Spišská N. Ves – HC Slovan 3:4 (po pr.) | Topoľčany – Lipt. Mikuláš 1:3 (kon.) | B. Bystrica – Trenčín 1:5 (kon.)
Poprad – Skalica 6:7 (po pr.) | Zvolen – Žilina 1:9 (kon.)
HK Poprad
6:7 (1:3, 3:1, 2:2 - 0:1)
HK Skalica
Nedeľa 19.01.2014, 11:30 • Zimný štadión mesta Poprad • Extraliga juniorov

Je dobojované!
    V predĺžení tohto zápasu boli napokon úspešnejší skalickí hokejisti, ktorí využili ďalšiu chybu v popradskej defenzíve a zásluhou druhého gólu z hokejky Nikolasa Kovalovského v dnešnom zápase rozhodli o svojej výhre.

Skaličania môžu byť po dobrom výkone v Poprade spokojní, keďže získali dva body. Popradčania získavajú jeden bod.

Dovidenia pri ďalších online prenosoch z popradského zimného štadióna.
    Lúči sa s Vami Tomáš Kovalský. (13:56:04)

64:08
    Skalica dala gól!
    Skaličania dokázali rozhodnúť o svojej výhre v predĺžení! Adam Volek sa dostal k puku za kruhmi, následne skvelou prienikovou prihrávkou našiel NIKOLASA KOVALOVSKÉHO, ktorý bol nebránený a pekným švihom popod ľavú Sedlačkovu pažu nedal Popradu žiadnu šancu. Asistenciu si pripisuje Adam Volek.

63:58
    Kasanický pekným švihom zakončoval z pravej strany, no gólman Ďuriš zasahovať nemusel, keďže puk poslal len tesne vedľa popradskej brány.

63:22
    Ženčuch nahodil puk z pravej strany na zadný mantinel, následne dobrou prihrávkou našiel Tomečka, ten prihrával na Kasanického, no jeho delovka spoza ľavého kruhu len minula skalickú bránu.

62:33
    Peter Šohajda nahadzoval puk spoza pravého kruhu na popradskú bránu, no gólman Sedlačko bol v strehu a aj keď bol clonený, tak sa dobre presunul a puk zachytil vo svojej lapačke.

62:11
    Po skvelej prihrávke od Romančíka z centrálnej časti sa k puku na hranici ľavého kruhu dostal Klíma, no jeho delovku gólman Sedlačko zblokoval svojimi betónmi mimo svojej brány!

61:36
    Tomečko sa dostal do fantastickej gólovej šance, keď si nebránený nakorčuľoval pred bránu gólmana Ďuriša a nadvakrát tvrdo zakončoval. Obe strely však trafili len dobre postaveného skalického gólmana.

61:13
    Ženčuch sa dostal do zakončenia na hranici pravého kruhu, no jeho projektil napokon skončil v moci gólmana Ďuriša, ktorý zachytil puk vo svojej lapačke.

Dnešné stretnutie sleduje 89 divákov.

60:33
    Peter Šohajda tvrdo pálil spoza kruhov, no jeho delovka napokon skončila len v moci gólmana Sedlačka, ktorý puk zachytil pred svojimi betónmi.

60:04
    V úvode predĺženia sa k puku po vyhratom vhadzovaní v strednom pásme dostali hokejisti Popradu. Tí sa nakrátku stiahli pred vlastnú bránu a následne sa snažia zaútočiť.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tretia dvadsaťminútovka tohto zápasu bola zo všetkých najvyrovnanejšia, keď sa najskôr Popradčania po góle Emila Kramára v presilovej hre dostali do vedenia, no hostia zásluhou Tomáša Kubína hneď v 55. minúte odpovedali. Následne domácich opäť pozdvihol domáci obranca Marek Pitka, no hostia dokázali tlak ustáť a vyrovnali na 6:6 zásluhou Vereša.

Ktorý z tímov bude v päťminútovom predĺžení úspešnejší?

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:53
    V závere tretej tretiny majú puk za svojou bránou hokejisti Skalice, ktorí si ho veľmi dobre prihrávajú a čakajú na zvuk záverečnej sirény.

59:23
    Romančík sa dostal k puku v strednom pásme, no následne ho len nahodil na zadný mantinel. Tam ho dokorčuľovali popradskí obrancovia.

58:56
    Tomečko intenzívne napádal skalickú rozohrvku, no napokon sa k puku nedostal. Pozorný Jakub Kukliš puk zachytil a zakladá skalický útok.

58:13
    Puk sa momentálne presúva zo strany na stranu a oba tímy sa snažia niečo zaujímavé vymyslieť. Mierne aktívnejší sú však Popradčania.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 14. Štrauch (Ženčuch), 33. Jenčo (Štrauch), 37. Vojsovič (Hrehorčák, Štrauch), 37. Štrauch (Kasanický), 44. Kramár (Hrehorčák, Štrauch), 55. Pitka (Štrauch) – 4. Kazinota (T. Kukliš, Kovalovský), 6. Kovalovský (T. Kukliš, Kazinota), 18. Daniel (Babiar, Bachan), 27. Vereš (J. Kukliš, Šohajda), 55. Kubín (Volek), 58. Vereš (J. Kukliš, Romančík), 65. Kovalovský (Volek)

HK Poprad: Sedlačko – Kramár, Pitka, Kasanický, Babinský, Varholík – Štrauch ("C"), Jenčo, Ženčuch ("A") – J. Lapšanský, Vojsovič ("A"), Hrehorčák – Tomečko, Ďurčo, Paczkowski – Bielec, Sawicki, Pavličko
    HK Skalica: Ďuriš – J. Kukliš, Šohajda, La. Klíma,Volek, Kadlečík, Bachan – Romančík ("A), Vereš, Dvonč – T. Kukliš, Kovalovský ("A"), Kazinota ("C") – Babiar, Kubín, Daniel

Rozhodca: Peter Korba – Peter Hricko, Ľudovít Šoltés