Most – Havířov 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 2:0 (kon.) | Motor ČB – Litoměřice 0:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kadaň 7:3 (kon.) | Třebíč – Šumperk 7:1 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 3:2 (po pr.)
Olomouc – Beroun 2:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
HC Stadion Litoměřice
cz Streda 11.12.2013, 17:30 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte při sledování online přenosu z 31. kola první ligy. V něm se utká ČEZ Motor České Budějovice a HC Stadion Litoměřice. Duel startuje ve středu v 17.30 v Budvar aréně.

Litoměřice zatím prožívají povedený ročník, jelikož jsou v prvoligové tabulce na 5. místě s pětačtyřiceti body. Aktuálně mají Litoměřice na svém kontě dvě prohry v řadě, ale před tím dokázali Severočeši jedenáctkrát v řadě bodovat. Nejproduktivnějším hráčem je Miloslav Čermák, v týmu působí i Martin Chabada nebo na jihu Čech dobře známí Jakubové Šulc a Suja.

Motor dokázal po sérii proher dvakrát v řadě uspět, když poslední výhru zaznamenali Jihočeši v sobotu na nájezdy v Kadani. Novému kouči Petru Rosolovi se tak povedla premiéra, uvidíme, jak zvládnou jeho svěřenci první prověrku před domácím publikem. Oba letošní zápasy dopadly lépe pro Litoměřice.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) – Kasík, Kříž, Bohunický, Chmelíř, Prokop, Moravec, Kotaška, Vráblík – Kotalík, Šperger, Ferebauer – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Skuhravý, Bárta – Kńazev, Rob, Melka.

HC Stadion Litoměřice: Sedláček (Lavinger) – Hrbas, Šulc, Míka, Husák, Žovinec, Drábek, Kolář, Evan – Suja, Rubeš, Čermák – Novák, Hašek, Budínský – Procházka, Švagrovský, Bahenský – Chlapík, Brzobohatý, Doležal.

Rozhodčí: Bejček – Gerát, Hynek.

Na ledě už jsou oba celky, nechybí ani trojice rozhodčích, start dnešního duelu se blíží každým okamžikem.

00:01

00:33
    První střelu na domácí branku vyslal Tomáš Rubeš, ale byla spíš z kategorie propagačních.

02:02
    Poprvé po více jak měsíční pauze se v domácím dresu na ledě objevuje Roman Vráblík.

02:37
    Kotaškovo nahození od modré čáry v poklidu zkrotil ve své lapačce gólman Sedláček.

04:05
    Miloslav Čermák (LTM) – 2 minuty za sekání. Motor si zahraje první přesilovku.

05:00
    Bahenský v oslabení získal kotouč a zkusil vypálit ze středního pásma a domácí gólman Kůdela kotouč raději přikryl.

05:30
    Litoměřice se znovu osvobozují.

05:48
    Kasík vypálil od modré, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Následně na brankovišti hrozil Skuhravý, ale ani on neuspěl.

06:05
    Hosté jsou kompletní.

06:52
    Marek Vaniš (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. První početní výhodu si zahraje i Stadion.

07:34
    Budínský nepříjemně tečoval Míkovu střelu před Kůdelou, jenž situaci se štěstím vyřešil.

11:22
    Kasík chyboval v rozehrávce, ale poté dokázal srazit Novákův pokus do ochranné sítě.

12:42
    Trošku fádní průběh duelu mohli změnit domácí! Kuchejda na modré čáře parádně obešel soupeře, domácí forvard ještě vylepšil pozici pro Petra Šachla, který ale sám před Sedláčkem zklamal.

13:13
    Jiří Moravec (CEB) – 2 minuty za sekání. Druhá přesilovka pro Litoměřice.

13:37
    Od modré napřáhl Drábek, ale trefil pouze chrániče Ferebauera, od kterého se puk odrazil do hlediště.

14:10
    Ondřej vyvezl kotouč do středního pásma a nechal vydechnout svým spoluhráčům.

14:39
    Václav Skuhravý si nejprve skoro srazil kotouč do vlastní branky, ale následně se dral do úniku, který mu ale znemožnil jeden ze soupeřů a domácí forvard se dostal pouze k nepřesnému bekhendovému zakončení.

15:16
    Miloslav Čermák (LTM) – 2 minuty za vysokou hůl. Po skončení trestu Moravce je tu možnost i pro Jihočechy.

15:55
    Kotalík pálil od modré a Sedláček s problémy kotouč udržel.

15:55
    Lukáš Kříž (CEB) – 2 minuty za sekání. Radek Míka (LTM) – 2 minuty za hrubost. Domácí zadák sekl do Sedláčka, následně byl zpacifikován hostujícím Míkou. Oba dostávají dvě minuty a pokračuje se 5 na 4.

16:02
    Dušan Žovinec (LTM) – 2 minuty za zdržování hry. Litoměřický zadák vyhodil kotouč do hlediště a Motor bude hrát 1:14 pět na tři!

16:15
    Od modré pálil Bohunický, k dorážce se dostal Ondřej, ale brankář Sedláček proti němu vytáhl fantastický zákrok lapačkou. Domácí už zvedali ruce nad hlavu...

16:30
    Chmelíř rozvlnil pouze boční síť.

17:18
    Bohunický s Chmelířem ostřelovali soupeřovu branku marně a hosté jsou ve čtyřech.

18:02
    Litoměřice jsou kompletní. Domácí velkou šanci promrhali a dlouhou dvojnásobnou početní výhodu nepotrestali.

18:18
    Velký tah na branku a chuť prokázal Václav Skuhravý, který si dojel svou sraženou střelu, ale na Sedláčka ani napodruhé nevyzrál.

19:33
    Ofsajd zastavil ofenzivu Motoru.

19:56
    Lukáš Kříž (CEB) – 2 minuty za hákování. Litoměřice si s největší pravděpodobností přenesou zbytek početní výhody do druhé části.

20:00

První třetina je minulostí a branku nám nepřinesla. Po pravdě řečeno, ani není divu. V utkání jsme zatím neviděli příliš šancí, ty největší dvě si vypracovali domácí, když se proti Šachlovi i Ondřejovi vytáhl litoměřický brankář Sedláček. Druhá část, kterou odstartují hosté v početní výhodě, začne v 18:21.

20:01

20:10
    Domácí se budou bránit ještě skoro celé dvě minuty přesilovce soupeře.

20:32
    Zatím to zvládají, Vráblík vyhazuje.

21:09
    Stejný počin se povedl i Chmelířovi.

21:39
    A do třetice Kuchejda a přesilovka je skoro pryč.

21:56
    Motor je kompletní, Kůdela byl při oslabení bez práce.

22:59
    Šachlova nepřesná rozehrávka znamená zakázané uvolnění a vhazování po Kůdelově levici.

23:24
    Stejná situace se bude opakovat po nedorozumění Chmelíře s Ondřejem.

24:05
    Moravec vyhodil kotouč do ochranné sítě, ale puk byl tečován jedním z hostí, tudíž se vhazuje ve středním pásmu.

24:53
    Motoru se povedlo na chvíli zamknout soupeře u jeho brankoviště, ale větší šance nepřišla a Sedláček raději přikryl kotouč.

25:25
    Icing Stadionu.

26:25
    Od pravého mantinelu pálil hodně tvrdě Procházka, ale Kůdela byl na svém místě.

27:45
    Litoměřice dlouho motaly hlavy Jihočechům v jejich třetině, ale hráči ve žlutém se ubránili a dostali kotouč do bezpečí.

28:44
    Spolupráce Kňazeva s Robem nevypadala špatně, ale pokus mladého budějovického forvarda nebyl razantní.

30:25
    Kasík parádním bodyčkem "otočil" Martina Procházku, čímž pobavil domácí příznivce. Ty následně nepotěšil hvizd sudího, který zastavil přečíslení Motoru, když na ledě zůstal ležet jeden z hráčů v modrém.

31:27
    Motor se z tlaku soupeře dostává pouze za cenu zakázaného uvolnění.

33:04
    Povedený kousek předvedl Tomáš Prokop, který sice přišel o hokejku, ale dokázal alespoň dostat rukou kotouč do středního pásma.

33:18
    Ke Kotaškovi se odrazil volný kotouč, ale domácí bek našel pouze připraveného Sedláčka.

33:51
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hosté jdou do vedení. Bahenský vyhrál vhazování a RADEK MÍKA povedenou střelou překonal Kůdelu, který toho přes shluk těl před sebou příliš neviděl. Asistence: Zdeněk Bahenský.

34:34
    Pro Motor je to studená sprcha, jelikož s přibývajícím časem bylo jasné, jak důležitá bude úvodní branka.

35:03
    Vít Budínský (LTM) – 2 minuty za držení hole. Motor má možnost záhy vyrovnat při přesilovce a to samé si přeje i domácí kotel.

35:26
    Severočeši se však zatím brání a vyhodili přes všechny čáry.

35:59
    V oslabení zahrozil Suja, ale Kůdela jeho nájezd z úhlu dobře vykryl.

36:44
    Přesilovce Motoru chybí střelba.

37:03
    Litoměřice jsou kompletní.

38:54
    Melka se dral k zakončení, ale obránci soupeře byli nekompromisní a odehráli kotouč na zakázané uvolnění.

39:46
    Puk se dostal na litoměřickou střídačku,čeká nás ještě jedno vhazování ve středním pásmu.

40:00

I druhá část dnešního klání nabídla bojovnou a vyrovnanou partii s tím rozdílem, že navrch měly Litoměřice a dokázaly mírnou převahu korunovat zatím jedinou brankou. Tu obstaral ve 34. minutě po vhazování obránce Míka. Před Motorem stojí nelehký úkol – ve třetí části proti houževnatému soupeři alespoň vyrovnat. Úvodní buly závěrečné periody vhodí sudí Bejček v 19:14.

40:01

40:13
    Hosté začali závěrečnou část zakázaným uvolněním.

40:27
    Stejná situace se opakovala i o několik vteřin později.

40:42
    Chmelíř měl dost prostoru ke střele, ale nakonec jeho pokus švihem nebyl pro Sedláčka příliš nebezpečný.

42:17
    Severočeši se osvobozují znovu pouze za cenu icingu.

43:00
    Kuchejda získal kotouč u zadního mantinelu, ale místo nahrávky na najeté spoluhráče objel branku, což nebyla nejlepší varianta.

43:19
    Kotaška vypálil od modré, k dorážce se dostal Melka, ale Sedláček jeho pokus výborně zneškodnil.

44:06
    Šperger posílal kotouč zpoza branky do brankoviště, kde puk zůstal někde ve skrumáži těl.

44:33
    Severočeši za necelých pět minut třetí části již počtvrté vyhodili kotouč přes všechny čáry.

45:04
    Kotaška nebezpečně pálil, jelikož Skuhravý dobře clonil před Sedláčkem. Ale domácí centr při tom stál v brankovišti, tudíž se hra stěhuje do středního pásma.

45:40
    Motor se dostává do tlaku a fanoušci si již poněkolikáté žádají od svých miláčků gól.

48:09
    Severočeši poprvé ve třetí třetině ohrozili domácí branku a hned je z toho gól. Po několika zmatcích se k několikáté dorážce dostal DAVID ŠVAGROVSKÝ a propasíroval kotouč do sítě. Asistence: Martin Procházka a Václav Drábek.

49:26
    Motor je v ofenzivě dnes zatím bezzubý a vstřelit alespoň dvě branky za deset minut hry? To bude hodně tvrdý oříšek pro svěřence Petra Rosola.

51:10
    Další icing hostí. Dnešní utkání sleduje 3187 diváků.

51:39
    Skuhravý našel parádní zadovkou Luboše Roba, který zblízka nedokázal skórovat.

52:11
    Českobudějovickou akci zastavil ofsajd.

52:21
    Tentokrát icing i na domácí straně.

53:12
    Žovinec nahodil jen tak lehce kotouč na Kůdelu, který ale nemohl rozehrát.

53:46
    Melka našel zpoza branky najíždějícího Roba, jenž prověřil pouze připraveného Sedláčka.

54:30
    Miloslav Čermák (LTM) – 2 + 2 minuty za vysokou hůl. Jedna z posledních šancí pro Motor.

54:40
    Chmelířovo nahození od modré bylo laskominou pro lapačku hostujícího brankáře.

55:32
    Šachl vybídl k teči Bohunického, ale kotouč prolétl bez kontaktu až ven ze třetiny.

56:15
    Žovinec opět vyhazuje.

57:02
    Kasík ani Skuhravý nedokázali prostřelit Sedláčka.

57:29
    Skuhravého teč před Sedláčkem byla takřka gólová!

57:55
    Hosté se znovu ubránili.

58:30
    Čermák je na ledě.

58:57
    Bohunický pálil, ale hosté mu naskákali do střely.

58:57
    Oddechový čas pro tým ČEZ Motor České Budějovice.

59:09
    Kůdela je na střídačce.

59:32
    Litoměřice si v pohodě hlídají náskok.

59:42
    Icing hostí a vhazování před Sedláčkem. Pře tím ještě time out Litoměřic.

59:52
    Hosté podtrhli svojí výhru do prázdné branky, když Švagrovský vyslal do úniku MILOSLAVA ČERMÁKA, který trefil odkrytou klec. Asistence: David Švagrovský.

60:00

Dnešní utkání je u konce a šťastnější jsou hráči Litoměřic. Ti v Budvar aréně zvítězili 3:0, když ukázali velkou produktivitu, naopak Motor znovu doplatil na proměňování šancí a třetí výhru v řadě nepřidal. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:54:38)

Pavel Kortus ml.

Góly a asistencie: 34. Míka (Bahenský), 49. Švagrovský (Procházka, Drábek), 60. Čermák (Švagrovský)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) – Kasík, Kříž, Bohunický, Chmelíř, Prokop, Moravec, Kotaška, Vráblík – Kotalík, Šperger, Ferebauer – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Skuhravý, Bárta – Kńazev, Rob, Melka.

Rozhodca: Bejček – Gerát, Hynek