Omsk – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Vladivostok 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Chabarovsk 5:1 (kon.)
Barys – Novokuzneck 5:3 (kon.) | Čerepovec – Nižnekamsk 1:0 (kon.) | Jaroslavľ – Ufa 4:2 (kon.)
A. Mytišči – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Lev 0:3 (kon.) | Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 0:2 (kon.)
S.Moskva – Novgorod 1:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhreb – Kazaň 6:5 (kon.)
Doneck – D. Moskva 2:3 (kon.)
Atlant Mytišči
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Streda 11.12.2013, 16:30 • Arena Mytišči • KHL

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa! (18:50:16)

V záverečnej tretine sme videli iba jeden gól, ktorý strelil Atlant v 53. minúte po góle Batyršina. Tento zásah poriadne zdramatizoval záver duelu, kedy bola hra veľmi napätá. Traktor napokon dokázal aj napriek obrovskému tlaku ubrániť svoje tesný náskok a po triumfe 3:2 si pripisuje cenné tri body.

60:00

59:33
    Mytišči v závere vytvára obrovský tlak, no ten stroskotáva na pozornej defenzíve Traktora.

58:27
    Atlant bude hrať bez odvolaného brankára Galimova so šiestimi hráčmi!

58:27
    Domáci tím si vzal oddychový čas. Atlant si zrejme ide prebrať taktiku na záverečné sekundy.

57:08
    Engqvistov pokus končí v Garnettovej lapačke.

56:14
    Atlant v závere zvyšuje aktivitu a snaží sa vyrovnať.

55:03
    Trubačev mal na dosah vyrovnanie, no jeho pokus nebol úspešný.

53:54
    Atlant týmto gólom rozhodne zdramatizoval zápas. Záverečné minúty budú veľmi zaujímavé.

52:22
    Atlant Mytišči dál gól!

Atlant predsa strieľa kontaktný gól! Na rozdiel jediného gólu znížil presnou strelou RAFAEL BATYRŠIN! Asistencie: Michail Gluchov, Konstantin Kolcov.

51:13
    Artjuchinov bekhend príliš nezamestnal Garnetta.

50:38
    Presilovka Atlantu sa skončila, sily sú teda vyrovnané.

49:33
    Mytišči však nehrá ideálne, Traktor sa po niekoľkýkrát oslobodil.

48:38
    Jevgenij Katičev je vylúčený za podrazenie, Atlant má ďalšiu príležitosť na skorigovanie stavu.

47:29
    Čeljabinsk sa v tomto zápase prezentuje veľmi dobrou defenzívou. Atlant len ťažko hľadá recept na jej prekonanie.

46:23
    Mytišči nevyužilo ďalšiu príležitosť na strelenie kontaktného gólu, Traktor už hrá s piatimi hráčmi.

45:57
    Kolcov hneď dvakrát vystrelil, no ani raz sa mu nepodarilo prekonať Garnetta.

45:08
    Novopašin nepríjemne nahadzoval puk smerom na bránku Garnetta, no ten podržal hosťujúci tím.

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 8. Kablukov, 53. Batyršin (Gluchov, Kolcov) – 3. Mokin (Abdullin), 23. Glinkin (Popov, Kokujov), 33. Popov (Glinkin, Borodkin)

Atlant Mytišči: Galimov (Borisov) – Batyršin, Novopašin, Rukavišnikov, Petrov, Atjušov, Velikov, Dyblenko – Gluchov, Kablukov, Kolcov – Haataja, Engqvist, Michnov – Trubačev, Artjuchin, Radulov – Šmeljov, Kadejkin, Ševčenko
    Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin) – Rjabykin, Bondarev, Vasilčenko, Kondratjev, Borodkin, Katičev, Chlystov, Artamonov – Kuznecov, Bulis, Čistov – Dugin, Kontiola, Kosticyn – Kokujov, Popov, Glinkin – Abdullin, Valejev, Mokin

Rozhodca: Bondar, Zacharov – Koršak, Černyšev

Diváci: 5 100