Washington – Tampa Bay 6:5 (3:2 po s.n.) | Montreal – LA Kings 0:6 (kon.) | Buffalo – Ottawa 2:1 (4:3 po s.n.)
Columbus – NJ Devils 5:4 (kon.) | Florida – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.) | NY Rangers – Nashville 1:4 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 1:2 (kon.) | Dallas – Chicago 2:6 (kon.) | Colorado – Arizona 1:3 (kon.)
Calgary – Boston 1:2 (kon.) | Edmonton – Carolina 5:4 (po pr.) | San Jose – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.)
Calgary Flames
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Boston Bruins
cz Streda 11.12.2013, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

S konstatkováním, že Boston vyhrál zásluho povedené třetí třetiny, a že si Jarome Iginla užívá ovace zaplněného Scotiobank Saddlehomu se s Vámi loučí a někdy opět napočtenou se těší Tomáš Lysý. (06:18:02)

Tři hvězdy zápasu:

1. David Krejčí (BOS) 6 stř., 1+0.
    2. Jíří Hudler (CGY) 3 stř., 1+0.
    3. Jarome Iginla (BOS) 4 stř., 0+0.

Československá stopa v utkání:

Jiří Hudler (CAL) 3 stř., 1+0, čas na ledě: 16:42.
    Ladislav Šmíd (CAL) 0 stř., 0+0, čas na ledě 18:55.

David Krejčí (BOS) 6 stř., 1+0, čas na ledě: 23:02.
    Zdeno Chára (BOS) 2 střl, 0+1, čas na ledě: 24:22.

Využití: 0-1.

Dvě třetiny byli Medvědi v dnešním zápase zřejmě horším týmem a prakticky neohrožovali branku Reto Berry. Po druhé třetině měli na svém kontě pouze devět střeleckých pokusů a Calgary vedlo rozdílem jednoho gólů, když se v šestadvacáté minutě trefil Jiří Hudler. Do závěrečné dvacetiminutovky ale nastoupil z pohledu Bostonu jiný tým. Již během úvodních třech minut si Medvědi připsali snad šest střel. Rozhodnutí zápasu přineslo 97 vteřin na konci čtyřiapadesáté minuty, kdy se Medvědi prosadili hned dvakrát. Nejprve se trefil v přesilovce od modré David Krejčí a krátce na to našel Reilly Smith prostor u levé tyče Berry. Calgary to v závěru ještě zkusilo v šesti bez gólmana, ale výsledek zůstal nezměněn.

60:00

59:54
    Nyní už to domácí nestihnou.

59:45
    Další vyhození Medvědů, které nebude ani zakázaným uvolněním.

58:50
    Zdeno Chára netrefil ze středního pásma opuštěnou klec. Na jeho obranu je třeba říct, že byl pod tlakem hráčů Calgary.

58:47
    Ten vybojovali domácí a domácí už hrají v šesti.

58:37
    Několik hráčů bojuje za brankou Raska o kotouč.

58:15
    Jiří Hudler se nyní snaží zavést puk před Raska. Bude zajímavé sledovat, kdy půjde Reto Berra z klece ven.

57:36
    Bergeron vyhrál puk nad Colbornem a následně překonal Colborna také Campbell.

57:30
    Calgary je před Raskem, ale Sven Baertschi se k dorážce před Raskem nedostal, protože Fin drží puk ve své výstroji.

56:46
    Calgary teď bude muset zabrat a více chodit do útoku, což je pro Flames nová věc. Plameny se totiž ve třetí třetině spíše soustředily na pozorné bránění.

55:27
    Bruins právě vstřelili branku!
    Trošku smolný gól pro Calgary, na kterém má svůj podíl také Reto Berra. Ten si nepohlídal prostor u levé tyče, kde našel skulinku REILLY SMITH a během minuty a sedmatřiceti sekund otáči Boston stav zápasu. Asistence: Ryan Spooner.

54:33
    Giordanovu střelu likviduje Tuukka Rask.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 26. Hudler (Baertschi, Giordano) – 54. Krejčí (Krug, Chára), 56. Smith (Spooner)

Calgary Flames: Berra (Ramo) – Russell, Brodie, Giordano, Butler, Šmíd, O´Brien – Cammalleri, Stajan, Stempniak – Baertschi, Colborne, Hudler – Bouma, Backlund, Jones – Jones, Byron, McGrattan. Trenér: Bob Hartley.
    Boston Bruins: Rask (Johnson) – Chára, Seidenberg, Krug, Bartkowski, Miller, Boychuk – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Soderberg, Spooner, Fraser – Johnson, Campbell, Caron. Trenér: Claude Julien.

Rozhodca: 8 Dave Jackson, 13 Dan O´Halloran – 79 Kiel Murchison, 80 Thor Nelson

Diváci: 19289