hra je v těchto momentech hodně rozkouskována a zápas ztrácí tempo.

44:40
    Ve velké příležitosti se objevil na hranici brankovišti Nättinen, před kterým se perfektně roztáhl Wesslau, jenž puk zázračně vyrazil.

46:01
    Bengtsson vyjel zpoza branky a trefil na přední tyči Tarkkiho.

46:45
    Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu. Až si vykoledovali faul domácího Mäepääeho , jenž se provinil proti pravidlům podražením. Čeká nás další přesilová hra HV71.

47:03
    Domácí vyhazují až za branku švédského celku.

47:28
    Střela Fialy mířila na zadní tyč, kterou puk minul jen o pár centimetrů.

48:01
    Další střelecký pokus švýcarského mladíka končí ve výstroji finského brankáře.

48:40
    Ridderwall vyslal tvrdou ránu od modré, kterou na třikrát chytil Tarkki, jenž drží pro svůj tým nerozhodné skóre.

48:45

49:14
    Tedenby posunul kotouč mezi kruhy na Strandberga, jenž našel lapačku finského muže v brankovišti.

50:06
    Domácí nyní zavřeli HV71 v útočném pásmu a vykoledovali si tak další přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází Filip Stadberg, jenž předvedl nedovolené bránění.

50:31
    Hosté jsou do tří, za sekání usedá na trestnou lavici Campoli.

50:49
    Střela Tuppurainena skončila na břevně! Švédský gólman se před touto bombou jen přikrčil.

51:18
    V aréně zvoní další tyčka! Střelu od modré vyslal Mäenpää.

51:50
    Domácí se nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

52:05
    Zpoza branky poslal kotouč mezi kruhy Tuppurainen, do jehož přihrávky se z první opřel VALTTERI KEMILÄINEN, jenž puk poslal přesně k tyči. Švédský brankář neměl při této bombě šanci. Asistence. Jani Tuppurainen, Eric Perrin.
    KEMILÄINEN - 3:2

52:58
    Na trestnou lavici odchází domácí Lahti.

53:13
    Střelu od modré čáry chytá Tarkki.

53:41
    HV71 kombinuje v útočné třetině.

53:55
    Na hranici brankoviště stál TED BRITHÉN, jenž na dvakrát překonal finského brankáře. Asistence: Filip Strandberg, Mattias Tedenby.
    BRITHÉN - 3:3

55:03
    Filip Strandberg obkroužil finskou branku, ale našel jen Tarkkiho.

56:05
    Z mezikruží pálil nad branku Tedenby.

56:40
    Ani jeden z týmů nechce udělat chybu a hra se odehrává především ve střední třetině.

57:29
    Puk po odrazu jednoho ze švédských obránců končí na střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:06
    Střela Christensena je vyražena za branku, kde se puku zmocňují hostující hráči a pokračují v útoku.

58:57
    Obrovská šance domácího týmu. Přes šířku kluziště dostal kotouč Hännikäinen, jenž trefil bližší tyč. HV71 mělo obrovské štěstí.

60:00

V kvalitním utkání jsme v základní hrací době vítěze nenašli. Celkem zaslouženě jde duel do prodloužení, i když v závěru přežilo HV71 klinickou smrt. Za pár minut bude utkání pokračovat.

60:01

60:33
    Hubáček se obtočil kolem bránícího hráče, jenže jeho pokus mířil vedle brány.

61:02
    Klíčová přesilová hra pro domácí tým. Na trestnou lavici odchází Karlsson, jenž trefil protihráče vysokou holí.

61:21
    Tuppurainen dvakrát z hranice levého kruhu netrefil branku.

61:51
    HV71 vyhazuje kotouč až za Tarkkiho.

62:34
    Domací se ocitli dva na brankovišti, ale celou situaci překombinovali.

63:02

63:40
    Rozhodčí teď pouštějí jeden ostrý zákrok za druhým. Zjevně se jim nechce už vylučovat.

64:54
    Christen se probíjel do slibné šance, jenže ho zastavil čistě domácí obránce.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Hokejová loterie je tu! Kdo bude šťastnější v nájezdech se dozvíme během několika okamžiků.

2:0
    Hubáček to provedl mazácky a dává branku – 2:0.

4. séria
    2:0
    Jämtin neproměňuje – 2:0.

V samostatných nájezdech zvítězil tým JYP Jyväskylä.
    Domácí ERIC PERRIN rozhodl, že bod navíc získává finský tým.

V utkání zvítězil šťastnější tým. Domácí celek si zasloužil bod navíc hlavně lépe odehranému prodloužení, ve kterém HV71 do žádné větší situace nepustil.

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a někdy zase u pěkného utkání CHL napočtenou. (20:14:41)
    Finský tým slaví výhru! V nájezdech se prosadili Perrin a Hubáček, navíc Tarkki neobdržel v této činnosti žádnou branku.

Michal Luxa

Góly a asistencie: 2. Löfman (Hännikäinen, Tuppurainen), 9. Tuppurainen (Hännikäinen, Salonen), 53. Kemiläinen (Tuppurainen, Perrin), rozh. náj. Perrin – 30. M. Karlsson (Tedenby), 36. Brithén (Christensen, M. Karlsson), 54. Brithén (F. Strandberg, Tedenby)