Jekaterinburg – Novokuzneck 2:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Ufa – D. Moskva 2:4 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Kazaň – Chabarovsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Togliatti 3:0 (kon.)
Čerepovec – Nižnekamsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Dinamo Minsk 1:2 (po pr.) | Helsinki – Viťaz 3:4 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 4:3 (kon.) | Riga – A. Mytišči 4:2 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Dynamo Moskva
Utorok 23.09.2014, 15:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom ľadového hokeja. Kontinentálna hokejová liga pokračuje ďalším kolom, ktoré ponúka zaujímavé zápasy. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi HC Salavat Julajev Ufa a Dinamo Moskva. Úvodné buly je naplánované na 15:00 SEČ.

Spokojnosť domácich so vstupom do novej sezóny môže byť len polovičná. Salavatu patrí v tabuľke Východnej konferencie 5.miesto so ziskom 12 bodov pri skóre 27:23. Ufa odohrala 8 zápasov s bilanciou 4 víťazstvá a 4 prehry. Najproduktívnejším hráčom tímu je Antti Pihlstrom, ktorý nazbieral 11 kanadských bodov za 7 gólov a 4 asistencie.

Dinamo Moskva

Moskovčania sú na tom o niečo lepšie aj keď odohrali o jeden zápas menej. Dinamu patrí v tabuľke Západnej konferencie 4. miesto so ziskom 13 bodov pri skóre 16:18. Zo siedmych odohraných zápasov 4 vyhrali a 3 prehrali. Naproduktívnejším hráčom tímu je Maxim Pestuško, ktorý nazbieral 6 kanadských bodov za 1 gól a 5 asistencií.

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Koval) – Lekomcev, Kutuzov, Višnevskij, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Bodrov – Hartikainen, Sjomin, Makarov – Tolpeko, Chlystov, Mereskin – Skačov, Kajgorodov, Pihlstrom – Slepyšev, Glukov, Stepanov.

Dinamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – Jalasvaara, Solovjov, Novák, Višnevskij, Korjagin, Mironov, Derljuk – Daugaviňš, Gorovikov, Pestuško – Cvetkov, Volkov, Karsums – Babenko, Glazačev, Tereščenko – Kokarev, Pestunov, Mosaljov.

Rozhodca: Gašilov, Hoffman – Misjurev, Raming..

00:01

01:19
    Denis Tolpeko dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a tak budú hrať hostia presilovku.

01:53
    Dinamo sa usadilo v útočnom pásme, ale zatiaľ brankár Sochatskij nemal náročnú prácu.

03:00
    Na prvý pohľad nepríjemné nahodenie Jalasvaaru od modrej čiary minulo bránku Salavatu.

03:19
    Ufa hrá v plnom počte.

03:35
    Ďalšie vylúčenie na strane Ufy. Domáci hrali v šestici a tak sa musia opäť brániť. Trest si odsedí Makarov.

04:35
    Videorozhodca skúmal strelu Solovjova, ktorú Sochatskij vyrazil na bránkovej čiare. Nakoniec puk podľa rozhodcu neprepadol za bránkovú čiaru.

05:35
    Salavat sa ubránil aj druhému oslabeniu a už sa hrá v plnom počte.

06:16
    Domáci krúžia po útočnom pásme, ale obrana Moskvy ich zatiaľ nepúšťa do zakončenia.

06:29
    Salavat Ufa dala gól!
    Na strane dostal puk Sjomin, ktorá okamžite prihrával pred bránku, kde DMITRIJ MAKAROV bez problémov zakončil medzi betóny Lazušina. Asistencie: Dmitry Sjomin, Alexander Kutuzov.
    MAKAROV - 1:0

07:30
    Hostia sa po inkasovanom góle musia brániť a Lazušin sa nemôže sťažovať na nedostatok práce. Druhý gól v týchto chvíľach visí na vlásku.

09:20
    Na medzikruží sa dostal k strele Sjomin, ale jeho pokus bol zblokovaný.

10:01
    Prvá desaťminútovka prvej tretiny je už za nami. Prevaha Salavatu je zreteľná. Hostia sa v podstate nevedie dostať k nejakej ucelenej akcii.

11:10
    Lazušin sa poriadne rozchytal, keď si poradil so strelami Makarova a Tolpeka.

11:27
    A je tu druhý gól domácich! ALEXEJ GLUKOV dostal krásnu prihrávku pred bránku od Stepanova a Lazušinovi nedal šancu. Asistencie: Alexander Stepanov, Anton Slepyšev.
    GLUKOV - 2:0

12:25
    Ufa sa na istý čas musela brániť, ale Sochatskij si s ľahkou strelou poradil a už môžu domáci opäť do ofenzívy.

13:40
    Domáci Skačkov s pukom na hokejke krúžil útočným pásmom, ale jeho spoluhráči boli pokrytí a tak nemal komu prihrať.

15:09
    Sjomin dostáva 2 minúty za hákovanie a tak bude hrať Dinamo v početnej výhode. Šanca na zníženie.

15:54
    Ufa ide do troch. Mereškin dostal 2 minúty za hákovanie. Šanca pre Moskvu na zníženie je rázom vyššia.

16:40
    Hostia veľmi dobre kombinovali pred Sochatským, ale nedostali sa k zakončeniu a trojica Ufy puk vyhodila.

17:31
    Ofsajdový verdikt zastavuje rozbehnutého Kokareva a čoskoro bude Salavat kompletný.

17:54
    Je to tak. Ufa sa ubránila dvojnásobnúmu oslabeniu a už hrá v plnom počte.

18:29
    Prečíslenie domácich zakončil Stepanov, ale jeho pokus bol tečovaný.

19:32
    Jalasvaara nenašiel dlhou prihrávkou útočníka na modrej a puk končí na zakázanom uvoľnení.

20:00

Prvá tretina je už za nami. Domáca Ufa dokázal zúžitkovať svoju veľkú prevahu do dvoch gólov. Dinamo malo k dispozícii presilovku 5 na 3, ale Sochatskij nemal veľa práce a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 2:0 pre Salavat.

20:01

21:25
    Domáci vstúpili aktívne aj do druhej tretiny, ale nedokázali sa ešte presadiť.

21:57
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Tento gól môže tomuto zápasu dodať ešte viac šťavy. ALEXEJ TEREŠČENKO si nakorčuľoval do útočného pásma a spoza obranu trafil presne pravý horný roh bránky Salavatu. Asistencie: Roman Derljuk, Gleb Korjagin.
    TEREŠČENKO - 2:1

23:19
    Kontaktný gól dokázal hosťujúci tím nabudiť, ale Solovjov minul bránku domáceho Sochatského.

24:30
    V bránke hostí je už od druhej tretiny Jerjomenko, ktorý vystriedal Lazušina.

25:27
    Druhá formácia Ufy na čele s Chlystovom veľmi dlho zvierali hosťujúcu päticu pred Jerjomenkom, ale ten nemal prácu.

26:10
    Maxim Solovjov dostáva 2 minúty za hákovanie.

27:41
    Veľmi dobré príležitosti si vytvorila druhá presilovková formácia Salavatu, ale skóre sa jej nepodarilo zvýšiť.

28:05
    A je vyrovnané! Hostia sa dostali pred koncom oslabenia do útočného pásma. Babenko si všimol voľného ALEXEJA TEREŠČENKA pred bránkou a spoza nej mu naservíroval puk. Pre domáceho forvarda už nebol problém vyrovnať na 2:2. Asistencie: Jurij Babenko.
    TEREŠČENKO - 2:2

29:30
    Hráči ale aj fanúšíkovia Ufy sú poriadne zaskočení z vyrovnania. Moskovčania zvýšili pohyb a častejšie sa dostávajú pred Sochatského.

30:32
    Postup hostí zastavuje ofsajdový verdikt, Ufa sa potrebuje otriasť a vrátiť k svojej hre.

32:07
    Dá sa povedať, že hra sa po druhom góle Dinama vyrovnala a zároveň upokojila. Zubarev sa dopustil icingu.

32:50
    Mosajlov sa pri svojom postupe nedostal k poriadnej strele a Sochatskij ukryl puk v lapačke.

33:57
    Lekomcev dostáva 2 minúty za sekanie.

34:40
    Tvrdá strela Jalasvaaru po prihrávke Solovjova končí mimo bránky.

35:18
    Hostia sa nepresnou prihrávkou sami vyhnali z útočného pásma a vyzerá to tak, že Ufa sa už dokáže ubrániť.

36:39
    Tolpeko sa predieral za vedúcim gólom, ale puk v bránke po práce defenzívy hostí nekončí.

38:00
    V priebehu druhej tretiny sa hosťom podarilo dokonať obrat skóre. Daugavinš dostal puk do útočného pásma, potom ho prihral na Pestuška a ten na KONSTANTINA GOROVIKOVA, ktorý prestrelil Sochytského betóny. Asistencie: Kaspars Daugavinš, Maxim Pestuško.
    GOROVIKOV - 2:3

39:43
    Dmitrij Makarov dostáva 2 minúty za úder kolenom. Pred koncom druhej časti je už ešte presilovka pre Dinamo Moskva.

40:00

Skutočne zaujímavá druhá tretina je za nami. Dinamu sa podarilo troma gólmi otočiť skóre vo svoj prospech. Najprv dvoma gólmi vyrovnal Alexej Tereščenko a presne dva minúty pred koncom tretiny dostal Moskovčanov do vedenia Gorovikov. Tretia tretina bude určite zaujímavá.

40:01

40:30
    V bránke Ufy je od začiatku tretej tretiny Vitalij Koval.

41:25
    Jerjomenko si poradil so strelou Skačkova. Začalo sa aktívne na oboch stranách.

43:17
    Na druhej strane si Koval poradil so strelou Jalasvaaru od modrej čiary.

44:41
    Zakončenie Chlystova končí vedľa bránky, Jerjomenko nemusel zasahovať.

45:02
    Prvý päťminútovka tretej tretiny je za nami, hostia z Moskvy si stále držia tesné jednogólové vedenie.

46:53
    Makarov a Sjomin svojim strelami nedokázali trafiť priestor Kovalovej svätyne.

47:33
    Ivan Lekomcev dostáva 2 minúty za podrazenie.

47:57
    Svoju typicky tvrdú strelu vyslal Jalasvaara, Koval puk zachytil a prerušil hru.

49:33
    Ufa sa ubránila a už hrá v plnom počte.

50:15
    Momentálne sa hrá pomerne nepresne na oboch stranách, bez veľkých šancí.

51:25
    Hosťujúci Pestunov toho veľa v útočnom pásme nevymyslel, defenzíva Salavatu ho od puku rýchlo odstavila.

53:36
    Moskovčanov dokázal podržať Jerjomenko, ktorý si poradil so všetkými pokusmi druhej formácie domácich.

54:50
    Ufa sa usadila v útočnom pásme, ale nevie sa dostať k strelám. Hostia sú pri bránení veľmi dôrazní.

55:05
    Jerjomenko uspel proti bekhendovému zakončeniu Makarova, ktorý obkorčuľoval bránku.

56:36
    Konstantin Volkov dostáva 2 minúty za hákovanie. Ufa má veľkú príležitosť na vyrovnanie.

57:20
    Domáci boli usadení v útočnom pásme, ale so streľbou váhali a tak sa Dinamo oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.

58:40
    Pred koncom presilovky sa ešte k strele dostal Lekomcev, ale jeho strela minula bránku Jerjomenka. Domácim sa kráti čas na vyrovnanie.

59:15
    Koval putuje na striedačku a tak hrá Ufa v šestici.

59:39
    Je rozhodnuté! KONSTANTIN VOLKOV gólom do prázdnej bránky zvyšuje na 2:4 a rozhoduje o trojbodovom zisku Moskovčanov. Asistencie: Janne Jalasvaara.
    VOLKOV - 2:4

60:00

Je dobojované! Salavat stratil veľmi dobre rozbehnutý zápas. Dinamo sa od druhej tretiny rozbehlo, pomohlo striedanie brankára a tak sa nakoniec po skvelom obrate z 2:0 na 2:4 teší z trojbodového zisku. (17:24:38)

Martin Platko

Góly a asistencie: 7. Makarov (Sjomin, Kutuzov), 12. Glukov (Stepanov, Slepyšev) – 22. Tereščenko (Derljuk, Korjagin), 29. Tereščenko (Babenko), 38. Gorovikov (Daugavinš, Pestuško), 60. Volkov (Jalasvaara)

Dynamo Moskva: Lazušin (Jerjomenko) – Jalasvaara, Solovjov, Novák, Višnevskij, Korjagin, Mironov, Derljuk – Daugaviňš, Gorovikov, Pestuško – Cvetkov, Volkov, Karsums – Babenko, Glazačev, Tereščenko – Kokarev, Pestunov, Mosaljov.

Rozhodca: Gašilov, Hoffman – Misjurev, Raming.