Bayern – Hoffenheim 3:3 (kon.) | Leverkusen – Braunschweig 1:1 (kon.) | Mainz – Augsburg 3:0 (kon.)
Stuttgart – Dortmund 2:3 (kon.) | Wolfsburg – Frankfurt 2:1 (kon.) | Freiburg – Norimberk 3:2 (kon.)
1. FSV Mainz 05
3:0 (2:0)
FC Augsburg
Sobota 29.03.2014, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Nemecká Bundesliga

Je dobojované, Mainz dnešný súboj zvládol na jednotku, svojho súpera zdolal rozdielom triedy. V druhom polčas teda padol ešte jeden gól, v 83. minúte krásnou strelou z viac ako dvadsiatich metrov sieť rozvlnil Geis. Mainz dnes zvíťazil zaslúžene, na trávniku bol jednoznačne lepším tímom.

Mainz po dnešnom zápase preskočí v tabuľke Borussiu Mönchengladbach, no tú čaká zápas 28. kola až zajtra proti Hamburgu. Mainz sa bodovo Wolfsburgu nevyrovná, nakoľko aj on zvládol domáci zápas, kde zdolal Frankfurt 2:1. Augsburg aj naďalej zostane na 8. priečke tabuľky.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a niekedy nabudúce dovidenia. (17:24:44)

90+2
    V posledných sekundách zápasu sa hra odohráva na polovici Augsburgu, no domáci hráči sa už do útoku netlačia.

90+1
    V nich ešte prišla veľmi pekná strela Esswein z priameho kopu, s ktorou mal síce Karius problémy, no podarilo sa mu ju vytlačiť z priestoru brány.

90+1
    Štvrtý rozhodca avízuje, že nad rámec riadneho hracieho času sa budú hrať ešte 2 minúty.

90
    Mainz sa oslobodil, no následne sa dopustil faulu, pred priamym kopom ešte uvidíme posledné striedanie v zápase, z ihriska odíde Moritz, ktorého vystrieda Soto.

90
    Tak ešte jeden rohový kop pre Augsburg po Hongovej hlavičke musel loptu na roh vytlačiť Karius.

89
    Rohový kop si ešte zopakujeme, jeden z domácich hráčov napodobnil Pospěcha spred pár sekúnd.

89
    Augsburg bude mať k dispozícii ešte jeden rohový kop, pred Bobadillom hlavičkoval Pospěch.

88
    V posledných minútach riadneho hracieho času sa ešte hostia snažia o skorigovanie výsledku, no Mainz sa výborne bráni tak ako po celé stretnutie.

87
    Domáci priaznivci na tribúnach už predčasne oslavujú víťazstvo, bavia sa futbalom a na štadióne vytvárajú naozaj výbornú atmosféru ako to už na nemeckých štadiónoch býva zvykom.

86
    Pospěchovi sa nepáči verdikt hlavného rozhodcu, podľa ktorého bol on faulujúcim hráčom v útočnej časti ihriska. Až tak mrzieť ho to ale nemusí.

85
    V 85. minúte končí zápas pre Kooa, na poslednú päťminútovku riadnej hracej doby vybieha Zimling.

84
    Je to teda definitívne, všetky tri body dnes zostanú v Mainzi, hráči tak ešte stále budú môcť pomýšľať o účasti v Európskej Lige UEFA.

83
    Mainz dal gól! Z ničoho nič prichádza tretí kúsok v Hitzovej sieti. A to naozaj parádny! Koo operoval na ľavom krídle, prihral JOHANNESOVI GEISOVI, ktorý len tak ledabolo vypálil delovku z viac ako 20 metrov presne k pravej tyči! 3:0.

82
    Po dlhšej dobe musel zasahovať Karius. V zakončení sa po strieľanej prihrávke z pravého krídla ocitol striedajúci Mölders, jeho pokus ale letí ponad bránu.

81
    A znova individuálna snaha Choupo-Motinga, ani tentoraz mu to nevyšlo, no podarilo sa mu pretlačiť loptu na Okazakiho, ktorý bol zastavený čistým spôsobom.

80
    Začala nám posledná desaťminútovka, Choupo-Moting to skúšal individuálne, tentoraz po pravej strane, nevyšlo mu to, jeho strela z uhla letela ponad bránu.

79
    Hitz s takýmito strelami nemá veľké problémy, no zamestnávajú obranu hostí, ktorá nemôže podporovať prípadné útoky, čím Mainz dosahuje pohodlné kontrolovanie hry.