Chabarovsk – S.Moskva 4:3 (2:0 po s.n.) | Vladivostok – Doneck 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Dinamo Minsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Záhreb 0:2 (kon.) | A. Mytišči – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Riga – Jaroslavľ 4:1 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.) | Lev – Čerepovec 3:1 (kon.)
Admiral Vladivostok
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HK Donbass Doneck
Streda 04.12.2013, 10:00 • Fetisov Arena • KHL

Dramatický duel je za nami. Favoritom boli hostia,mali aj šance,ale napriek dobrému výkonu Leightona inkasovali až štyri krát,k čomu veľkou mierou prispeli vylúčenia. Pretože domáci strelili dva góly z presilovej hry a jeden z trestného strieľania. Admiralu sa tak podarilo urobiť svojím fanúšikom po dlhšej dobe radosť a pripisuje si dôležité body v boji o play-off. Odo mňa je to na dnes všetko,prajem príjemný zvyšok dňa. (12:37:41)

60:00

59:59
    A v úplnom závere sa hostia ešte natlačili pred Hovinena,ale k zakončeniu sa už nedostali,pretože zaznela siréna označujúca koniec duelu.

59:46
    Ešte v závere sa o strelu pokúsil Grachyov,ale Leighton jeho strelu vyráža.

58:45
    Hra tak pokračuje presilovkou hostí štyroch proti trom.

58:33
    Ternavsky si vyšliapol na súpera a začal ho tvrdo atakovať pred vlastným gólmanom,za čo obdržal trest za hrubosť na 4 minúty. Na strane hostí si za hrubosť odpyká dve minúty Zakharov.

57:03
    Na domácej strane vylúčený Porseland.

56:28
    Vladivostok dal gól!
    EVGENY UGAROV si mazácky poradil proti Leightonovi a prestrelil puk pomedzi jeho betóny. A s najväčšou pravdepodobnosťou rozhoduje dnešný duel.

56:40
    Po faule na unikajúceho Ugarova bude nariadené trestné strieľanie.Faulujúcim hráčom bol Randy Robitaille.

56:18
    Dvaja domáci útočníci sa utrhli z vlastnej tretiny,ale z akcie dvaja proti dvoma nebolo nič,pretože Podhradský fauloval Schutza a za hákovanie odchádza na trestnú lavicu.

55:06
    Najskôr puk na hokejkách hostí za ich bránou,teraz v rovnakej situácii domáci tím. Ale domácim sa neporadilo presne rozohrať,z čoho pramenila Nedorostova strela,lenže bolo to z veľkého uhla.

54:35
    Hostia znovu útočia,ale veľa času na vyrovnanie alebo aspoň dramatizáciu duelu im už neostáva.

53:37
    V dobrom postavení ale na prihrávku nedočiahol Nedorost a na druhej strane Gynge zavaril Leightonovi,ten si ale s jeho únikom poradil i keď s problémami.

53:13
    Wirtonen a utrhol domácim,ale osamotený si v útočnej tretine neporadil,ale domáci sa oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

52:25
    Postupne v šanciach Robitaille i Kašpar,ale nakoniec sa puku zmocnili domáci a rozohrávajú.

51:50
    Súboje o puk v obrannej tretine domácich,Kašpar hľadal Kolara,ale nenahrával presne.

51:15
    Po Ugarovej strele sa bude vhadzovať po ľavici Leightonena.

50:00
    Dnešný duel sleduje 5500 divákov,čiže vypredaná Fetisov arena.

49:22
    Rýchly brejk domáceho celku,ale neznamenal nič viac ako stratu puku a na druhej strane pekne kombinovali Kašpar a Robitaille,ale Hovinen drží svoj tím nad vodou.

48:15
    Na druhej strane sa ani na dvakrát nepresadil Yakutsenya,po tom sa dostal do šance Dadonov,ale neuspel ani on.

47:33
    Bortnikov pekne našiel tesne pred bránou Drugova,ale ten nezakončil dobre a pri následnom pokuse o strelu od modrej sa k puku dostal hosťujúci Wirtanen.

47:15
    Bergfors tvrdo atakovaný za bránou súpera,ale aul sa nepíska.

46:45
    Leighton musel zasahovať po rýchlej akcii kapitána domácich Andreja Nikitenka.

46:20
    Napriek tomu,že Admiral hrá presilovku,Porseland s pukom za vlastnou bránou sa s rozohrávkou neponáhľa.

45:57
    Vylúčený Viktor Zakharov za podrazenie.

45:40
    Domácim sa zatiaľ darí držať puk na hokejkách častejšie a kontrolujú si dvojgólové vedenie. Pohrozil Zakhatov,ale následne fauloval.

45:15
    Domáci sa nikam neponáhľajú a rozohrávajú vo vlastnej tretine.

44:45
    Jednému z domácich hráčov ušiel v snahe o únik puk,ktorý Leighton radšej prikrýva.

43:45
    Ugarov padol pri mantineli v snahe o prihrávku,následne Admiral síce udržal pásmo,ale nie na dlho a dopredu idú hostia a už kombinuje v útoku hosťujúci Nedorost.

42:31
    Z pravej strany sa pred Leightona pretlačil Begfors,ale jeho bekhendové zakončenie neprinieslo nebezpečenstvo pre hostí.

41:32
    Hra prvýkrát prerušená po tom,čo Hovinen zasiahol na nie veľmi prudkú strelu Kiiskinena.

41:08
    V úvode tretej časti začali oba tímy opatrne a ani jeden si nedokázal vytvoriť šancu.

40:01

Druhá tretina sa hrala vo vyššom tempe ako tá prvá,videli sme jeden gól v presilovej hre v podaní domáceho Grachyova. Veľké šanci mali najmä v druhej polovici prostrednej časti hostia,ale Hovinen chytá výborne,ale to isté možno povedať i o jeho súperovi v maske Leightonovi. Napriek tomu,že domáci sa môžu po dvoch tretinách tešiť z dvojgólového vedenia,zápas ešte vyhratý nemajú,Donbass ukazuje svoju kvalitu a určite je v jeho silách vyrovnať dnešný duel. Ale Admiral sa určite pokúsi minimálne udržať vedenie,ak nie ho ešte navýšiť. Každopádne možno predpokladať,že nás čaká zaujímavá záverečná tretina.

40:00

39:48
    Fedotenko to myslel pekne spoza brány,ale ani jeden z dvojice jeho spoluhráčov jeho úmysel nepochopil a hostia stratili puk,ale vo vlastnej tretine si ho pred napádajúcimi domácimi hráčmi pekne postrážil Podhradský a rozohral.

39:07
    Ofsajd domácich.

38:50
    V závere druhej tretiny potrebná úprava ľadovej plochy.

38:34
    Wirtonen sa dostal k strele do modrej,ale nemieril presne.

38:00
    Hostí môžu na konci duelu mrzieť tieto premárnené šance v závere druhej časti.

37:25
    Nádherne sa na pravej strane preštrikoval až ku bráne Dadonov.

36:05
    Hostia si pekne prihrávali v obrannej tretine súpera,ale bez streleckého pokusu a po strate puku prišlo prečíslenie domácich traja na jedného,ale Hovinen si so strelou poradil a vyráža ju do rohu.

35:10
    Na druhej strane pohrozili hostia,Kašparova pekná strela spomedzi kruhov vyvolala tvrdú strkanicu pred Hovinenom.

34:29
    Bergfors vybojoval v tvrdom súboji s Bartulisom puk,ktorý poslal pred bránu,ale tam si s následnou strelou Leighton poradil.

33:05
    Domáci s piatimi hráčmi,ale ešte v obrovskej šanci Kašpar.

32:40
    Veľký oenzívny kolotoč teraz rozpútali hostia,vytvorili sa aj dve veľké šance.Najskôr po prihrávke spoza brány zakončoval jeden z útočníkov v tesnej blízkosti,neskôr prišla prudká strela od modrej.Ani jednu však Hovinen za svoj chrbát nepustil.

31:45
    V krátkom časovom úseku už tretie vhadzovanie za sebou po pravici Hovinena.

31:29
    Hostia rozohrávali z vlastnej tretiny,zatiaľ čo domáci striedali a ako sa ukázalo nebolo to správne rozhodnutie,pretože do brejku sa na pravej strane dostal Wirtanen,ktorý poslal do druhej vlny prihrávku Wilsonovi a jeho delovka od modrej narobila Hovinenovi problémy.

30:57
    A znovu sa vylučuje,na trestnú dochádza domáci Sergej Lesnukhin za vyhodenie puku.

30:35
    Jeden z domácich hráčov uštedril v strede pola súperovi tvrdý hit,následne zakázané uvoľnenie hostí.

29:13
    Leightonovi ušiel puk,keď sa pokúsil ho zachytiť za bránou,ten následne získal jeden z domácich útočníkov,ktorý hľadal Bergorsa pred prázdnou bránou,ale Leighton sa na prihrávku skvele vrhol a napravil tak svoju chybu.

28:40
    Commodore pálil od modrej a po následnej mele tiel pred Leightonom čelil hosťujúci gólman viacerým dorážkam,ale neinkasoval.

27:37
    Za hru vysokou hokejkou odchádza na trestnú strelec jediného gólu hostí Maxim Yakutsenya.

27:13
    Medzi kruhmi zakončoval opustený Nedorost,už mohol byť stav znížený,ale následne rozhodca prerušil hru a signalizuje vylúčenie hostí.

26:48
    Na ľavej strane útočnej tretiny dostal puk na hokejku Dadonov,obišiel s ním bránu súpera a pokúsil sa zakončiť do odkrytej brány,ale Hovinen pozorný.

26:15
    Uvidíme ako dlho vydrží hra piatich proti piatim. Pred Hovinenom v šanci Kašpar,ale jeho strelecký pokus úspešný nebol.

25:54
    Domáci využívajú už druhú presilovú hru v zápase,tentokrát si gól pripisuje EVGENY GRACHYOV. Asistencie: Porseland, Nikitenko.

25:31
    Admiral usadený v útočnej tretine,ale zatiaľ bez streleckého pokusu,zatiaľ sa prevažne bojovalo o puk pri mantineli.

24:35
    Krátko po Robitaillovom návrate sa zdalo,že sa bude hrať päť na päť,ale za hru vysokou hokejkou dochádza na trestnú lavicu hosťujúci Alexander Toryanik.

23:05
    Svoju poslednú presilovú hru domáci využili a aj túto presilovku hrajú dobre,ale strela do modrej cez melu tiel pred Hovinena neprešla.

22:25
    A za vlastnou bránou fauloval Randy Robitaille a odchádza na trestnú na dve minúty.

22:00
    Tentokrát sa o vyrovnanie pokúsil Kašpar.

21:20
    Donbass sa snaží chytiť túto šancu na vyrovnanie,ale strely Wilsona ako i Nedorosta gólové neboli.

20:31
    A za zbytočný faul v stredovom kruhu si dve minúty odsedí Andrej Nikitenko.

20:10
    Puk získali pre seba domáci a zakladajú útok z vlastnej tretiny.

20:01

Oba celky už na ľadovej ploche,druhá tretina onedlho začne.

Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej,videli sme tri pekné góly. Zatiaľ domáci aktívnejší a dokázali to premeniť aj v jednogólový náskok,ale na prvý gól dokázal Donbass veľmi rýchlo odpovedať,uvidíme či tomu tak bude i po druhom góle.

20:00

19:37
    Po prihrávke z rohu od mantinelu sa k puku dostal RICHARD GYNGE,ktorý prestrelil Leightona a posiela v závere prvej časti svoj tím do vedenia. Asistencia: Schutz.

16:53
    Domáci zatiaľ nehrajú tak dobre ako predtým svoju presilovú hru a k strele v oslabení sa dostal Yakutsenya.

18:17
    Admiral si opäť vytváral veľký ofenzívny tlak,z čoho pramenil ďalší faul hostí.Tentokrát za hákovanie vylúčený Kolar.

15:15
    Veľká šanca pre domácich,ale Nedorost v poslednej chvíli zasiahol pred odkrytou bránou Leightona.

14:30
    Grachyov sa dostal cez Bartulisa a vyslal peknú strelu spoza kruhov.

14:03
    Zakharov stratil vpredu puk,Doneck strieda a rozohráva z vlastnej tretiny.

13:15
    Admiral dlho krúžil okolo brány súpera bez streleckého pokusu,ale s následnou delovkou od modrej si opäť gólman hostí poradil.

12:26
    Admiral hrá dobrú presilovú hru,vytvára si tlak a Leighton musel čeliť nepríjemnej strele Schutza.

13:02
    V obrannej tretine si faulom pomáhal Nedorost,čo ale hlavnému arbitrovi neuniklo a odchádza na dve minúty na lavicu hanby za krosček.

12:48
    Po zlej rozohrávke hostí sa zdalo,že sa Admiral dostane do šanci,ale obrana Donecku dokázala vytlačiť útočníkov na krídla k mantinelom.

11:57
    Videli sme dva góly,najskôr udrel aktívnejší Vladivostok,ale veľmi rýchlo dokázali hostia odpovedať zásluhou svojho najproduktívnejšieho hráča.

10:47
    Donbass Doneck dal gól!
    Hostia si dokázali pred bránou súpera vytvoriť tlak a po tom,čo svoju šancu nepremenil Nedorost sa už ale nemýlil MAXIM YAKUTSENYA a vyrovnáva. Asistencie: Dadonov,Robitaille.

10:00
    Donbass rozohráva spoza vlastnej brány.

08:13
    Po brejku vo veľkej šanci Robitaille.

07:23
    A dvaja hráči domácich sa dostali do prečíslenia a na ľavej strane sa pomedzi dvoch obrancov dostal k strele ALEXEI UGAROV a otvára skóre duelu. Bez asistencie.

06:50
    Presilovka hostí netrvala dlho,pretože za narazenie na mantinel odchádza na dve minúty Peter Podhradský.

06:42
    Ternavsky si za faul na Dedonova odsedí dve minúty na trestnej lavici.

06:45
    Do rýchleho brejku sa dostával Dadonov,ale nedokázal zakončiť,pretože padá pred bránou v súboji s Ternavskym.

06:30
    A tréner hostí Nazarov si niečo zdĺhavo vysvetľoval s hlavným arbitrom.

06:30
    Na druhej strane menšia strkanica tiel pred Hovinenom,po nej sa do brejku dostal domáci hráč,ale k zakončeniu sa nedostal a Leighton radšej prikrýva puk.

05:51
    Donbass stratil puk v strednom pásme a po rýchlom brejku sa jeden z hráčov Admiralu dostal k strele švihom z ľavej strany,ale Leighton vyráža.

05:15
    Po prečíslení sa dostali dvaja hráči pred Leightona a snažili sa doraziť puk do bránky,ale gólman hostí stále pozorný.

04:10
    A do šance sa dostal Kuznetsov,ale Leighton si dobrým zákrokom poradil.

03:13
    A k strele v oslabení sa dostal Kašpar.

02:51
    Donbass sa oslobodzuje vďaka vyhodenému puku.

02:15
    Adniral sa snaží usadiť v útočnom pásme,ale Doneck bráni veľmi húževnato.

01:45
    A za podrazenie vylúčený hosťujúci obranca Oscars Bartulis.

01:10
    Nedorost vyhral buly nad Drugovom,ale Donbass znova len vyhadzuje puk,ale tentokrát nie cez všetky čiary.

00:56
    Zakázané uvoľnenie hostí.

00:25
    Domáci nastúpili v modrých dresoch,hostia v červeno-bielej kombinácii a hostia si hneď v úvode pripisujú strelecký pokus z pravej strany.

00:01

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Hovinen) – Osipov, Commodore, Porseland, Ternavsky, Antropov, Vorobyov – Bergfors, Gynge, Sokolov, Nikitenko, Pervushin, Ugarov, Barbashev, Lesnukhin, Drugov, Kuznetsov, Schutz, Grachyov, Bortnikov

HK Donbass Doneck: Leighton (Shevchuk) – Silnitsky, Wilson, Bartulis, Kolar, Podhradsky, Razin, Piganovich – Nedorost, Wirtanen, Robitaille, Kiiskinen, Kaspar, Fedotenko, Yakutsenya, Belukhin, Zakharov, Dadonov, Toryanik, Laine

Rozhodca: Naumov Denis, Cherenkov Alexander – Streltsov Evgeny, Tarasov Denis.

Ruská KHL má na programe ďalší hrací deň a tentokrát bude Admiral Vladivostok hostiť vo svojej domácej Fetisov Arene celok HK Donbass Doneck.

Domáci pôsobia vo Východnej konferencii,kde sa nachádzajú na deviatom mieste za 40 bodov,ktoré získali v 32 zápasoch. Na ôsme miesto,zaručujúce postup do play-off strácajú štyri body,ale ôsmy Traktor Čeljabinsk má odohraný o duel menej. Admiral má negatívne skóre 74:79.
    Vladivostok sa po väčšinu sezóny nachádzal na miestach,ktoré mu zaručovali postup do play-off,ale na mužstvo doľahla kríza a z posledných siedmych duelov vyhral len jeden. Po sérii štyroch prehier v rade prišla výhra 3:1 na ľade Viťaz Podolsk,po nej však opäť nasledovali dve prehry,obe v pomere 1:2. Najskôr podľahli HC Torpedo Nižnij Novgorod,vzápätí na vlastnom ľade podľahli Spartaku Moskva. Pre Admiral je to druhý zo štyroch po sebe idúcich zápasov odohraných v domácom prostredí.

Hostia z Ukrajiny pôsobia v Západnej konferencii,v ktorej im za 56 bodov patrí 5.miesto po 32 odohraných dueloch. Doneck stráca tri body na štvrté Dinamo Riga,taktiež aj na tretie CSKA. Naopak v tesnom závese je na šiestom mieste HC LEV Praha s jednobodovým mankom. Hostia majú aj pozitívnu bilanciu skóre a to 81:57.
    Kým Vladivostok sa trápi,Doneck si hokej v posledných zápasoch užíva. Mužstvo vyhralo všetkých 5 posledných duelov,z toho 4 na domácom ľade. Naposledy si poradili vysoko 4:0 s Amurom Chabarovsk. Pre Donbass je dnešný duel druhým zo štyroch po sebe idúcich zápasov na ľade súperov.

Vzájomné zápasy
    Pre oba celky je to druhý a v základnej časti aj posledný vzájomný duel. Naposledy sa stretli 28.októbra 2013 a vtedy si na domácom ľade pripísal výhru Doneck v pomere 2:1. Všetky tri góly padli v prostrednej časti,keď domáci viedli v 24.minúte 1:0 a v 27. už o dva góly a Admiral v 35.minúte znižoval na 1:2. Nebolo ani veľa vylúčení,oba tímy mali po dvoch vylúčených hráčov.

Štatistiky gólmanov
    Brankárskou jednotkou domáceho celku je Evgeny Ivannikov. Ten vyšplhal úspešnosť zákrokov v osemnástich dueloch na 93,1 % a priemer inkasovaných gólov na 1,92.
    Hosťujúcou jednotkou je Michael Leighton,ktorý odchytal 28 duelov s úspešnosťou zákrokov 94,3 % a s priemerom inkasovaných gólov 1,54. Okrem toho má na konte i dve trestné minúty a 5 krát udržal čisté konto.

Produktivita hráčov
    Tabuľke produktivity domáceho celku kraľujú Felix Schutz,ktorý zatiaľ nazbieral 18 kanadských bodov (4+14). Najlepším strelcom a druhým najproduktívnejším hráčom je Niclas Bergfors. Ten vsietil 11 gólov,ku ktorým pridal 6 asistencií,čo dokopy činí 17 kanadských bodov.
    Najproduktívnejším obrancom Admiralu je Yegor Antropov za 9 bodov (3+6).

Najproduktívnejším hráčom hostí je Maxim Yakutsenya,ktorý má na svojom konte 19 kanadských bodov za 8 gólov a 11 asistencíí. V tesnom závese za ním je Čech Lukáš Kašpar,ten má na konte 18 bodov (10+8),ale aj o 5 odohraných zápasov menej.
    Najproduktívnejším obrancom je Oleg Piganovich za 16 bodov (4+12).

Admiral sa bude chcieť dostať z mizérie,ktorá ho postretla v posledných dueloch,zatiaľ čo hosťujúci Doneck sa určite bude snažiť udržať na víťaznej vlne. Môžme teda predpokladať,že nás čaká bojovný a zaujímavý duel,v ktorom sú miernym favoritom hostia,ale domáci im pred vlastnými fanúšikmi určite nič nedarujú a o výsledok sa bude bojovať do posledných sekúnd. Prajem príjemný hokejový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 8. Ugarov, 20. Gynge (Schutz), 26. Grachyov (Porseland, Nikitenko), 57. Ugarov (t.s.) – 11. Yakutsenya (Dadonov, Robitaille)

Admiral Vladivostok: Hovinen (Ivannikov) – Osipov, Commodore, Porseland, Ternavsky, Antropov, Vorobyov – Bergfors, Gynge, Sokolov, Nikitenko, Pervushin, Ugarov, Barbashev, Lesnukhin, Drugov, Kuznetsov, Schutz, Grachyov, Bortnikov

Rozhodca: Naumov Denis, Cherenkov Alexander – Streltsov Evgeny, Tarasov Denis