Chabarovsk – S.Moskva 4:3 (2:0 po s.n.) | Vladivostok – Doneck 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Dinamo Minsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Záhreb 0:2 (kon.) | A. Mytišči – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Riga – Jaroslavľ 4:1 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.) | Lev – Čerepovec 3:1 (kon.)
Admiral Vladivostok
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HK Donbass Doneck
Streda 04.12.2013, 10:00 • Fetisov Arena • KHL

58:33
    Ternavsky si vyšliapol na súpera a začal ho tvrdo atakovať pred vlastným gólmanom,za čo obdržal trest za hrubosť na 4 minúty. Na strane hostí si za hrubosť odpyká dve minúty Zakharov.

57:03
    Na domácej strane vylúčený Porseland.

56:28
    Vladivostok dal gól!
    EVGENY UGAROV si mazácky poradil proti Leightonovi a prestrelil puk pomedzi jeho betóny. A s najväčšou pravdepodobnosťou rozhoduje dnešný duel.

56:40
    Po faule na unikajúceho Ugarova bude nariadené trestné strieľanie.Faulujúcim hráčom bol Randy Robitaille.

56:18
    Dvaja domáci útočníci sa utrhli z vlastnej tretiny,ale z akcie dvaja proti dvoma nebolo nič,pretože Podhradský fauloval Schutza a za hákovanie odchádza na trestnú lavicu.

45:57
    Vylúčený Viktor Zakharov za podrazenie.

37:25
    Nádherne sa na pravej strane preštrikoval až ku bráne Dadonov.

36:05
    Hostia si pekne prihrávali v obrannej tretine súpera,ale bez streleckého pokusu a po strate puku prišlo prečíslenie domácich traja na jedného,ale Hovinen si so strelou poradil a vyráža ju do rohu.

31:29
    Hostia rozohrávali z vlastnej tretiny,zatiaľ čo domáci striedali a ako sa ukázalo nebolo to správne rozhodnutie,pretože do brejku sa na pravej strane dostal Wirtanen,ktorý poslal do druhej vlny prihrávku Wilsonovi a jeho delovka od modrej narobila Hovinenovi problémy.

30:57
    A znovu sa vylučuje,na trestnú dochádza domáci Sergej Lesnukhin za vyhodenie puku.

29:13
    Leightonovi ušiel puk,keď sa pokúsil ho zachytiť za bránou,ten následne získal jeden z domácich útočníkov,ktorý hľadal Bergorsa pred prázdnou bránou,ale Leighton sa na prihrávku skvele vrhol a napravil tak svoju chybu.

28:40
    Commodore pálil od modrej a po následnej mele tiel pred Leightonom čelil hosťujúci gólman viacerým dorážkam,ale neinkasoval.

27:37
    Za hru vysokou hokejkou odchádza na trestnú strelec jediného gólu hostí Maxim Yakutsenya.

27:13
    Medzi kruhmi zakončoval opustený Nedorost,už mohol byť stav znížený,ale následne rozhodca prerušil hru a signalizuje vylúčenie hostí.

26:48
    Na ľavej strane útočnej tretiny dostal puk na hokejku Dadonov,obišiel s ním bránu súpera a pokúsil sa zakončiť do odkrytej brány,ale Hovinen pozorný.

25:54
    Domáci využívajú už druhú presilovú hru v zápase,tentokrát si gól pripisuje EVGENY GRACHYOV. Asistencie: Porseland, Nikitenko.

24:35
    Krátko po Robitaillovom návrate sa zdalo,že sa bude hrať päť na päť,ale za hru vysokou hokejkou dochádza na trestnú lavicu hosťujúci Alexander Toryanik.

22:25
    A za vlastnou bránou fauloval Randy Robitaille a odchádza na trestnú na dve minúty.

20:31
    A za zbytočný faul v stredovom kruhu si dve minúty odsedí Andrej Nikitenko.

19:37
    Po prihrávke z rohu od mantinelu sa k puku dostal RICHARD GYNGE,ktorý prestrelil Leightona a posiela v závere prvej časti svoj tím do vedenia. Asistencia: Schutz.

18:17
    Admiral si opäť vytváral veľký ofenzívny tlak,z čoho pramenil ďalší faul hostí.Tentokrát za hákovanie vylúčený Kolar.

15:15
    Veľká šanca pre domácich,ale Nedorost v poslednej chvíli zasiahol pred odkrytou bránou Leightona.

13:02
    V obrannej tretine si faulom pomáhal Nedorost,čo ale hlavnému arbitrovi neuniklo a odchádza na dve minúty na lavicu hanby za krosček.

10:47
    Donbass Doneck dal gól!
    Hostia si dokázali pred bránou súpera vytvoriť tlak a po tom,čo svoju šancu nepremenil Nedorost sa už ale nemýlil MAXIM YAKUTSENYA a vyrovnáva. Asistencie: Dadonov,Robitaille.

07:23
    A dvaja hráči domácich sa dostali do prečíslenia a na ľavej strane sa pomedzi dvoch obrancov dostal k strele ALEXEI UGAROV a otvára skóre duelu. Bez asistencie.

06:50
    Presilovka hostí netrvala dlho,pretože za narazenie na mantinel odchádza na dve minúty Peter Podhradský.

06:42
    Ternavsky si za faul na Dedonova odsedí dve minúty na trestnej lavici.

06:45
    Do rýchleho brejku sa dostával Dadonov,ale nedokázal zakončiť,pretože padá pred bránou v súboji s Ternavskym.

03:13
    A k strele v oslabení sa dostal Kašpar.

01:45
    A za podrazenie vylúčený hosťujúci obranca Oscars Bartulis.

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 8. Ugarov, 20. Gynge (Schutz), 26. Grachyov (Porseland, Nikitenko), 57. Ugarov (t.s.) – 11. Yakutsenya (Dadonov, Robitaille)

Admiral Vladivostok: Hovinen (Ivannikov) – Osipov, Commodore, Porseland, Ternavsky, Antropov, Vorobyov – Bergfors, Gynge, Sokolov, Nikitenko, Pervushin, Ugarov, Barbashev, Lesnukhin, Drugov, Kuznetsov, Schutz, Grachyov, Bortnikov
    HK Donbass Doneck: Leighton (Shevchuk) – Silnitsky, Wilson, Bartulis, Kolar, Podhradsky, Razin, Piganovich – Nedorost, Wirtanen, Robitaille, Kiiskinen, Kaspar, Fedotenko, Yakutsenya, Belukhin, Zakharov, Dadonov, Toryanik, Laine

Rozhodca: Naumov Denis, Cherenkov Alexander – Streltsov Evgeny, Tarasov Denis