Chabarovsk – S.Moskva 4:3 (2:0 po s.n.) | Vladivostok – Doneck 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Dinamo Minsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Záhreb 0:2 (kon.) | A. Mytišči – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Riga – Jaroslavľ 4:1 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.) | Lev – Čerepovec 3:1 (kon.)
Admiral Vladivostok
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HK Donbass Doneck
Streda 04.12.2013, 10:00 • Fetisov Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.

Admiral sa bude chcieť dostať z mizérie,ktorá ho postretla v posledných dueloch,zatiaľ čo hosťujúci Doneck sa určite bude snažiť udržať na víťaznej vlne. Môžme teda predpokladať,že nás čaká bojovný a zaujímavý duel,v ktorom sú miernym favoritom hostia,ale domáci im pred vlastnými fanúšikmi určite nič nedarujú a o výsledok sa bude bojovať do posledných sekúnd. Prajem príjemný hokejový zážitok.

Produktivita hráčov
    Tabuľke produktivity domáceho celku kraľujú Felix Schutz,ktorý zatiaľ nazbieral 18 kanadských bodov (4+14). Najlepším strelcom a druhým najproduktívnejším hráčom je Niclas Bergfors. Ten vsietil 11 gólov,ku ktorým pridal 6 asistencií,čo dokopy činí 17 kanadských bodov.
    Najproduktívnejším obrancom Admiralu je Yegor Antropov za 9 bodov (3+6).

Najproduktívnejším hráčom hostí je Maxim Yakutsenya,ktorý má na svojom konte 19 kanadských bodov za 8 gólov a 11 asistencíí. V tesnom závese za ním je Čech Lukáš Kašpar,ten má na konte 18 bodov (10+8),ale aj o 5 odohraných zápasov menej.
    Najproduktívnejším obrancom je Oleg Piganovich za 16 bodov (4+12).

Štatistiky gólmanov
    Brankárskou jednotkou domáceho celku je Evgeny Ivannikov. Ten vyšplhal úspešnosť zákrokov v osemnástich dueloch na 93,1 % a priemer inkasovaných gólov na 1,92.
    Hosťujúcou jednotkou je Michael Leighton,ktorý odchytal 28 duelov s úspešnosťou zákrokov 94,3 % a s priemerom inkasovaných gólov 1,54. Okrem toho má na konte i dve trestné minúty a 5 krát udržal čisté konto.

Vzájomné zápasy
    Pre oba celky je to druhý a v základnej časti aj posledný vzájomný duel. Naposledy sa stretli 28.októbra 2013 a vtedy si na domácom ľade pripísal výhru Doneck v pomere 2:1. Všetky tri góly padli v prostrednej časti,keď domáci viedli v 24.minúte 1:0 a v 27. už o dva góly a Admiral v 35.minúte znižoval na 1:2. Nebolo ani veľa vylúčení,oba tímy mali po dvoch vylúčených hráčov.

Hostia z Ukrajiny pôsobia v Západnej konferencii,v ktorej im za 56 bodov patrí 5.miesto po 32 odohraných dueloch. Doneck stráca tri body na štvrté Dinamo Riga,taktiež aj na tretie CSKA. Naopak v tesnom závese je na šiestom mieste HC LEV Praha s jednobodovým mankom. Hostia majú aj pozitívnu bilanciu skóre a to 81:57.
    Kým Vladivostok sa trápi,Doneck si hokej v posledných zápasoch užíva. Mužstvo vyhralo všetkých 5 posledných duelov,z toho 4 na domácom ľade. Naposledy si poradili vysoko 4:0 s Amurom Chabarovsk. Pre Donbass je dnešný duel druhým zo štyroch po sebe idúcich zápasov na ľade súperov.

Domáci pôsobia vo Východnej konferencii,kde sa nachádzajú na deviatom mieste za 40 bodov,ktoré získali v 32 zápasoch. Na ôsme miesto,zaručujúce postup do play-off strácajú štyri body,ale ôsmy Traktor Čeljabinsk má odohraný o duel menej. Admiral má negatívne skóre 74:79.
    Vladivostok sa po väčšinu sezóny nachádzal na miestach,ktoré mu zaručovali postup do play-off,ale na mužstvo doľahla kríza a z posledných siedmych duelov vyhral len jeden. Po sérii štyroch prehier v rade prišla výhra 3:1 na ľade Viťaz Podolsk,po nej však opäť nasledovali dve prehry,obe v pomere 1:2. Najskôr podľahli HC Torpedo Nižnij Novgorod,vzápätí na vlastnom ľade podľahli Spartaku Moskva. Pre Admiral je to druhý zo štyroch po sebe idúcich zápasov odohraných v domácom prostredí.

Ruská KHL má na programe ďalší hrací deň a tentokrát bude Admiral Vladivostok hostiť vo svojej domácej Fetisov Arene celok HK Donbass Doneck.

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Hovinen) – Osipov, Commodore, Porseland, Ternavsky, Antropov, Vorobyov – Bergfors, Gynge, Sokolov, Nikitenko, Pervushin, Ugarov, Barbashev, Lesnukhin, Drugov, Kuznetsov, Schutz, Grachyov, Bortnikov

HK Donbass Doneck: Leighton (Shevchuk) – Silnitsky, Wilson, Bartulis, Kolar, Podhradsky, Razin, Piganovich – Nedorost, Wirtanen, Robitaille, Kiiskinen, Kaspar, Fedotenko, Yakutsenya, Belukhin, Zakharov, Dadonov, Toryanik, Laine

Rozhodca: Naumov Denis, Cherenkov Alexander – Streltsov Evgeny, Tarasov Denis.

00:01

00:25
    Domáci nastúpili v modrých dresoch,hostia v červeno-bielej kombinácii a hostia si hneď v úvode pripisujú strelecký pokus z pravej strany.

00:56
    Zakázané uvoľnenie hostí.

01:10
    Nedorost vyhral buly nad Drugovom,ale Donbass znova len vyhadzuje puk,ale tentokrát nie cez všetky čiary.

01:45
    A za podrazenie vylúčený hosťujúci obranca Oscars Bartulis.

02:15
    Adniral sa snaží usadiť v útočnom pásme,ale Doneck bráni veľmi húževnato.

02:51
    Donbass sa oslobodzuje vďaka vyhodenému puku.

03:13
    A k strele v oslabení sa dostal Kašpar.

04:10
    A do šance sa dostal Kuznetsov,ale Leighton si dobrým zákrokom poradil.

05:15
    Po prečíslení sa dostali dvaja hráči pred Leightona a snažili sa doraziť puk do bránky,ale gólman hostí stále pozorný.

05:51
    Donbass stratil puk v strednom pásme a po rýchlom brejku sa jeden z hráčov Admiralu dostal k strele švihom z ľavej strany,ale Leighton vyráža.

06:30
    Na druhej strane menšia strkanica tiel pred Hovinenom,po nej sa do brejku dostal domáci hráč,ale k zakončeniu sa nedostal a Leighton radšej prikrýva puk.

06:30
    A tréner hostí Nazarov si niečo zdĺhavo vysvetľoval s hlavným arbitrom.

06:45
    Do rýchleho brejku sa dostával Dadonov,ale nedokázal zakončiť,pretože padá pred bránou v súboji s Ternavskym.

06:42
    Ternavsky si za faul na Dedonova odsedí dve minúty na trestnej lavici.

06:50
    Presilovka hostí netrvala dlho,pretože za narazenie na mantinel odchádza na dve minúty Peter Podhradský.

07:23
    Vladivostok dal gól!
    A dvaja hráči domácich sa dostali do prečíslenia a na ľavej strane sa pomedzi dvoch obrancov dostal k strele ALEXEI UGAROV a otvára skóre duelu. Bez asistencie.

08:13
    Po brejku vo veľkej šanci Robitaille.

10:00
    Donbass rozohráva spoza vlastnej brány.

10:47
    Donbass Doneck dal gól!
    Hostia si dokázali pred bránou súpera vytvoriť tlak a po tom,čo svoju šancu nepremenil Nedorost sa už ale nemýlil MAXIM YAKUTSENYA a vyrovnáva. Asistencie: Dadonov,Robitaille.

11:57
    Videli sme dva góly,najskôr udrel aktívnejší Vladivostok,ale veľmi rýchlo dokázali hostia odpovedať zásluhou svojho najproduktívnejšieho hráča.

12:48
    Po zlej rozohrávke hostí sa zdalo,že sa Admiral dostane do šanci,ale obrana Donecku dokázala vytlačiť útočníkov na krídla k mantinelom.

13:02
    V obrannej tretine si faulom pomáhal Nedorost,čo ale hlavnému arbitrovi neuniklo a odchádza na dve minúty na lavicu hanby za krosček.

12:26
    Admiral hrá dobrú presilovú hru,vytvára si tlak a Leighton musel čeliť nepríjemnej strele Schutza.

13:15
    Admiral dlho krúžil okolo brány súpera bez streleckého pokusu,ale s následnou delovkou od modrej si opäť gólman hostí poradil.

14:03
    Zakharov stratil vpredu puk,Doneck strieda a rozohráva z vlastnej tretiny.

14:30
    Grachyov sa dostal cez Bartulisa a vyslal peknú strelu spoza kruhov.

15:15
    Veľká šanca pre domácich,ale Nedorost v poslednej chvíli zasiahol pred odkrytou bránou Leightona.

18:17
    Admiral si opäť vytváral veľký ofenzívny tlak,z čoho pramenil ďalší faul hostí.Tentokrát za hákovanie vylúčený Kolar.

16:53
    Domáci zatiaľ nehrajú tak dobre ako predtým svoju presilovú hru a k strele v oslabení sa dostal Yakutsenya.

19:37
    Po prihrávke z rohu od mantinelu sa k puku dostal RICHARD GYNGE,ktorý prestrelil Leightona a posiela v závere prvej časti svoj tím do vedenia. Asistencia: Schutz.

20:00

Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej,videli sme tri pekné góly. Zatiaľ domáci aktívnejší a dokázali to premeniť aj v jednogólový náskok,ale na prvý gól dokázal Donbass veľmi rýchlo odpovedať,uvidíme či tomu tak bude i po druhom góle.

Oba celky už na ľadovej ploche,druhá tretina onedlho začne.

20:01

20:10
    Puk získali pre seba domáci a zakladajú útok z vlastnej tretiny.

20:31
    A za zbytočný faul v stredovom kruhu si dve minúty odsedí Andrej Nikitenko.

21:20
    Donbass sa snaží chytiť túto šancu na vyrovnanie,ale strely Wilsona ako i Nedorosta gólové neboli.

22:00
    Tentokrát sa o vyrovnanie pokúsil Kašpar.

22:25
    A za vlastnou bránou fauloval Randy Robitaille a odchádza na trestnú na dve minúty.

23:05
    Svoju poslednú presilovú hru domáci využili a aj túto presilovku hrajú dobre,ale strela do modrej cez melu tiel pred Hovinena neprešla.

24:35
    Krátko po Robitaillovom návrate sa zdalo,že sa bude hrať päť na päť,ale za hru vysokou hokejkou dochádza na trestnú lavicu hosťujúci Alexander Toryanik.

25:31
    Admiral usadený v útočnej tretine,ale zatiaľ bez streleckého pokusu,zatiaľ sa prevažne bojovalo o puk pri mantineli.

25:54
    Domáci využívajú už druhú presilovú hru v zápase,tentokrát si gól pripisuje EVGENY GRACHYOV. Asistencie: Porseland, Nikitenko.

26:15
    Uvidíme ako dlho vydrží hra piatich proti piatim. Pred Hovinenom v šanci Kašpar,ale jeho strelecký pokus úspešný nebol.

26:48
    Na ľavej strane útočnej tretiny dostal puk na hokejku Dadonov,obišiel s ním bránu súpera a pokúsil sa zakončiť do odkrytej brány,ale Hovinen pozorný.

27:13
    Medzi kruhmi zakončoval opustený Nedorost,už mohol byť stav znížený,ale následne rozhodca prerušil hru a signalizuje vylúčenie hostí.

27:37
    Za hru vysokou hokejkou odchádza na trestnú strelec jediného gólu hostí Maxim Yakutsenya.

28:40
    Commodore pálil od modrej a po následnej mele tiel pred Leightonom čelil hosťujúci gólman viacerým dorážkam,ale neinkasoval.

29:13
    Leightonovi ušiel puk,keď sa pokúsil ho zachytiť za bránou,ten následne získal jeden z domácich útočníkov,ktorý hľadal Bergorsa pred prázdnou bránou,ale Leighton sa na prihrávku skvele vrhol a napravil tak svoju chybu.

30:35
    Jeden z domácich hráčov uštedril v strede pola súperovi tvrdý hit,následne zakázané uvoľnenie hostí.

30:57
    A znovu sa vylučuje,na trestnú dochádza domáci Sergej Lesnukhin za vyhodenie puku.

31:29
    Hostia rozohrávali z vlastnej tretiny,zatiaľ čo domáci striedali a ako sa ukázalo nebolo to správne rozhodnutie,pretože do brejku sa na pravej strane dostal Wirtanen,ktorý poslal do druhej vlny prihrávku Wilsonovi a jeho delovka od modrej narobila Hovinenovi problémy.

31:45
    V krátkom časovom úseku už tretie vhadzovanie za sebou po pravici Hovinena.

32:40
    Veľký oenzívny kolotoč teraz rozpútali hostia,vytvorili sa aj dve veľké šance.Najskôr po prihrávke spoza brány zakončoval jeden z útočníkov v tesnej blízkosti,neskôr prišla prudká strela od modrej.Ani jednu však Hovinen za svoj chrbát nepustil.

33:05
    Domáci s piatimi hráčmi,ale ešte v obrovskej šanci Kašpar.

34:29
    Bergfors vybojoval v tvrdom súboji s Bartulisom puk,ktorý poslal pred bránu,ale tam si s následnou strelou Leighton poradil.

35:10
    Na druhej strane pohrozili hostia,Kašparova pekná strela spomedzi kruhov vyvolala tvrdú strkanicu pred Hovinenom.

36:05
    Hostia si pekne prihrávali v obrannej tretine súpera,ale bez streleckého pokusu a po strate puku prišlo prečíslenie domácich traja na jedného,ale Hovinen si so strelou poradil a vyráža ju do rohu.

37:25
    Nádherne sa na pravej strane preštrikoval až ku bráne Dadonov.

38:00
    Hostí môžu na konci duelu mrzieť tieto premárnené šance v závere druhej časti.

38:34
    Wirtonen sa dostal k strele do modrej,ale nemieril presne.

38:50
    V závere druhej tretiny potrebná úprava ľadovej plochy.

39:07
    Ofsajd domácich.

39:48
    Fedotenko to myslel pekne spoza brány,ale ani jeden z dvojice jeho spoluhráčov jeho úmysel nepochopil a hostia stratili puk,ale vo vlastnej tretine si ho pred napádajúcimi domácimi hráčmi pekne postrážil Podhradský a rozohral.

40:00

Druhá tretina sa hrala vo vyššom tempe ako tá prvá,videli sme jeden gól v presilovej hre v podaní domáceho Grachyova. Veľké šanci mali najmä v druhej polovici prostrednej časti hostia,ale Hovinen chytá výborne,ale to isté možno povedať i o jeho súperovi v maske Leightonovi. Napriek tomu,že domáci sa môžu po dvoch tretinách tešiť z dvojgólového vedenia,zápas ešte vyhratý nemajú,Donbass ukazuje svoju kvalitu a určite je v jeho silách vyrovnať dnešný duel. Ale Admiral sa určite pokúsi minimálne udržať vedenie,ak nie ho ešte navýšiť. Každopádne možno predpokladať,že nás čaká zaujímavá záverečná tretina.

40:01

41:08
    V úvode tretej časti začali oba tímy opatrne a ani jeden si nedokázal vytvoriť šancu.

41:32
    Hra prvýkrát prerušená po tom,čo Hovinen zasiahol na nie veľmi prudkú strelu Kiiskinena.

42:31
    Z pravej strany sa pred Leightona pretlačil Begfors,ale jeho bekhendové zakončenie neprinieslo nebezpečenstvo pre hostí.

43:45
    Ugarov padol pri mantineli v snahe o prihrávku,následne Admiral síce udržal pásmo,ale nie na dlho a dopredu idú hostia a už kombinuje v útoku hosťujúci Nedorost.

44:45
    Jednému z domácich hráčov ušiel v snahe o únik puk,ktorý Leighton radšej prikrýva.

45:15
    Domáci sa nikam neponáhľajú a rozohrávajú vo vlastnej tretine.

45:40
    Domácim sa zatiaľ darí držať puk na hokejkách častejšie a kontrolujú si dvojgólové vedenie. Pohrozil Zakhatov,ale následne fauloval.

45:57
    Vylúčený Viktor Zakharov za podrazenie.

46:20
    Napriek tomu,že Admiral hrá presilovku,Porseland s pukom za vlastnou bránou sa s rozohrávkou neponáhľa.

46:45
    Leighton musel zasahovať po rýchlej akcii kapitána domácich Andreja Nikitenka.

47:15
    Bergfors tvrdo atakovaný za bránou súpera,ale aul sa nepíska.

47:33
    Bortnikov pekne našiel tesne pred bránou Drugova,ale ten nezakončil dobre a pri následnom pokuse o strelu od modrej sa k puku dostal hosťujúci Wirtanen.

48:15
    Na druhej strane sa ani na dvakrát nepresadil Yakutsenya,po tom sa dostal do šance Dadonov,ale neuspel ani on.

49:22
    Rýchly brejk domáceho celku,ale neznamenal nič viac ako stratu puku a na druhej strane pekne kombinovali Kašpar a Robitaille,ale Hovinen drží svoj tím nad vodou.

50:00
    Dnešný duel sleduje 5500 divákov,čiže vypredaná Fetisov arena.

51:15
    Po Ugarovej strele sa bude vhadzovať po ľavici Leightonena.

51:50
    Súboje o puk v obrannej tretine domácich,Kašpar hľadal Kolara,ale nenahrával presne.

52:25
    Postupne v šanciach Robitaille i Kašpar,ale nakoniec sa puku zmocnili domáci a rozohrávajú.

53:13
    Wirtonen a utrhol domácim,ale osamotený si v útočnej tretine neporadil,ale domáci sa oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

53:37
    V dobrom postavení ale na prihrávku nedočiahol Nedorost a na druhej strane Gynge zavaril Leightonovi,ten si ale s jeho únikom poradil i keď s problémami.

54:35
    Hostia znovu útočia,ale veľa času na vyrovnanie alebo aspoň dramatizáciu duelu im už neostáva.

55:06
    Najskôr puk na hokejkách hostí za ich bránou,teraz v rovnakej situácii domáci tím. Ale domácim sa neporadilo presne rozohrať,z čoho pramenila Nedorostova strela,lenže bolo to z veľkého uhla.

56:18
    Dvaja domáci útočníci sa utrhli z vlastnej tretiny,ale z akcie dvaja proti dvoma nebolo nič,pretože Podhradský fauloval Schutza a za hákovanie odchádza na trestnú lavicu.

56:40
    Po faule na unikajúceho Ugarova bude nariadené trestné strieľanie.Faulujúcim hráčom bol Randy Robitaille.

56:28
    EVGENY UGAROV si mazácky poradil proti Leightonovi a prestrelil puk pomedzi jeho betóny. A s najväčšou pravdepodobnosťou rozhoduje dnešný duel.

57:03
    Na domácej strane vylúčený Porseland.

58:33
    Ternavsky si vyšliapol na súpera a začal ho tvrdo atakovať pred vlastným gólmanom,za čo obdržal trest za hrubosť na 4 minúty. Na strane hostí si za hrubosť odpyká dve minúty Zakharov.

58:45
    Hra tak pokračuje presilovkou hostí štyroch proti trom.

59:46
    Ešte v závere sa o strelu pokúsil Grachyov,ale Leighton jeho strelu vyráža.

59:59
    A v úplnom závere sa hostia ešte natlačili pred Hovinena,ale k zakončeniu sa už nedostali,pretože zaznela siréna označujúca koniec duelu.

60:00

Dramatický duel je za nami. Favoritom boli hostia,mali aj šance,ale napriek dobrému výkonu Leightona inkasovali až štyri krát,k čomu veľkou mierou prispeli vylúčenia. Pretože domáci strelili dva góly z presilovej hry a jeden z trestného strieľania. Admiralu sa tak podarilo urobiť svojím fanúšikom po dlhšej dobe radosť a pripisuje si dôležité body v boji o play-off. Odo mňa je to na dnes všetko,prajem príjemný zvyšok dňa. (12:37:41)

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 8. Ugarov, 20. Gynge (Schutz), 26. Grachyov (Porseland, Nikitenko), 57. Ugarov (t.s.) – 11. Yakutsenya (Dadonov, Robitaille)

Admiral Vladivostok: Hovinen (Ivannikov) – Osipov, Commodore, Porseland, Ternavsky, Antropov, Vorobyov – Bergfors, Gynge, Sokolov, Nikitenko, Pervushin, Ugarov, Barbashev, Lesnukhin, Drugov, Kuznetsov, Schutz, Grachyov, Bortnikov

Rozhodca: Naumov Denis, Cherenkov Alexander – Streltsov Evgeny, Tarasov Denis