Cercle Bruggy – Genk 1:0 (kon.) | Charleroi – Mons 0:2 (kon.) | Waregem – Oostende 2:2 (kon.)
Lokeren – Leuven 2:0 (kon.) | Mechelen – Kortrijk 5:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Lierse 3:1 (kon.)
Waasland-Beveren
3:1 (1:0)
Lierse SK
cz Sobota 21.12.2013, 20:00 • Freethiel • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer, vítejte u online reportáže 20. kola nejvyšší belgické fotbalové soutěže mezi týmy Waasland-Beveren a Lierse SK.

Domácím se letos příliš nedaří, když okupují předposlední místo tabulky a na nesestupovou čtrnáctou pozici ztrácejí pět bodů. Navíc v této sezoně vyhráli pouze jedinkrát, jinak osm remíz a deset porážek hovoří za vše.

Hosté však na tom nejsou o moc lépe. Po devatenácti odehraných duelech se totiž usadili na dvanácté příčce a hospodaří se ziskem sedmnácti bodů. Z posledních pěti utkání zvítězili pouze jednou.

Obě mužstva se v lize naposledy střetla na konci srpna, kdy tehdy domácí Lierse zvítězili hubeným výsledkem 1:0.

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím tohoto zápasu bude Peter Vervecken, kterému budou asistovat P. Hermans a S. Cuyt.

KV Red Star Waasland: Coosemans – Blondelle, Bojović, Cale, D'Ulivo – Belhocine, Henkens, Maman, Marić – Trickovski, Veselinović
    Náhradníci: Steppe, Emond, Doumbia, Van den Eynde, Luyckx, Demjan, Sibum

Lierse SK: Berezovsky – Corstjens, Farag, Hoefkens, Swinkels – Ghaly, Lambot, Losada, Wils – Traoré, Wanderson
    Náhradníci: Goris, Hazurov, El Messaoudi, De Jonghe, Diomande, Bourabia, Yasser

Rozhodčí: Peter Vervecken – P. Hermans, S. Cuyt.

Vše je připraveno, utkání tak za malou chvíli může začít.

1

1
    Rozhodčí Vervecken právě zahájil dnešní duel.

4
    První přímý kop vybojovali domácí, kteří jsou v úvodu utkání aktivnější.

5
    Svou první střelu vyprodukovali domácí, konkrétně Trickovski, avšak ta se do brány nevešla.

7
    Hráčí Waaslandu-Beveren nyní mírně polevili a hraje se ve středu hřiště.

11
    Do hry se začíná dostávat také hostující Lierse, Wanderson dostal přihrávku do pokutového území a vyslal tvrdou ránu na Coosemanse. S tou si však domácí brankář poradil.

17
    Waasland právě vstřelil branku!
    Ale jsou to domácí, kteří se ujímají vedení! Gól po křižné přihrávce Henkese vsítil vytáhlý útočník DALIBOR VESELINOVIC.

24
    Do šance se dostal domácí tým! Henkens odcentroval do pokutového území, kde stál jeho spoluhráč Trickovski, ten už se však k míči nedostal, neboť Berezovsky vyběhl rychle z brány a centrovaný míč ukryl ve svých rukavicích.

25
    Henkens byl za faul na Swinkelse odměněn žlutou kartou.

31
    Waasland se i nadále tlačí do útoku. Trickovski centroval z levé strany hřiště na rozběhnutého Veselinoviće, před ním se však míče zmocnil hostující brankář.

32
    Žlutým kartónkem byl potrestán hostující Traoré.

33
    Po něm vidí kartu stejné barvy také jeho spoluhráč Arjan Swinkels.

37
    Traoré vyzkoušel pozornost domácího gólmana, ten však míč bez problémů chytil.

42
    Za pár minutek skončí úvodní poločas, hosté z Liersu se do této doby jistě ještě pokusí s nepříznivým výsledkem něco udělat.

44
    Blondelle vidí za ostrý faul na Wandersona žlutou kartu.

První poločas nám přinesl jedinou branku, o kterou se v sedmnácté minutě postaral domácí útočník Veselinović. Waasland dává jasně najevo, že chce co nejdříve opustit předposlední příčku tabulky a vyhnout se tak sestupu. Uvidíme, co nabídne druhý poločas.

46

46
    O poločase došlo ke střídání v týmu Lierse. Ze hřiště odešel Traoré a nahradil jej Hazurov.

47
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Tak to snad ani není možné! KOSTADIN HAZUROV využil nedorozumění mezi obráncem Marićem a brankářem Coosemansem a necelé dvě minutky po svém příchodu na hřiště povedenou střelou vyrovnává stav utkání na 1:1.

51
    Hosté nyní diktují tempo hry a domácí Waasland vůbec nepouštějí k míči.

54
    Domácí jsou rychlou brankou Hazurova evidentně zaskočeni a vůbec nevědí, kam dřív skočit, neboť hostující Lierse stále tráví čas na útočné polovině.

59
    Držení míče ve druhém poločase vyznívá jasně pro hosty – 38%-62%.

66
    Wanderson (LRS) si připravil ideální palebnou pozici, jeho střela však postrádala potřebnou razanci a skóre tak zůstává neměnné.

72
    Domácí na zvýšenou aktivitu Liersu reagují střídáním. Ze hřiště odchází Maman, nahradí jej Demjan.

73
    Tým Lierse je nucen střídat. Za zraněného Wandersona nastupuje Bourabia.

79
    Domácí se opět ujímají vedení! Svou druhou branku v zápase střílí DALIBOR VESELINOVIC.

79
    Hosté na tuto branku okamžitě reagovali střídáním. Z trávníku odešel Ghaly, nahradil jej El Messaoudi.

82
    Žlutou kartu vidí hráč Waaslandu D'Ulivo.

83
    Demjanovu střelu si to vlastní sítě nešťastně srazil hostující obránce Farag. Domácí tak odskakují Liersu na rozdál dvou branek, což už se v závěrečných minutách bude hostům velmi těžko dohánět.

83
    Žlutý karetní trest vidí domácí hráč Marić.

85
    Domácí střídají, Mariće nahrazuje Sibum.

89
    Další střídání domácích. Odchází Trickovski, přichází Emond.

90
    Již probíhá nastavení.

Je za námi utkání týmů ze spodních pater tabulky. Domácí Waasland-Beveren zásluhou Veselinoviće vyhrál úvodní poločas. Do toho druhého vstoupili aktivněji hosté a vyrovnali na 1:1. Pak si ovšem opět vzal slovo Waasland a dvěma trefami strhl výsledek na svou stranu. S konstatováním, že Waasland-Beveren porazil Lierse SK 3:1, se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. (22:06:35)