Novokuzneck – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.) | Novosibirsk – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.)
Čerepovec – D. Moskva 4:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Ufa 1:5 (kon.) | Záhreb – Togliatti 1:4 (kon.)
HC Slovan – Kazaň 1:2 (1:2 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Amur Chabarovsk
cz Piatok 30.10.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (16:43:17)

David Ullström se stal rozhodně domácím hrdinou. Díky dvěma skoro totožným dorážkám dokázal totiž vítězství strhnout na stranu favorizovaného Sibiru, a to jen během několika okamžiků. Amur naopak hodně smutní. Až do 53. minuty držel senzační výsledek, ale nakonec nedostal zápas ani do prodloužení.

59:33
    Vl. Ušenin připraveného Saláka nepřekonal. Bude to pro Sibir ještě jedno velké drama.

59:24
    Hosté logicky zkouší power-play!

59:10
    Puk v pásmu Amuru. Pár desítek vteřin zbývá do konce utkání.

58:40
    Vincour nedokázal vyhodit ze středního pásma pryč, i tak ale Sibir skvěle brání možné nájezdy svého soupeře.

58:00
    Zahlášeny poslední dvě minuty tohoto střetnutí.

57:30
    Žafjarov se řítil do brejku dva na jednoho. Volil nakonec přihrávku na Bobrova, ten ale na puk nedosáhl.

56:03
    Salák nyní i těžkého úhlu inkasoval střelu do masky. Rozhodčí pro jistotu přerušili hru. Českému gólmanovi nic vážného není.

55:48
    Amur je nyní v útočném pásmu. Zbývají mu nějaké čtyři minuty k tomu, aby dostal zápas alespoň do prodloužení.

54:21
    Z téhle šlamastiky se hosté budou už jen těžko dostávat. Taktika ubránit vše až do konce se jim ve finále vymstila.
    Dabid ULLSTRÖM - 2:1

53:19
    Sibir právě vstřelil branku!
    Skvělý obrat! Domácí během pár desítek vteřin otočili vedení na svou stranu. A z vlastně dost podobné akce jako při první brance. Metsola nedokázal udržet dělovku Gimajeva, DAVID ULLSTRÖM přebral vyražený puk, jedním tahem si obhodil ležícího brankáře a uklidil ho do prázdné branky. Asistence: Sergej Gimajev, Calle Ridderwall.

52:32
    Oddechový čas pro hosty.
    David ULLSTRÖM - 1:1

52:32
    Tak se domácím přece podařilo srovnat stav. Metsola na střelu od modré čáry od Ignatoviče moc dobře neviděl, takže mu touš vypadl z výstroje, vedle něj se nacházel úplně volný a nedůrazně bráněný DAVID ULLSTRÖM, který puk doklepl do naprosto prázdné branky. Snadná práce pro Švéda. Asistence: Maxim Ignatovič, Sergej Gimajev.

52:08
    Sibir se sice dostane do pásma, tam ale narazí na pevnou defenzívu soupeře. Atjušov před pár okamžiky dokázal puk vyhodit.

51:10
    Ani ne nějakých deset minut zbývá domácím do konce utkání. A stále prohrávají o jednu branku, o kterou se už zkraje postaral Li.

49:55

49:11
    Domácí se dostali do brejku, ale Metsola si poradit dokázal. Amur má stále k dispozici nějakých třicet sekund početní výhodu.

48:47
    Možná že tyčka zatřásla Salákovou tyčkou! A mohlo být prakticky rozhodnuto. Obránce Šulakov měl jenom velkou smůlu, že jeho dělovka z mezikruží orazítkovala právě brankovou konstrukci.

47:55
    Alexejev (SIB) se dopustil hákování a za pískotu z tribun, kterým se nelíbí tohle rozhodnutí rozhodčích, usedá minimálně na 2 minuty na trestnou lavici.

47:35
    Alexejev puk v útočném pásmu neudržel. Začíná se malinko přiostřovat, rozhodčí by asi měli začít reagovat.

46:40
    Bobrov sražený nepříjemně u mantinelu. Rozhodčí po celý zápas ale nechávají hře naprosto volný průběh.

46:11

45:50
    Amut touše vyhazuje s pravidelností mimo své pásmo. Jako v tomhle případě. A Alexejev celou akci bude muset rozjet znovu od vlastní červené čáry.

44:50
    Šalunov sice objel hezky branku, dostal se do mezikruží, jenže tam byl prostor přehuštěný. Až zbytečně dlouhé sólo. Nakonec byl u mantinelu sražen důrazným Kurbatovem.

43:47
    Ani po akci Žafjarova, který se nyní sbírá z ledu poté, co upadl, neudeřilo. Sibir byl zase vystavený do ofsajdu.

43:26
    Sannikov se u levého mantinelu snažil ukličkovat svého obránce, ale bez úspěchu. Nakonec se rozhodl pro střelu, tu ovšem Metsola bez problémů kryl.

42:30
    Metsola zatím neřešil žádnou složitější situaci po dvou a půl minutách tohoto dějství.

41:21
    I když se Vincour divil, s přerušením hry kvůli zakázanému uvolnění nemohl opravdu nic dělat.

41:10
    Už od úvodních minut je vidět, jak bude vypadat třetí dějství. Sibir se bude snažit najít cestu za vyrovnávací trefou, kdežto Amur bude chtít těsný náskok za každou cenu udržet.

40:14
    Fefelov hrát nakonec nemusel, rozhodčí přece zapískali zakázané uvolnění. Salák bude muset být v pozoru.

40:01

Ani nyní se nepodařilo domácím překonat obranu soupeře. Hosté se brání opravdu skvěle, spolehnout se mohou také na jistého Metsolu. Sibiru jako by už přitom docházely nápady, jak docílit branky. Čeká ho ještě pořádně těžká třetí třetina, to tedy rozhodně ano.

Další třetina začne přibližně v 16:09.

40:00

39:27
    V závěru Novosibirsk mohl přece jenom skórovat! Vorošilo byl u pravé tyčky naprosto nehlídaný, ale puk nedokázal tečovat do branky. Na tohle by Metsola jen těžko reagoval. Tečovaný pokus nakonec skončil vedle.

38:55
    Tohle byla velká škoda. Mišarin na modré čáře nezpracoval přihrávku dobře, takže nevypálil. A Sibir následně o pár vteřin později ztratil pásmo.

37:55
    Zub číhá za svou brankou a čeká na své spoluhráče. Hosté rozhodně nemusejí nikam pospíchat.

37:02
    Snad tři čtvrtě minuty dlouhý útok Sibiru neskončil ani žádnou třeba i nepřesnou střelou. Amur se dokázal urputně bránit. Až nakonec Kolář vyhodil puk do bezpečí.

35:07
    Byvalcev objel Salákovu branku a snažil se českého gólmana překonat u tyčky. Ten nepředvedl těžký zákrok, puk ale pro jistotu schoval do výstroje. Následovat bude komerční přestávka.

34:27
    Sibir se dostal do dobré pozice! Vereščagin si najel do středu od modré čáry do mezikruží na přihrávku, hezky vypálil, ale Metsola proti němu zasáhl. Puk se následně k domácímu bekovi málem ještě jednou vrátil, projel mu ale nakonec mezi nohama.

33:20
    Stále nic. V posledních minutách se Novosibirsk nedostal prakticky do žádné možnosti. Chabarovsk se stále soustředí pouze na bránění.

32:40
    Amur se zase skvěle ubránit, Zohorna přebral puk, nabral rychlost a směřoval do útoku. Už ve středním pásmu ho ale zastavili domácí.

31:32

31:16
    Vereščagin si nepohlídal ofsajd. Sibir má po přesilovce.

30:50
    Už jen 45 vteřin zbývá domácím do konce početní výhody. Metsola se paradoxně mezi třemi tyčemi moc potit nemusel.

30:12
    Ullström hledal od levého mantinelu své spoluhráče, Amur ale tuhle rozehrávku snadno zachytil.

29:32
    Faul kolenem, to je verdikt rozhodčích. Šumakov se opravdu těžko sbírá z ledu. Hodně ošklivě ho srazil Tolpeko (CHA), dostal nakonec jen dvouminutový trest.

29:16
    Ignatovič se snažil od modré čáry zakončit rychle akci po vyhraném vhazování, ale trefil pouze prvního obránce před sebou. Sibir tak přišel o pásmo.

28:55
    Ozývají se tribuny v Novosibirsk. Diváci tuší, že právě nyní potřebuje Sibir právě jejich podporu.

28:23
    Z ničeho nic Amur mohl udeřit! Vj. Ušenin se ocitl v opravdu skvělé možnosti... Ale minul.

27:17
    Šumakov si ukousl příliš velké sousto, jeho sólu mu nemohlo jednoduše vyjít. Následně byl naražený na mantinel, ale rozhodčí faul nepískli.

26:28
    Čtvrtá lajna Amuru nyní výjimečně pozlobila domácí obranu. Nakonec po spolupráci Pěrvušina s Gračjovem u levého mantinelu musel Salák zasahovat.

25:59
    Ridderwall pálil trošku nečekaně od modré čáry jako obránce, v těchto pozicích se často neocitá. Jenže puk byl zase zablokovaný. K Metsolovi se nedostal.

24:40
    Fefelov se snažil zakončit z levé strany, jenže i on byl neúspěšný. Sibir pálí ze všech pozic – a Metsola i nadále skvěle odolává.

24:22
    Šumakov se nedokázal v mezikruží srovnat, byl v nerovnováze. Nakonec tedy bekhendem nedobře zakončil.

23:18
    Sibir nějaký výrazněji Metsolu neohrozil. Hostující obrana zatím pracuje dobře. I když teď se bude muset bránit po zakázaném uvolnění ve vlastním pásmu.

22:08
    Ullström se snažil zahrozit z levé strany, jeho pokus byl ovšem zablokovaný směrem do ochranné sítě.

21:20
    Sibir velmi často a tvrdě forčekuje. Amur se s tím těžko pere, zatím kvůli tomu žádnou minelu před Metsolou řešit nemusel.

20:01

Sibir je zatím na ledě lepším týmem, koncovka mu ale jednoduše nevychází. Je pravda, že brankář Metsola chytá zatím parádně. Amur toho směrem dopředu moc nevymyslel, ale ovládá statistiku nejdůležitější – díky Olegovi Li se ujal vedení 1:0.

Další třetina začne přibližně v 15:22.

20:00

19:34
    Sannikov se nyní ocitl na zemi, narazil na Vereščagina, který mu nenápadně, ale zato tvrdě naložil. Menší poytčku mezi hráči vyřešili rozhodčí.

19:00
    Zahlášena poslední minuta této třetiny.

17:56
    Ullström zachytil mizernou rozehrávku soupeře, snažil se z levé strany najít najíždějícího si Ridderwalla, chtělo to ale přesnější rozehrávku. Zase z akce nezbylo nic.

17:29
    ...Ullström byl nakonec tím, kdo akci zakončoval. Zase však Metsola odolal.

17:07
    Tři minuty do konce této třetiny. Sibir sice měl daleko více šanci než soupeř, zatím ale neproměnil ani jednu z nich v branku. Teď zakládá další útok...

16:15
    Sannikov se snažil na Metsolu vyzrát z levé strany, hostující gólman byl ale mužem na svém místě.

15:50
    Tak dlouho se Amur držel v útočné třetině, až nakonec přerušili hru rozhodčí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

14:26
    Vincour v tomhle zápase srší aktivitou, jeho lajna se švédskými kolegy Ridderwallem a Ullströmem funguje dobře. Teď měl Amur velké štěstí, že se český forvard nedostal k dorážce před brankovištěm.

13:59

13:48
    Baškirov si sjížděl od pravého mantinelu k tyči, kde však z blízkosti neměl tak dobrou pozici, aby překonal Saláka. Ten si s touhle situací poradit dokázal.

13:10
    Puk je nyní za brankou Amuru, Sibir se totiž dokázal osvobodit.

12:40
    Šalunov se dostal do brejku v oslabení, vybruslil si na levou stranu, odtud však trefil jen rameno Metsoly.

12:25
    Salák nyní vyhrál menší souboj se Zohornou. Český útočník ho překonat nedokázal.

11:59
    I Sibir bude hrát oslabení. Minimálně 2 minuty si bude muset Vereščagin (SIB) odsedět na trestné lavici za sekání.

11:06

10:50
    Až nyní se hosté osvobodili. Zaplaťpanbůh pro ně, čelili opravdu obrovskému tlaku.

10:32
    Novosibirsk má velký tlak! Metsola měl nyní velké štěstí, že Menšikov z vyložené pozice jednoduše minul. Přitom měl před sebou naprosto, ale opravdu naprosto odkrytou svatyni. Jak tohle nemohl dát?

10:03
    Velká možnost pro Sibir! Ridderwall se snažil překonal Metsolu z úhlu, nakonec se odražený puk dostal ještě k Vincourovi, který měl před sebou poloprázdnou branku, střela z těžkého úhlu se ale neujala.

09:06
    Hákování se nyní dopustil Fajzullin (CHA), který si přitáhl k sobě pronikajícího Kopejkina, a rozhodčí ho poslali za katr na 2 minuty.

08:21
    Alexejev tuhle přihrávku pokazil. Puk přeletěl všechny čáry, a to znamená icing. Salák bude muset být na pozoru, Amur bude vhazovat před jeho brankovištěm.

07:56
    Akce Amuru byla přerušená, rozhodčí si všimli postavení útočníka v Salákově brankoviště. Následovat bude komerční přestávka.

06:50
    Čerepanov se pokusil na Saláka vyzrát střelou od modré, ale puk k českému branky ani nedoletěl. Nakonec se Sibir ubránil.

05:55
    Vincour pálil z pravého kruhu ihned po vyhraném vhazování, Metsola si ovšem poradit dokázal.

05:29
    Metsola nyní musel hájit svou branku před nájezdem soupeře. V dobré pozici se ocitl Fefelov, puk za brankou hostujícího gólmana ale neskončil.

05:10
    Sibir zatím Metsolu výrazněji neohrozil. Jako by do tohoto utkání vstoupil hodně ospale.
    Oleg LI - 0:1

04:51
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Nečekaný vstup lídra Východní konference do tohoto utkání. OLEG LI byl na modré čáře trestuhodně nebráněný, vybruslil si tedy někam do středu pole, odkud svižnou ránou překonal Saláka, jenž dobře zareagovat nestačil. Čisté svědomí český brankář při tomto zákroku úplně nemá. Asistence: Vitalij Atjušov, Vjačeslav Ušenin.

03:27
    Salák musel řešit vůbec první složitější situaci. Střelu od modré se snažil dorážet Dědunov spolu se svým spoluhráčem, puk nakonec se štěstím skončil za červenou čárou za brankou českého brankáře.

02:45
    Teď to domácí hodně překombinovali. Dávno to chtělo střelu. Nakonec la levém kruhu puk pod tlakem ztratil Šumakov.

02:00
    První dvě minuty utkání nenabídly zhola nic. Aktuálně se Amur drží v útočném pásmu a snaží se vymyslet, jak by ohrozil gólmana Saláka.

00:54
    Hosté se vystavili do ofsajdu, Vorošilo tak puk předal jednomu z lajnových sudích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

Hráči teprve nyní vstupují na hrací plochu, začátek utkání se tedy o malinko protáhne.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Gimajev, Alexejev, Mišarin, Menšikov, Naumov, Ignatovič, Vereščagin, Ibragimov – Sannikov, Fefelov, Šumakov – Vorošilo, Bobrov, Kopejkin – Ridderwall, Ullström, Vincour – Žafjarov, Gubin, Šalunov

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Zub, Šulakov, Verjovkin, Atjušov, Kolář, Čerepanov, Kurbatov – Dědunov, Zohorna, Tolpeko – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Li – Fajzullin, Byvalcev, Baškirov – Pěrvušin, Gračjov, Tarasov

Rozhodčí: Buturlin, Gamalej – Parfjonov, Sazonov.

Amur, jehož dres oblékají čeští rodáci Jan Kolář a Tomáš Zohorna, má na listině zraněných hned pět hráčů. Sibir, v jehož brance bychom mohli vidět Alexandera Saláka a v útoku pak Tomáše Vincoura, postrádá pouze zraněného Monju.

Pořádně mizernou bilanci má Amur proti Sibiru, v posledních čtyřech utkáních totiž nezískal ani jeden bod. Naposledy se z vítězství radoval na konci roku 2012. Tehdy svého soupeře skolil doma 3:1.

Už sedmé utkání před vlastními fanoušky odehraje Novosibirsk a zatím ze šesti předchozích utkání čtyřikrát zvítězil. Proti Dynamu Minsk padl až v prodloužení a s CSKA Moskva po nájezdech. Chabarovsk si vede jako na houpačce, může být ale rozhodně povzbuzený o poslední skalp Novokuzněcku, kde uspěl díky dodatečnému penaltovému rozstřelu.

Vedoucí celek Východní konference přivítá na svém stadionu svého kolegu z Černyševovy divize, a i když mu případný neúspěch jeho první příčku neohrozí, rozhodně v tomhle duelu nehodlá ztratit. Sibir má proti Amuru, který bojuje o účast v play-off, vytyčený jediný cíl – a to vítězství.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Patrik Sandev

Góly a asistencie: 53. Ullström (Ignatovič, Gimajev), 54. Ullström (Gimajev, Ridderwall) – 5. Li (Atjušov, Vj. Ušenin)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Gimajev, Alexejev, Mišarin, Menšikov, Naumov, Ignatovič, Vereščagin, Ibragimov – Sannikov, Fefelov, Šumakov – Vorošilo, Bobrov, Kopejkin – Ridderwall, Ullström, Vincour – Žafjarov, Gubin, Šalunov

Rozhodca: Buturlin, Gamalej – Parfjonov, Sazonov