Alkmaar – Heerenveen 1:5 (kon.) | Heracles – Arnhem 2:2 (kon.) | Breda – Cambuur 1:0 (kon.)
Feyenoord – Zwolle 3:0 (kon.)
Heracles Almelo
2:2 (0:2)
SBV Vitesse Arnhem
cz Sobota 21.12.2013, 19:45 • Polman Stadion • Holandská Eredivisie

Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a přeji pěkný zbytek sobotního večera. Děkuji Vám za pozornost a někdy příště na přečtenou. (21:46:23)

Máme tu konec opravdu skvělého zápasu.
    Hra nabídla vše co by měl kvalitní fotbal mít – branky, emoce, pěkné střely, kvalitní podporu od fanoušků,...
    Utkání lépe začali hosté, kdy po střele Van Aanholta šli do vedení. Branku do šatny se povedlo vstřelil brazilskému hráči Lucasu Piazónovi. Stav o půli utkání byl 0:2.

Druhý poločas začal ve svižném tempu ze strany domácího celku. Ty se dostávali ke střelám již v samotném začátku druhého poločasu ale první gól pro domácí zaznamenal až v 50. minutě Linssen. Tohoto hráče bylo plné hřiště a to se potvrdilo i v 76. minutě, kdy se k němu dostal po rohovém kopu míč a z malého vápna se nemýlil a prostřelil jinak skvěle chytajícího Velthuizena.
    Zbytek utkání se odehrál ve skvělém tempu ale další branky nepřinesl. Pro Vitesse Arnhem je to nepříjemnost, jelikož dnešním bodem má náskok na Ajax pouhé tří body, které Ajax může smazat v zítřejším utkání s Bredou.

93
    Tak přeci jenom se Heracles dostal ke střele, která nadělala problémy Velthuizenovi.

93
    Hra se odehrává ve středu hřiště a oba týmy vyčkávají konce.

92
    Dvě minuty do konce utkání a hosté se spoléhají pouze na odkopy a už se dožadují odpískání konce.

91
    Rozhodčí nastavil nad rámec řádné hrací doby 4 minuty!

90
    Domácí mohli jít do vedení! Skvělý Velthuizen ovšem skvěle vyběhl a zabránil vstřelení branky.

89
    Qazaishvili dnešní utkání nedohraje jeho místo nahradí van der Struijk.

88
    Heracles kombinuje ale to jim znepříjemňuje dobrá hostující obrana.

87
    Qazaishvili dostal křeč do nohy a na pomoc mu přiběhl Pasveer, který se zachoval v duchu Fair-play.

86
    V případě remízy bude mít Vitesse Arnhem pouhé tři body náskok na Ajax. Ajax má ale zápas k dobru.

85
    Van der Heijden sestřelil na půlce Burnse, který opět inkasoval úder do hlavy. Vše se obešlo bez zranění.

84
    Posledních pět minut bude klíčový pro oba dva celky. U míče jsou domácí.

83
    Hosté si vyměnili míč a dostali se až do vápna Heraclesu. Míč ovšem skončil za autovou čárou.

82
    Bruns je schopen se vrátit do hry.

81
    Hra nabrala rychlé tempo. Toto utkání je reklamou na kvalitní fotbal. Nyní na hřišti probíhá ošetřování Brunse. Drží se za hlavu a odchází za čáru, kde proběhne ošetření.

80
    Leerdam se ocitl na zemi a z přímého kopu se k míči dostal faulovaný Leerdam a jen centimetry chyběli ke gólu.

79
    Po dlouhé době jsou hosté na polovině soupeře.
    Začíná poslední desetiminutovka.

78
    Vypadá to že inkasovaný gól probral i hostující celek. Nyní se hezkou kombinací dostali až do vápna domácích.

77
    O drama je tedy postaráno a můžeme začít od začátku.

76
    Heracles právě vstřelil branku!
    Domácí přeci jenom vyrovnávají!!!! Rohový roh byl zahrát na krátko a k míči se dostal ve vápně BRYAN LINSSEN a svou druhou brankou vyrovnává stav utkání!

76
    Další rohový kop pro domácí.

75
    Domácí zavařili celé obraně hostí. Vše ale skončilo po zákroku Velthuizena, který sestřelil jednoho z domácích útočníků. Rozhodčí zachoval čistou hlavu a penaltu nepíská.

74
    Kakuta se poprvé dotkl míče ale to skončilo špatným obraným zákrokem.

73
    Kakuta nahradí dnes moc nevýrazného hráče Atsu.

72
    Vejinovič napřáhl ke střele. Ta skončila hodně vysoko nad bránou.

72
    Do brejku šli hosté ale ti se zasekli před vápnem, domácí se tedy stihli v pohodě vrátit.

71
    Domácí budou mít možnost vyrovnat z rohového kopu. Jenže i ten skonči na prvním z obránců.

70
    Bruns napřáhl ke střele před velkým vápnem. Ta skončila daleko od branky.

69
    Cziommer si vzal na starost zahrát přímý kop. Ten však nenašel žádného ze spoluhráčů.

68
    Atsu po přerušení hry zakopl míč. Za tento čin vidí žlutou kartu.

67
    Hosté se snaží kombinovat ale opravdu druhý poločas se jim nedaří nic.

66
    Cziommer se ocitl na zemi. Trvalo to menší chvilku než vstal na nohy. Hráč si nevyžádal ošetřování a je schopen tedy pokračovat.

65
    Už mohlo být vyrovnáno. Po stříleném centru se míč zakroutil přímo do brány. Vítr ale zařídil změnu směru.

64
    Hostujících hra se zklidnila a začínají kombinovat.

63
    Lucas Piazon mohl jít sám na bránu. Po krásném pasu přes polovinu hřiště vše musel řešit Pasveer, který dobrým vyběhnutím zabránil ohrožení branky.

62
    Piazon je zřejmě frustrován. Schenkeveld se ocitl po ošklivém faulu na zemi. Brazilec za tento zákrok vidí žlutou kartu,

61
    Nepřesná kombinace Anrhemu, je přesně to co vyhovuje domácímu Heracles.

60
    Arnhem se nezmůže na nic víc než na nakopávání míče do země nikoho.

59
    Velthuizen se snaží zdržovat rozehrávku od brány, což se nelíbím domácím příznivcům a dávají to hlasitě najevo.

57
    Hra nabízí hezké momenty které k fotbalu patří.

56
    Arnhem momentálně neví jak se hodit do potřebné pohody do kombinace, u míče jsou domácí a v poklidu kombinují.

55
    Piazón vyslal krásnou přihrávku na Qazaishviliho, pro míč si úspěšně vyběhl Pasveer a pokus lapil.

55
    Arnhémští zřejmě jsou ještě duchem v kabině, protože to není ten tým na který jsme zvyklí z první půle.

54
    Heracles nechce nechat Vitesse odejít se ziskem tří bodů a hrne se za vyrovnáním.

53
    Hosté se zřejmě probrali a snaží se kombinovat, tak jako je známe z prvního poločasu.

52
    Domácí Heracles se ženou za vyrovnáním ale nedaří se jim poslat přesný centr do vápna soupeře.

51
    Linssena je nyní plné hřiště nejdříve nepřesný střelecký pokus, poté žlutá karta a nyní krásný gól, který dramatizuje utkání.

50
    Rosheuvel se krásně uvolnil a krasným centrem na BRYANA LINSSENA, který se z voleje nemýlil.

48
    Linssen po krásném úniku si špatně předkopl míč a místo míče nakopl dobíhajícího Kashiu. Za tento počin vidí žlutý kartónek.

47
    Linssen se dostal do zakončení. Jeho střela ale chytla špatný směr a skončila na tribunách.

47
    Domácí přišli do druhé půle s jediným cílem. Vyrovnat. Bude to těžké proti prvnímu celku nizozemské ligy.

46
    Domácí ihned po rozehrání poslali navštívenku Velthuzenovi.

46

Do druhé půle se již nepodívá Bel Hassani, jeho místo nahradí Bruns.

Hráči se vracejí na travnatou plochu a druhá poločas za malý okamžik začne.

První poločas je za námi. Nabídl spoustou fotbalového kouzla. Vše začalo již v 6. minutě, kdy po střele Van Aanholta hosté šli do vedení. V polovině prvního poločasu začal diktovat tempo hry domácí Heracles, ale otevřenější obrana znamenala další gól.
    Brazilec Lucas Piazón svým 11. gólem v této sezóně poslal Vitesse Arnhem do dvoubrankového rozdílu.
    Teď je to pouze na domácích jestli se pokusí vyrovnat nebo nastoupí do druhé půle s odevzdaným dojmem.
    Druhý poločas začne zhruba ve 20:45

45
    Rozhodčí nastavuje pouze jednu minutu. U míče jsou hosté a v poklidu dohrávají první poločas ve kterém vedou 2:0.

44
    Poslední minuta prvního poločasu. Uvidíme kolik rozhodčí Pieter Vink nastaví nad rámec řádné hrací doby.

43
    Qazaishvili raději zastavil hru faulem na půlce hřiště.

42
    Opravdu nepříjemné pro domácí, kteří začínali přebírat iniciativu na hřišti. Nyní se musí vypořádat s dvougólovým mankem.

41
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Mladičký brazilský talent LUCÁS PIAZÓN přízemní střelou nedal Pasveerovi žádnou šanci.

40
    Máme tu posledních pět minut do konce poločasu. Uvidíme komu se podaří vstřelit gól.

39
    Po dlouhé době hosté se k míči na delší dobu dostali.

38
    S blížícím se koncem prvního poločasu domácí jsou častěji u míče a Arnhémské nedovolují kombinovat.

37
    Kashia nyní má plné nohy práce. Nyní zablokoval dvě střely, které by rozhodně ohrozily bránu.

36
    Uth teď úplně zbytečně fauloval Kashiu. Za tento počin vidí Uth žlutou kartu.

35
    Po dlouhé době se dostali i hosté ke střele ale ta skončila na tribuně za bránou.

34
    Velthuzen musel hodně ze svého území. Rosheuvel běžel za dobrou přihrávkou. Nebýt skvělého postřehu hostujícího brankáře mohlo být skóre už s jiným počtem gólů.

33
    Bel Hassani se ocitl na zemi a byl ošetřován. Z volného kopu ovšem Velthuizen neměl příliš práce.

32
    Držení míče se poměrně za deset minut hry změnilo nyní je 42% – 58%. Domácí zvýšili svůj tlak, což se jim vyplácí.

31
    Tannane utrpěl nějaký šrám a musel tedy předčasně ukončit dnešní zápas. Jeho místo nahradí Rosheuvel

30
    Štěstí teď stálo při Velthuzenovi! Po dlouhém hozeném autu se k míči dostal Uthu a málem dal gól!

28
    Dobrý fotbal je nyní k vidění. Nejdříve hosté zahrozili a poté i domácí nepříjemným centrem zahrozili ve vápně Velthuizena.

27
    Z volného kopu nebylo nic ale i přesto domácí drží míč.

26
    Domácí se nyní usazují na polovině Arnhemu. A vybojovali volný kop.

25
    Hosté mohli zahrozit z přečíslení ale Van Aanholt nepřihrál dobře a míč získal domácí brankář.

24
    Hosté se přestěhovali na polovinu soupeře. Míč získali ale hosté a dostali se do vápna Velthuizena. Tannane ale neměl dobré zpracování a o míč přišel.

22
    Na trávníku leží Schenkeveld a s bolestivou grimasou pomalu vstává na nohy. Zřejmě utrpěl nějaký šrám v souboji se střelcem prozatím jediného gólu Van Aanholtem.

21
    U míče jsou po dlouhé době i domácí ale nedaří se jim vůbec usadit na půlce soupeře.

20
    Hosté v klidu kombinují a snaží se zbytečně neztrácet balón. Jakmile míč ztratí ihned se ho snaží vybojovat zpět.

19
    Držení míče je zhruba 33% – 66%.

18
    Nyní se ukazuje v jaké pohodě se nachází Vitesse Arnhem. van der Heijden coby poslední obránce si dovolí jít do úspěšné kličky.

17
    Do zakončení se dostal Tannane a jeho střela těsně míjela branku.

17
    Z rohu nebylo nic a do přečíslení můžou jít domácí.

16
    Qazaishvili napřáhl ke střele! Domácí golman musel vytasit skvělý zákrok na tuto střelu. Hosté budou zahrávat roh.

15
    Atsu se ocitl v malém ofsajdu. Kdyby byl počkal mohl jít sám na brankáře.

14
    Domácí jakmile se dostanou za svou půlku ihned ztrácejí míč.

13
    Roh si vyzkouší i hosté. Déšť je podporován silným větrem a míč by mohl chytit špatnou trajektorii, což by bylo hodně nepříjemné pro golmana. Roh byl ale zahrán přímo do náruče Pasveera.

12
    Rienstra poslal pěkný pas na nabíhajícího Utha. Velthuizen však včas vyběhl a míč v pohodě chytil.

11
    Nyní byl na delší dobu u míče i domácí celek a dostal se až před vápno soupeře ale po špatné výměně přihrávek tato kombinace končí.

9
    Máme tu první roh o který se postarali domácí ale ten skončil na prvním obránci.

8
    Arnhémští se derou za dalším gólem. Hra tedy nabírá rychlé tempo. Nyní se ke střele dostal i Bel Hassani ale jeho pokus byl nepřesný.

6
    PATRICK VAN AANHOLT přebral míč po nepřesné kombinaci domácích a ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele! Pasveer byl bez šance s míčem něco udělat.

5
    Van Aanholt fauloval na středu hřiště a u míče byli na delší dobu i domácí ale ti ihned ztrácejí.

4
    Velthuizen dostal malou domů a docela zariskoval, když kličkou v malém vápně uhýbal jednomu z domácích útočníků.

3
    Hosté se pomalu přesouvají na polovinu soupeře. Domácí na to reagují velkým tlakem a nedávají hostům moc času do kombinace.

2
    Míč na kopačkách mají hosté z Arnhemu a v poklidu kombinují na vlastní polovině hřiště.

2
    Ibarra zkusil dnešní trávník po faulu od jednoho z domácích hráčů.

1
    Ihned ale po rozehrání míče se ho zmocnili hosté a už pelášili na bránu. Utkání doprovází silné deštivé počasí.

1
    O rozehrání dnešního utkání se postaral domácí celek.

1

Aktéři dnešního zápasu nastupují na trávník za doprovodu připraveného ohňostroje.
    Domácí nastupují v černobílých dresech a hosté v žlutočerné barvě dresů.

Utkání každým okamžikem začne a Polman Stadion se hodně rychle zaplňuje.

Dnešní překvapení je na postu hrotového útočníka na straně hostí na tento post obvykle nastupuje Havenaar ale jeho místo dnes nahrazuje Qazaishvili.

Heracles Almelo: Pasveer – Te Wierik, Schenkeveld, Veldmate, Davidson – Cziommer, Bel Hassani, Rienstra – Tannane, Uth, Linssen.
    Náhradníci: Telgenkamp, Dorda, Bruns, Quansah, Rosheuvel, Streutker, Belterman.

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Leerdam, Kashia, Van der Heijden, Van Aanholt – Vejinovic, Pröpper, Atsu – Ibarra, Piazon, Qazaishvili
    Náhradníci: Meerits, Mori, Van der Struijk, Chanturia, Kakuta, Vink, Lieftink

Rozhodčí: Pieter Vink.

Dobrý den, ještě jednou Vás vítám u dnešního zápasu.
    Půjdeme si blíže představit dnešní aktéry.

Heracles: se nachází na 11. místě nizozemské nejvyšší ligy s 21 body. Poslední zápas zaznamenal důležité vítězství na půdě Alkmaaru. V případě dnešního vítězství se může Heracles vyhoupnout až na 6. místo. Bohužel domácí zápasy jsou pro Heracles kámen úrazu z 8 zápasů získal pouhých 8 bodů.

Vitesse Arnhem: se naopak nachází na skvělém prvním místě s 36 body a dvoubodovým náskokem na Ajax. Minulý zápas Arnhem vyhrál 3:2 nad Bredou.
    Venkovní zápasy jsou silnou zbraní Vitesse z 9 zápasů má 5 výher a 2 remízy.
    Nejlepším střelcem tohoto týmu je Lucás Piazon s 10 góly.