Arnhem – Heerenveen 2:2 (kon.) | Nijmegen – Heracles 1:2 (kon.) | Eindhoven – Groningen 2:3 (kon.)
NEC Nijmegen
1:2 (1:0)
Heracles Almelo
cz Sobota 29.03.2014, 19:45 • De Goffert • Holandská Eredivisie

Dlouho to v Nijmegenu vypadalo, že si domácí z utkání po Higdonově trefě odnesou tři body. Jenomže, opak byl skutkem. Nejprve v 79. minutě vyrovnal Davidson a pak v 95. minutě rozhodl o vítězství Heraclesu Almelo Amoah. Hosté sice od 84. minuty hráli bez vyloučené te Wierika, přesto se ale přiblížili záchraně. Děkujeme za pozornost. (21:38:16)

90+6

90+5
    Heracles právě vstřelil branku!
    To je neskutečné a málokdo tomu na stadionu De Goffert věří. Všichni již čekali konec utkání, ale ten nepřišel a domácí ještě víc zabředli do současné krize. Bel Hassani si pustil míč kolem Nielsena, odcentroval na zadní tyč a tam se hlavou prosadil střídající MATTHEW AMOAH. Domácí během čtvrthodiny ztratili solidně rozjeté ujeté a inkasovali při vlastní přesilovce.

90+4
    Higdon zpoza šestnáctky z voleje vypálil pod břevno, kde zasáhl Pasveer.

90+3
    Pasveer pak zůstal ležet na hrací ploše a sudí Blom hru přerušil.

90+3
    To je neuvěřitelné! Castillion odstranil Pasveera a takřka prázdná branka zůstala před Rieksem, který ale neproměnil.

90+2
    Přišel ale faul a Nijmegen se rychle žene na útočnou polovinu.

90+2
    Hosté se snaží udržet míč u rohového praporku a dohrát zápas co nejdál od své branky.

90+1
    Bel Hassani navíc poté vybojoval pro hosty rohový kop.

90+1
    Castillion fauloval na útočné polovině Bel Hassaniho, Nijmegenu se dobrý výsledek vzdaluje.

90
    Soren Rieks navíc fauloval Schenkevelda a je dalším karetním hříšníkem tohoto utkání.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Heracles se ubránil a odkopl míč co nejdál.

89
    Hemlein odčinil své předchozí zaváhání a získal pro Nijmegen rohový kop.

88
    Geoffrey Castillion na poslední minuty na hrací ploše nahradí Alirezu Jahanbakhshe.

87
    Nijmegen vycítil šanci a pochopitelně se tlačí dopředu. Jeho snahu ale na chvíli přerušil Hemlein, jenž uspěchanou střelou z nějakých pětatřiceti metrů vysoko přestřelil Pasveerovo břevno.

86
    Nervy na uzdě neudržel také Kwame Quansah a za ostrý faul u půlící čáry si vysloužil žlutou kartu.

86
    Nicméně faktem zůstává, že při početní nevýhodě už Heracles Almelo jednou skóroval.

85
    Pro hosty je ale důležité, že centr ze standardní situace stáhl do svých rukou Pasveer.

85
    Te Wierikovi se to pranic nelíbí a do kabin odešel velmi rozezlen.

84
    Mike te Wierik uviděl druhou žlutou kartu v utkání a musí předčasně do sprch.

83
    Právě Jakoba Jantschera na hrací ploše nahradil Christoph Hemlein.

82
    To ale nemuselo být hostím nic platné. Jantscher se prodral ke koncové čáře a odtud odcentroval na malé vápno, kde Pasveer s problémy míč zastavil.

82
    Útočné snažení hostí zastavil praporek pomezního rozhodčího. Heracles je teď jako politý živou vodou.

80
    Ještě je samozřejmě dost času, aby si Nijmegen vzal vedení zpět, nicméně to vypadá, že prošvihne velkou šanci a o to více jej budou mrzet nevyužité šance z druhého poločasu.

79
    Tak to je zlý sen pro Nijmegen. Hosté hráli v deseti a zahrávali rohový kop. Ten domácí na několikrát nedokázali odvrátit, až Nielsen minul míč a pustil jej na JASONA DAVIDSONA, jenž ostrou ránou mimo Gentenaarův dosah srovnal stav.

79
    Jenomže trenér hostí Jan de Jonge již využil všechny možnosti ke střídání. Tato ztráta by byla velmi nepříjemná.

78
    Na hrací ploše zůstal ležet Tannane. Vypadá to, že bude potřebovat důsledné ošetření.

77
    Jantscherova střela z poměrně velké dálky skončila mimo.

77
    Další standardní situace pro Nijmegen a další ušetřené vteřiny navíc. Momentálně vše hraje proti Heraclesu, který si nevypracoval jedinou šanci ve druhém poločase.

75
    Jahanbakhsh byl blízko uklidňující brance! Obrana Heraclesu Almelo na něj úplně zapomněla, Jahanbakhsh byl sám před Pasveerem, jenomže svým lobem těsně minul branku.

74
    Thomase Brunse na hrací ploše nahradil Jeroen Veldmate.

73
    Domácí fanoušci již pravděpodobně netrpělivě očekávají konec utkání. Toto vítězství jejich týmu hodně pomůže, naopak fanoušci hostí budou hodně zkalamaní.

72
    Žlutou kartu obdržel Mike te Wierik.

71
    Bel Hassani rozhodně hře svého týmu pomohl, často mu však chybí lepší poslední přihrávka. Tentokrát se snažil do šance prostrčit Amoaha, jenomže dal míči příliš velkou razanci a pouze jej tak odevzdal ke Gentenaarovi.

70
    Gentenaar je dnes velmi jistý. Vyběhl si na malé vápno a stáhl míč ze vzduchu do své náruče.

70
    Rohový kop hostí.

69
    Hosté se snaží najít prostředky k náporu, domácí ale hrají velmi zodpovědně směrem dozadu.

67
    Pasveer šel ven z branky a jistý si příliš nebyl! Na míč si totiž před ním naskočil Nielsen a hlavou jen o pár centimetrů minul pravou tyč branky hostí!

67
    Tentokrát ale Jantscher uspěl a roh získal. I když za to zaplatil úderem do hlavy.

65
    Jantscher tak dlouho motal hlavu obránci, až si ji sám zamotal a poslal míč za koncovou čáru.

64
    Bel Hassani byl v šestnáctce příliš důrazný a Heracles Almelo se tak opět k zakončení nedostal.

62
    Brian Linssen si při snaze zkrotit míč pomohl rukou a sudí Blom mu udělil žlutou kartu.

61
    Mikhael Rosheuvel se navíc pak chytil za levé stehno a možná i kvůli tomu jej nahradil Iliass Bel Hassani.

61
    Rosheuvel nebyl ani faulován a ani nezískal rohový kop. Ve druhém poločase jako kdyby ze hřiště odešel.

60
    Nijmegen se podruhé v krátkém časovém rozpětí dožaduje pokutového kopu. Podle sudího Blooma ale Jantscher nebyl faulován ani v druhém případě.

59
    Ačkoliv míč mířil na přední tyč, tak to rozhodně špatně nevypadalo. Heracles Almelo si ale opět poradil.

59
    Rohový kop pro Nijmegen.

58
    A právě Marka Utha nahradil Matthew Amoah.

58
    Davidson v šestnáctce našel Utha, který se pokus vypálit z voleje. Střela mu vůbec nesedla a skončila mimo.

57
    Hosté zatím ve druhém poločase rozhodně nejsou tak nápadití, jako v poločase prvním, a Gentenaar si užívá poměrně pohodových okamžiků.

56
    Vypadalo to na poměrně jasnou ruku Schenkevelda, sudí Blom k překvapení všech nechal pokračovat ve hře.

54
    Po faulu na Higdona přišel dlouhý pas do šestnáctky hostí, kde kraloval Pasveer.

53
    Zraněného Ryana Koolwijka nakonec nahradil Hans Mulder.

52
    Zdravotní problémy potkaly domácího kapitána Koolwijka, jenž se jen těžce zvedl a odkráčel za čáru.

51
    Teď měl Pasveer velké štěstí! Míč totiž vyrazil po Koolwijkově střele jen před sebe a Jahanbakhsh z dorážky vysoko přestřelil branku.

51
    Jantscher si poslal míč do středu hřiště a potom vystřelil asi z dvaadvaceti metrů metr vedle pravé Pasveerovy tyče.

48
    Ve středovém kruhu se teď srazili Conboy s Tannanem. Za viníka a faulujícího byl označen domácí.

47
    Gentenaara se dostal z branky a rukou posunul míč mimo dosah hostujících hráčů.

46
    Na úvod tu je rohový kop pro Heracles Almelo.

46

Kevin Blom nakonec příliš dlouho nečekal a ukončil první poločas, jehož výsledek můžeme označit za poměrně překvapivý vzhledem k tomu, jaký měli hosté vstup do zápasu. Ten jim ale ke gólu nepomohl, naopak ve dvacáté minutě se prosadil po sympatické akci domácích Michael Higdon a stanovil poločasový stav na 1:0 pro Nijmegen. Druhá půle začne asi ve 20:47.

45+2

45+1
    Ještě jeden faul Jahanbakhshe u půlící čáry a zřejmě poslední šance hostí na ohrožení Gentenaara v tomto poločase.

45
    Hraje se poslední minuta řádného hracího času první půle.

43
    Nijmegen si se standardní situací poradil, navíc pak vrátil nazdařbůh míč do šestnáctky. Gentenaar si Davidsonův nákop pohlídal a udělal to tak, aby se co nejdéle muselo čekat na jeho odkop.

42
    Te Wierik byl u postranní čáry faulován Jantscherem, Heracles Almelo se stěhuje v hojném počtu před Gentenaara.

42
    Higdon dobře přiťukl míč do šestnáctky a Pasveer měl štěstí, že spoluhráči před ním zasáhli. Jinak by z toho mohlo být velmi nepříjemné zakončení Jantscher nebo Jahanbakhshe.

41
    Také nebylo. Bruns je zpátky na hrací ploše a bojuje se svými spoluhráči o srovnání současného stavu.

41
    Thomas Bruns za doprovodu lékaře odběhl za postranní čáru. Na první pohled to moc vážně nevypadá.

40
    Obrovské štěstí pro Nijmegen! Uth dostal míč ke koncové čáře a napálil jej před branku, kde se jen dílem velké náhody nedostal k pořádnému zakončení Rosheuvel. Nebýt záchranného skluzu Leiwakabessyho, míč by místo v Gentenaarových rukavicích skončil v domácí síti.

39
    Heracles Almelo nakonec Nijmegen k nebezpečné hlavičce nepustil a pokusil se přejít rychle dopředu. Uth ale u půlící čáry fauloval Jahanbakhshe a musí se vrátit na svou polovinu.

39
    Jantscher zařídil pro Nijmegen rohový kop.

38
    Vše je ale již v pořádku, Uth a Koolwijk pokračují ve hře.

37
    To vypadalo hodně nepříjemně. Tannane chtěl za šestnáctkou udeřit do míče, jenomže ten mu ukopl Koolwijk a útočník hostí tak pouze nakopl svého protihráče, při čemž si škaredě ublížil.

36
    Uth se teď od postranní čáry rozběhl přímo k brance, jenomže předtím poslal k zemi Conboye a sudí Blom jeho průnik hvizdem přerušil.

34
    Hra se momentálně odehrává hlavně ve středu pole. Většina předešlých akcí navíc vznikla díky nedorozumění a umožnila útočícímu hráči cestu na branku.

33
    Chvíli poté to sehrál Nijmegen věru skvěle, chybělo tomu jen více štěstí při Higdonově hlavičce. Domácí útočník naneštěstí hlavičkoval z malého vápna jen doprostřed branky, kde byl připravený Pasveer.

32
    Ten se ale hostím vůbec nepovedl a Jantscher skoro ještě podnikl úspěšný brejk.

31
    Chvíli poté ale znovu museli přežít klinickou smrt! Uth se krásně prodral do šestnáctky, zbyl proti němu už jen Gentenaar, který nohou vykopl míč nad břevno, od nějž se míč vrátil do hry. Domácí beci pak ale Rosheuvela k zakončení nepustili a zařídil rohový kop.

29
    Domácí si zalezli do své obranné ulity a momentálně jim to stačí. Hosté již nemají tolik nápadů směrem dopředu.

27
    Jahanbakhsh se velice důrazně tlačil do útoku a poslal k zemi Schenkevelda. Faul mu sice odpískán nebyl, nicméně míč sebral Pasveer.

26
    Rosheuvel je v této fázi utkání zřejmě nejaktivnějším hráčem na trávníku. Teď se uvolnil podél Koolwijka a z hranice šestnáctky vysoko přestřelil Gentenaarovu branku.

26
    Štefánik chtěl prověřit Pasveerovy kvality střelou z nějakých třiceti metrů. Místo pokusu na branku z toho byl další atak diváků.

25
    Heraclesu se po Koolwijkově faulu podařilo rychle rozehrát a Uth se řítil do další velké šance, jenomže mu byl odpískán ofsajd.

25
    Quansah táhl míč dobrých třicet metrů a pak se z ničeho nic pokusil vystřelit, avšak zamířil jen do před ním stojícího soupeře.

24
    Tentokrát už Rosheuvel ani necentroval a rovnou to zkusil podél Samuela na branku. Gentenaar se nenechal zakročit a míč schoval pod své tělo.

23
    Rosheuvelovi se nepodařilo z pravé strany odcentrovat, od branky bude odkopávat Gentenaar.

22
    Úplně nejhůře se teď musí cítit Brian Linssen. Sám měl podobnou příležitost na začátku utkání a naložil s ní zcela opačně než teď Higdon, tedy neproměnil.

20
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    A domácí jdou dokonce do vedení! Kdo by to byl na začátku utkání čekal. Jahanbakhsh nejprve od postranní čáry našel Riekse, jenž krásně přenesl hru za obranu, kam si naběhl MICHAEL HIGDON, pro nějž nebylo problém pohrát si s vybíhajícím Pasveerem a uklidit míč do branky.

19
    Úvodní tlak Heraclesu Almelo opadl, byť Linssen s Rosheuvelem opět čekali na nebezpečný míč do malého vápna. Hra se na každý pád vyrovnala.

18
    Jahanbakhsh se sice na pravé straně zbavil obránce a pak odcentroval na malé vápno, jenomže Pasveer zůstal v klidu a pouze zkontroloval dráhu letu míče mimo branku.

17
    Jantscher to nakonec skutečně z osmadvaceti metrů zkusil, avšak břevno přestřelil o dobré dva metry.

16
    Rieks byl před šestnáctkou zezadu faulován padajícím Tannanem a Nijmegen tak dostává zajímavou příležitost ke skórování. Odtud se rozhodně dá střílet přímo na branku.

15
    Bruns krásnou průnikovou přihrávkou našel v šestnáctce Linssena, jenž se nakonec nedokázal obtočit kolem posledního bránícího hráče Nijmegenu, byť to v první okamžik vypadalo velice nadějně.

14
    Dobrý centr na malé vápno měl najít Rosheuvela, jemuž nakonec chybělo snad dvacet centimetrů. Gentenaar by jinak zřejmě byl bezmocný.

14
    Hosté se teď trošičku vytratili ze hry a dávají prostor ke hře i domácím, které hodně brzdí nepřesnosti.

13
    Na hrací ploše u středového kruhu zůstal po střetu s Nielsen ležet Bruns, sudí Kevin Blom raději přerušil hru.

12
    Nijmegen chtěl opět vyrazit do rychlého protiútoku, jenomže Jahanbakhsh nezpracoval těžký míč od Riekse a tak u půlící čáry musel být celý postup vpřed zastaven.

11
    Nijmegen si opět komplikuje život poměrně zbytečným faulem na své obranné polovině.

9
    Nijmegen se snad poprvé v utkání dostali do šestnáctky soupeře, Rieks ale v rozhodující okamžik na míč nedosáhl.

9
    Conboy to zkusil z poměrně velké dálky a místo Pasveera ohrozil spíše diváky za jeho brankou.

8
    Domácí fanoušci se již těšili z nadějně se rozvíjejícího brejku svého týmu, avšak Higdon potom katastrofálně přihrál a míč ztratil. Nijmegen sice svou akci ještě obnovil, jenomže už nemohl zaútočit do otevřené obrany.

7
    Hosté se teď usadili na útočné polovině, domácí se ve velkém počtu hráčů zatáhli do šestnáctky.

6
    Tentokrát se Linssen neprosadil proti Conboyovi. Nijmegen ale hodně vzadu spoléhá na náhodu a jeho trenér Anton Janssen má určitě o čem přemýšlet. Vypadá to totiž, že je to jen otázka času, kdy Heracles Almelo udeří.

5
    A Gentenaar musel opět na zem. Míč si tentokrát našel hlavu Rienstry, jenž jej poslal pouze doprostřed branky.

5
    Úvodní horké chvilky tedy mají domácí za sebou, teď však budou čelit volnému kopu soupeře od postranní čáry.

3
    Proti rohovému kopu se již Nijmegen ubránil, nicméně jeho mezery v defenzivě jsou krásně vidět již od prvních minut.

3
    Toto ale byla šance mnohem větší! Linssen se dostal po Pasveerově odkopu za domácí obranu, šel sám na Gentenaara, jenomže se rozhodl zakončit podél domácího brankáře a tomu stačilo vykopnout míč pravou nohou na roh.

2
    Na první střelu utkání jsme si tak museli počkat do druhé minuty, kdy si Linssen vzal míč na levé straně, využil volného prostoru a potom poslal míč k přední tyči, kde byl včas Gentenaar.

1
    Hned na začátku utkání museli domácí čelit rohovému kopu, který nakonec odvrátili.

1

Nijmegen EC: Gentenaar; Nielsen, Conboy, Vermijl, Leiwakabessy, Koolwijk, Rieks, Štefánik, Higdon, Jahanbakhsh, Jantscher.
    Náhradníci: Johnsson – Disveld, Stutter, Mulder, Hemlein, Castillion.

Heracles Almelo: Pasveer; Schenkeveld, Rienstra, Davidson, te Wierik, Bruns, Quansah, Tannane, Rosheuvel, Linssen, Uth.
    Náhradníci: Telgenkamp – Koenders, Veldmate, Bel Hassani, Cziommer, Belterman, Amoah.

Rozhodčí: Blom.

Před Nijmegenem stojí nezáviděníhodný úkol – tým s nejhorší defenzivou v lize visí nad sestupovou propastí, má odehráno o jeden zápas více a bude se muset poprat s přímým konkurentem v boji o udržení. Heracles Almelo se sice momentálně nachází na dvanácté pozici, od baráže jej ale dělí jen šest bodů, což je vzhledem k poměrně vzdálenému konci sezony stále málo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.