Rapid Viedeň – Sturm Graz 2:0 (kon.) | Admira Wacker Mödling – Grodig 4:0 (kon.) | Salzburg – Wacker 0:0 (kon.)
Wolfsberger – Neustadt 4:0 (kon.)
Rapid Viedeň
2:0 (2:0)
SK Sturm Graz
cz Sobota 29.03.2014, 16:30 • Gerhard Hanappi-Stadion, Vídeň • Rakúska Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Přeji hezký den všem příznivcům rakouského fotbalu. V této textové on-line reportáži se zaměříme na duel mezi týmy SK Rapid Vídeň a SK Sturm Graz..

SK Rapid Vídeň

Pozice v tabulce: 2. místo
    Počet bodů: 43
    Nejlepší střelec: Terrence Boyd, 9 gólů
    Trenér: Zoran Barisic

Poslední duel odehráli hráči Rapidu na půdě Wieneru Neustadt. Zápas skončil vítězstvím Rapidu 0:3, branky vstřelili Sabitzer a Bosković. Druhý jmenovaný se prosadil hned dvakrát.

Trenér: Darko Milanic

Poslední zápas odehráli fotbalisté Sturm Grazu na půdě Grodigu. Očekávalo se vyrovnané utkání, vše bylo ale úplně jinak. O osudu udelu rozhodla první půle, ve které se hostům podařilo nasázet čtyři góly. Ve druhém poločasy to byly další dva góly a zápas tak skončil vítězstvím Sturm Grazu 0:6.

04.08.2013 Sturm Graz - Rapid Vídeň 2 : 4

SK Rapid Vídeň: Novota – Schrammel, Dibon, Sonnleitner, Trimmel – Petsos, Behrendt – Sabitzer, Hofmann, Burgstaller – Boyd
    Náhradníci: Radlinger; Schaub, Pavelic, Grozurek, Boskovic, Starkl, Schimpelsberger

SK Sturm Graz: Gratzei – Hölzl, Vujadinovič, Madl, Todorovski – Kainz, Offenbacher, Hadzic, Schloffer – Djuricin, Berič
    Náhradníci: Pliquett, Pfingstner, Klem, Weber, Schmerböck, Wolf, Beichler

Rozhodčí: Oliver Drachta – Roland Brandner, Andreas Rothmann – Andreas Feichtinger.

Hráči obou celků už nastupují na hrací plochu. Rapid bude hrát ve svých klasických zelených dresech, hosté v bílých.

1

1
    Výkop obstarali hráči hostí, ti hned v zápětí ale o míč přišli.

1
    Rapidu se podařilo uklidnit hru a nyní sledujeme kombinaci ve středu hřiště.

2
    Vídeňané zahrávalí standardní situaci, míč ovšem skončil nad bránou.

3
    Útočnou snahu Djuricina překazil dobrým obranným zákrokem Dibon.

4
    K dobré střele se dostal Kainz, bohužel pro Sturm Graz těsně minul levou tyč!

5
    Přihrávka na Djuricina byla byla příliš dlouhá, u míče byl jako první Novota.

6
    Offenbacher byl faulován v dobré vzdálenosti od Gratzeiovy svatyně, to bude zajímavá situace.

7
    Rapid právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre dnešního duelu! K exekuci volného přímého kopu se postavil MAXIMILIAN HOFMANN a ten přesnou střelou k tyči nedal šanci hostujícímu gólmanovi.

9
    Tak to je úvod z říše snů! Centr ze středu hřiště dolétl až k MARIU SONNLEITNEROVI a ten krásnou hlavičkou navyšuje skóre svého týmu. O ofsajd se v žádném případě nejednalo, hosté protestují zbytečně.

11
    Hosté se pokusili o okamžitou odpověď, jejich centr byl ale příliš dlouhý.

12
    Djuricin se nedokázal zpracovat míč a ten se dokutálel až k Novotovi.

13
    Sabitzer vybojoval pro svůj tým rohový kop.

14
    Centr na přední tyč úspěšný nebyl, Offenbacher míč odkopl na další roh.

14
    Ani tentokrát to nevyšlo, obrana hostí byla pozorná a nepřipustila žádné komplikace.

15
    Střela Burgstallera byla sražena do boku, u míče jsou fotbalisté Sturm Grazu.

16
    Offenbacher faulován u středové čáry. Po rozehrávce hostí s k míči ovšem ihned odstali fotbalisté v zeleném.

17
    O míč se bojuje ve středu hřiště, na kopačkách ho mají momentálně hosté.

18
    Míč se dostal až k Novotovi, ten svým výkopem poté hledal Boyda, toho však obrana Sturm Grazu dobře pohlídala.

19
    Hra se uklidnila, hosté se snaží hledat skulinku v zeleném obranném valu.

20
    Boyd fauloval ve středu hřiště, bude to tedyvolný kop pro hosty.

21
    K hlavičce se dostal Berič, ten ovšem míč poslal vysoko nad.

22
    Burgstallerův centr z levé strany byl sražen na rohový kop.

23
    Boydovi se sice podařilo dostat míč do sítě, před tím se ještě ale ten samý hráč dopustil faulu, skóre tedy zůstává stejné.

24
    Burgstaller se v pokutovém území dostal ke střele, minul pravou tyč zhruba o metr.

25
    Rapid je zatím jednoznačně lepším týmem, což dokazuje i skvělé napadání hostující rozehrávky.

26
    Míč skončil v zámezí, odkopávat od branky bude Gratzei.

27
    Hölz bude vhazovat, hosté se nejsou schopni dostat k zakončení, obrana Rapidu funguje výborně.

28
    Offenbacher šel do souboje šlapákem, bude to standardní situace pro zelené.

29
    Petsos ihned vystřelil, jeho střela ale v žádném případě neměla gólové parametry.

30
    Centr do pokutového území byl odhlavičkován obranou Vídně za čáru, bude to roh pro hosty.

31
    Míč pouze prolétl pokutovém územím, žádnému z hostí se jej nepodařilo zasáhnout.

32
    Burgstaller s Hofmannem zkusili kombinaci na jeden dotek, přihrávka Hofmanna poté ovšem přesná nebyla.

33
    Kainz se uvolnil na pravé straně a odcentroval, Schrammel ovšem hlavičkou přihrál svému brankáři, Novota vykopává.

34
    Sturm Graz se usadil na polovině soupeře a kombinuje, chybí tomu střelecký pokus.

35
    Svěřencům trenéra Milaniče se v útoku příliš nevede, obrana Rapidu rychle napadá.

36
    Stále se hraje na polovině domácího celku, .

38
    Hölzl se dotkl míče rukou a dostává za to žlutou kartu.

39
    Zápasu by určitě pomohla kontaktní branka hostů, jenže obrana Rapidu dnes hraje skvěle a nepouští hráče v bílém do zakončení.

40
    Behrendt obdržel za faul ve středu hřiště žlutý kartónek.

42
    Dibon teď předvedl skvělý obranný zákrok, když obral o míč Djuricina.

43
    Hra se přesunula do středu hřiště, kde kombinují hráči v bílém.

44
    Burgstaller se neprodral do zakončení, jeho záměry překazil Vujadinovic.

45

Je za námi první poločas. Ten začal jednoznačně lépe pro domácí Rapid, nejprve se po výborném přímem kopu prosadil Hofmann, jenž tedy otevřel skóre zápasu, o dvě minuty později se k hlavičce dostal Sonnleitner a zvýšil na 2:0. Ve zbytku poločasu se Vídeňané soustředili na obranu, což byl dobrý tah, protože hosté zatím neví, co mají hrát.

Druhý poločas začne přibližně v 17:32.

46

46
    Fanoušci Rapidu skvěle povzbuzují svůj tým, zapálena je nyní také pyrotechnika.

47
    Hra je na chvíli přerušena kvůli dýmu z pyrotechniky.

47
    Už se opět hraje, Sabitzer se nakonec ke střele nedostal, míč mu byl odebrán.

48
    Djuricin se dožadoval odpískání faulu, z opakovaného záběru jde ale vidět, že hostující útočník upadl sám.

49
    Novota rozehrává na Trimmela.

50
    Střele Sabitzera chyběla patřičná razance, Gratzei tak míč v pohodě chytil.

51
    Boyd se těžce zvedá z hřiště po souboji s Todorovskim, nic vážného to ale není a ve hře bude pokračovat.

52
    Burgstaller se dostal k tvrdé střele s zhranice šestnáctky, Gratzei tento pokus skvěle vyrazil!

54
    První střídání v dnešním utkání a to na straně Rapidu, aktivního Sabitzera nahrazuje Starkl.

55
    Po dlouhé době se na útočnou polovinu dostal i Sturm Graz a Novota musel vytěsnit míč na rohový kop.

56
    Centr Offenbachera odvrátila domácí obrana.

57
    Finální přihrávka na Beriče byla zblokována obranou Rapidu.

57
    Burgstaller se opět dostal do dobré střelecké pozice a tvrdě vypálil, Gratzei střelu vyrazil na rohový kop.

58
    K hlavičce se nikdo nedostal, Gratzei může být tentokrát klidný.

59
    Střídaní na straně Sturm Grazu, Kainze nahrazuje útočník Beichler.

60
    Nyní tu je druhé střídání hostů, místo Schloffera si zahraje Wolf.

61
    Do obrovské šance se dostal Berič, jenž v pokutovém území zakončoval sice v pádu, i tak ale trefil spojnici Novotovy brány!

63
    Svěřenci trenéra Milaniče zlepšili svou útočnou činnost, přece jen už se hosté na soupeřovu polovinu dostávají snadněji.

64
    Hofmann to zkusil z velké dálky, střele chyběla razance i přesnost.

65
    K hlavičce se nyní dostal Vujadinovič, Novota si s tímto pokusem bezpečně poradil.

65
    Burgstaller se skvěle v pokutovém území zbavil dvou obránců, následná střela už ovšem příliš povedená nebyla.

66
    Burgstaller dělám obráncům v bílém svým pohybem velké problémy, za svou aktivitu by si zasloužil branku.

67
    Odkop Novoty adresáta nenašel, vhazovat budou fotbalisté hostí.

68
    Útočnou snahu Sturm Grazu překazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

69
    Petsos byl faulován, je však ponechána výhoda.

70
    Vídeňanům se podařilo po dlouhé době získat míč a kombinují s ním na levé straně hřiště.

71
    Odpískán faul na Boyda, provinil se Todorovski.

72
    Centr Hofmanna si v pohodě stáhl ze vzduchu Gratzei.

73
    Rapid se trvale usadil na polovině soupeře, momentálně mají domácí k dispozici vhazování.

74
    Sonnleitner byl při jednom ze soubojů nepříjemně zasažen do tváře, ve hře ale bude pokračovat.

74
    Střídání Strum Grazu. Hřiště opouští Offenbacher, zahraje si Schmerböck.

75
    Wolf fauloval na útočné polovině, kartu však neobdržel.

76
    Teď jsme byli svědky hlavičkované, kterou nakonec vyhráli hosté, kteří mají míč na svých kopačkách.

77
    Djuricin fauloval Sonnleitnera a dostává žlutou kartu.

78
    Za nevhodná slova ještě dostává stejný kartónek Beichler.

80
    Petsos viditelně stáhl ve středu hřiště jednoho z hostujících hráčů a také dostává žlutou.

80
    Se žlutými kartami se zřejmě roztrhl pytel, za ostrý skluz ji obdržel také Boyd.

81
    Uvidíme, co přinese posledních devět minut, Rapid hru zatím s přehledem kontroluje.

82
    Do hry se zapojuje i Novota, ten ihned odkopává míč před dotírajícím Beichlerem.

83
    Střelecký pokus zaznamenal Schmerböck, přestřelil však.

84
    Hölzl odkopl míč do autu, Rapid tak bude vhazovat.

85
    Na Gerhard-Hanappi stadionu panuje skvělá atmosféra, domácí fandové si zápas užívají.

86
    Hofmann fauloval na obranné polovině, může být ale v klidu, z přímého kopu k ohrožení branky nedošlo.

87
    Petsos opouští hřiště, zahraje si Boskovic.

89
    Boskovic prováhal ten správný moment ke střele, poté sice reklamoval faul, o ten se ale samozřejmě nejednalo.

90
    Burgstaller se skvěle uvolnil v pokutovém území a dostal se ke střele, ta skončila těsně nad břevnem! Dobrou práci ale odvedl i Gratzei, jenž skvěle zmenšil střelecký úhel.

90+1
    Nyní vystřelil Boyd, jeho přízemní střela gólem neskončila.

90+1
    To bylo také to poslední, co Boyd v dnešním zápase udělal, nahrazuje jej Schaub.

90+3
    V samém závěru ještě dostává žlutou kartu Madl.

90+4
    Rapid v klidu kombinuje ve středu hřiště a nikam se nežene.

Je za námi zápas, ve kterém naprosto zaslouženě bere tři body za vítězství 2:0 domácí Rapid. Ten o svém vítězství rozhodl už v prvním poločase, kdy během dvou minut utekl svému soupeři na rozdíl dvou gólů. Ve druhé půli se Rapid soustředil především na obranu, o ofenzivní činnost se staral především aktivní Burgstaller, ten měl několik dobrých šancí, ale žádná se neujala. Najvětší šanci Sturm Grazu měl Berič, v pádu ovšem trefil pouze spojnici.

To je z tohoto on-line přenosu vše, přeji hezký zbytek dne. (18:27:46)