CSKA Moskva – Vladivostok 2:1 (kon.) | A. Mytišči – Kazaň 1:2 (po pr.) | Čerepovec – Viťaz 7:3 (kon.)
Jaroslavľ – D. Moskva 3:4 (kon.) | Petrohrad – Novgorod 4:5 (1:2 po s.n.) | Riga – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Lev – Novosibirsk 3:1 (kon.) | HC Slovan – Novokuzneck 2:3 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Metallurg Novokuzneck
Nedeľa 19.01.2014, 17:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • KHL

59:43
    Aj tréner Čada si berie oddychový čas a mobilizuje svojich, ešte sedemnásť sekúnd.....

58:52
    Kopřiva vonku z bránky, Slovan hrá power play.

58:52
    Oddychový čas hostí, tréner dáva svojim rady ako dokráčať k trom bodom.

58:34
    Mihálik efektne naservíroval puk ako na podnose pred bránkovisko Hudáčkovi, Libor miešal, miešal až sa k efektnému zakončeniu nedostal, Ložkin zmenu skóre nepripúšťa.

56:14
    Skladničenko potiahol puk do pásma, prešiel s ním poza bránku, naservíroval ho na ľavú stranu vedľa bránkoviska na hokejku Misinovi, ten však puk trestuhdne poslal na zadný mantinel.

53:15
    Skladničenko vystrelil z medzikružia, netrafil bránku, puk sa spoza bránky odrazil pred bránkovisko, poskakoval pred bránkou, našťastie ho nikto z hráčov hostí netrafil.

52:55
    Slovan Bratislava dal gól!
    Konečne sa chytil MICHEL MIKLÍK, ktorý nakorčuľoval s pukom do pásma za kruhy, švihom vystrelil a po pravej strane prekonáva Ložkina v bránke. Asistencie: Roman Kukumberg a Tomáš Mojžíš.

51:05
    Do brejku sa dostával Šatan, spoza kruhov vystrelil, Ložkin puk vyrazil pred seba, dorážal ešte Bližňák, ktorý minul bránku hostí.

49:03
    Radivojevič dostal za krosček dve minúty plus osobný trest do konca zápasu.

47:19
    Trest pre hráčsku lavičku domácich, Slovan zle striedal, trest odsedí Hudáček.

45:40
    Pekná strela spoza kruhov zo stredu v podaní Juraja Mikúša, Ložkin išiel do rozkľaku a puk pravým betónom poslal do rohu klziska.

39:49
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Galimov poslal spoza bránky puk pred bránku na Kosourova, ten vystrelil, Kopřiva puk vyrazil pred seba a ALEXEJ KOSOUROV ho doklepol do bránky. Obrana domácich sa teraz veru vyznamenala. Asistencia: Ansel Galimov.

35:37
    Za držanie odišiel na dve minúty von Martin Štajnoch, hostia si zahrajú ďalšiu presilovú hru v zápase.

33:15
    Slovan tlačil hostí v pásme, Štajnochov pokus Ložkin vyrazil, puk si zobral na hokejku VADIM MITRIAKOV, nechal všetkých za sebou a ponad ľavú ruku Kopřivu vsietil. Asistencia: Igor Veličkin.

31:28
    Kamalov tečoval pred gólmanom "malú domov" svojho spoluhráča, hostia si takmer vsietili vlastný gól, Ložkin lapačku včas vytiahol a puk chytá.

25:26
    Kukumberg zhodil na ľad gólmana Ložkina a dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

25:05
    Šťastný potiahol puk do pásma, z pravej strany ho poslal diagonálnou prihrávkou na ľavý kruh na palicu Kukumbergovi, Roman vystrelil, Ložkin puk poslal na ochrannú sieť.

23:57
    Z ľavého kruhu vystrelil Hudáček, keď mu naservíroval efektne Šatan, Liborovi nič nestálo v ceste, Ložkin vykorčuľoval z bránky, zmenšil strelecký uhol a puk vyráža. Hostia ho posielajú von zo svojho pásma.

23:04
    Napokon hlavný rozhodca zápasu Kadyrov rozpažuje, gól bol dosiahnutý kopnutím korčuľou hráča hostí!

23:04
    Novokuzneck dosiahol gól, arbitri sa radia s videorozhodcom zápasu.

20:35
    Mihálik dve minúty za seknutie.

20:19
    Za krosček dostal dve minúty Škoula, hostia si zahrajú prvú presilovú hru v zápase.

15:00
    Gólman Ložkin poslal puk na ochrannú sieť a dostáva trest za úmyselné vyhodenie puku v podobe dvoch minút, trest odsedí jeden z jeho spoluhráčov.

13:43
    ANSEL GALIMOV sa dostal do brejku, Slovan chyboval v pásme a prišiel trest v podobe gólu. Asistencia: Jevgenij Lapenkov.

12:16
    Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou vyfasoval dve minúty Kurepanov, Slovan bude hrať tretiu presilovú hru v zápase.

09:18
    Kamalov dostal dve minúty za podrazenie, Slovan zi zahrá druhú presilovú hru v zápase, tú prvú využil, podarí sa aj táto druhá?

06:06
    VLADIMÍR MIHÁLIK stál efektne red bránkou, spoza bránky dostal peknú prihrávku od Bartoviča a Vladimír z prvej prestrelil Ložkina v bránke. Asistencie: Milan Bartovič a Peter Ölvecký.

04:52
    Lapenkov dostal dve minúty za vrazenie na mantinel, prvá presilová hra v zápase a pre domáci tím.

00:56
    Šatan vystrelil spoza ľavého kruhu príklepom tvrdú ranu, Ložkin cez betóny puk vyráža späť do hry.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 7. Mihálik (Bartovič, Ölvecký), 53. Miklík (Kukumberg, Mojžíš) – 14. Galimov (Lapenkov), 34. Mitriakov (Veličkin), 40. Kosourov (Galimov)

HC Slovan Bratislava: Kopřiva (Janus) – Škoula, Štajnoch, J. Brejčák, Mojžíš, Mihálik, Sigalet, Luža, T. Mikúš – Hudáček, Radivojevič, Šatan – Bartovič (C), Ölvecký (A), Miklík – Bakoš, Bližňák (A), J. Mikúš – Daňo, Šťastný, Kukumberg
    Metallurg Novokuzneck: Ložkin (Sorokin) – Aksionenko, Kanarskij, Mäntylä, Skutar, Kuklev (A), Kamalov, Skladničenko, Kapotov – Žafiarov, Galimov, Musin – Valujskij, McLean, Lapenkov (A) – Garejev, Jemelin, Kosourov (C) – Veličkin, Kurepanov, Mitriakov

Rozhodca: Kadyrov, Čerenkov – Marfionov, Sysujev

Diváci: 10.055