Třinec – Tappara 1:2 (kon.) | Pardubice – Bolzano 1:3 (kon.) | SaiPa – Zug 3:0 (kon.)
Jyväskylä – HV71 4:3 (2:0 po s.n.) | Villach – Ženeva 0:5 (kon.) | Eisbären – Fribourg 0:2 (kon.)
Mannheim – Sparta Praha 3:2 (po pr.) | Ingolstadt – Vítkovice 4:5 (2:3 po s.n.) | Zürich – Vienna 2:1 (po pr.)
Bern – Stavanger 0:2 (kon.) | Kloten – Salzburg 0:2 (kon.) | Färjestad – Vålerenga 4:1 (kon.)
Luleå – Rauma 3:1 (kon.) | Nottingham – Hamburg 3:1 (kon.) | Djurgården – Zlín 8:0 (kon.)
po s.n. (2:0)
JYP Jyväskylä
4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
HV71
cz Utorok 23.09.2014, 17:30 • Synergia-Areena • Liga majstrov
    Finský tým slaví výhru! V nájezdech se prosadili Perrin a Hubáček, navíc Tarkki neobdržel v této činnosti žádnou branku.

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a někdy zase u pěkného utkání CHL napočtenou. (20:14:41)

V utkání zvítězil šťastnější tým. Domácí celek si zasloužil bod navíc hlavně lépe odehranému prodloužení, ve kterém HV71 do žádné větší situace nepustil.

V samostatných nájezdech zvítězil tým JYP Jyväskylä.
    Domácí ERIC PERRIN rozhodl, že bod navíc získává finský tým.

4. séria
    2:0
    Jämtin neproměňuje – 2:0.

3. séria
    2:0
    Hubáček to provedl mazácky a dává branku – 2:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Hokejová loterie je tu! Kdo bude šťastnější v nájezdech se dozvíme během několika okamžiků.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Christen se probíjel do slibné šance, jenže ho zastavil čistě domácí obránce.

63:40
    Rozhodčí teď pouštějí jeden ostrý zákrok za druhým. Zjevně se jim nechce už vylučovat.

63:02

62:34
    Domací se ocitli dva na brankovišti, ale celou situaci překombinovali.

61:51
    HV71 vyhazuje kotouč až za Tarkkiho.

61:21
    Tuppurainen dvakrát z hranice levého kruhu netrefil branku.

61:02
    Klíčová přesilová hra pro domácí tým. Na trestnou lavici odchází Karlsson, jenž trefil protihráče vysokou holí.

60:33
    Hubáček se obtočil kolem bránícího hráče, jenže jeho pokus mířil vedle brány.

60:01

V kvalitním utkání jsme v základní hrací době vítěze nenašli. Celkem zaslouženě jde duel do prodloužení, i když v závěru přežilo HV71 klinickou smrt. Za pár minut bude utkání pokračovat.

60:00

58:57
    Obrovská šance domácího týmu. Přes šířku kluziště dostal kotouč Hännikäinen, jenž trefil bližší tyč. HV71 mělo obrovské štěstí.

58:06
    Střela Christensena je vyražena za branku, kde se puku zmocňují hostující hráči a pokračují v útoku.

57:29
    Puk po odrazu jednoho ze švédských obránců končí na střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:40
    Ani jeden z týmů nechce udělat chybu a hra se odehrává především ve střední třetině.

56:05
    Z mezikruží pálil nad branku Tedenby.

55:03
    Filip Strandberg obkroužil finskou branku, ale našel jen Tarkkiho.
    BRITHÉN - 3:3

53:55
    HV71 právě vstřelili branku!
    Na hranici brankoviště stál TED BRITHÉN, jenž na dvakrát překonal finského brankáře. Asistence: Filip Strandberg, Mattias Tedenby.

53:41
    HV71 kombinuje v útočné třetině.

53:13
    Střelu od modré čáry chytá Tarkki.

52:58
    Na trestnou lavici odchází domácí Lahti.
    KEMILÄINEN - 3:2

52:05
    JYP právě vstřelilo branku!
    Zpoza branky poslal kotouč mezi kruhy Tuppurainen, do jehož přihrávky se z první opřel VALTTERI KEMILÄINEN, jenž puk poslal přesně k tyči. Švédský brankář neměl při této bombě šanci. Asistence. Jani Tuppurainen, Eric Perrin.

51:50
    Domácí se nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

51:18
    V aréně zvoní další tyčka! Střelu od modré vyslal Mäenpää.

50:49
    Střela Tuppurainena skončila na břevně! Švédský gólman se před touto bombou jen přikrčil.

50:31
    Hosté jsou do tří, za sekání usedá na trestnou lavici Campoli.

50:06
    Domácí nyní zavřeli HV71 v útočném pásmu a vykoledovali si tak další přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází Filip Stadberg, jenž předvedl nedovolené bránění.

49:14
    Tedenby posunul kotouč mezi kruhy na Strandberga, jenž našel lapačku finského muže v brankovišti.

48:45

48:40
    Ridderwall vyslal tvrdou ránu od modré, kterou na třikrát chytil Tarkki, jenž drží pro svůj tým nerozhodné skóre.

48:01
    Další střelecký pokus švýcarského mladíka končí ve výstroji finského brankáře.

47:28
    Střela Fialy mířila na zadní tyč, kterou puk minul jen o pár centimetrů.

47:03
    Domácí vyhazují až za branku švédského celku.

46:45
    Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu. Až si vykoledovali faul domácího Mäepääeho , jenž se provinil proti pravidlům podražením. Čeká nás další přesilová hra HV71.

46:01
    Bengtsson vyjel zpoza branky a trefil na přední tyči Tarkkiho.

44:40
    Ve velké příležitosti se objevil na hranici brankovišti Nättinen, před kterým se perfektně roztáhl Wesslau, jenž puk zázračně vyrazil.

44:26
    Hra je v těchto momentech hodně rozkouskována a zápas ztrácí tempo.

44:07
    Z pravého kruhu pro vhazování střílel Hubáček, který minul vzdálený horní roh branky.

43:26

43:03

42:43
    Od modré čáry vystřelil Fiala, na jehož pokus si počkal vyjetý Tarkki.

41:42
    Ikonen z levého kruhu pro vhazování vyslal tvrdou střelu na přední tyč, ale švédský brankář kotouč vyrazil.

41:26
    Síly na ledové ploše se vyrovnají. Za příliš mnoho hráčů na ledě bude potrestán hostující tým. Trest odpyká Tedenby.

41:03
    Na trestnou lavici odchází domácí Pihlman, jenž si pomohl za brankou soupeře hákováním.

40:59
    Přes celou šířku kluziště dostal kotouč Tuppurainen, který trefil dobře přesouvajícího Wesslaua.

40:20
    Domácí tým hraje přesilovou hru!

40:01

Vše je připraveno ke třetí třetině. Za pár okamžiků začneme!

Ve druhé třetině vymizel ze hry Petr Hubáček, který byl vidět jen u jedné šance, jenž byla obrovská a mohla JYP poslat do tříbrankového vedení. Jan Hribik měl v uplynulé periodě více práce než v té první. Zatím se svým kolegou zápas zvládají a díky tvrdší hře dávají duelu spád.

Jestli první perioda patřila domácím hráčům, tak druhou ovládli hráči HV71, kteří dokázali vyrovnat. HV71 zlepšilo pohyb a hned je to na utkání znát. Rozhodne duel třetí dějství nebo zápas půjde do prodloužení? To nám odhalí následujících dvacet minut.

40:00

39:41
    Střela Anderssona byla hodně nepřesná. Tarkki proti tomuto pokusu zasahovat tedy nemusel.

39:20
    Síly na ledě se vyrovnají. Za zbytečný faul usedá na trestnou lavici hostující Jämtin, který se provinil nedovoleným bráněním.

38:41
    Christensen dostal kotouč zpoza branky, ale jeho zakončení mířilo mimo tři tyče. Následně domácí vyhrazují kotouč do bezpečí.

38:13
    Boyce odchází na trestnou lavici za hákování. Nabízí HV71 šanci k obratu utkání.

38:00
    Hosté zamkli svého soupeře v útočném pásmu, ovšem žádná střela k Tarkkimu neprošla.
    BRITHÉN - 2:2

35:40
    A je vyrovnáno! Christensenova střela byla zblokována do míst, kde stál TED BRITHÉN, jenž překonal svým pokusem Tarkkiho. Asistence: Erik Christensen, Mattias Karlsson.

35:13
    Hietanen získal kotouč a poslal jej za branku soupeře.

34:43
    Z mezikruží pálil Tedeby, jenž byl v klíčovém momentu zahákován. Na trestnou lavici odchází domácí Tuppurainen.

33:59
    Hostující Andersson hledal před odkrytou brankou spoluhráče, ovšem jeho hokejku nenašel a tak z velké šance nebylo nic.

33:35
    Od mantinelu vystřelil Campoli, ale finský brankář pokus vyrazil.

32:57
    Törngren nabral velkou rychlost. Švédský útočník přejel modrou čáru a vyslal tvrdou ránu na Tarkkiho, který jeho pokus chytá.

32:50
    Zakázané uvolnění hostujícího celků Vhazovat se bude po levé ruce švédského brankáře.

32:15

32:01
    Wesslau si připsal perfektní zákrok, když na něj jel sám Tuppurainen, jenž z hranice brankoviště gól nedal.

31:26
    HV71 se osvobodilo a spěchá střídat.

30:51
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ovšem puk posílají stále do kola a nestřílejí.

30:15
    Hostující dostalo trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Tedenby.
    M. KARLSSON - 2:1

29:02
    HV71 rychle využilo přasilovou hru. Tedeby našel na modré čáře MATTIASE KARLSSONA, který svou ranou překonal Tarkkiho. Asistence: Mattias Tedenby.

28:49
    Za nedovolené branění usedá na trestnou lavici domácí Ikonen, jenž nabízí HV71 šanci na snížení.

28:16
    Hopzapfel se snažil dorážet, jenže jeho snahu překazil rychlejší Tarkki.

26:42
    Ikonen zavezl kotouč za branku a svou přihrávkou hledal mezi kruhy spoluhráče, který zde nebyl.

26:38
    Domácí obránce zachytil vyhození, jenže ten se dostal do ofsajdu.

26:27
    Střelec první branky Löfman se snažil tečovat střelu od modré čáry, ale puk úplně zastavil.

25:27
    Vyraženou střelu nedokázal z hranice brankoviště poslat do klece Petr Hubáček, kterému nadzvedl hůl bránící hráč.

25:13
    Karlsson nepřesně rozehrál a píská se zakázané uvolnění.

24:38
    Mezi kruhy si najel Nenonen, k němuž přistoupili tři bránící hráči a o puk ho obrali. Následně však puk ztratili, ale domácí tým toho nedokázal využít.

24:03
    Salonen zachytil kotouč na modré čáře, jenže svou střelou trefil obránce HV71.

23:32
    Z ostrého úhlu vystřelil Tedeby, který nepřekvapil připraveného Tarkkiho.

22:49
    Hosté do druhé třetiny vstoupili úplně jinak než do té první. Skvěle bruslí a napadají domácí celek, jenž má problém udržet kotouč.

21:45
    Ve středním pásmu udělal obrovskou chybu Perrin, jemuž kotouč vypíchl Törngren, ale puk mu ve finální fázi utekl.

21:11
    Jeden z útočníků domácího týmu hledal před brankou svého spoluhráče, ale trefil pouze posledního bránícího hráče.

20:22
    Eidstedt vystřelil od modré čáry, ovšem trefil pouze prvního stojícího obránce, o kterého jde puk do střední třetiny.

20:01
    Henrik Lundqvist se vyjádřil k CHL

V úvodní periodě byl hodně vidět i český útočník Petr Hubáček, jenž si připsal několik střeleckých pokusů, které zatím k brance nevedly. Český rozhodčí Jan Hribik zatím duel zvládá, i když se svým kolegou hru dost pouští, což se nezamlouvá domácím příznivcům.

Po první třetině vede zaslouženě domácí tým. Nejen, že proměnil dvě dobré příležitosti, ale v utkání dominuje a nedává HV71 příliš prostoru k rozehrávce a střelbě. Švédský tým má ještě dost času s utkáním něco udělat. Zda se to hráčům Jönköpingu povede uvidíme v následujících minutách.

20:00

19:59
    Campoli vyvážel puk, ale na modré mu přejel jeden ze spoluhráčů a rozhodčí odpískal ofsajd.

19:02
    HV71 se snaží ještě snížit stav zápasu a drží kotouč na svých hokejkách. Nic méně ke střelbě se nemohou zatím dostat.

18:14
    Kotouč se po souboji Törngrena s domácím obráncem dostal mimo kluziště a hra se vrací do střední třetiny.

18:04
    Další střelu vyslal Hubáček, na kterém je vidět velká chuť do hry.

17:43
    Nepřesná rozehrávka HV71 končí na zakázaném uvolnění.

17:17
    Hosté zatím nic nevymýšlejí a nahazují kotouč na zadní mantinel, kde o něj přicházejí. Jelikož obránci domácího týmu čekají u branky.

16:32
    Berglund vystřelil od modré čáry nepřesně. Puk se odrazil od zadního mantinelu do brankoviště, kde ho pro jistotu přikryl finský brankář.

15:59
    Fiala vyslal tvrdou střelu, která se mezi tři tyče nevešla.

15:17
    Hostující tým nahodil kotouč na Rajaniemiho, jenž jej vyrazil ke spoluhráči. Ten čeká až jeho tým vystřídá.

14:37
    Perrin mezi kruhy hledal spoluhráče, jenže našel pouze brusle bránícího hráče. Následně puk vybojoval zpět a přihrál nepřesně na Salonena, jenž se dostal do ofsajdu.

13:08
    Na hranici brankoviště stál Ikonen, který na třikrát neprostřelil Weslaua.

12:46
    Puk dostal mezi kruhy Pilhman, jenž střílel z první na vyrážečku gólmana. Ten jeho pokus na dvakrát pokryl.

12:35
    Ve středním pásmu nabral rychlost Hubáček, jehož pokus mířil těsně nad branku. Následně se puk odrazil od zadního mantinelu a skončil na horní síťce branky, kterou hájí Wesslau.

11:35
    Obránci HV71 kupí chybu za chybou, jelikož je útočníci domácího týmu neustále napadají.

10:49
    Viitanen vystřelil od modré, ale kotouč reflexivně vykopl švédský gólman.

10:29
    Wesslau nyní chytil střelu a následné dorážky. Po odpískání se strhla strkanice v brankovišti HV71.

09:31
    Domácí jsou na koni a skvěla napadají rozehrávku obránců soupeře.
    TUPPURAINEN - 2:0

08:32
    Domácí tým vede už o dvě branky, když se v samostatném úniku prosadil JANI TUPPURAINEN, jenž se trefil do horního růžku branky. Asistence: Markus Hännikäinen, Aleksi Salonen.

08:01
    Domácí brankář byl po střele Riddenwalla trefen do masky.

07:20
    HV71 zavezlo kotouč za branku soupeře, kde o něj následně přišli.

06:42
    Domácí jeli dva na jednoho obránce. Celou situaci na sebe vzal Hubáček, jenž trefil švédského gólmana pouze do hrudi.

06:10
    Od modré čáry pálil Johansson, jehož pokus skryl ve své výstroji Rajaniemi.

06:06
    Střela Petraska od modré byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici finského brankáře.

05:49
    JYP nahodil kotouč a hráči domácích potřebují vystřídat.

04:43

04:38
    Před brankou HV71 nyní byla mela, kotouč vypadl vedle brankoviště, ale nikdo z útočníků si ho nevšiml.

03:40
    Luoma vystřelil od modré, jehož pokus chytil s přehledem Weslau.

03:00
    Obrovská chyba domácí obrany. Na modré čáře ztratil kotouč Mäenpää, který pustil do samostatného úniku jedno z útočníků. Ten mířil mezi betony, ale Rajaniemi byl pozorný.

02:43
    Za faul loktem odchází na trestnou lavici hostující Malin.

02:35
    Domácí branka nabudila a snaží se rozehrát další útok.

01:50
    Zakázané uvolnění domácího týmu.
    LÖFMAN - 1:0

01:08
    Hubáček přihrál od mantinelu mezi kruhy, kde byl osamocený ANSSI LÖFMAN, jenž překonal švédského brankáře. Asistence: Marcus Hännikäinen, Jani Tuppurainen.

00:40
    Nahození ze střední třetiny chytil Wesslau, jenž následně rozehrál na svého obránce.

00:16
    Úvodní vhazování vyhráli domácí hokejisté, kteří se při založení útoku dostali do ofsajdu.

00:01

Na kluziště přicházejí oba týmy a za malou chvíli se pozdraví na modrých čarách.

Ledová plocha je již připravená a nyní přicházejí rozhodčí.
    Fanoušek vyfotil rozbruslení z ochozů arény.

Do utkání byl nominován jako hlavní rozhodčí Jan Hribik, jenž píská extraligové duely.

JYP Jyväskylä: Rajaniemi – Viitanen, Salonen, Luoma, Kamiläinen, Mäenpää, Kalteva, Hietanen – Perrin, Nättinen, Hubáček, Pihlman, Boyce, Jaatinen, Poukkula, Tuppurainen, Löfman, Hännikäinen, Lahti, Nenonen, Ikonen.

HV71: Wesslau – Petrasek, M. Karlsson, Johansson, Campoli, Berglund, Eidstedt, Willamsson – Christensen, Tedeby, Brithén, Ridderwall, Holzapfel, Jämtin, Melin, Andersson, S. Strandberg, F. Strandberg, Bengtsson, Törngren.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Rantala (FIN) – Puolakka (FIN), Österholm (FIN).
    Rozcvička finského týmu před dnešním duelem.

Vítám vás u utkání CHL, ve kterém budeme sledovat utkání finské Jyväskylÿ a švédského Jönköpingu, tedy zápas skupiny I.

Skupinu I vede rakouský Salzburg, který má na svém kontě devět bodů. O bod za rakouským týmem je finské mužstvo a další dva body zpět je HV71. Skupinu s pouhým jedním bodem uzavírá Kloten.

Tabulka skupiny I:

Salzburg – 9 bodů
    Jyväskylä – 8 bodů
    Jönköping – 6 bodů
    Kloten – 1 bod

JYP Jyväskylä:

Jyväskylä byla založena v roce 1923 a finský tým uctívá černo-bílo- červené barvy. JYP vede jako hlavní trenér Marko Virtanen, jenž v týmu působil dlouhé roky i jako hráč. Nejproduktivnějším hráčem v CHL je kanadský Eric Perrin, který vstřelil dvě branky, k nimž přidal jednu asistenci. Perrin plní v týmu roli kapitána. Ve finském týmu působí také Petr Hubáček, jenž si v CHL připsal dva kanadské body a navíc je asistentem kapitána.

HV71 Jönköping:

HV71 bylo založeno roku 1971. Švédský tým nosí modro-žluto-bílé barvy dresů. Nejproduktivnějším hráčem v CHL je Erik Christensen, který vsítil tři branky a na další dvě přihrál. V týmu působí švýcarský Kavin Fiala, jehož kořeny šahají až do České Republiky. Osmnáctiletý talent si připsal v CHL dvě gólové nahrávky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Luxa

Góly a asistencie: 2. Löfman (Hännikäinen, Tuppurainen), 9. Tuppurainen (Hännikäinen, Salonen), 53. Kemiläinen (Tuppurainen, Perrin), rozh. náj. Perrin – 30. M. Karlsson (Tedenby), 36. Brithén (Christensen, M. Karlsson), 54. Brithén (F. Strandberg, Tedenby)