Novokuzneck – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.) | Novosibirsk – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.)
Čerepovec – D. Moskva 4:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Ufa 1:5 (kon.) | Záhreb – Togliatti 1:4 (kon.)
HC Slovan – Kazaň 1:2 (1:2 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Amur Chabarovsk
cz Piatok 30.10.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (16:43:17)

David Ullström se stal rozhodně domácím hrdinou. Díky dvěma skoro totožným dorážkám dokázal totiž vítězství strhnout na stranu favorizovaného Sibiru, a to jen během několika okamžiků. Amur naopak hodně smutní. Až do 53. minuty držel senzační výsledek, ale nakonec nedostal zápas ani do prodloužení.

59:33
    Vl. Ušenin připraveného Saláka nepřekonal. Bude to pro Sibir ještě jedno velké drama.

59:24
    Hosté logicky zkouší power-play!

59:10
    Puk v pásmu Amuru. Pár desítek vteřin zbývá do konce utkání.

58:40
    Vincour nedokázal vyhodit ze středního pásma pryč, i tak ale Sibir skvěle brání možné nájezdy svého soupeře.

58:00
    Zahlášeny poslední dvě minuty tohoto střetnutí.

57:30
    Žafjarov se řítil do brejku dva na jednoho. Volil nakonec přihrávku na Bobrova, ten ale na puk nedosáhl.

56:03
    Salák nyní i těžkého úhlu inkasoval střelu do masky. Rozhodčí pro jistotu přerušili hru. Českému gólmanovi nic vážného není.

55:48
    Amur je nyní v útočném pásmu. Zbývají mu nějaké čtyři minuty k tomu, aby dostal zápas alespoň do prodloužení.

54:21
    Z téhle šlamastiky se hosté budou už jen těžko dostávat. Taktika ubránit vše až do konce se jim ve finále vymstila.
    Dabid ULLSTRÖM - 2:1

53:19
    Sibir právě vstřelil branku!
    Skvělý obrat! Domácí během pár desítek vteřin otočili vedení na svou stranu. A z vlastně dost podobné akce jako při první brance. Metsola nedokázal udržet dělovku Gimajeva, DAVID ULLSTRÖM přebral vyražený puk, jedním tahem si obhodil ležícího brankáře a uklidil ho do prázdné branky. Asistence: Sergej Gimajev, Calle Ridderwall.

52:32
    Oddechový čas pro hosty.
    David ULLSTRÖM - 1:1

52:32
    Tak se domácím přece podařilo srovnat stav. Metsola na střelu od modré čáry od Ignatoviče moc dobře neviděl, takže mu touš vypadl z výstroje, vedle něj se nacházel úplně volný a nedůrazně bráněný DAVID ULLSTRÖM, který puk doklepl do naprosto prázdné branky. Snadná práce pro Švéda. Asistence: Maxim Ignatovič, Sergej Gimajev.

52:08
    Sibir se sice dostane do pásma, tam ale narazí na pevnou defenzívu soupeře. Atjušov před pár okamžiky dokázal puk vyhodit.

Patrik Sandev

Góly a asistencie: 53. Ullström (Ignatovič, Gimajev), 54. Ullström (Gimajev, Ridderwall) – 5. Li (Atjušov, Vj. Ušenin)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Gimajev, Alexejev, Mišarin, Menšikov, Naumov, Ignatovič, Vereščagin, Ibragimov – Sannikov, Fefelov, Šumakov – Vorošilo, Bobrov, Kopejkin – Ridderwall, Ullström, Vincour – Žafjarov, Gubin, Šalunov
    Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Zub, Šulakov, Verjovkin, Atjušov, Kolář, Čerepanov, Kurbatov – Dědunov, Zohorna, Tolpeko – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Li – Fajzullin, Byvalcev, Baškirov – Pěrvušin, Gračjov, Tarasov

Rozhodca: Buturlin, Gamalej – Parfjonov, Sazonov