Fulham – Arsenal 1:3 (kon.) | Everton – West Bromwich 0:0 (kon.) | Hull City – Norwich 1:0 (kon.)
Newcastle – West Ham 0:0 (kon.) | Southampton – Sunderland 1:1 (kon.) | Stoke City – Crystal Palace 2:1 (kon.)
Aston Villa – Liverpool 0:1 (kon.)
Aston Villa FC
0:1 (0:1)
Liverpool FC
Sobota 24.08.2013, 18:30 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:30.

Vítam Vás pri stretnutí najvyššej anglickej súťaži. V druhom kole pre Vás budem komentovať stretnutie medzi Aston Villou a Liverpoolom.
    Oba tímy majú na svojom konte po 3 body za výhru v prvom stretnutí.
    Domáca Aston Villa si v prvom stretnutí poradila 3:1 na trávniku Arsenalu, keď sa dvoma gólmi blysol Benteke. Aston Villa navyše predohrávala stretnutie s Chelesea a toto stretnutie prehrala 2:1 keď sa o jediný gól hostí postaral opäť Benteke.
    Hostia z Liverpoolu doposiaľ odohrali iba jedno stretnutie a to so Stoke. Červený si pripísali najtesnejšie víťazstvo a to 1:0 po góle Stturidga.
    Čaká nás teda určite veľmi atraktívny duel. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

Aston Villa FC: Guzan – Lowton, Vlaar, Okore, Luna – Bacuna, Westwood, Delph – Weimann, Benteke, Agbonlahor

Liverpool FC: Mignolet – Johnson, Kolo Touré, Agger, José Enrique – Gerrard, Lucas Leiva – Henderson, Iago Aspas, Coutinho – Sturridge

Rozhodca: Clattenburg – Beck, Child.

Hráči sú už nastúpení na trávniku. Do začiatku zápasu ostávajú už len dve minúty.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    O úvodný výkop sa postarali domáci.

1
    Domáci majú svoje typické dresy, no hostia z Liverpoolu zvolili biele dresy a čierne kraťasy.

2
    Domáci išli dopredu, no jeden z nich si predkopol loptu až moc a nasleduje odkop od Mignoletovej brány.

3
    Aspas spracoval loptu na pravom krídle a vypáli, no Guzan bol pozorný a jeho strelu kryl.

5
    Pri lopte sú hostia, ktorí kombinujú na svojej polovici a zatiaľ sa nikde neponáhľajú

6
    Gerrard teraz pokazil prihrávku na Hendersona. Domáci budú mať autové vhadzovanie.

7
    The Reds pôsobia veľmi kľudne . Zatiaľ sa dopredu moc nehrnú, uvidíme čo prinesú najbližšie minúty.

8
    Aspas vysunul rozbehnutého Johnsona, no jeho strela bola zblokovaná.

10
    Po Sturridgeovej strele bude nasledovať odkop od Guzanovej brány.

11
    The Villans sa s loptou ešte poriadne neohriali. The Reds sú zatiaľ smerom dopredu lepší, no ani oni toho moc zatiaľ neukázali.

12
    LFC sa teraz dostal až do pokutového územia domáceho tímu, no bránu ohroziť nedokázali.

13
    Pri lopte je teraz domáci tím.

13
    Ich snahu vzápätí zastavil ofsajdový verdikt postranného rozhodcu.

14
    Westwood zachytil loptu, no následná prihrávka z kopakčy Weimanna na Bentekeho skončila na Tourém.

15
    Aston Villa zatiaľ Mignoleta neohrozila a to máme za sebou už prvú štvrťhodinu hry.

Držanie lopty: Aston Villa FC 30% ─ 70% Liverpool FC

16
    Coutinho sa pokúsil vystreliť spoza hráča, no mieril veľmi nepresne. Nasledovať bude odkop od Guzanovej brány.

17
    Nepresná rozohrávka hostí a autové vhadzovanie pre domácich.

18
    Guzan rozohral veľmi zle a dostal svojho hráča nechcene pod tlak.

19
    Akcia Aston Villy stroskotala po nepresnej prihrávke z kopačky Bentekeho.

21
    Liverpool dal gól!
    Hostia sa dostávajú do zaslúženého vedenia. DANIEL STURRIDGE si skvele nabehol na Enriqueho prihrávku a svojim druhým gólom v sezóne otvára skóre duelu – 0:1!

22
    Antonio Luna vidí žltú kartu za faul na Hendersona.

24
    The Reds sú aj po otváracom góle omnoho aktívnejší ako ich dnešný súper. Ten sa dostáva ku lopte len sporadicky.

26
    Teraz môžeme pozorovať rozohrávku Liverpoolu na vlastnej polovici.

26
    The Villans sú neschopný udržať loptu aspoň na chvíľu. The Reds patrí každý kúsok ihriska.

27
    Coutinho našiel Sturridgea podobne ako pri gólovej akcii, no teraz sa niekdajší hráč Chelsea a Man City nedokázal presadiť.

29
    Ďalšia nepresná prihrávka z kopačky Stevena Gerrarda. Tomu sa dnes zatiaľ moc nedarí.

29
    Žltú kartu teraz za zbytočný faul v strede ihriska vyfasoval Aspas.

31
    Kvôli veľkým nepresnostiam na oboch stranách sa hrá výlučne v stredovej časti trávnika.

32
    Gerrard teraz skvelým centrom preniesol hru na Hendersona. Ten však bol pod tlakom a biele čudo poslal dozadu na svojich obrancov.

33
    Coutinho sa teraz pokúšal vysunúť Daniela Sturridgea, no Guzan bol rýchlejší.

32
    Bacuna sa šikovne zbavil dvoch protihráčov, pripravil si loptu na strelu, no tej chýbala patričná presnosť.

35
    Do konca prvého dejstva ostáva už len 10 minút a zatiaľ sme videli jeden gól z kopačky hosťujúceho Daniela Sturridga.

36
    Pri lopte sú teraz domáci, no kombinujú v okolí stredovej čiary.

37
    José Enrique oslobodil The Reds dlhým odkopom.

37
    The Villans operujú na polovici Liverpoolu už dlhé minúty, no do koncovky sa ešte nedokázali prepracovať.

38
    Westwood dostal dobrú prihrávku do behu, no loptu nedokázal skrotiť a domáci sa musia teraz brániť.

41
    Skvelý obranný zákrok teraz predviedol Kolo Touré, ktorý takto zastavil svojho protihráča. Po ňom však budú domáci zahrávať rohový kop.

42
    Obrovská šanca! Domáci Benteke sa dostal ku odrazenej lopte a na Mignoleta vyslal tvrdú strelu, no gólman Liverpoolu predviedol parádny zákrok a loptu vyrazil na roh.

43
    Po ňom ku ničomu vážnemu neprišlo, ale domáci ostanú pri lopte.

44
    Po zblokovanej strele Lowtona bude Aston Villa zahrávať ďalší rohový kop, už štvrtý v doterajšom priebehu.

45
    Rohový kop nepriniesol žiadne ohrozenie Mignoleta.

45+
    Prvý polčas sa predĺži ešte o dve minúty.

45+
    Gerrardov center z rohového kopu nenašiel nikoho z jeho spoluhráčov a vzápätí sa legenda The Reds ocitla aj v ofsajde.

45+
    Johnson zastavil Bentekeho sklzom zozadu začo vidí žltú kartu. Domáci budú mať k dispozícii štandardku.

45+
    Po nej bude nasledovať odkop od Mignoletovej brány a pravdepodobne aj hvizd v podaní Marka Clattenburga.

Prvý polčas skončil.

Máme za sebou prvý polčas, v ktorom boli hostia omnoho lepší. Ich tlak vykorunoval v 21. minúte gólom v podaní Daniela Sturridga. Domáci sa za prvých 45-minút nedopracovali ku poriadnej príležitosti.

Druhý polčas začne asi o 19:33.

Strely na bránu: Aston Villa FC 1:1 Liverpool FC

Držanie lopty: Aston Villa FC 38% ─ 62% Liverpool FC

46
    Začal druhý polčas.

46
    O začiatok druhého polčasu sa postarali hostia.

47
    Do druhého dejstva vleteli domáci lepšie a hneď sme videli Weimannov center na Bentekeho, no lopta na neho neprešla.

49
    Teraz sa hra prerušila z dôvodu hádky hráčov na trávniku, pretože došlo k menšej strkanici.

51
    Domáci vstúpili do druhého polčasu viditeľne lepšie.

52
    Kvôli veľkým nepresnostiam oboch tímov vidíme ako sa hra prelieva zo strany na stranu.

53
    Hostia budú teraz zahrávať rohový kop.

53
    Po ňom ku ničomu neprišlo len Agger ostal po vzdušnom súboji ležať na zemi a drží sa za rameno.

54
    Dánsky stopér však pokračuje ďalej v hre.

55
    Pri lopte sú na súperovej polovici hráči Aston Villy.

55
    Agbonlahor bol faulovaný a tak uvidíme zaujímavý priamy kop v podaní domáceho tímu.

55
    Ku lopte sa postavil Bacuna, no svoju strelu namieril len do múru. Westwood sa dostal ku odrazenej lopte, no jeho strela mierila vysoko nad bránu.

57
    Teraz sme videli Bacunov faul v strede ihriska.

58
    The Villans sú aj tak opäť pri lopte, no cez pozornú obranu The Reds sa im nedarí preniknúť.

59
    Westwood obdržal prihrávku od Agbonlahora, ale jeho pokus z cca 20 metrov skončili vysoko nad bránku, Mignolet teda nemusel zasahovať.

60
    Domáci tím podnikol útočnú akciu popri pravej postrannej čiare,ale vyťažil iba rohový kop.

61
    Westwood odcentroval loptu k vzdialenejšej žrdi, ale nikoho zo svojich spoluhráčov nenašiel.

62
    Zbytočný faul Lowtona, videl zaň žltú kartu.

62
    Aspas sa prezentoval dobrou prihrávkou do veľkého vápna, kde sa ku strele dostal Henderson, jeho strelecký pokus bol nepresný, domáci si môžu vydýchnuť.

63
    Aston Villa bude striedať, niekto z domácich o chvíľu zasiahne do hry.

64
    Z pravej strany odcentroval loptu do vápna Westwood, súper bol pozorný a center zastavil.

65
    Avizované striedanie na domácej strane, v zápase končí Lowton, na jeho miesto príde Karim El Ahmadi.

67
    Spoza vápna pekne vystrelil čerstvý Ahmadi, Gerrard v poslednej chvíli tento strelecký pokus zastavil.

69
    Striedajú i hostia. Aspasove miesto zaujme Cissokho.

70
    Domáci zahrávali štandardku v podobe rohového kopu. Nepresná strela z hlavy Bentekeho neznamenala ohrozenie.

73
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Weimann, prichádza Tonev.

75
    Bacuna odcentroval loptu do veľkého vápna, kde Touré center síce zastavil, ale lopta sa dostala len do miest, kde sa nachádzal Agonlahor, ktorý vystrelil z prvej, ale veľmi nepresne.

77
    Dnešné stretnutie sleduje 42098 divákov.

78
    Aston Villa sa v druhej polovici zápasu viac snaží, je aktívnejšia ako Liverpool, ale zatiaľ sa jej nedarí vyrovnať.

79
    Aston Villa zahrávala štandardku, ale znovu nič nevymyslela. Recept na Liverpool nenašla.

82
    Dôrazný Luna, loptu vzal protihráčom a potom centroval, kde našiel iba hráčov súperovho tímu.

83
    Oba celky budú striedať. Na strane domácich Westwood končí, prichádza Helenius. Liverpool posiela do hry Allena, ktorý vymení Coutinha.

86
    Benteke mohol vyrovnať! Jeho strelu tečoval protihráč, Mingolet sa predviedol pekným zákrokom a nepríjemnú strelu vytlačil na roh.

87
    Teraz ale domácim roh nevyšiel podľa predstáv. Loptu Aston Villa drží.

89
    Leiva sa predviedol v nepeknom svetle, za úplne zbytočný faul videl žltú.

89
    Exekútorom voľného kopu bol Tonev, mieril to k vzdialenejšej žrdi. Lopta mu na kopačku nesadla, hostia sa mohli vydýchnuť.

90
    Sturridge dostal prihrávku do šestnástky, Guzen vybehol a loptu vyrazil. Sturridge v pokutovom území síce padol, ale rozhodca penaltu rozhodne pískať nebude.

90
    Rozhodca pridá k zápasu ešte tri nadstavené minúty.

90+3
    Čaká sa už len na koniec, už sa pravdepodobne nič nestane.

Zápas je u konca, Liverpool vyhral na pôde Aston Villy najtesnejším rozdielom 1:0. O všetko sa postaral už v 21. minúte Sturridge, ktorého gól napokon rozhodol o troch bodoch pre červených. My Vám ďakujeme za pozornosť a tešíme sa nabudúce. (20:22:04)