CSKA Moskva – Vladivostok 2:1 (kon.) | A. Mytišči – Kazaň 1:2 (po pr.) | Čerepovec – Viťaz 7:3 (kon.)
Jaroslavľ – D. Moskva 3:4 (kon.) | Petrohrad – Novgorod 4:5 (1:2 po s.n.) | Riga – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Lev – Novosibirsk 3:1 (kon.) | HC Slovan – Novokuzneck 2:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
3:4 (2:0, 1:4, 0:0)
Dynamo Moskva
Nedeľa 19.01.2014, 14:00 • Arena 2000 • KHL

Boli sme svedkami skvelého zápasu, ktorý bol nesmierne vyrovnaný. Lokomotiv viedol po 25 minútach už 3:0. Vedúci celok KHL sa však nevzdal a v priebehu druhej tretiny ešte výsledok stihol otočiť vo svoj prospech. V tretej tretine sme sa gólu nedočkali, domáci boli síce aktívnejší, no skvelým taktickým výkonom sa prezentovali hráči z Moskvy, ktorí si tak zaslúžene pripisujú tri body za výhru 4:3. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a želám príjemný zvyšok víkendu. (16:21:37)

60:00

59:24
    Plotnikov bol v oslabení ešte aktívny, hostia si s ním však poradili a zdá sa, že tento zápas už dotiahnu do víťazného konca.

Dnešné stretnutie sleduje 9000 divákov.

59:00
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:45
    Hráči Lokomotivu zle striedali, na ľade ich bolo šesť a preto inkasujú dve minúty.

58:40
    Domácim sa absolútne nedarí dostať do útočného pásma, práve naopak, Dinamo drží puk na hokejkách.

58:10
    Hlásateľ už ohlásil posledné dve minúty tretej tretiny, Lokomotiv teda už nemá veľa času, uvidíme, či sa domáci dostanú k hre bez brankára.

58:05
    Oddychový čas domácich.

57:25
    Sanford musel zasahovať po strele Mironova a znova sa bude vhadzovať po jeho boku.

57:03
    Lokomotiv sa snažil o rýchlu prienikovú prihrávku, to mu však nevyšlo a celá akcia končí zakázaným uvoľnením.

56:49
    Ofsajd domácich.

56:26
    Lokomotiv už trávi takmer všetok čas v útočnom pásme.

55:50
    Dinamo už len bráni jednogólový náskok a bez väčších okolkov len vyhadzuje puk.

55:14
    Musatov v šanci na vyrovnanie! Sťahovačkou pekne obišiel obrancu, natlačil sa pred brankára, ale v páde zasunul puk len tesne mimo ľavej tyčky.

54:02
    Dobre zakombinoval tretí útok, Galimov sa natlačil pred hosťujúceho brankára, jeho akciu dokončoval ešte Chernikov, ale len do pozorného Sharychenkova.

53:39
    Znova pri puku Sanford. Snažil sa rýchlo rozohrať, forčekujúci hráči mu v tom zabránili.

53:00
    Čas neúprosne plynie, útok domácich prerušuje avizovaný ofsajd.

52:24
    Sanford musí byť neustále v strehu, tentokrát ho preveril Babenko.

Marián Balog

Góly a asistencie: 6. Khlopotov (Gorokhov), 10. Apalkov (Gorokhov, Averin), 24. Averin (Gorokhov, Plotnikov) – 26. Karsums (Solovyov, Karpov), 30. Tsvetkov, 35. Pestushko (Komarov), 39. Mironov (Dugin, Kokarev)

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Lyubushkin, Gorokhov, Plotnikov, Averin, Apalkov – Kronwall, Yakovlev, Redlihs, Platt, Sprukts – Holos, Vasilyev, Chernikov, Petrov, Galimov – Vishnevsky, Khlopotov, Akhmetov, Musatov, Kartayev
    Dynamo Moskva: Sharychenkov (Lazushin) – Vishnevsky, Novak, Gorovikov, Pestushko, Komarov – Jalasvaara, Solovyov, Tsvetkov, Karsums, Karpov – Ryazantsev, Mironov, Babenko, Kokarev, Dugin – Barantsev, Koryagin, Pestunov, Mosayov, Kvapil

Rozhodca: Sergeyev, Baluška – Metalnikov, Sirotkin