Olhanense – Ferreira 1:0 (kon.) | Coimbra – Lisabon 0:4 (kon.)
SC Olhanense
1:0 (1:0)
FC Paços Ferreira
cz Sobota 24.08.2013, 19:00 • Estádio Do Algarve (São João da Venda, Portugalsko) • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Krásný fotbalový večer. Vítám Vás všechny fotbalové nadšence, fanoušky a fanynky krásné a nevyzpytatelné soutěže, tedy Primeira Ligy. Dnes je na programu 2. kolo mezi celky SC Olhanense a FC Paços Ferreira. Favorita zápasu bychom zde hledali skutečně těžko, jelikož obě mužstva v prvním kole nebodovala a dnes to spíš vypadá na velmi vyrovnanou bitvu. Nechme se překvapit, co nám oba celky předvedou za fotbalovou podívanou, jak se ukáží domácí, kteří si určitě budou chtít spravit chuť po prvním kole, a co vymyslí hosté, kteří budou chtít také bodovat. Jestli nás čeká dietní utkání s velmi těsným výsledkem nebo centrifuga nahoru dolu, to se nechme překvapit a počkejme si na úvodní hvizd hlavního rozhodčího de Campa Moreiry Miguela. Úvodní výkop je stanoven na 19:00. Uvidíme a můžeme se jen těšit!

SC OLHANENSE:

Do sezóny nevstoupil tento portugalský kádr příliš dobře. Tým hrál venku na hřišti Guimaraes a prohrál 2:0. Dnes si bude chtít zlepšit náladu a soupeře s Ferreiry porazit. Uvidíme, jaký fotbal nám hráči Olhanense předvedou a zda po zápase bude celý tým spokojen s výsledkem.

FC PACOS FERREIRA:

Ani pro hráče Ferreiry nedopadlo první kolo růžově. Doma přivítal kádr Bragu a domácí prohráli 0:2. Po utkání byli domácí hodně zklamání z výsledku a na hřišti Olhanense by rádi získali nějaký bodík do tablulky. Zda se jim to povede či ne, to dnes zjistíme na hřišti.

1. KOLO PRIMEIRA LIGY:

Guimaraes – Olhanense 2:0
    Ferreira – Braga 0:2

VZÁJEMNÁ BILANCE:

0:5:5

Olhau se proti Ferreiře vůbec nedaří. Oba celky svedly dohromady 10 střetnutí, z nichž 5 skončilo remízou a 5 vyhrála Ferreira. Olhao nevyhrálo ani jednou. Dnes to může být 1:5:5, 0:6:5 nebo 0:5:6.

TRENÉŘI OBOU MUŽSTEV:

SC Olhanense: Abel Luís da Silva Costa Xavier (Abel Xavier), (40 let)
    FC Paços Ferreira: Francisco José Rodrigues da Costa (Costinha), (38 let)

INTERNETOVÉ STRÁNKY OBOU MUŽSTEV:

STADION ESTÁDIO DO ALGARVE:

Stadion v São João da Venda byl otevřen v roce 2003. Stadion je poměrně mladý, hraje se na něm pouhých 10 let a pokud se hraje doma, vždy se stánek těší velké oblibě domácích fanoušků. Na stadion se vejde maximálně 30 305 diváků a pokud je aréna plná, kulisa je úžasná. Skutečně je to krásná aréna. Architektem celého projektu je pan Damon Lavelle. Povrchem na hrací ploše je přírodní tráva.

JAK TO VIDÍ BOOKMAKEŘI SÁZKOVÉ KANCELÁŘE BET365.COM?

Výhra domácích: 2.60:1
    Remíza: 3.20:1
    Výhra hostů: 2.70:1

MOMENTÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ V PORTUGALSKU:

Sobota 24. srpna: 26 °C

Jasno.

Dnešní večerní souboj je naplánován přesně na 19:00 SELČ a já Vás všechny srdečně zvu k jeho sledování prostřednictvím tohoto onjaln přenosu. Podrobným komentářem k utkání Vás bude doprovázet Petr Vavruška.

-30
    Hráči obou mužstev se rozcvičují na trávníku

-15

SC Olhanense: (4 – 1 – 2 – 3) Ricardo – Jander, Filipe, Bastos, Ferreira – Goncalves – Celestino, Pele – Mehmeti, Regula, Bigazzi. Trenér: Abel Xavier (Portugalsko)

FC Paços Ferreira: (4 – 1 – 2 – 3) Degrá – Arnolin, Santos, Ricardo, Vítor – Leão – Hurtado, Oliveira – Rodrigo Antonio, Jose, Carlão. Trenér: Costinha (Portugalsko)

Rozhodčí: de Campos Moreira Miguel – Proença, Fernandes (všichni Portugalsko).

-15
    Náhradníci:

SC Olhanense: Daniel Bessa, João Ribeiro, Balogun, Belec, Vojtuš, Vítor Bastos, Paulo Regula.

FC Paços Ferreira: Romeu, Irobiso, Fernando, António Filipe, Filipe Anunciacao, Caetano, Jaime Poulson.

-10
    Do začátku klání zbývá ještě něco okolo 10 minut.

1

3
    Domácí se hned od úvodních minut tlačí do útoku a obrana hostí musí být v pohotovosti.

4
    Jander pálil vedle brány hostujícího gólmana.

6
    Ricardo Ferreira se zranil a potřebuje ošetření. Hra byla přerušena. S domácím hráčem to moc dobře nevypadá.

8
    Hosté mají k dispozici rohový kop.

8
    Hráči Olhaa ovšem neměli problém zneškodnit letící centr do malého vápna.

8
    Ricardo Ferreira napálil břevno! Velká smůla pro domácí celek!

9
    A pro domácího Ferreiru dnešní utkání končí. Zranění je vážné a místo něj už naskočil na hrací plochu Vítor Bastos.

10
    Do zakončení se dostal Manuel Jose (Ferreira), jeho střele však scházela přesnost.

12
    Hra na Estadio Jose Arcanjo (Olhao) je opět přerušena. Agon Mehmeti potřebuje ošetřit.

14
    Paolo Hurtado (Ferreira) vystřelil mimo.

15
    Olhanense právě vstřelilo branku!
    Olhanense se ujímá vedení! Střelcem branky je AGON MEHMETI!

15
    Agon Mehmeti se po zranění vrátil na hříště.

17
    Diváci na stadionu Estadio Jose Arcanjo viděli velkou příležitost! Na branku střílel Manuel Jose (Ferreira), ale gól nedal! To je škoda pro hostující kádr!

18
    Rozhodčí ukazuje na rohový praporek. Olhanense bude kopat rohový kop.

18
    Hostující obrana však nebezpečný centr odvrátila a vytváří útočnou akci.

21
    Hra je teď hodně rozkouskovaná a k vidění je spoustu nepřesných přihrávek a kombinací.

22
    Do šance se dostal Celestino (Olhanense), podařilo se mu vystřelit, avšak gól nedal.

24
    Sergio Oliveira (Ferreira) vystřelil nepřesně.

25
    Manuel Jose (Ferreira) vystřelil mimo.

28
    Hosté mají k dispozici volný přímý kop. Brána Ricarda je ohrožena.

29
    Střela šla ale mimo, Ricardo mohl být v klidu.

29
    Do zakončení se dostal Sergio Oliveira (Ferreira), jeho střele však scházela přesnost.

30
    Na stadionu Estadio Jose Arcanjo (Olhao) jsme viděli pokus o zakončení. Ke střele se dostal Pele, ale nemířil přesně.

31
    Domácí jsou zatím mírně aktivnějším celkem a na hráčích je vidět chuť dnes zvítězit.

32
    Vitor Bastos (Olhanense) střílí mimo branku.

34
    Rozhodčí Hugo Filipe Ferreira De Campos Moreira Miguel přerušuje hru. Do nadějné pozice se dostával Agon Mehmeti (Olhanense), byl mu však odpískán ofsajd.

34
    Rohový kop bude zahrávat Olhanense.

35
    Roh ale hostující obrana zvládla.

39
    Vitor (Olhanense) pěkně vystřelil! Jeho rána skončila na břevně!

39
    Vitor Bastos uviděl žlutou kartu.

40
    A další velká šance domácích! Na stadionu Estadio Jose Arcanjo (Olhao) nebezpečně střílel Vitor! Jeho pokus však skončil na břevně! Teď mají domácí hodně smůly!

40
    Paolo Hurtado (Ferreira) se dostal ke střele, té však scházela přesnost.

41
    Do konce první půle zbývají ještě tak 3 až 4 minutky.

43
    Sergio Oliveira (Ferreira) se pokusil ohrozit branku soupeře. Jeho střela byla ale nepřesná.

45
    Normální hrací doba bude prodloužena o 2 minuty.

45+1
    Konec první půle je hodně vyhrocený a hráči obou celků se začali do sebe hodně strkat. To opravdu nevidíme rádi.

45+2
    Žlutou kartu uviděl Pele (Olhanense).

45+3
    Červená karta! Poté, co v zápase uviděl druhou žlutou a poté i červenou kartu za protesty a nadávky na hlavního sudího, musí Pele předčasně do sprch.

45+3
    Vitor (Ferreira) uviděl žlutou kartu.

45+2
    Rozhodčí Hugo Filipe Ferreira De Campos Moreira Miguel ukončil první poločas na stadionu Estadio Jose Arcanjo (Olhao). Probíhá přestávka.

45+2

Je za námi první půle mezi celky Olhanense a Ferreiou. Nutno říct, že to byl zajímavý poločas s obou stran. Bylo vidět spoustu střel a šancí. Domácí byli přece jen šťastnějším celkem v prvních 45 minutách a zaslouženě vedou 1:0 po pěkné střele Mehmetiho. Ferreira se snažila rychle o odpoveď, ovšem marně. Hezký poločas zkazila až strkanice v závěru první půle, po které obdržel červenou kartu domácí Pelé a oslabil tak Olhao. Hosté mají 45 minut přesilu o jednoho hráče v poli navíc. Uvidíme, jak s tím hostující Ferreira naloží. Vy se zatím dobře občerstvěte, nejlépe klobáskou a pivečkem. Druhá půle začne přibližně za 16 minut.

Červené karty: 1:0

Na trávníku se už rozcvičují náhradníci obou kádrů.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:04.

46

46
    Hlavní rozhodčí de Campos Moreira Miguel zahájil druhý poločas.

46
    Střídání. Ze hřiště odchází Mirko Bigazzi, místo něj příjde Joao Ribeiro.

47
    Agon Mehmeti (Olhanense) uvízl v ofsajdové pasti.

48
    Vitor (Olhanense) se pokusil ohrozit branku soupeře. Jeho střela byla ale nepřesná.

50
    Dnešní utkání sleduje 2 570 diváků.

54
    Hosté využívají převahu o jednoho hráče v poli navíc a vytvářejí si slibné šance na vyrovnání.

56
    Vedle střílí Paolo Hurtado z týmu Ferreira.

58
    Ferreira zatím nemůže najít recept na prolomení obrany domácích, která je teď velmi silná.

60
    Rohový kop bude zahrávat Ferreira.

61
    Vitor (Olhanense) vystřelil nepřesně.

63
    Sergio Oliveira (Ferreira) střílí mimo branku.

63
    Střídání (Ferreira). Ze hřiště odešel Sergio Oliveira a nahradil ho Christian Irobiso.

64
    Hosté střídají. Odchází Hélder Lopes a zahraje si Caetano.

65
    Carlao (Ferreira) je zraněn a hra je dočasně přerušena.

65
    Hra po přerušení pokračuje.

66
    Carlao se po ošetření vrátil do hry.

66

66
    Střela na branku, k ní se dostal Agon Mehmeti (Olhanense), ale brankáře překonat nedokázal.

68
    Caetano z týmu Ferreira střílel na branku, ale gól nedal.

68
    Střídání (Olhanense). Odejde Agon Mehmeti, příjde Jakub Vojtuš.

71
    Christian Irobiso se zapomněl za obránci a byl mu odpískán ofsajd.

71
    Do zakončení se dostal Carlao (Ferreira), jeho střele však scházela přesnost.

73
    Ricardo (Ferreira) uviděl žlutou kartu.

75
    Jakub Vojtuš vystřelil mimo.

76
    Rozhodčí přerušil hru, aby mohl být ošetřen Diego Goncalves.

77
    Na Estadio Jose Arcanjo (Olhao) se opět hraje.

77
    Na stadionu Estadio Jose Arcanjo (Olhao) dochází ke střídání. Odejde Paolo Hurtado a místo něj si zahraje Romeu.

78
    Diego Goncalves bude pokračovat ve hře.

80
    Na stadionu Estadio Jose Arcanjo (Olhao) jsme byli svědky náznaku šance. Ke střele se dostal Romeu (Ferreira), jeho střela však byla zblokována.

80
    Na stadionu Estadio Jose Arcanjo (Olhao) jsme viděli pokus o zakončení. Ke střele se dostal Romeu (Ferreira), ale nemířil přesně.

85
    Žlutou kartu dostal Romeu (Ferreira).

87
    Žlutou kartu dostal Jakub Vojtus (Olhanense).

90
    Druhý poločas se bude nastavovat o 5 minut.

90+3
    Jander vyfasoval žlutou kartu.

90+5
    Na stadionu Estadio Jose Arcanjo (Olhao) právě skončilo utkání, když rozhodčí Hugo Filipe Ferreira De Campos Moreira Miguel naposledy foukl do píšťalky a stvrdil tak výsledek na konečných 1 – 0.

90+5

A je dobojováno! Viděli jsme velice zajímavý duel mezi Olhaem a Ferreirou, který nakonec dopadl nejtěsnějším rozdílem. Olhao to zvládlo a i v oslabení dokázalo udržet těsný hubený výsledek 1:0 gólem Mehmetiho z 15. minuty. Olhao hrálo celý druhý poločas o 10 hráčích a patří jim velká pochvala za zvládnutí náročné druhé části. Domácí si to dnes skutečně tvrdě vybojovali a získávají po právu 3 body. Hosté se sice snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak se jim nepovedlo vyrovnat a odjíždějí tedy s prázdnou. Hostům ještě ke konci zápasu ujížděly nervy a zase se postrkovali s hráči Olhanense, ale nebylo jim to nic platné. Dnes to prostě nebyl pro hosty šťastný den. V následujícím kole jede Olhanense do Maritima a Ferreira přivítá giganta z FC Porto.

A mně už nezbývá nic jiného než se s Vámi rozloučit. Děkuji Vám za pozornost, příště se na Vás opět těším a určitě mi zachovejte přízeň i do dalších fotbalových klání nejen z portugalské Primeira ligy. Ode mě je to tedy dnes vše, Všem přeji krásný zbytek sobotního večera i víkendu a u dobrého kvalitního fotbalu někdy zase na počtenou. Nebojte, bude to stát za to! Dnešním komentářem 2. kola Primeira ligy Vás doprovázel Petr Vavruška. Mějte se hezky, na shledanou a dobrou noc.

Góly: 15. Mehmeti

Karty:   39. Vitor Bastos (OLH), 45+2. Pele (OLH), 87. Vojtuš (OLH), 90+3. Jander (OLH) – 45+3. Vitor (FER), 73. Ricardo (FER), 85. Romeu (FER)   45+3. Pelé (OLH)

SC Olhanense: (4 – 4 – 1 – 1) Ricardo – Jander, Filipe, Ferreira (9. Vítor Bastos), Diakhite – Bigazzi (46. Joao Ribeiro), Celestino, Goncalves, Pele – Duarte – Mehmeti (68. Vojtuš). Trenér: Abel Xavier (Portugalsko)
    FC Paços Ferreira: (4 – 2 – 3 – 1) Degrá – Vítor, Ricardo, Santos (64. Caetano), Arnolin – Oliveira (63. Irobiso), Leão – Carlão, Hurtado (77. Romeu), Rodrigo Antonio – Jose, Trenér: Costinha (Portugalsko)

Rozhodca: de Campos Moreira Miguel – Proença, Fernandes (všichni Portugalsko)

Diváci: 2 570