Chabarovsk – S.Moskva 4:3 (2:0 po s.n.) | Vladivostok – Doneck 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Dinamo Minsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Záhreb 0:2 (kon.) | A. Mytišči – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Riga – Jaroslavľ 4:1 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.) | Lev – Čerepovec 3:1 (kon.)
Admiral Vladivostok
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HK Donbass Doneck
Streda 04.12.2013, 10:00 • Fetisov Arena • KHL

Dramatický duel je za nami. Favoritom boli hostia,mali aj šance,ale napriek dobrému výkonu Leightona inkasovali až štyri krát,k čomu veľkou mierou prispeli vylúčenia. Pretože domáci strelili dva góly z presilovej hry a jeden z trestného strieľania. Admiralu sa tak podarilo urobiť svojím fanúšikom po dlhšej dobe radosť a pripisuje si dôležité body v boji o play-off. Odo mňa je to na dnes všetko,prajem príjemný zvyšok dňa. (12:37:41)

60:00

59:59
    A v úplnom závere sa hostia ešte natlačili pred Hovinena,ale k zakončeniu sa už nedostali,pretože zaznela siréna označujúca koniec duelu.

59:46
    Ešte v závere sa o strelu pokúsil Grachyov,ale Leighton jeho strelu vyráža.

58:45
    Hra tak pokračuje presilovkou hostí štyroch proti trom.

58:33
    Ternavsky si vyšliapol na súpera a začal ho tvrdo atakovať pred vlastným gólmanom,za čo obdržal trest za hrubosť na 4 minúty. Na strane hostí si za hrubosť odpyká dve minúty Zakharov.

57:03
    Na domácej strane vylúčený Porseland.

56:28
    Vladivostok dal gól!
    EVGENY UGAROV si mazácky poradil proti Leightonovi a prestrelil puk pomedzi jeho betóny. A s najväčšou pravdepodobnosťou rozhoduje dnešný duel.

56:40
    Po faule na unikajúceho Ugarova bude nariadené trestné strieľanie.Faulujúcim hráčom bol Randy Robitaille.

56:18
    Dvaja domáci útočníci sa utrhli z vlastnej tretiny,ale z akcie dvaja proti dvoma nebolo nič,pretože Podhradský fauloval Schutza a za hákovanie odchádza na trestnú lavicu.

55:06
    Najskôr puk na hokejkách hostí za ich bránou,teraz v rovnakej situácii domáci tím. Ale domácim sa neporadilo presne rozohrať,z čoho pramenila Nedorostova strela,lenže bolo to z veľkého uhla.

54:35
    Hostia znovu útočia,ale veľa času na vyrovnanie alebo aspoň dramatizáciu duelu im už neostáva.

53:37
    V dobrom postavení ale na prihrávku nedočiahol Nedorost a na druhej strane Gynge zavaril Leightonovi,ten si ale s jeho únikom poradil i keď s problémami.

53:13
    Wirtonen a utrhol domácim,ale osamotený si v útočnej tretine neporadil,ale domáci sa oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

52:25
    Postupne v šanciach Robitaille i Kašpar,ale nakoniec sa puku zmocnili domáci a rozohrávajú.

51:50
    Súboje o puk v obrannej tretine domácich,Kašpar hľadal Kolara,ale nenahrával presne.

51:15
    Po Ugarovej strele sa bude vhadzovať po ľavici Leightonena.

50:00
    Dnešný duel sleduje 5500 divákov,čiže vypredaná Fetisov arena.

49:22
    Rýchly brejk domáceho celku,ale neznamenal nič viac ako stratu puku a na druhej strane pekne kombinovali Kašpar a Robitaille,ale Hovinen drží svoj tím nad vodou.

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 8. Ugarov, 20. Gynge (Schutz), 26. Grachyov (Porseland, Nikitenko), 57. Ugarov (t.s.) – 11. Yakutsenya (Dadonov, Robitaille)

Admiral Vladivostok: Hovinen (Ivannikov) – Osipov, Commodore, Porseland, Ternavsky, Antropov, Vorobyov – Bergfors, Gynge, Sokolov, Nikitenko, Pervushin, Ugarov, Barbashev, Lesnukhin, Drugov, Kuznetsov, Schutz, Grachyov, Bortnikov
    HK Donbass Doneck: Leighton (Shevchuk) – Silnitsky, Wilson, Bartulis, Kolar, Podhradsky, Razin, Piganovich – Nedorost, Wirtanen, Robitaille, Kiiskinen, Kaspar, Fedotenko, Yakutsenya, Belukhin, Zakharov, Dadonov, Toryanik, Laine

Rozhodca: Naumov Denis, Cherenkov Alexander – Streltsov Evgeny, Tarasov Denis