Spišská N. Ves – HC Slovan 3:4 (po pr.) | Topoľčany – Lipt. Mikuláš 1:3 (kon.) | B. Bystrica – Trenčín 1:5 (kon.)
Poprad – Skalica 6:7 (po pr.) | Zvolen – Žilina 1:9 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 19.01.2014, 11:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Extraliga juniorov

58:45
    Trenčín dal gól!
    PATRIK KOYŠ ešte využíva šancu počas power – play domáceho tímu a do prázdnej brány strieľa piaty gól svojho mužstva. Asistencie: Patrik Stantien.

55:55
    Trenčín strieľa gól ešte aj vo vlastnom oslabení a o víťazovi je už rozhodnuté. NINO ONDRIS dokázal strelou z blízka prekonať Donovala. Asistencia: Matúš Holenda.

54:10
    Sily na ľade sa nám vyrovnajú, na trestnú lavicu odchádza David Minárik za hákovanie.

53:45
    Patrik Janovský – 2 minúty za krošček.

51:00
    Michal Macko sa dostal do samostatného nájazdu, ale miesto toho, aby vystrelil volil prihrávku na spoluhráča, ktorú ale hráč Dukly vypichol.

49:02
    Na trestnej lavici opäť Jozef Švec za nedovolené bránenie v hre.

45:57
    Jozef Švec – 2 minúty za podrazenie.

45:30
    Strelu Paloviča si Donoval takmer zrazil za svoj chrbát.

40:27
    Hneď v úvode tretej tretiny vylúčenie Banskej Bystrice – Ambroz menší trest za faul lakťom.

38:55
    Stantien strelou z prvej dostal Donovala do problémov, keď puk chytil, ale následne mu vypadol. Kapitán hostí sa už pomaly tešil z gólu, ale rozhodca ruky rozpažil.

36:25
    Trenčín využíva svoju aktivitu a strieľa ďalší gól. NINO ONDRIS tečoval strelu Holendu tesne pred Donovalom a ten bol v tej chvíli bez šance. Asistencie: Matúš Holenda, Denis Gális.

32:30
    Netrvalo to ani dlho a Trenčín využíva svoju veľkú príležitosť. DÁVID MINÁRIK dostal krásnu prihrávku od Petreho, po ktorej sa ocitol sám medzi kruhmi odkiaľ peknou strelou mierenou nad vyrážačku Donovala dostáva svoj tím do vedenia. Asistencie: Ondrej Petre, Patrik Koyš.

31:51
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane – Ramaj 2 minúty za seknutie.

30:26
    Banská Bystrica – Vladimír Dolník – 2 + 2 minúty za hrubosť + 10 minút za zhodenie rukavíc.

30:26
    Dukla Trenčín – Richard Matejka – 2 minúty za hrubosť + 10 minút za zhodenie rukavíc.

29:00
    Ďalšie vylúčenie na strane Trenčína, Buliš takisto dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou a presilová hra Bystrice o dvoch hráčov.

28:55
    Práve Denis Gális, ktorý fauloval Jánovského pri mantineli, odchádza na trestnú lavicu za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

19:41
    V závere prvej tretiny ešte vylúčenie na strane Dukly – Stantien dostáva dve minúty za vyhodenie puku z obranného pásma.

16:44
    Banská Bystrica – Alex Výhonský takisto dve minúty za hrubosť.

16:44
    Dukla Trenčín – Patrik Koyš 2 minúty za hrubosť.

16:10
    Našťastie je všetko v poriadku a Patrik odchádza z ľadu na striedačku.

16:10
    Na ľade zostal medzi kruhmi ležať Patrik Janovský držiac sa za tvár.

14:15
    Matej Majling nešťastne stečoval korčuľou strelu od útočníka hostí takmer až za Donovalov chrbát. Ten stál ale na správnom mieste.

12:55
    Minárik nastrelil konštrukciu brány domáceho gólmana.

09:00
    A je vyrovnané! Najprv obranca Dukly vystrelil od modrej čiary, Donoval iba vyrazil pred seba. Následnú dorážku od Koyša ešte dokázal zneškodniť, ale na tú od PATRIKA STANTIENA už bol prikrátky. Asistencie: Patrik Koyš, Richard Matejka.

05:20
    Šanca pre Trenčín na vyrovnanie skóre v podobe presilovej hry. Na trestnú lavicu odchádza Ivan Hricko za podrazenie.

01:49
    Banská Bystrica dala gól!

Prvá strela Banskej Bystrice a hneď je z toho gól! Martin Predajnianský potiahol puk za bránu Kuteja, prihral MAROŠOVI SUROVÉMU, ktorý sa ocitol sám nikým nekrytý pred bránou a bez problémov zakončil. Asistencia: Martin Predajnianský.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 2. Surový (Predajnanský) – 9. Stantien (Koyš, Matejka), 33. Minárik (Petre, Koyš), 37. Ondris (Holenda, Gális), 56. Ondris (Holenda), 59. Koyš (Stantien)

HC´ 05 Banská Bystrica: Donoval – Košecký, Jendroľ, Kegalj, Tarabík, Šilovič, Janovský, Ramaj, Hermánek – Macko, Surový, Šeliga, Výhonský, Majling, Dolník (A), Vukoja, Andrisík, Róth (C), Predajnianský M., Hricko (A), Ambroz -
    HK DUKLA Trenčín: Kutej – Matejka, Palovič, Hatala (A), Petre, Markovič, Plško, Holenda – Gális, Novák, Koyš, Stantien (C), Buliš, Ondris, Sádecký, Minárik, Švec, Pardavý (A), Záborský, Briestenský

Rozhodca: Vojtek – Číž, Kollár