Most – Havířov 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 2:0 (kon.) | Motor ČB – Litoměřice 0:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kadaň 7:3 (kon.) | Třebíč – Šumperk 7:1 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 3:2 (po pr.)
Olomouc – Beroun 2:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
HC Stadion Litoměřice
cz Streda 11.12.2013, 17:30 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Dnešní utkání je u konce a šťastnější jsou hráči Litoměřic. Ti v Budvar aréně zvítězili 3:0, když ukázali velkou produktivitu, naopak Motor znovu doplatil na proměňování šancí a třetí výhru v řadě nepřidal. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:54:38)

60:00

59:52
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hosté podtrhli svojí výhru do prázdné branky, když Švagrovský vyslal do úniku MILOSLAVA ČERMÁKA, který trefil odkrytou klec. Asistence: David Švagrovský.

59:42
    Icing hostí a vhazování před Sedláčkem. Pře tím ještě time out Litoměřic.

59:32
    Litoměřice si v pohodě hlídají náskok.

59:09
    Kůdela je na střídačce.

58:57
    Oddechový čas pro tým ČEZ Motor České Budějovice.

58:57
    Bohunický pálil, ale hosté mu naskákali do střely.

58:30
    Čermák je na ledě.

57:55
    Hosté se znovu ubránili.

57:29
    Skuhravého teč před Sedláčkem byla takřka gólová!

57:02
    Kasík ani Skuhravý nedokázali prostřelit Sedláčka.

56:15
    Žovinec opět vyhazuje.

55:32
    Šachl vybídl k teči Bohunického, ale kotouč prolétl bez kontaktu až ven ze třetiny.

54:40
    Chmelířovo nahození od modré bylo laskominou pro lapačku hostujícího brankáře.

54:30
    Miloslav Čermák (LTM) – 2 + 2 minuty za vysokou hůl. Jedna z posledních šancí pro Motor.

53:46
    Melka našel zpoza branky najíždějícího Roba, jenž prověřil pouze připraveného Sedláčka.

53:12
    Žovinec nahodil jen tak lehce kotouč na Kůdelu, který ale nemohl rozehrát.

52:21
    Tentokrát icing i na domácí straně.

52:11
    Českobudějovickou akci zastavil ofsajd.

51:39
    Skuhravý našel parádní zadovkou Luboše Roba, který zblízka nedokázal skórovat.

51:10
    Další icing hostí. Dnešní utkání sleduje 3187 diváků.

49:26
    Motor je v ofenzivě dnes zatím bezzubý a vstřelit alespoň dvě branky za deset minut hry? To bude hodně tvrdý oříšek pro svěřence Petra Rosola.

48:09
    Severočeši poprvé ve třetí třetině ohrozili domácí branku a hned je z toho gól. Po několika zmatcích se k několikáté dorážce dostal DAVID ŠVAGROVSKÝ a propasíroval kotouč do sítě. Asistence: Martin Procházka a Václav Drábek.

45:40
    Motor se dostává do tlaku a fanoušci si již poněkolikáté žádají od svých miláčků gól.

45:04
    Kotaška nebezpečně pálil, jelikož Skuhravý dobře clonil před Sedláčkem. Ale domácí centr při tom stál v brankovišti, tudíž se hra stěhuje do středního pásma.

44:33
    Severočeši za necelých pět minut třetí části již počtvrté vyhodili kotouč přes všechny čáry.

44:06
    Šperger posílal kotouč zpoza branky do brankoviště, kde puk zůstal někde ve skrumáži těl.

43:19
    Kotaška vypálil od modré, k dorážce se dostal Melka, ale Sedláček jeho pokus výborně zneškodnil.

43:00
    Kuchejda získal kotouč u zadního mantinelu, ale místo nahrávky na najeté spoluhráče objel branku, což nebyla nejlepší varianta.

42:17
    Severočeši se osvobozují znovu pouze za cenu icingu.

40:42
    Chmelíř měl dost prostoru ke střele, ale nakonec jeho pokus švihem nebyl pro Sedláčka příliš nebezpečný.

40:27
    Stejná situace se opakovala i o několik vteřin později.

40:13
    Hosté začali závěrečnou část zakázaným uvolněním.

40:01

I druhá část dnešního klání nabídla bojovnou a vyrovnanou partii s tím rozdílem, že navrch měly Litoměřice a dokázaly mírnou převahu korunovat zatím jedinou brankou. Tu obstaral ve 34. minutě po vhazování obránce Míka. Před Motorem stojí nelehký úkol – ve třetí části proti houževnatému soupeři alespoň vyrovnat. Úvodní buly závěrečné periody vhodí sudí Bejček v 19:14.

40:00

39:46
    Puk se dostal na litoměřickou střídačku,čeká nás ještě jedno vhazování ve středním pásmu.

38:54
    Melka se dral k zakončení, ale obránci soupeře byli nekompromisní a odehráli kotouč na zakázané uvolnění.

37:03
    Litoměřice jsou kompletní.

36:44
    Přesilovce Motoru chybí střelba.

35:59
    V oslabení zahrozil Suja, ale Kůdela jeho nájezd z úhlu dobře vykryl.

35:26
    Severočeši se však zatím brání a vyhodili přes všechny čáry.

35:03
    Vít Budínský (LTM) – 2 minuty za držení hole. Motor má možnost záhy vyrovnat při přesilovce a to samé si přeje i domácí kotel.

34:34
    Pro Motor je to studená sprcha, jelikož s přibývajícím časem bylo jasné, jak důležitá bude úvodní branka.

33:51
    Hosté jdou do vedení. Bahenský vyhrál vhazování a RADEK MÍKA povedenou střelou překonal Kůdelu, který toho přes shluk těl před sebou příliš neviděl. Asistence: Zdeněk Bahenský.

33:18
    Ke Kotaškovi se odrazil volný kotouč, ale domácí bek našel pouze připraveného Sedláčka.

33:04
    Povedený kousek předvedl Tomáš Prokop, který sice přišel o hokejku, ale dokázal alespoň dostat rukou kotouč do středního pásma.

31:27
    Motor se z tlaku soupeře dostává pouze za cenu zakázaného uvolnění.

30:25
    Kasík parádním bodyčkem "otočil" Martina Procházku, čímž pobavil domácí příznivce. Ty následně nepotěšil hvizd sudího, který zastavil přečíslení Motoru, když na ledě zůstal ležet jeden z hráčů v modrém.

28:44
    Spolupráce Kňazeva s Robem nevypadala špatně, ale pokus mladého budějovického forvarda nebyl razantní.

27:45
    Litoměřice dlouho motaly hlavy Jihočechům v jejich třetině, ale hráči ve žlutém se ubránili a dostali kotouč do bezpečí.

26:25
    Od pravého mantinelu pálil hodně tvrdě Procházka, ale Kůdela byl na svém místě.

25:25
    Icing Stadionu.

24:53
    Motoru se povedlo na chvíli zamknout soupeře u jeho brankoviště, ale větší šance nepřišla a Sedláček raději přikryl kotouč.

24:05
    Moravec vyhodil kotouč do ochranné sítě, ale puk byl tečován jedním z hostí, tudíž se vhazuje ve středním pásmu.

23:24
    Stejná situace se bude opakovat po nedorozumění Chmelíře s Ondřejem.

22:59
    Šachlova nepřesná rozehrávka znamená zakázané uvolnění a vhazování po Kůdelově levici.

21:56
    Motor je kompletní, Kůdela byl při oslabení bez práce.

21:39
    A do třetice Kuchejda a přesilovka je skoro pryč.

21:09
    Stejný počin se povedl i Chmelířovi.

20:32
    Zatím to zvládají, Vráblík vyhazuje.

20:10
    Domácí se budou bránit ještě skoro celé dvě minuty přesilovce soupeře.

20:01

První třetina je minulostí a branku nám nepřinesla. Po pravdě řečeno, ani není divu. V utkání jsme zatím neviděli příliš šancí, ty největší dvě si vypracovali domácí, když se proti Šachlovi i Ondřejovi vytáhl litoměřický brankář Sedláček. Druhá část, kterou odstartují hosté v početní výhodě, začne v 18:21.

20:00

19:56
    Lukáš Kříž (CEB) – 2 minuty za hákování. Litoměřice si s největší pravděpodobností přenesou zbytek početní výhody do druhé části.

19:33
    Ofsajd zastavil ofenzivu Motoru.

18:18
    Velký tah na branku a chuť prokázal Václav Skuhravý, který si dojel svou sraženou střelu, ale na Sedláčka ani napodruhé nevyzrál.

18:02
    Litoměřice jsou kompletní. Domácí velkou šanci promrhali a dlouhou dvojnásobnou početní výhodu nepotrestali.

17:18
    Bohunický s Chmelířem ostřelovali soupeřovu branku marně a hosté jsou ve čtyřech.

16:30
    Chmelíř rozvlnil pouze boční síť.

16:15
    Od modré pálil Bohunický, k dorážce se dostal Ondřej, ale brankář Sedláček proti němu vytáhl fantastický zákrok lapačkou. Domácí už zvedali ruce nad hlavu...

16:02
    Dušan Žovinec (LTM) – 2 minuty za zdržování hry. Litoměřický zadák vyhodil kotouč do hlediště a Motor bude hrát 1:14 pět na tři!

15:55
    Lukáš Kříž (CEB) – 2 minuty za sekání. Radek Míka (LTM) – 2 minuty za hrubost. Domácí zadák sekl do Sedláčka, následně byl zpacifikován hostujícím Míkou. Oba dostávají dvě minuty a pokračuje se 5 na 4.

15:55
    Kotalík pálil od modré a Sedláček s problémy kotouč udržel.

15:16
    Miloslav Čermák (LTM) – 2 minuty za vysokou hůl. Po skončení trestu Moravce je tu možnost i pro Jihočechy.

14:39
    Václav Skuhravý si nejprve skoro srazil kotouč do vlastní branky, ale následně se dral do úniku, který mu ale znemožnil jeden ze soupeřů a domácí forvard se dostal pouze k nepřesnému bekhendovému zakončení.

14:10
    Ondřej vyvezl kotouč do středního pásma a nechal vydechnout svým spoluhráčům.

13:37
    Od modré napřáhl Drábek, ale trefil pouze chrániče Ferebauera, od kterého se puk odrazil do hlediště.

13:13
    Jiří Moravec (CEB) – 2 minuty za sekání. Druhá přesilovka pro Litoměřice.

12:42
    Trošku fádní průběh duelu mohli změnit domácí! Kuchejda na modré čáře parádně obešel soupeře, domácí forvard ještě vylepšil pozici pro Petra Šachla, který ale sám před Sedláčkem zklamal.

11:22
    Kasík chyboval v rozehrávce, ale poté dokázal srazit Novákův pokus do ochranné sítě.

07:34
    Budínský nepříjemně tečoval Míkovu střelu před Kůdelou, jenž situaci se štěstím vyřešil.

06:52
    Marek Vaniš (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. První početní výhodu si zahraje i Stadion.

06:05
    Hosté jsou kompletní.

05:48
    Kasík vypálil od modré, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Následně na brankovišti hrozil Skuhravý, ale ani on neuspěl.

05:30
    Litoměřice se znovu osvobozují.

05:00
    Bahenský v oslabení získal kotouč a zkusil vypálit ze středního pásma a domácí gólman Kůdela kotouč raději přikryl.

04:05
    Miloslav Čermák (LTM) – 2 minuty za sekání. Motor si zahraje první přesilovku.

02:37
    Kotaškovo nahození od modré čáry v poklidu zkrotil ve své lapačce gólman Sedláček.

02:02
    Poprvé po více jak měsíční pauze se v domácím dresu na ledě objevuje Roman Vráblík.

00:33
    První střelu na domácí branku vyslal Tomáš Rubeš, ale byla spíš z kategorie propagačních.

00:01

Na ledě už jsou oba celky, nechybí ani trojice rozhodčích, start dnešního duelu se blíží každým okamžikem.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) – Kasík, Kříž, Bohunický, Chmelíř, Prokop, Moravec, Kotaška, Vráblík – Kotalík, Šperger, Ferebauer – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Skuhravý, Bárta – Kńazev, Rob, Melka.

HC Stadion Litoměřice: Sedláček (Lavinger) – Hrbas, Šulc, Míka, Husák, Žovinec, Drábek, Kolář, Evan – Suja, Rubeš, Čermák – Novák, Hašek, Budínský – Procházka, Švagrovský, Bahenský – Chlapík, Brzobohatý, Doležal.

Rozhodčí: Bejček – Gerát, Hynek.

Motor dokázal po sérii proher dvakrát v řadě uspět, když poslední výhru zaznamenali Jihočeši v sobotu na nájezdy v Kadani. Novému kouči Petru Rosolovi se tak povedla premiéra, uvidíme, jak zvládnou jeho svěřenci první prověrku před domácím publikem. Oba letošní zápasy dopadly lépe pro Litoměřice.

Litoměřice zatím prožívají povedený ročník, jelikož jsou v prvoligové tabulce na 5. místě s pětačtyřiceti body. Aktuálně mají Litoměřice na svém kontě dvě prohry v řadě, ale před tím dokázali Severočeši jedenáctkrát v řadě bodovat. Nejproduktivnějším hráčem je Miloslav Čermák, v týmu působí i Martin Chabada nebo na jihu Čech dobře známí Jakubové Šulc a Suja.

Vítejte při sledování online přenosu z 31. kola první ligy. V něm se utká ČEZ Motor České Budějovice a HC Stadion Litoměřice. Duel startuje ve středu v 17.30 v Budvar aréně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Kortus ml.

Góly a asistencie: 34. Míka (Bahenský), 49. Švagrovský (Procházka, Drábek), 60. Čermák (Švagrovský)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) – Kasík, Kříž, Bohunický, Chmelíř, Prokop, Moravec, Kotaška, Vráblík – Kotalík, Šperger, Ferebauer – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Skuhravý, Bárta – Kńazev, Rob, Melka.

Rozhodca: Bejček – Gerát, Hynek