Jekaterinburg – Novokuzneck 2:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Ufa – D. Moskva 2:4 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Kazaň – Chabarovsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Togliatti 3:0 (kon.)
Čerepovec – Nižnekamsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Dinamo Minsk 1:2 (po pr.) | Helsinki – Viťaz 3:4 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 4:3 (kon.) | Riga – A. Mytišči 4:2 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Dynamo Moskva
Utorok 23.09.2014, 15:00KHL

Je dobojované! Salavat stratil veľmi dobre rozbehnutý zápas. Dinamo sa od druhej tretiny rozbehlo, pomohlo striedanie brankára a tak sa nakoniec po skvelom obrate z 2:0 na 2:4 teší z trojbodového zisku. (17:24:38)

60:00
    VOLKOV - 2:4

59:39
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Je rozhodnuté! KONSTANTIN VOLKOV gólom do prázdnej bránky zvyšuje na 2:4 a rozhoduje o trojbodovom zisku Moskovčanov. Asistencie: Janne Jalasvaara.

59:15
    Koval putuje na striedačku a tak hrá Ufa v šestici.

58:40
    Pred koncom presilovky sa ešte k strele dostal Lekomcev, ale jeho strela minula bránku Jerjomenka. Domácim sa kráti čas na vyrovnanie.

57:20
    Domáci boli usadení v útočnom pásme, ale so streľbou váhali a tak sa Dinamo oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.

56:36
    Konstantin Volkov dostáva 2 minúty za hákovanie. Ufa má veľkú príležitosť na vyrovnanie.

55:05
    Jerjomenko uspel proti bekhendovému zakončeniu Makarova, ktorý obkorčuľoval bránku.

54:50
    Ufa sa usadila v útočnom pásme, ale nevie sa dostať k strelám. Hostia sú pri bránení veľmi dôrazní.

53:36
    Moskovčanov dokázal podržať Jerjomenko, ktorý si poradil so všetkými pokusmi druhej formácie domácich.

51:25
    Hosťujúci Pestunov toho veľa v útočnom pásme nevymyslel, defenzíva Salavatu ho od puku rýchlo odstavila.

50:15
    Momentálne sa hrá pomerne nepresne na oboch stranách, bez veľkých šancí.

49:33
    Ufa sa ubránila a už hrá v plnom počte.

47:57
    Svoju typicky tvrdú strelu vyslal Jalasvaara, Koval puk zachytil a prerušil hru.

47:33
    Ivan Lekomcev dostáva 2 minúty za podrazenie.

46:53
    Makarov a Sjomin svojim strelami nedokázali trafiť priestor Kovalovej svätyne.

45:02
    Prvý päťminútovka tretej tretiny je za nami, hostia z Moskvy si stále držia tesné jednogólové vedenie.

44:41
    Zakončenie Chlystova končí vedľa bránky, Jerjomenko nemusel zasahovať.

Martin Platko

Góly a asistencie: 7. Makarov (Sjomin, Kutuzov), 12. Glukov (Stepanov, Slepyšev) – 22. Tereščenko (Derljuk, Korjagin), 29. Tereščenko (Babenko), 38. Gorovikov (Daugavinš, Pestuško), 60. Volkov (Jalasvaara)

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Koval) – Lekomcev, Kutuzov, Višnevskij, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Bodrov – Hartikainen, Sjomin, Makarov – Tolpeko, Chlystov, Mereskin – Skačov, Kajgorodov, Pihlstrom – Slepyšev, Glukov, Stepanov.
    Dynamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – Jalasvaara, Solovjov, Novák, Višnevskij, Korjagin, Mironov, Derljuk – Daugaviňš, Gorovikov, Pestuško – Cvetkov, Volkov, Karsums – Babenko, Glazačev, Tereščenko – Kokarev, Pestunov, Mosaljov.

Rozhodca: Gašilov, Hoffman – Misjurev, Raming.