Setúbal – Benfica 0:2 (kon.) | Ferreira – Rio Ave 0:0 (kon.) | Guimarães – Coimbra 3:0 (kon.)
Lisabon – Nacional 0:0 (kon.)
Sporting Lisabon
0:0 (0:0)
CD Nacional
cz Sobota 21.12.2013, 21:15 • Estádio José Alvalade • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Dobrý večer přeji všem fanynkám a fanouškům dobré kopané. Dnes večer má portugalská Primeira liga na programu své 14. kolo, ve kterém se spolu mimo jiné střetne i Sporting Lisabon s CD Nacional.

Sporting Lisabon – Domácí se aktuálně nachází na druhé pozici se ziskem 32 bodů. Na první Porto ztrácí jeden jediný bod. V jejich prospěch hraje také fakt, že mají o jeden zápas méně, než Porto. Sporting má v poslední době formu jako hrom. Dokázali již pět utkání v řadě zvítězit. Naposledy doma porazili Belenenses vysoko 3:0. Jejich poslední prohra sahá až do 27.10, kdy podlehli svému velkému soupeři v boji o mistrovský titul, Portu. Uvidíme, zda-li se i dnes podaří svěřencům kouče Leonarda Jardima natáhnout úspěšnou sérii na šest utkání.

CD Nacional – Hosté se také zatím nemusí za své výkony stydět. Po třinácti odehraných kolech se řadí k tomu lepšímu, co Primeira liga nabízí. Momentálně jsou pátí se ziskem dvaceti bodů a ztrátou tří bodů na čtvrtý Estoril. Hosté již pět utkání v řadě nepoznali hořkost porážky. Po čtyřech remízách za sebou, přišla v minulém kole vydřená výhra nad posledním Pacosem Ferreirou 2:1. Sporting bude ale jistě daleko těžší oříšek.

Sporting Lisabon: Rui Patrício – Mauricio, Jefferson, Rojo, Cédric – Silva, Capel, Martins, William – Montero, Carrillo
    Náhradníci: Vítor, Magrao, Dier, Boaeck, Slimani, Eduardo, Mané

CD Nacional: Gottardi – Claudemir, Mexer, Zainadine, Marcal – Rodrigues, Ghazal, Barcellos, Candeias – Rondón, Jaoa
    Náhradníci: Batista, Aurélio, Sousa, Jota, Djaniny, Coelho, Sequeira

Rozhodčí: Mota – Vieira, Oliveira.

Oba celky nám za doprovodu hlavního sudího nastoupily na hrací plochu. Utkání tak bude moci brzy začít.

1

1
    Domácí nastupují ve fialových dresech. Hosté pro dnešek zvolili barvu bílou.

1
    Domácí začali velmi aktivně a nastěhovali se před pokutové území svého soupeře. Martins ale při snaze vystřelit netrefil míč.

3
    Nacional bude zahrávat po zablokovaném centru rohový kop.

3
    Ten ale zahráli hosté velmi mizerně a tak se Sporting vydal do protiútoku, který byl však razantně utnut Barcellosem.

5
    Sporting si vytváří územní převahu. Na šance si ale budeme muset zřejmě ještě počkat.

7
    Obrázek, který v profesionálním fotbale není často k vidění. Zainadine špatně házel aut.

8
    Jefferson nepustil do vápna Rondóna, navíc vybojoval pro svůj celek odkop od branky.

9
    Martins zatáhl míč po pravé straně, dostal se do vápna a snažil se naservírovat míč pro Montera, přihrávce ale skluzem zabránil Mexer. Následovat tak bude pouze rohový kop.

10
    Ten ale nakonec skončil jen útočným faulem. Gottardi bude v klidu odkopávat od branky.

12
    Špatná kombinace domácích končí autem uprostřed hřiště pro Nacional.

13
    Po levé straně prchl Jefferson a poslal do vápna pěkný centr, tentokrát míč na roh odvrátil Marcal. Tohle jsou strašně nebezpečné situace!

13
    Hosté znovu úspěšně roh ubránili.

14
    V ofsajdové pozici byl nachytán Montero, který by jinak uháněl sám na branku.

15
    Mexer poslal k zemi Montera a následuje tak velmi nebezpečná standardní situace pro Sporting.

16
    Míč si na místo prohřešku postavil Martins a krásnou ránou přes zeď pořádně protáhl Gottardiho, ten nakonec vyrazil míč na roh. Krásná střela Martinse!

17
    Hostující obránci dobře odhlavičkovali míč z rohu do bezpečí.

18
    Pěkný centr zleva prodlužoval ve vápně Martins pouze k jednomu z obránců.

19
    Ke střele ze střední vzdálenosti napřáhl Rojo. Pokus se mu ale moc nepovedl a skončil daleko od branky.

20
    Mauricio svým faulem na půlce eliminoval útok hostí.

21
    Carrillo na levé straně přišel o míč. Hra se přesouvá na druhou stranu.

22
    Tam ale dlouho nepobyla. Domácí zahrávali další rohový kop, který dopadl pouze na hlavu Mexera.

23
    Rohový kop číslo pět nepřinesl domácímu celku štěstí. Centr Martinse opět nenašel nikoho ve fialovém.

24
    Capel potáhl míč po pravé straně a pak z úhlu vystřelil. Gottardi byl u své tyče ale včas a jeho pokus tak chytil.

26
    Carrillo se dostal s míčem do vápna, tam si ale počínal nedovoleně v souboji se Zainadinem.

28
    Hosté se s postupnými auty dostávají do blízkosti brankáře Ruie Patrícia.

29
    Teď už o míč ale definitivně přišli a budou se muset znovu bránit.

29
    Tak to byla velká lišárna, co teď vymyslel Carrillo! Ten se po pěkné přihrávce od Silvy řítil z úhlu sám na brankáře, naznačil přihrávku před branku a pak krásným lobem zakončil! Míč jen o kousek minul branku. Gottardi by byl bez šance.

32
    Hosté budou mít standardní situaci z 32 metrů.

32
    K míči se postavil Claudemir a poslal pěknou střelu na branku, k jeho smůle ale mířila přesně do míst, kde stál připravený Rui Patricio.

34
    Na Mantera si doslova naskočil Mexer. Sudí však faul nespíská. To se pochopitelně nelíbí fanoušků, kteří svou nespokojenost dávají na vědomí pískotem.

36
    Hosté se na chvíli nastěhovali před branku Sportingu, žádná šance ale nepřišla.

38
    Cedric poslal do vápna pěkný centr na Carrilla, který ale ukázal, že i velká šance se dá spálit! Hlavičkou z malého vápna branku netrefil.

39
    Na druhé straně hlavičkoval Joao, ani on však zařízení netrefil.

40
    Teď se hraje nahoru dolu, přesně takový fotbal se fanouškům líbí.

42
    Jefferson byl při pokusu o centr nepříjemně atakován. Faul se ale nepíská. Navíc je Brazilec zřejmě zraněný.

43
    Tak nakonec to snad nebude nic vážného, Jefferson pokračuje ve hře.

44
    Jeden z posledních pokusů v prvním poločase vyslal na branku Silva, mířil ale hodně vysoko nad.

45
    Martins se po střetu s Marcalem zranil a je za postranní čárou ošetřován.

45
    Sudí nastaví v prvním poločase ještě minutku navrch.

A ta právě teď vypršela. V prvním poločase jsme zatím branku neviděli. Domácí jsou o hodně aktivnějším celkem, zatím se jim však nedaří své šance proměňovat. Uvidíme, jestli se v druhém poločase v koncovce zlepší.

Druhý poločas začne přibližně v 22:19.

46

46
    Do druhého poločasu již nezasáhl Martins, vystřídal ho Slimani.

47
    Barcellos byl na polovině hřiště přistrčen Monterem.

49
    Candeias se odhodlal ke střele z vápna, branka mu však byla malá.

51
    Nacional do druhého poločasu vstoupil aktivněji. Krom střely Candeiase se ale k ničemu nedostal.

53
    Další střela směřovala na branku Sportingu. Mířila však jen doprostřed branky a Rui Patricio neměl problém.

54
    Největší šance zápasu ale přišla na straně Sportingu! Centr z levé strany našel přesně hlavu osamoceného Slimaniho, toho ale skvěle vychytal Gottardi!

55
    Pro dnešek má odehráno Joao a místo něj si jde zahrát Djaniny.

57
    Tak to je koncert spálených šancí! Po krásné kombinaci se ocitl tváří tvář brankáři Barcellos. Ve stoprocentní šanci ale branku netrefil.

60
    Výborně teď zasáhl jeden z beků, který nadzvedl míč těsně před Slimanim a zabránil tak šanci Sportingu.

62
    Praporek pomezního sudího vlaje ve vzduchu – ofsajd a v něm Slimani.

64
    Aktivitu znovu přebírají domácí. Hosté se zuby nehty brání.

65
    Domácí nakonec branku vsítili. Po centru Cédrica se prosadil Slimani. Sudí však pískl faul, který nikdo neviděl! Dnes to opravdu rozhodčí zatím nezvládá.

66
    Jefferson vidí za nějaké výtky k sudímu žlutou kartu.

67
    Hosté střídají, místo Candeiase si zahraje Aurélio.

68
    Střídá také domácí trenér, místo Carrilla zaujme Eduardo.

70
    Sporting zahrával rohový kop, s tím si ale obránci Nacionalu hravě poradili.

72
    Do konce utkání chybí ještě něco málo přes dvacet minut. Domácí zvyšují svůj tlak. Teď čekají obranu Nacionalu zřejmě peprné chvilky.

73
    Hodně zajímavá standardní situace tu je pro Sporting. Pětadvacet metrů od branky.

74
    Ta se ale domácím zrovna dvakrát nepovedla. Míč má Nacional u rohového praporku domácích.

75
    Pěkná střela z vápna v podání Montera, mířila pouze do míst, kde stál připravený Gottardi.

77
    Fanoušci ženou domácí celek dopředu. Ti se snaží strhnout zápas na svou stranu.

78
    Montero při snaze nacentrovat uklouzl a míč mu utekl do zámezí. Gottardi tak bude moci v klidu odkopávat od své branky.

79
    Žlutou kartu vidí domácí Montero.

80
    Rozběhla se nám 80. minuta. Domácí kouč připravuje poslední střídání.

81
    Po faulu na Slimaniho je tu zajímavá možnost na centr pro Sporting.

81
    Zainadine měl nějaké připomínky k sudímu a ten mu tak dal žlutou kartu.

82
    Montero překvapivě ze standardky vystřelil, pěkná střela přes zeď ale skončila i těsně nad brankou.

82
    Poslední změna v sestavě hostujícího celku. Místo Rondóna si na poslední minutky zahraje Jota.

84
    Po dlouhém vhazování do vápna hlavičkoval nad branku Marcal.

84
    Naposledy střídá i kouč domácích, místo Capela bude hrát Mané.

85
    Nacional si vybojoval rohový kop, po kterém hlavičkoval Zainadine. Rui Patrício byl ale na místě.

86
    Mané je na hřišti sotva dvě minuty a už stihl vyfasovat za faul žlutou kartu.

87
    Eduardo z pravé strany poslal pěkný centr do vápna, který ale před domácím útočníkem sebral Gottardi do bezpečí.

89
    Držení míče mluví jasně ve prospěch domácích – 60% ku 40%.

90
    Sudí nastaví ještě čtyři minuty nad rámec hrací doby.

90+1
    Mané se opřel z halfvoleje do míče, Gottardi ale dnes svůj tým drží.

90+2
    Sporting již vskutku nemá moc času na srovnání. Snaží se ale dál.

90+3
    Hosté drží míč u rohového praporku Sportingu. Zde budou chtít být, co nejdéle.

90+4
    Zřejmě poslední šance domácích – rohový kop.

90+4
    Po něm se k hlavičce dostal Silva, ale branku netrefil.

A je dobojováno! Ani po devadesáti minutách jsme branku neviděli. Daleko blíže k ní měli domácí, vždy je ale zradila koncovka. Oba celky si tak připíší po bodu do tabulky.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. (23:13:00)