Buffalo – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Detroit – LA Kings 3:2 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.)
Carolina – Florida 3:2 (kon.) | Toronto – Montreal 5:3 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:3 (kon.)
Arizona – NJ Devils 3:2 (kon.) | Nashville – Colorado 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:2 (po pr.)
Vancouver – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | Chicago – Boston 3:2 (2:1 po s.n.) | Carolina – Tampa Bay 3:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
Chicago Blackhawks
3:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Boston Bruins
Nedeľa 19.01.2014, 18:30 • United Center, Chicago • NHL

Slovenskí hráči boli v zápase viditeľní.
    Marián HOSSA odohral 22 minút a 34 sekúnd, strelil 1 gól z 5 striel.
    Michal HANDZUŠ výborne bránil, v oslabení zblokoval 2 strely, jeho ice-time sa zastavil na čase 13:49.
    Zdeno CHÁRA odohral 28 minút a 8 sekúnd, rozdal 6 hitov, jeho strely boli väčšinou zblokované. (21:20:19)

Domáci v zápase rýchlo viedli vďaka Hossovi, hostia otočili zápas dvomi zásahmi Marchanda. Ešte v druhej tretine vyrovnal prekvapivou koncovkou Bollig a keďže v tretej tretine gól nepadol, zápas sa dostal do predĺženia. Tam domáci nevyužili presilovku, ktorú zahrali slabo, potrestať ich mohol Campbell. Zápas sa rozhodol v nájazdoch. Blackhawks vyhrali vďaka úspešným zásahom Toewsa a Kanea. Za Boston skóroval Marchand.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Chicago Blackhawks.
    Gól strelil Patrick KANE.

Kane išiel pomaly, a presnou strelou rozhodol!

Kane bude posledný na konci tretej sérii.

Marchand od tyčky prekonal Crawforda! Vyrovnal na 1:1.

Strela domáceho kanoniera neprešla za Raskov chrbát.

Sharp môže rozhodnúť.

Bergeron rozhýbal Crawforda, ale zakončenie minulo bránku.

Na strane domácich Toews. Prestrelil Raska popod vyrážačku.

Po pravej strane prešiel k bráne, trafil žrdku!

Prvý pôjde Spooner z Bostonu.

Samostatné nájazdy začínajú.

Čakajú nás teda nájazdy. Vyrovnaný zápas asi ani inak dopadnúť nemohol. Rolby upravia ľad, tréneri vyberú svojich exekútorov a uvidíme po tri pokusy na každej strane. Alebo ich bude viac?

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:59
    Výborná akcia kapitána Bostonu v úplnom závere predĺženia. Boston vyhral bully v útočnom pásme, Chára zastavil puk na modrej, vymenil si ho s Krejčím a potom povedľa dvoch hráčov Chicaga prešiel sám až pred Crawforda, natlačil sa do koncovky, ale netrafil.

64:46
    Chicago vyhralo vhadzovanie v útočnom pásme, Sharp držal puk, ale Chára mu ho nakoniec vypichol.

64:34
    Vyzerá to, že zápas nám zakončia samostatné nájazdy. Vhadzovať sa ešte bude v pásme Bostonu.

Marián Vychovalý

Góly a asistencie: 5. Hossa (Sharp, Hjalmarsson), 30. Bollig (Kruger, Keith), rozh. náj. Kane – 20. Marchand (Bergeron, McQuaid), 21. Marchand (Bergeron, Boychuk)

Chicago Blackhawks: Crawford – Seabrook, Keith, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Brookbank – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Shaw, Saad – Versteeg, Handzuš, Bickell – Smith, Kruger, Bollig
    Boston Bruins: Rask – Boychuk, Chára, Krug, McQuaid, Miller, Bartkowski – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Spooner, Soderberg – Paille, Campbell, Thornton

Rozhodca: Meier, VanMassenhoven – Galloway, McElman